Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běhání při kojení

běhání při kojení

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Alcakv žena 17.11.2009 13:58:13

tak druhé těhotenství úspěšně ukončeno,tři týdny jsem po porodu a ráda bych za týden či dva zase začala běhat, jen mám problém ,že má mini prsa se změnila opět v balony,tak by bych se ráda zeptala maminek co běhají a kojí co jim pomáhá ,aby běh zvládly, jestli ví o nějaké opravdu hodně dobré podprsence, zatím neuběhnu nic,neboť to s tak nalitýma a velkýma prsama nejde ,chjo.....už se tak těším na běhání, budu ráda za každou radu, děkuji

avatar

Marjanka žena 17.11.2009 14:44:00

Ahoj Alco,

zacinala bych s rozumem a opatrne. Rekla bych, ze jste teprve ve fazi, kdy teprve stabilizujete pomer poptavka-nabidka. V tomhle obdobi bych byla hodne opatrna, aby se krehka rovnovaha nenarusila. Nechci tim rict, ze by behani melo mit vliv na uroven laktace a ze bys mohla prijit o mleko, ale ze pri behani dochazi k metabolickym zmenam v tele a to se muze projevit mimo jine i na chuti mleka (muze chutnat kysele, snaze zpusobuje koliky, nema asi zrovna idealni slozeni, atd.). Ja osobne bych pockala prvni dva mesice, nez se poptavka-nabidka stabilizuje a prsa trosku oplasknou proti puvodnimu naliti. Pak bych zacala s jemnym klusanim a s opravdovym treninkem bych pockala, az nebude prcek zavisly jen na tobe. Co se tyce podprsenek, za sebe muzu doporucit takove ty „oplostovaci“ – Moirova, od Alpin Lowe nebo Sensoru. V dobe kojeni jsem mela vetsi, ted jsem na puvodnim cisle. [img] http://www.sambarsport.cz/…ucts/349.jpg [img]

Kojeni a behani zdar!

avatar

Dobřichovice

Celkem 1583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:43 (2012)
půlmaraton: 2:13:06 (2012)

kamca žena 17.11.2009 18:21:35

Ahoj, já mám pětiměsíční dceru, kterou pořád plně kojím, a běhám od konce šestinedělí. Ze začátku to byla chůze kombinovaná s během, ale po měsíci jsem začala běhat půl hodiny až hodinu v kuse a teď zvládám i 15km. Na kojení to u mě nemá žádný vliv, malá mlíčko po běhu baští naprosto bez problémů a hezky nám roste. Taky se mi zvětšila prsa, tak jsem si pořídila podprsenku Craft performance super. Opravdu hodně zpevňuje a pořád sedí, i když se mi prsa během pposledních měsíců znovu o něco zmenšila.

avatar

Alcakv žena 18.11.2009 13:15:42

moc vám děkuji, určitě budu začínat s rozumem,ale nevydržím čekat než začneme s příkrmy a tak,začnu pomalu jak píše kamca tímto způsobem, moc děkuji za podprsenky, dám vědět jak se nám daří ze začátky běhání, a když někdo ještě napíše své zkušenosti, budu moc ráda

avatar

Alcakv žena 18.11.2009 13:22:06

kamco jak si vybírala velikost? Nevím jestli L nebude už moc veliké,kupovala si na netu nebo zkoušela?

Marjanko ta sensor je dobrá ? Cenově je to u ní fajn.

avatar

Dobřichovice

Celkem 1583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:43 (2012)
půlmaraton: 2:13:06 (2012)

kamca žena 18.11.2009 14:21:09

Ahoj, velikost jsem vybírala jen podle obvodu pod prsy a kupovala jsem na internetu, nebyla šance jet ji někam zkoušet. Spoléhala jsem na to, že ji kdyžtak mohu do čtrnácti dnů vrátit, ale nakonec to nebylo třeba.

avatar

Alcakv žena 18.11.2009 16:57:50

kamco díky, taky právě nemám šanci jít zkoušet.....tak to risknu na netu

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 18.11.2009 17:42:21

Odpověď od chlapa bude možná znít nepatřičně, ale u nás se během hodně žije a žilo i v době, kdy se nám narodil dnes tříapůlletý Matouš. Pokud jde o podprsenku neporadím, ale manželka chodila pravidelně běhat po kojení, kdy neměla prsy tak nalité. Běhat začala po šestinedělí, hlavně kvůli tomu, že rodila císařem (jinak se chystala začít dřív). A 6 měsíců po porodu, kdy ještě plně kojila, uběhla maraton a ani po něm Matouš mléko neodmítl.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 19.11.2009 13:24:35

ahoj,

můj Matěj byl kojen skoro dva roky, z toho sedm měsíců výhradně – a já byla brzy v plné tréninkové i závodní zátěži. Začátky nebyly vždy jednoduché, ale: chodila jsem běhat po kojení, kdy to nebylo tak dramatické – miminko stejně zalehne ke spánku a ne zas tak nadlouho, takže do další „bouře v balonech“ jsi v pohodě zpátky! Pak se to stabilizovalo a také velikost se vrátila k původnímu:)

