Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Cyklistické závody » Bikemaratony 2006

Bikemaratony 2006

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 12.06.2006 17:54:02

Jede někdo z Tragédů něco (nebo už jel)? Jsem přihlášený na Meridu v září a možná si dám i Oderskou mlýnici…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

Lubor muž 14.06.2006 07:41:47

Také chci jet v Jedovnici a možná i GP maraton v srpnu (jede se to od areálu Velké ceny v Brně směrem na Ivančice). Jak se ti daří kombinovat tréning běhu a kola?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.06.2006 09:52:50

jediný zásadní problém (mimo času) vidím, ten, že z kola jsem dost zkrácený. Musím proto po kole dost protahovat. Negativum vidím v tom, že z kola mi trošku nabývá svalová hmota, kdežto u běhu vůbec (zrovna jsou to běžecky nepotřebné svaly, takže je to trošku na obtíž).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 14.06.2006 10:10:32

[quote=Lubor]Jak se ti daří kombinovat tréning běhu a kola?[/quote] Mne se to moc nedari, ve vsednich dnech chodim rano behat na 30 minut, obcas se i zmacknu a dam ze dva kopce nebo rychlejsi beh, pak sedam na kolo a vyrazim na velice kopcovitou 25km trat do prace. No a odpoledne 20km rovina – vetsinou se neudrzim a snazim se trhnout rekord, popr. predjet nejakyho cyklistu, traktor nebo babetu:) O vikendu bohuzel nestiham a tak zarazuju jen beh zhruba 45 minut, zridkakdy delsi a nejaky 2hodkovy „cyklovylet“, pripadne, kdyz je pocasi, tak vyslap s 25kilovym batohem do kopcu. Takze bych rekla, ze mi oproti minulym letum zoufale chybi vytrvalost. Budu to muset nejak usporadat , jen se k tomu musim vyburcovat, coz je to nejtezsi:) A jak pise Forest, jsem taky dost zkracena a mam nohy neustale takovy „tuhy“, i kdyz se snazim na kole jezdit spis frekvencne nez silove.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.06.2006 12:39:27

[quote=Devce]A jak pise Forest, jsem taky dost zkracena a mam nohy neustale takovy „tuhy“, i kdyz se snazim na kole jezdit spis frekvencne nez silove.[/quote] a to se nebavím o specifickém přechodovém tréningu pro triatlon – tam člověk si při běhu připadá jak po obrně

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 14.06.2006 13:08:41

[quote=forest][qu­ote=Devce]A jak pise Forest, jsem taky dost zkracena a mam nohy neustale takovy „tuhy“, i kdyz se snazim na kole jezdit spis frekvencne nez silove.[/quote] a to se nebavím o specifickém přechodovém tréningu pro triatlon – tam člověk si při běhu připadá jak po obrně[/quote] To máš pravdu, ale já se kdysi dávno vždy těšil, až z toho kola slezu a trochu se proběhnu při maratonu :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 14.06.2006 13:28:49

[quote=Devce][qu­ote=Lubor]Jak se ti daří kombinovat tréning běhu a kola?[/quote] Mne se to moc nedari, ve vsednich dnech chodim rano behat na 30 minut, obcas se i zmacknu a dam ze dva kopce nebo rychlejsi beh, pak sedam na kolo a vyrazim na velice kopcovitou 25km trat do prace. No a odpoledne 20km rovina – vetsinou se neudrzim a snazim se trhnout rekord, popr. predjet nejakyho cyklistu, traktor nebo babetu:) O vikendu bohuzel nestiham a tak zarazuju jen beh zhruba 45 minut, zridkakdy delsi a nejaky 2hodkovy „cyklovylet“, pripadne, kdyz je pocasi, tak vyslap s 25kilovym batohem do kopcu. Takze bych rekla, ze mi oproti minulym letum zoufale chybi vytrvalost. Budu to muset nejak usporadat , jen se k tomu musim vyburcovat, coz je to nejtezsi:) A jak pise Forest, jsem taky dost zkracena a mam nohy neustale takovy „tuhy“, i kdyz se snazim na kole jezdit spis frekvencne nez silove.[/quote] Jest-li nemáš „ty tuhý nohy“ z té intenzity za traktorem nebo babetou.Zvolni.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 14.06.2006 13:35:38

[quote=milan]Jest-li nemáš „ty tuhý nohy“ z té intenzity za traktorem nebo babetou.Zvolni­.[/quote] No jo, jenze kdyz te vyzve se proste neda odolat:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 02.08.2006 21:07:02

[quote=forest]Jede někdo z Tragédů něco (nebo už jel)? Jsem přihlášený na Meridu v září a možná si dám i Oderskou mlýnici…[/quote] Velice vážně uvažuji o Rallye Sudety. Prý nejtěžší bikemaraton v republice, hm, ideální coby první závod na kole vůbec :D:D:D

