Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Pálení žáhy při běhu

Pálení žáhy při běhu

Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

bugik žena 22.03.2010 07:11:18

Občas se mi to stane – vyběhnu a za pár minut mě začne pálit žáha. Zrovna včera to bylo dost děsné, od do noci mě to pak ještě bolelo a to jsem snědla po návratu tři tabletky proti překyselení. Stává se Vám to? Jak to řešíte? Mě napadá jen nosit s sebou ty tabletky, abych si je mohla vzít hned, jak ucítím, že bude problém. Od jídla si nechávám vždycky odstup přitom. Včera jsem měla jáhly s fazolema, eidamem a trochou kečupu, pak 2h odstup a pak desítku v lehčím tempu. Nevím, kde byl problém… Bojím se, aby se mi to nestalo třeba při půlmaratonu o víkendu, protože nehledě na to, že je to dost nezdravé, je to taky dost nepříjemné.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.03.2010 09:23:16

Fazole, odstup 2 hodiny. To by mně pálila žáha taky. Pečené, smažené, vláknina, mléko a výrobky z něj (snad mimo sýrů), nechávám pauzu nejméně 3 hodiny, někdy je i to málo. Před půlmaratonem raději rýži, banány, chléb s medem, marmeládou. Předstartovní kafíčko bez mléka, vodu bez bublinek.

Na překyselený žaludek trochu pomáhají i protikřečové tablety pro vytrvalostní sporty, třeba Anticramp od Nutrendu (hořčík), nebo nealko pivo. Tablety proti překyselení by neměly obsahovat uhličitany, protože vznikající CO2 situaci při běhu ještě zhorší.

avatar

bugik žena 22.03.2010 11:20:46

V lekarne mi doporucili Rennie a to je z uhlicitanu vapenateho a horecnateho :) Nemas nahodou nejaky konkretni vhodnejsi typ?

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.03.2010 13:54:26

V Anticrampu uhličitany nejsou, ale také to není primárně lék na podrážděný jícen. Složení: http://www.nutrend.cz/…slozeni.aspx Rennie bych nechal až po běhu, bude-li třeba. Před během bych více dbal na lehkou stravitelnost a větší odstup od nezdravých nebo naopak velmi zdravých pokrmů. Luštěniny určitě až „po“. Pokud mám hlad, půlhodinu, hodinu před doplňuji energií z banánů, jablek(max 1 ks), piškotů, džusu, nečertvého pečiva (s medem, marmeládou i šizenou želém, taveným sýrem). Není mi zatěžko sdlábnout samotné vařené brambory a rýži, i když tím trochu budím nechápavé reakce, někdy :) Kdo miluje chemii, vycucne energetický gel a vyběhne. To je dobré i jako občasný trénink na delší závody, kde se to gely a protikřečovými tabletami jen hemží.

avatar

Praha

pug muž 22.03.2010 16:22:02

Já bych celkem podpořil to, co uvádí RK, akorát bych doplnil: na žáhu vyzkoušet coca-colu, ty hydrogenfosfo­rečnany by to mírnější překyselení měly upufrovat. Když to nepomůže, tak bych klidně šel do něčeho onačejšího, typu Maalox, nebo ACIX nebo tak. To zvládne ukočírovat i kopanec od ibáče, ale to je tak strašně nesportovní…že teda fuj ;). Rennie neee, to je trabant za cenu mercedesu, jsou lepší. Jabko by si měl taky napřed každý vyzkoušet předem, protože někoho může dostat spolehlivě na záchod. Nejlepší prevence je asi suchá rýže, tou se cpou dálkový plavci a triatleti před plaváním, a tam je to teda na ukočírování nežádoucích žaludečních projevů náročnější. .

