Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Pařížský maraton

Pařížský maraton

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Vlašim

Celkem 10930 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:51 (2009)
půlmaraton: 1:29:44 (2009)
maraton: 3:26:19 (2010)

tuma muž 13.10.2009 13:36:24

Ahoj vespolek, po dlouhém váhání jsem se rozhodl přihlásit a doufám že i zúčastnit (snad vydrží zdraví) maratonu v Paříži v dubnu 2010. Máte někdo zkušenosti s tímto závodem, zajímají mě informace (expo, značení kilometrů, řazení na startu, vodiči, počasí …) ?

avatar

Praha

Celkem 26258 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 13.10.2009 14:23:18

Byl jsem tam 3×, ale už je to dlouho (2000–2002). Tak aspoň pár věcí,které se snad nezměnily. Expo bylo kus z centra, ale na metru (zjisti si, jak to je s jízdenkama, my jsme 2× používali desetikusový bloček jednotlivých jízdenek a jednou několikadenní jízdenku-vždy jsme to spojili s prohlídkou Paříže a byli jsme i v Disneylandu). Expo fantastický, společně s Frankfurtem nejlepší ze všech, které jsem navštívil. značení bylo už tehdy dobré, po kilometru, určitě se nezhoršili, vodiči byli a to dokonce i na čas tuším 2:30 a 2:45 (byli to borci s osobáky snad pod 2:20, ale to bych musel hledat v archívu), řazení tehdy bylo jak kdo příjde, takže jsi stál na startu půl hodiny a byl jsi v půlce pole. Ale pokud vím, už snad mají taky vlny podle výkonnosti. Tehdy po startu člověk 10 km kličkoval. protože rychlí a pomalí byli promíchaní a dlouho se to rovnalo. Počasí jsme měli vždy chladné, jednou i pršelo. Atmosféra fantastická, tehdy bylo podél trati prý 300 000 lidí (nepočítal jsem je), a cestou nám nabízeli jahody, víno, čokoládu… Občerstvovačky byly dost velké, ale chtělo to taktiku, těch 25000 běžců už se k těm stolům rovnalo dost náročně. Kdybys potřeboval něco dalšího (ubytování, doprava ap.) napiš na můj mail, v archívu se něco najde.

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.