Kyselé mléko? O tom jsem vždy jen někde četla, my jsme ten problém neměli ani přesto, že jsem začala lehce trénovat snad po dvou týdnech (a cca po měsíci už se to opět podobalo běhu, za 3měs. jsem šla ligu, necelých 5měs. po porodu i maraton, pravda, časy byly pomalejší, ale hned další rok – při stálém kojení – padaly osobáky. A u nás v MAMINA klubu, který jsem založila a kam vás, holky – maminky, co nejsrdečněji zvu, jej absolvovala jedna z našich členek nedávno, dokonce i s miminkem v kočárku, doporučuji přečíst na:

www.longrun.cz nejmladší maratonkyně

Na příkrmy nemysli, je škoda tláskat dítě něčím jiným, pokud to opravdu nejde jinak. O všem tady podrobně také na Behej.com někde píšu,měla jsem tu celý seriál – tak snad ti poslouží k inspiraci.

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Alcakv žena 19.11.2009 16:53:37

moc děkuji i mužskému osazenstvu ,

Vando no malá ta pije snad pořád, mám někdy pocit a hlavně mám ještě dvouletého syna,takže toho času ,kdy jít běhat je malinko,ale najde se,začnu pomalu a uvidíme, zkusím příští týden, všem moc moc děkuji a pište dál

avatar

Marjanka žena 19.11.2009 23:02:06

Alco, Sensorka je jedna z horsich. Poradnou oporu mam v moiracke, druha dobra je Alpin Lowe. Ale jak pise kamca, kdyz koupis na netu a vyzkousis, muzes urcite vratit. Ja tu Sensorku zkousela osobne a takhle to dopadlo :-?

Jinak ke kyselemu mleku – je mi jasne, ze se to stat nemusi, ale myslim, ze je fajn pocitat s tim, ze by se to stat mohlo. Laktaty jsou laktaty. Kdyz se na to ale jde s rozumem a beha se hned po kojeni (stejne jako treba zdravotni dve deci ;-), urcite to nebude tak fatalni. Psala jsem to proto, ze znam par holek, co zacaly s plnym treninkem brzy (a asi ne prave rozumne) a pak problemy s kojenim byly a kocky se mohutne divily. Navic mimi holcicky maji vetsinou lepsi traveni a netrapi je tolik nadymani, takze i tenhle faktor muze sehrat roli.

Kazdopadne preju, at Ti to beha a prinasi radost. Mama v pohode = deti v pohode ;-)

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 20.11.2009 06:37:02

Zajímavý kolik běhajících rodičů má Matouše nebo Matěje!? Koyama, Vanda, já … Je to prostě krásný jméno a pro kluky co slupnou mlíko i s maminkou. Já v té době neběhala ( nenapadlo mě, že by to mohlo být tak příjemný ), dělala jsem tehdy pouze aerobic a ten jen 2× týdně hoďku a občas jezdila na kole. Podprdy od té doby zaznamenaly neuvěřitelný vývoj k dobrému. S tou tehdejší bych si při běhu pěkně naliskala.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 20.11.2009 17:31:20

já šla nejprv do moiry a pak do Craftu…

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Alcakv žena 24.11.2009 14:35:21

děkuji, děkuji,

Vando četla jsem ten ty články už v těhu,díky

Majko dobrý motto

avatar

Lichnov u NJ

Celkem 3101 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2011)
půlmaraton: 1:54:30 (2014)