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 22.03.2010 22:43:41

Nedá se než souhlasit s rk i pugem. Jen já osobně mám problém s džusem. Po tom mě pálí žáha zaručeně. Tedy v případě, že si nedám léky, protože jsem refluxář, tedy ne ten kvalitní vzorek běžné populace. Jinak kola ano (nemusí být ani coca ;) ), ovšem vyštěrchaná nebo ještě lépe přivedená k varu a schlazená do vlažna.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Benešov u Prahy

Celkem 4768 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:16 (2012)
půlmaraton: 1:27:57 (2010)
maraton: 3:19:06 (2010)
avatar

bugik žena 23.03.2010 17:36:40

[quote=chuchvi]Něco na žáhu- http://www.001shop.cz/…tu-Aloe-Vera[/quote] A mas s tim osobni zkusenosti?

avatar

Benešov u Prahy

Celkem 4768 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:16 (2012)
půlmaraton: 1:27:57 (2010)
maraton: 3:19:06 (2010)

chuchvi muž 23.03.2010 17:54:29

[quote=bugik][qu­ote=chuchvi]N­ěco na žáhu- http://www.001shop.cz/…tu-Aloe-Vera[/quote] A mas s tim osobni zkusenosti?[/quote] Já osobně ne,ale moje máti to užíva a je spokojená.Pouze nechápu proč je to tak drahý.

avatar

Praha 4 - Hrncire

Celkem 375 km
Minulý měsíc 0 km

Ads žena 23.03.2010 18:06:31

Ja nemusim behat, abych trpela na paleni zahy. Je treba zjistit, co te drazdi. Ale kombinace fazole, kecup, eidam relativne kratce pred behem – myslim, ze to neni optimalni kombinace. Muj zaludek je velmi citlivy pri behu. Musim mit dojezeno min 2 hodiny pred dlouhym behem/zavodem. A jim zasadne testoviny s necim nebo rosotto – zadne umele/prumyslovy zpracovane jidlo, ale pouze domaci vyroba. Tim se vyhnu umelym ochucovadlum, cukrum apod, ktere drazdi zaludek a zpusobuji paleni zahy i za normalnich okolnosti. Doporucuji naucit se varit trstoviny se zeleninou a italska risotta a bude po problemech. :)

avatar

bugik žena 23.03.2010 21:11:24

[quote=Ads]Ja nemusim behat, abych trpela na paleni zahy. Je treba zjistit, co te drazdi. Ale kombinace fazole, kecup, eidam relativne kratce pred behem – myslim, ze to neni optimalni kombinace. Muj zaludek je velmi citlivy pri behu. Musim mit dojezeno min 2 hodiny pred dlouhym behem/zavodem. A jim zasadne testoviny s necim nebo rosotto – zadne umele/prumyslovy zpracovane jidlo, ale pouze domaci vyroba. Tim se vyhnu umelym ochucovadlum, cukrum apod, ktere drazdi zaludek a zpusobuji paleni zahy i za normalnich okolnosti. Doporucuji naucit se varit trstoviny se zeleninou a italska risotta a bude po problemech. :)[/quote] Ja mivam tyhle trable ze stresu :( Varim zasadne doma z cerstvych surovin (v ramci moznosti v prilehlem supermarketu:) ). Dneska jsem byla behat dve a pul hodiny po kefiru s jablkem a neslazenymi cerealiemi a zase mi bylo spatne :( Zitra zkusim skutecne alespon ty tri hodiny si nechat na odtraveni…

avatar

bugik žena 23.03.2010 21:12:38

[quote=chuchvi][­quote=bugik][qu­ote=chuchvi]N­ěco na žáhu- http://www.001shop.cz/…tu-Aloe-Vera[/quote] A mas s tim osobni zkusenosti?[/quote] Já osobně ne,ale moje máti to užíva a je spokojená.Pouze nechápu proč je to tak drahý.[/quote] Hm, diky. Jestli se to nezlepsi v nasledujicich dnech, tak do toho asi pujdu.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 23.03.2010 21:22:46

co jsem si kdysi studoval stravu pro trenink, tak bylo pravidlo, ze mlecne vyrobky bez ovoce. jinak se hure travi – cukry nejak kvasi.. samozrejme chutove bily jogurt neni tak zajimavy, je to o prioritach:). po chlebu s cimkoliv nemam po hodine a pul problem. me se obecne deleni stravy osvedcilo, bylo mi lehceji, i kdyz jsem toho snedl hodne. dobra knizka vyziva nejen pro kulturisty od fořta. je to uz starsiho data, ale myslim ze vysla uz nekolikrat znovu, snad aktualizovana, nevim. zminuje tam treba ten vyse uvedeny reflux – stoupani zaludecnich stav.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 23.03.2010 21:25:57

