Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » sedací nerv ?

sedací nerv ?

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 376 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:05:54 (1999)

erhard muž 12.10.2009 13:34:32

jde to se mnou z kopce,nemůžu se zbavit problému…pokusím se je popsat. Normálně s tím jde žít, když třeba teď sedím, nutí mne to občas si poposednot. Pravá strana nic a levá po chvíli jako když tlačí, občas lehce zabolí. Při chůzi nic, při běhu potíž. Neni to trvalá bolest, ale proměnlivá, začíná někde v podprdelní kosti a pokračuje dolů až do lýtka. Při běhu mne silně omezuje, neumožnuje běžet naplno, odrazit se, púsobií napětí,ztuhlost. Nejvíce to cítim nahoře, pod kolenem a v lýtku.Bolest jako by pulzuje, žádná pohoda, utrápený běh. Když zavzpomínám, trápilo mne to už kdysi dávno, když jsem se vracel např.z maratonu, nevěděl jsem jak si vautě sednout, kam dát nohu. Časem se to vždy nějak spravilo, ale nikdy jsem se toho úplně nezbavil. No a čím jsem starší je to horší. Co s tím? Přece kvůli tomu nepřestanu běhat, když čtu co trápí ostatní…připadám si jako simulant. Toužím zase běhat lehce v pohodě s radosti, ne chcíple a utrápeně :o)

avatar

Celkem 376 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:05:54 (1999)

erhard muž 19.10.2009 06:54:14

tak jsem doběhal…a začnu běhat po doktorech. Včera jsem se postavil na start závodu na 10 km s tím, že si jen tak zaklušu, tréninkově, užiji si atmosféru a prohlídnu město a okolí ( Zory, PL). Skoro celý „závod“ jsem protrpěl a udělal bych nejlíp kdybych to vzdal,jenže to jsem za celých 3O let co běhám neudělal. Je to divné, co to může být, bolí celá noha. Od shora až dolů ,jak jsem to již popsal. Bolest to je hnusná, skoro nedovolí běžet. Máte někdo podobnou zkušenost?

avatar

Brno

Celkem 39675 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:29:52 (1994)
půlmaraton: 1:04:33 (1994)
maraton: 2:26:58 (2011)

dao muž 19.10.2009 09:19:27

Mám něco podobného. Je to nerv od „bedrokyčelního“ nebo IS spojení. Teda doufám, že se to, tak jmenuje.

avatar

Celkem 5517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:15 (2007)
půlmaraton: 1:32:30 (2009)
maraton: 3:11:09 (2009)

Radka Z. žena 19.10.2009 10:11:10

I me trapi neco podobneho. Pricina je v rozdilne delce nohou, coz se pres panev prenasi az k pateri. U me bolest vychazi z oblasti beder (IS skloubeni) a jde mi do cele prave nohy. Bolest je promenliva, nekdy me boli kycel, jindy koleno, lytko… Reseni je v rehabilitacich a pravidelnem cviceni. V mem pripade se osvedcila i Vojtova metoda.

avatar

Celkem 1501 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:44 (2009)
půlmaraton: 1:54:29 (2009)
maraton: 4:53:12 (2008)

Gate1032 muž 19.10.2009 13:02:30

Mám něco podobného. Která noha bolí? Ta delší nebo kratší?

avatar

Celkem 5517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:15 (2007)
půlmaraton: 1:32:30 (2009)
maraton: 3:11:09 (2009)

Radka Z. žena 19.10.2009 14:18:22

[quote=Gate1032]Mám něco podobného. Která noha bolí? Ta delší nebo kratší?[/quote] Ta kratsi. Je na ni i mene svalove hmoty. Podvedome ji asi mene zatezuji. S timto problemem bojuji dlouhodobe, vzdy pri zvyseni zateze se objevi. Docasne se da problem resit navstevou fyzioterapeuta, ktery kratsi nohu „povytahne“, ale jde jen o docasne reseni. Dlouhodobe pomuze jen pravidelne cviceni a na to ja jsem lempl, cvicit zacinam, az kdyz citim, ze hrozi definitivni zchromnuti :-).

avatar

Celkem 376 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:05:54 (1999)

erhard muž 19.10.2009 14:31:43

zanedbávám cvičení, ale jen tím to nebude… mám za sebou 70 maratonu, stovky závodu, no a pravá noha naprosto v pohodě, levá žhavá bolest. Navenek nepozorují rozdíl, ale délku si ověřím. Co obnáší Vojtová metoda?

avatar

Celkem 5517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:15 (2007)
půlmaraton: 1:32:30 (2009)
maraton: 3:11:09 (2009)