Dejzinka žena 24.11.2009 20:02:04

[quote=Majka1]Za­jímavý kolik běhajících rodičů má Matouše nebo Matěje!? Koyama, Vanda, já … Je to prostě krásný jméno a pro kluky co slupnou mlíko i s maminkou. Já v té době neběhala ( nenapadlo mě, že by to mohlo být tak příjemný ), dělala jsem tehdy pouze aerobic a ten jen 2× týdně hoďku a občas jezdila na kole. Podprdy od té doby zaznamenaly neuvěřitelný vývoj k dobrému. S tou tehdejší bych si při běhu pěkně naliskala.[/quote] Majko, já mám taky Matěje:-) A taky by býval slupnul mlíko i s maminkou. Přesně jako ty jsem v tom období taky neběhala, ale chodila na aerobic (což mě mimochodem vůbec nebavilo, ale tělocvična byla za barákem), taky jsem chodila kilometry a kilometry, aby to cizí uřvaný dítě v mým kočárku aspoň na chvíli spalo:-) Kojila jsem ho nějakých 15 – 16 měsíců, potom pauza, když jsem čekala jeho ségru a potom se k ní zase přidal, tedy když zbylo:-)

A abych nebyla off topic, koupila jsem si letos podprdu přes net z Tchiba (jak slavná sportovní značka!:-)) a překvapivě sedí i drží. Sice už pár let nekojím, ale příroda mi cosi nadělila, takže dobrou „fixaci“ považuju za plus.

Motto: Já to nevzdám!
avatar

Alcakv žena 25.11.2009 14:20:56

Dejzinko ta od Tchiba je dobrá ju, to je fajn a to je malej dobrej,že se k ségře přidal, to můj malej se už nepřidal…

tak jsem začala pomaličku a dá se to ,zatím novou podprdu nemám,jen ty staré, díky všem ještě jednou

avatar

Alcakv žena 07.12.2009 10:34:26

tak běhá se dobře, opravdu jít po kojení, dát pevnou podprsenku, já používám pořád tu samou, od klimatexu , tu nejmenší velikost, narvu tam ty balony, a drží to dobře, malá i po běhání pije jak divá, žádný problém s kyselým mlékem.....dí­ky všem

avatar

Dobřichovice

Celkem 1583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:43 (2012)
půlmaraton: 2:13:06 (2012)

kamca žena 12.12.2009 09:42:18

Tak to je super. Ono to stejně jindy než po kojení nejde, když má být člověk do dalšího zpátky. A že máme šikovný holčičky, když jim „sportovní“ mlíko nevadí. :-)

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 13.12.2009 19:02:14

Holky, je vám co závidět! Po běhu a sprše se přitulit k malýmu teplýmu voňavýmu uzlíčku – to je prostě nádhera! Já už mám ty kluky velký, ale na období kojení se nezapomíná.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Brumlinka žena 07.01.2010 10:41:59

Zdravím, jsem tu nová a chtěla bych se zeptat, mám doma 3,5 měsíční holčičku, plně kojím,nikdy jsem neběhala, teda po pár pokusech, kdy jsem ještě nebyla těhotná, jsem to vzdala, ano, furt jsem hledala výmluvy. Teď bych se do léta chtěla dát nějakým způsobem dohromady a vylepšit si postavu i díky lepšímu pocitu sama sebe. Jak často bych měla chodit běhat a kolik km? Byla jsem u ortopeda a ten mi řekl, že jsem ten typ člověka, který bude muset celý život dělat jakoukoliv fyzickou aktivitu jinak klouby a hlavně já budu trpět. Tak jsem si řekla, že bych to chtěla zkusit, vím, že běh je nejrychlejší způsob, abych se dostala zpátky do ,,formy".. poradíte mi někdo?;-)

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 07.01.2010 14:20:28

Tady na fóru najdeš informací hodně. Je taky dost knížek, kde je dopodrobna vypsán prvotní trénink. Nebo http://www.bezeckaskola.cz/…msbehem.html Pečlivě si pročti články na téma začátečnické chyby, ať se alespoň některým vyhneš, aby ti to nadšení vydrželo tentokrát až do naprosté závislosti. :)

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 07.01.2010 19:42:19

Brumlinka,tak Ty si perfektný príklad toho,keď pacient berie vážne lekárove rady o športe,lebo podľa mňa všetci lekári môžu šport len odporučiť,ale málo kto ich berie vážne(okrem nás)mnohí majú,že športom k trvalej invalidite a tak.Pritom tie klby dlhšie vydržia a sú lepšie zásobované živinami ako aj kosti,keď sa s nimi hýbe,lebo je lepšia výmena a s tým kojením,no ja som dokojila,až tak som začala behať,takže neviem,začala som najskôr s aerobicom,ale pomalým joggovaním v rámci vl.možností nemôžeš nič pokaziť-pekne pomaličky,nikde sa neplaš a never,že bude mliečko kyslé,to sa tu už tuším tiež rozoberalo,veď to nejdeš robiť na vrcholovej úrovni.daj pak vědet,čau.Endorfíny-spokojná mamička-spokojné bejbátko!!!!

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.