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 02.08.2006 21:35:32

[quote=Pavel][qu­ote=forest]Je­de někdo z Tragédů něco (nebo už jel)? Jsem přihlášený na Meridu v září a možná si dám i Oderskou mlýnici…[/quote] Velice vážně uvažuji o Rallye Sudety. Prý nejtěžší bikemaraton v republice, hm, ideální coby první závod na kole vůbec :D:D:D[/quote] Nemyslím, že je nejtěžší, i když MTB verzi znám jen z vyprávění. Já jel letos silníční Sudety, musím ocenit zejména pořadatelský tým, skvělá organizace – zabezpečení trati, občerstvovačky, cokoli. Opravdu špička ve srovnání s jinými závody. Tým je pro Rallye pochopitelně stejný. Podle slov účastníků obou závodů jsou Sudety náročné „povrchem trati“ – jemný písek, občas ničící některé součástky. Profil určitě je hodně do sportovna, žádná projížďka, náročné hlavně sjezdy, ale dá se. Sudety ti můžu doporučit, i když jako první závod by bylo vhodnější něco lehčího.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 03.08.2006 08:01:49

[quote=Pavel][qu­ote=forest]Je­de někdo z Tragédů něco (nebo už jel)? Jsem přihlášený na Meridu v září a možná si dám i Oderskou mlýnici…[/quote] Velice vážně uvažuji o Rallye Sudety. Prý nejtěžší bikemaraton v republice, hm, ideální coby první závod na kole vůbec :D:D:D[/quote] No muzu z vlastni zkusenosti potvrdit, ze MTB Sudety je jeden z nejtezsich, obzvlast kdyz se sejde spatne pocasi a dest. Jela jsem ho nekdy pred peti lety a tehdy to asi pulka jezdcu zabalilo. Ale mne osobne prijde nejnarocnejsi Beskyd tour, presto ze neni nijak extremne dlouhy, narozdil od Sudet, kde jsem jela tusim 123km. Ale nemyslim si, ze je spatny jet Sudety jako prvni zavod v zivote, dulezity je kolik mas natrenovany:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 03.08.2006 11:48:57

[quote=Devce][qu­ote=Pavel][qu­ote=forest]Je­de někdo z Tragédů něco (nebo už jel)? Jsem přihlášený na Meridu v září a možná si dám i Oderskou mlýnici…[/quote] Velice vážně uvažuji o Rallye Sudety. Prý nejtěžší bikemaraton v republice, hm, ideální coby první závod na kole vůbec :D:D:D[/quote] No muzu z vlastni zkusenosti potvrdit, ze MTB Sudety je jeden z nejtezsich, obzvlast kdyz se sejde spatne pocasi a dest. Jela jsem ho nekdy pred peti lety a tehdy to asi pulka jezdcu zabalilo. Ale mne osobne prijde nejnarocnejsi Beskyd tour, presto ze neni nijak extremne dlouhy, narozdil od Sudet, kde jsem jela tusim 123km. Ale nemyslim si, ze je spatny jet Sudety jako prvni zavod v zivote, dulezity je kolik mas natrenovany:)[/qu­ote] Jel jsem oba a Sudety mě za stejných podmínek připadají těžší.

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 15.08.2006 14:08:42

No tak jsem se přihlásil, za Traged Team, jak jinak (i když tady to možná vhodné není, protože jak známo, Tragéd není na kole vůbec tragédem :)). Naježděno na kole mám letos na své poměry hodně, z cyklistického pohledu asi směšně málo – zatím tak 900 km, ale plánuji teď přidat.

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 11.09.2006 12:37:14

Takže info, jaké to tam bylo: prostě dokonalost sama! Trať nádherná (skalní města, lesy, louky…) a tak od 50. kilometru hodně kopcovitá (aneb jak tahat převod „na kašpárka“ silově, i na tlačení došlo, klobouk dolů před lidmi, co vyjedou Pánovu věž nebo Bor nebo Hvězdu v kuse) a technicky náročná (šutry, bahno, kořeny), někdy na mě až příliš – na sjezdu z Hvězdy jsem nechápal i pěšky :) a jak se někde ve sjezdu objevily skupiny diváků, znamenalo to zabrzdit a připravit se na možnost seskočení z kola. Trvale značeno, snad nebyla šance zabloudit. Pozor, skryté nebezpečí Sudet – občerstvovačky! Dle času z tachometru a z výsledků jsem na nich prožral tak hodinu a čtvrt :D, šátečky, salámy, melouny, banány, rozinky, polívka, nealko pivo, ionťáky, gely, tyčinky, voda, cola a ještě mnohem víc (masáže, servis). V cíli perfektní těstoviny, fotky, promítání videa z minulých ročníků, tombola (kola, zájezdy). Skvělá atmosféra a hudba. Neměl jsem žádný technický problém, občas nějakou tu krizi – čekal jsem že to bude náročné no a nebyl jsem zklamán. Vítěz mi dal něco málo přes pět hodin a průměrná rychlost 11,8 taky o lecčems vypovídá :). Super, příště jedu zase.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.