Radka Z. žena 19.10.2009 15:27:59

[quote=erhard]za­nedbávám cvičení, ale jen tím to nebude… mám za sebou 70 maratonu, stovky závodu, no a pravá noha naprosto v pohodě, levá žhavá bolest. Navenek nepozorují rozdíl, ale délku si ověřím. Co obnáší Vojtová metoda?[/quote] Je to cviceni urcene hlavne pro male deti, resi se tim mj. motoricke opozdeni, ale tato metoda se pouziva i u dospelych (napr. u poruch pohyboveho aparatu, vadneho drzeti tela atd). V praxi to vypada tak, ze lezis na brise, ruce,nohy,hlavu musis mit v urcite poloze a terapeut ti tlaci na tzv. spoustove zony. Trva to cca 15 minut a je potreba terapie pravidelne opakovat alespon 10×. Jak to funguje netusim, ale me to pomohlo. Byla jsem v plnem treninku pred dulezitym zavodem a bala jsem se, ze se ho nedockam ve zdravi a verim, ze i diky temhle terapiim to dopadlo dobre.

avatar

Amina žena 19.10.2009 16:22:08

Já se asi 4 měsíce potýkám s bolestí pravé paty. A stále pátrám proč, co se děje, a tady asi bude vysvětlení. Vámi popisovaná bolest se u mě občas projevuje v levé noze, takže jí asi trochu uhýbám a přenáším větší váhu na nohu pravou. No, že bych měla jednu nohu kratší, o tom nevím, ale může být, jak a kde se to měří (doma asi nic takového provést nemůžu?). Jiné cvičení než u terapeuta nefunguje? Ještě jsem si koupila ortopedické vložky do bot, takže bych vložku z jedné vyndala, aby se výška srovnala, ale která noha by měla být ta kratší? (lze to poznat z výše popisované bolesti?)

avatar

foton muž 19.10.2009 16:35:26

[quote=erhard]jde to se mnou z kopce,nemůžu se zbavit problému…pokusím se je popsat. Normálně s tím jde žít, když třeba teď sedím, nutí mne to občas si poposednot. Pravá strana nic a levá po chvíli jako když tlačí, občas lehce zabolí. Při chůzi nic, při běhu potíž. Neni to trvalá bolest, ale proměnlivá, začíná někde v podprdelní kosti a pokračuje dolů až do lýtka. Při běhu mne silně omezuje, neumožnuje běžet naplno, odrazit se, púsobií napětí,ztuhlost. Nejvíce to cítim nahoře, pod kolenem a v lýtku.Bolest jako by pulzuje, žádná pohoda, utrápený běh. Když zavzpomínám, trápilo mne to už kdysi dávno, když jsem se vracel např.z maratonu, nevěděl jsem jak si vautě sednout, kam dát nohu. Časem se to vždy nějak spravilo, ale nikdy jsem se toho úplně nezbavil. No a čím jsem starší je to horší. Co s tím? Přece kvůli tomu nepřestanu běhat, když čtu co trápí ostatní…připadám si jako simulant. Toužím zase běhat lehce v pohodě s radosti, ne chcíple a utrápeně :o)[/quote] S jemnymi modifikacemi (zejmena – ovsem nejen – v partiich prave hyzde a kycle, propagaci do prave koncetiny) bych sve problemy popsal presne jako ty. Taky mne to trapilo uz davno, ale nejak se to dalo prebehat (i kdyz pri mych „nevykonech“ to nebyl problem). Letos je asi spatny rok a problemy se stupnovaly (pro upresneni, jsem rocnik 1972). Byl jsem u ortopeda i u neurologa a v podstate, jak pise dao, za vsim bych v tomto pripade hledal jako prvotniho cinitele neco v bederni pateri (IS, …); byl jsem i na CT (mam nejen vyhrez plotenky – zrejme jiz dlouho, ale i nejake dalsi degenerativni zmeny, taky pry treba spatny zpusob sezeni, ale kdo to dokaze objektivne posoudit, atd atd). Proste jsou to vetsinou chronicke zalezitosti, se kterymi je potreba se naucit zit a ucinne proti nim bojovat. Mam ted (na zaklade toho CT) predepsanou cilenou rehabilitaci (cviceni, elektrolecba, …). Nekdy to pomuze podstatne, nekdy moc ne, je to otazkou casu a taky dalsich veci (asi je velmi tezke posoudit, jak je napr. ten ci ktery nerv drazden, ale to bych radeji nekomentoval, neb nejsem odbornik). Minule rehabilitace mi bohuzel nepomohly vubec. Rekl bych, ze (nejen) bezcu s podobnym pribehem existuje spousta. Nekomu to dela problemy mensi mene, nekomu vetsi, that's life. Asi to nemusi byt jen problem nestejne dlouhych koncetin; clovek je proste tak nejak asymetricky tvot a zalezi, jestli to neni nejakym zpusobem „patologicke“ Specialne u behu je ovsem ten problem, ze jsou tam pri dopadech opakovane a ne moc tlumene razy, keter tu pater solidne zatezuji. Ja sam ted v podstate nejsem schopen poradneho behu. Uz po par km se bolest neskutecne stupnuje. Bolest se pak objevuje treba i v noci (v zadech, v noze, v hyzdi, jak kdy). Porad ale verim, ze se to casem zlepsi. Doktori jsou fajn, snazi se pomoct, ale je to beh na dlouhou trat :-). Ja uz se taky budu snazit vyvarovat takovych kravin, jako napr. dlouhodoby beh po jedne sikme strane silnice, ci „uhybani“ bolesti, coz se projevuje spatnym stylem behu, ci ignorovani signalu tela – totiz, ze krici „boli, boli, prosim o nejakou regeneraci“. takze bych to shrnul takto: problemy tohoto typu existuje dle mne spousta a mohou lisit i jemnymi modifikacemi. Co se tyka cviceni, tak toho existuje asi taky spousta, napr. na kazde rehabilitaci mi ukazovali jine cviky, i kazdy rehabilitacni pracovnik mel jiny pristup. Proto bych asi doporucil spise poradnou lekarskou prohlidku, aby mohla byt zvolena skutecne ucinna lecba. Ted se divam, ze jsem toho tady naplacal skutecne hodne. Kdo to bude po mne cist ? :-). Ale je to asi tim, ze ten problem mam, znemoznuje mi tim padem behani, coz pak nasledne ovlivnuje i celkovou kvalitu zivota (clovek byl na to skutecne zvykly…) gud lak