ted jsem si jeste precetl zacatek o fazolich s kecupem a eidamem:). to neee… mene, jednoduseji, kvalitneji.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

bugik žena 23.03.2010 21:40:40

[quote=martin76]ted jsem si jeste precetl zacatek o fazolich s kecupem a eidamem:). to neee… mene, jednoduseji, kvalitneji.[/quote] No jo, kecup :) Po mnoha tydnech jsem si misto protlaku dala kecup… ach jo. Tak alespon vim, proc jist zase radeji ten protlak nebo cerstva rajcata… lenost me dobehla.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 23.03.2010 22:02:39

ono celkove je to hodne bilkovinova bomba (jahly+fazole+syr), ktera se dlouho travi. a eidam jako syr neni kvalitativne zadny zazrak, s holandsky originalnim edamem nema samozrejme nic spolecneho:(. jako neni to sranda skloubit stravu s treninkem, praci atd.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Celkem 490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:17 (2011)
půlmaraton: 2:09:48 (2010)

Katush žena 23.03.2010 22:06:44

Jak to prosím děláte, že jíte jen doma připravovanou stravu? V práci? To si to navaříte dopředu a nosíte v krabičkách? Já to nedokážu a z nabídek přilehlých restaurací se dá málokdy vybrat něco, kde je to aspoň z poloviny ok. Docela mě to mrzí, když už v restauraci v poledním menu mají něco zdravějšího, je to např. salát, ale hoděj na to smažený kuřecí, nebo udělaj rizoto, ale je tak mastný, že se to nedá… Jaké s tím máte zkušenosti Vy?

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 23.03.2010 22:30:30

uz jsem davno rezignoval, je tezky tak fungovat v normalnich podminkach. to byvaly casy kdy jsem si varil na kolejich:). ono neni potreba jist komplikovane a to s financemi na studiich stejne neslo. ja jim ted normalne, ale zkusenosti z toho obdobi pouzivam dodnes; vim co si dat, kdyz me ceka nejaky vykon, jake kombinace jsou prijatelne a tak. castecne je to individualni, ale plno veci si myslim ze plati obecne a clovek nez se k tomu dopracuje, tak to nejakou dobu trva. nekdo na to neprijde nikdy. ale to uz moc kecam…:).

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

bugik žena 24.03.2010 08:09:51

Ja pracuju sama na sebe, vetsinou doma, nebo si celkem pohodlne urcuju, kdy kde budu, takze s varenim nemam problem :) Vetsinou si udelam neco rychleho a dobreho a snazim se i zdraveho. Kdyz musim nekam chodit, tak si bud beru krabicku s jidlem, nebo si obcas nekde v pizzerii dam salatek nebo testoviny. To nebyva spatne :)

avatar

Celkem 490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:17 (2011)
půlmaraton: 2:09:48 (2010)

Katush žena 24.03.2010 09:10:33

to bugik: tak to jo, to je snažší. to martin76: mám to podobně, občas mám záchvat a snažím se vše pilně dodržovat, ale nějak mi to nejde. Mám klasickou pracovní dobu v centru města. No a ačkoliv velkoměsto je záruka špatného ovzduší a jiných faktorů životního prostředí, zároveň by se dalo předpokládat, že se zde najde i plno možností se zdravě najíst (v rámci možností – nechci jen kombuchu s tofu nebo tak:-). Já nevím, zdá se mi, že stále více lidí se snaží přemýšlet nad svou stravou a nespokojí se jen se svíčkovou (nic proti, v rozumné míře). Takže poptávka by byla, ale chybí nabídka. Nebo alespoň v mém pěším dosahu.

