Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » píchání v koleni

píchání v koleni

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

dakon 27.06.2006 21:06:05

Ahoj všem,

mám problém s pravým kolenem. Podotýkám, že s koleny jsem do nedávna neměl žádné problémy, ale asi tak před měsícem mě na biku (po ujetí cca. 40 km) z ničeho nic začalo píchat v koleni při každém sešlápnutí pedálu a to tak intenzivně, že jsem ani nemohl dojet zpět. Poté jsem si dal asi 3 neděle oddych v domnění, že to přestane, ale bohužel asi po 25 km jízdy se mi to opět vrátilo. Musím podotknout, že při běhání toto píchání necítím, akorát na biku . . .!? Píchá mě to z vnitřní strany, tzn. z leva u pravého kolena a to tak ve střední části čéšky. Budu rád za každý postřeh, radu, či připomínku !!

P.S.:dneska jsem si to před švihem lehce stáhnul elastickým obinadlem a bylo to o malinko lepší, ale stejně jsem to cítil

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 27.06.2006 21:25:07

Není lepší s tím, pokud problém trvá, zajít raději k ortopedovi než se snažit řešit věc přes fórum ? Rád bych viděl toho odborníka, který by ti dal diagnosu na dálku jen dle tvého popisu.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

dakon 27.06.2006 21:56:22

Jo, to máš samozřejmě pravdu a taky se na to chystám, ale moc mě zajímá, jestli někdo neměl také tento, či podobný problém a jak ho vyřešil !!!

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 28.06.2006 00:06:00

Zejména koleno je děsně složitý orgán, kde může dělat problém docela ledacos. Ani doktor podle telefonického popisu problému asi neřekne „ano, je to tohle…“, ale patrně to bude chtít vidět. Všelijaké píchání v koleně jsme asi prožili mnozí z nás…

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 28.06.2006 07:51:38

r-o má pravdu. Často se vnější prohlídkou dá pouze odhadovat, co kolenu je. Asi nejlepším současným neinvazivním způsobem vyšetření kolena je magnetická resonance. Tam se ukáže z anatomického hlediska skutečně vše. Takže pokud máš možnost si ji nějak zařídit, doporučuji ji.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 28.06.2006 09:02:12

Když jsem měl podobný problém na kole(1998 a 2001), ukázalo se nakonec, že jde prostě jen o přetížení chrupavky. Ne, netrénoval jsem tak moc, ale hezky jsem zmokl a prochladnul. Poměrně spolehlivým indikátorem je, že kromě problémů v jízdě do kopce, jsem měl i problém při chůzi se schodů dolů. Ledování to vždy ještě zhoršilo. Vzhledem k tomu, že jsem amatér s mínusovými výsledky, přesvědčil mne ortopéd vždy na neinvazních 5 týdnů klidu. A pomohlo to. Pak pomalý rozjezd. Samozřejmě, že magnetickou rezonanci mi nedopřáli, ale ultrazvuk ano. Nikdy totiž nevíš, jestli se ti tam někde netoulá nějaká nepatřičná částečka, která může chrupavku dráždit.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 28.06.2006 22:00:05

a máš SPD? A dobře seřízený posez… nezdá se to, ale pokud to někdo odflákne, tak si zadělá na problém, který se projeví náhle (já jezil jednu dobu na nižším sedle než bych měl a ahned to bylo na pár týdnů bez kola)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 28.06.2006 22:33:22

[quote=forest]a máš SPD?[/quote] Dovol dotaz laického cyklisty. Myslíš, že když jezdím s klipsnama, že si zadělávám na problém? Na Moraviamana jsem trénoval a odjel ho v seběhaných Mizunách (jsou dobré až na to, že mají sešlapané paty a proto už je k běhu raději nepoužívám) a žádné bolesti chodidel, jak popisuje Šarina, jsem neměl a ani s kolenem, které se mi sporadicky při běhání ozve. Ne že bych byl proti SPD, ale u mě klipsny mají přednost z důvodu financí, tzn. nemusím pořizovat pedály+boty.