avatar

mirek100 muž 01.11.2009 16:56:11

řekl bych, že mám něco podobného. Vypátral jsem, že by to to mohl být „piriformis symdrome“. Sval, který se jmenuje piriformis tlačí na sedací nerv. Důvodů, proč to tak je, může být asi mnoho. Doporučují hodně tento sval protahovat, omezit zátěž a to i chůzi, hlavně do kopců. Zkuste vyhledávání na internetu.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 02.11.2009 06:58:00

tohle me zajima, me bolet neprestalo, nepomohlo nic, „pomuze“ jen kdyz boli neco vic :-). a nohy mam asi obe stejne dlouhy :-)

Motto: Over and over again.
avatar

Celkem 376 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:05:54 (1999)

erhard muž 02.11.2009 14:19:21

14 dnů neběhám a byl jsem neopatrný, …okamžitě vylétla váha, musím si zmenšit „talíř“. Jinak na rentgénu nic nenašli, chystám se za nurologem. Zdá se to být o něco lepší, ale nemám odvahu běhat, občas se to připomene,ale to je zanetbatelné. V pořádku to ale není. Je to taková neviditelná bolest, ale všudy přítomná (v noze)… na třech místech, pod zadkem, šlachy vzádu pod kolenem a a na různých místech v lytku. Zkusím rotopéd, plaváni a posilování (hlavně se donutit, a nežrat…pak se nic nechce).:-)

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 02.11.2009 20:16:40

No každej máme něco..díky pilates jsem dokázala dostat pod kontrolu krční a hrudní páteř/ opakované blokády, brnění p.ruky a bolesti hlavy/ a..začala zlobit bederní.Kyčel mě bolí levá, ale stehno a koleno mě bolí pravé.Jsem přesvědčená, že je to od páteře.Sázím na strečink a srovnání dysbalance hýžďových, břišních, bedrokyčelních svalů a přitahovače stehen a důkladně protahuju hamstringy.Podle mě je zakopanej pes tam.Něco je ochablý, něco zkrácený a něco zatuhlý..a na každý straně jinak.Mám pocit, že pak se to dá udržet v únosný míře.Takže jsem seděla u netu, u Čihákovy anatomie a zkoumala, odkud kam co vede a jak to protahovat a posilovat.A taky trochu za to můžou boty..asi jsem v nich běhala už dýl než bylo vhodný. Jo a pilates nemyslím cvičení někde ve fitku, ale pěkně v klidu doma s důsledným provedením cviku a dýcháním, stačí pár opakování a pokud se cvik dělá opravdu poctivě, najednou člověk zjistí, jak je zoufale pokřivenej a zatuhlej.

avatar

Celkem 376 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:05:54 (1999)

erhard muž 29.11.2010 15:53:18

a je hotovo…byl to masívní výhřez ploténky, už není… poslední týdny jsem strávil v nemocnicích, skončilo to operací. Byl jsem vcelku bez obav, bolest byla tak hnusná, že nebylo jiné řešení.Konzer­vativní léčba nezabrala, sotva jsem udělal pár kroků, sedět jsem pro bolest vůbec nemohl. A je tu problém, operace pomohla, cítím se až moc dobře, bojím se, abych neproved nějakou hloupost, neuspěchal návrat. Momentálně provádím, pouze dechové cvičení pro posílení hlubokých svalu, chodím na stále delší procházky,léky neužívám žádné.Kontrolu na neurologii mám až v púlce ledna, pak mne čeká rehabilitace a lázně. Na jaře bych rád vyběhl, myslíte,že je to možné? Co pro to mám udělat a hlavně čeho se vyvarovat, nejsem už žádný mladík…i když se tak stále cítim. Prošel jste si už někdo něčím podobným. Memám raději být rád, že jsem rád a nepokoušet osud?

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.