Ale abych nebyla úplně OT: do nedávna jsem dobu jídla před během neřešila, většinou to samo vycházelo, neboť chodím běhat většinou odpoledne po práci, tedy déle než 4 hodiny po velkém jídle. Ale tuhle v sobotu jsem šla kratší dobu po jídle a celou hodinu mě píchalo v boku a to i při velice pomalym klusu či čekání až se můj pesan vykadí. Dávám to za vinu právě tomu jídlu.

avatar

bugik žena 24.03.2010 13:31:49

Tak dneska jsem si dala prestavku po snidani pres 3h a uz to bylo v pohode :)

avatar

10 km: 0:50:20 (2010)

Zuzana23 žena 24.03.2010 14:17:46

To Katush: Já i přítel nejíme maso, takže jsme odkázáni jen na domácí stravu, tedy on ne tolik,pracuje v centru. Ve městě máme 2 veget. restaurace, ale domácí jídlo vyjde dost levněji. Dělám to tak, že po práci přijdu domů, dojdu se psem, něco sezobnu, vyrazím běhat a pak vařím a prokládám to venčením. Někdy běžím až po vaření a padnu rovnou do postele. Asi to jinak nejde, není pak pořádně na nic jiného čas a když jsem líná, zajedu do města,ale pak si to zase musím napracovat. Děsím se toho, když už budu muset běhat přes 1,5h. To pak budou fofry doma:D A že se to blíží. Nebo vařit celý víkend a dát si to zamrazit či jinak uskladnit. Jídlo je hrozná věc:o( Ale při běhu problém se žáhou nemám ,nemám čas na 2–3 hodiny trávení. Před tím jím banány nebo pečivo a velké jídlo až po běhu.Ale zase nemůžu usnout. Je hrozně krátký den. Ach jo:D Jo a když mám problémy se zažíváním, jakékoliv, piju acidofilní mléko, ono se to tam hezky popere a je to dobré.

avatar

Celkem 490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:17 (2011)
půlmaraton: 2:09:48 (2010)

Katush žena 24.03.2010 15:28:12

Zuzko, tak to tě obdivuju, já jsem na to líná a taky chaotická, většinou nakupuju suroviny těsně před vařením na základě toho, na co mám právě chuť. A tak rozmyslet teď odpo, co bude zítra k obědu mi dává zabrat:-) Ale jo, mohla bych to zkusit alespoň občas… No jo, delší běhy v pracovní dny zabíraj dost místa… A můžeš prosím napsat o jaké restaurace jde? Nejsem tedy vegetarián, ale bez masa se obejdu.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 24.03.2010 17:12:34

[quote=bugik]Tak dneska jsem si dala prestavku po snidani pres 3h a uz to bylo v pohode :)[/quote] pokud sis ke snidani nedala fazole, tak bys to asi zvladla i driv:). jak zvladas zivnost s treninkem? ja zacal s novym rokem, rikal jsem si, jak si to pekne naplanuju, ale mam tolik prace, ze jsem v podstate skoncil…:(. nemam ani za co utracet ty penize:).

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

bugik žena 24.03.2010 17:25:43

[quote=martin76][qu­ote=bugik]Tak dneska jsem si dala prestavku po snidani pres 3h a uz to bylo v pohode :)[/quote] pokud sis ke snidani nedala fazole, tak bys to asi zvladla i driv:). jak zvladas zivnost s treninkem? ja zacal s novym rokem, rikal jsem si, jak si to pekne naplanuju, ale mam tolik prace, ze jsem v podstate skoncil…:(. nemam ani za co utracet ty penize:).[/quote] Vcera jsem vybehla 2.5h po snidani a zase mi bylo blbe a snidam ted kazdy den kefir, ovesne polstarky neslazene, mandle a jablko. To je jedno, hlavne, ze po tech trech hodinach je to OK uz :) Podnikani :) Ani se neptej. Pracuju na jednom IT projektu a k tomu se ucim a chodim na intenzivni skoleni na osobniho trenera. Do toho uklid, nakupy, vareni – pritel nesmi mleko, takze varit doma zkratka musim. Nastesti vetsinou udelam 10–15 porci a mrazime ;) Ale beh je pro me priorita – kdybych nebehala, tak se z toho vseho zblaznim a vazim tunu. Takze zkratka vsechno prizpusobuju behu. A penize? Zatim je do toho porad jen investuju a jeste jsem nevydelala ani halir :D Vidim to jeste na par mesicu, nez to zacne vydelavat vsechno…

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 24.03.2010 17:42:02

jsi dobra:). mne asi chybi i inspirace a nadseni. snad me jaro rozhybe, to je dobry impuls. drzim palce!