avatar

dakon 29.06.2006 06:28:01

SPD mám již druhou sezónu a posed mám nastavený dle všeobecně známých kritérií (výška, náklon, vzdálenost od řidítek. . . )

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 29.06.2006 07:19:05

[quote=Láďa Tarant][quote=fo­rest]a máš SPD?[/quote] Dovol dotaz laického cyklisty. Myslíš, že když jezdím s klipsnama, že si zadělávám na problém? Na Moraviamana jsem trénoval a odjel ho v seběhaných Mizunách (jsou dobré až na to, že mají sešlapané paty a proto už je k běhu raději nepoužívám) a žádné bolesti chodidel, jak popisuje Šarina, jsem neměl a ani s kolenem, které se mi sporadicky při běhání ozve. Ne že bych byl proti SPD, ale u mě klipsny mají přednost z důvodu financí, tzn. nemusím pořizovat pedály+boty.[/qu­ote] Neděláš dobře s těmi běžeckými botami. Pro jízdu na kole je třeba i do klipsen!! používat co nejpevnější podrážku. Vem si někdy do ruky silniční tretru a hned povhopíš, jak to myslím. A ještě i do této tretry si mnoho lidí strká termoplastické vložky, aby fixace nohy dopředu dozadu byla co nejpevnější. Co se týče fixace do stran, tam je možné si koupit looky(zámky) s možností vychýlit nohu při pohybu do strany. SPD jsem nikdy neměl ale myslím, že taky určitě tolerují mírný(milimetrový) pohyb do stran.(Mám na mysli pohyb kotníku mírně od kola a ke kolu.) Zásadní význam má výška posedu. Příliš nízko či příliš vysoko – bolest zaručena. Rozhodují milimetry a odzkoušení na sobě samém – neexistuje nějaký zaručený model platný pro všechny stejně. Výšku posedu nepodceňuj, ani když jezdíš do 1000km ročně! Tretry si v takovém případě však kupovat nemusíš.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 29.06.2006 18:08:24

Láďa: šlo mi především o to, že SPD (reps. podobné systémy) zabraňují chodu chodidla mimo osu, což je nežádoucí (částečně tomu zamezují klipsny, ale jen málo – jak už tady napsal minusak – bežecké boty jsou moc měkké, i když pro někoho můžou být pohodlnější…). Neberu teď v potaz faktor přenosu síly na šlapání (to je kapitola sama pro sebe). Kdyby někdo používal klasické pedály a měl výrazně špidky od sebe (resp. k sobě), tak to by mohl být jeden z možných problémů, proč začnou zmíněné problémy s kolenama (tento špatný návyk bez SPD nebo klipsen prostě nejde u člověka, který jezdí na kole „jen tak“ odstranit!).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Liberec

PeterPan 02.07.2006 19:59:32

Ahoj,

měl jsem naprosto stejnej problém. Nechci nijak radit nebo něco doporučovat, protože nejsem doktor, takže tohle berte s rezervou. Takže taky mě začalo píchat v koleni při jízdě na kole. Běhat a chodit mi šlo docela bez problémů. Pak jsem ale začal cítit nepříjemný pocit v koleni i při běžném pohybu. Už jsem si říkal, že jsem tedy s běháním skončil dřív než jsem pořádně začal. Pak jsem byl na předem domluveném výběhu, ze kterého se vyklubalo 23 km. Říkal jsem si, že tohle mě nejspíš srazí vaz. Strečoval jsem před tím i potom. A světe div se, od následujícího dne po doběhu bolest zmizela a zatím se nevrátila. Tak jsem si udělal zakovej laickej závěr, že jsem si zřejmě natáhnul při cyklistice nějakej kolenní vaz, když byla celkem zima. A tím, jak jsem to při tom výběhu pořádně protáhnul, tak jsem to zase hodil do normálu. P.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.