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

10 km: 0:50:20 (2010)

Zuzana23 žena 24.03.2010 19:34:21

Katush, asi tě moc nepotěším. Jsem z Liberce a centrum mám 15 min. tramvají z práce. Ale v Praze musí určitě také něco takového být, když už jsou tyto restaurace i v Liberci:D Jenže to nevím,ale zkusím se poptat a kdyžtak to sem napíšu. Pár vegetariánů z Prahy známe. A vymýšlení jídla je pro mne úplné utrpení. V práci občas kouknu na net, pak nakoupím a hned to uvařím. Dělám porce tak,aby mi to zbylo i na oběd a ten den na večeři. Nemůžu se přemluvit navařit i do větší zásoby. Abychom se toho nepřejedli, ale to mražení mě napadlo až teď a Bugik to taky praktikuje,tak dobrá inspirace. A když běžím ráno, jím jen banán a rýžové chlebíčky (jsou lehké a myslím, že by se třeba nemusely vracet:D) a po běhu to doháním buchtama nebo koláčem. Mám pocit, že po menších porcích jím tak po 2–3 hodinách, proto čekání na vytrávení mi nejde, protože při vyběhnutí bych měla hlad:D. Asi se mi žaludek pěkně obrnil a vše mám v poho. Asi bych to měla někam zaklepat:D

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 24.03.2010 19:42:39

[quote=bugik]Vcera jsem vybehla 2.5h po snidani a zase mi bylo blbe a snidam ted kazdy den kefir, ovesne polstarky neslazene, mandle a jablko. To je jedno, hlavne, ze po tech trech hodinach je to OK uz :) …[/quote] Kefír a mandle už jsou rizikové, před během. Pokud to vyřeší vyběhnout 3 hodiny později, dobře. Ještě bych zvážil běh už před jídlem. Možná by se čekací doba zkrátila i rozdělením popsané snídaně. Kefír a ovesné polštářky, jen lehce, hodinu pauza a běh. Mandle a jablko za odměnu po návratu. Pro můj žaludek je to všechno najednou velká zátěž.

avatar

Benešov u Prahy

Celkem 4768 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:16 (2012)
půlmaraton: 1:27:57 (2010)
maraton: 3:19:06 (2010)

chuchvi muž 24.03.2010 21:04:24

Pracuji večer přes noc,takže v mém případě běhám cca 1 hodinu po probuzení.Pro nějakou energii si namíchám sacharidový koktejl (gainer) který je rychle stravitelnej + aminokyseliny BCAA.Ta hodina po vypití je akorát aby to nedělalo neplechu v žaludku,takže první jídlo tedy snídaně,která je kolem 15 hodiny přichází až po běhu.

avatar

Celkem 490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:17 (2011)
půlmaraton: 2:09:48 (2010)

Katush žena 25.03.2010 12:43:59

to Zuzana23: Jo v Praze bude, ale většinu mám dál od práce. Např. v Countrylifu ve Vodičkový je kantýna a maj to moc chutny a myslím, že i vegetariánský. Ale pokud bys měla tip na nějakou vegetariánskou restauraci, ráda vyzkouším, už pro inspiraci, co večer doma uvařit:-)

Taky mám žaludek spíš otrlej, problém dělá vyloženě veliký a těžký jídlo. Lehká sváča (mussli tyčka, toust s marmeládou ap.) před či během běhu mi spíš dělá líp než prázdný břicho. A jinak já miluju polívky a ty jsou myslím taky ideální (až na vyjímky – držková ap. samo).

Nalezené položky: 33 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.