Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » tepová frekvence a hubnutí

tepová frekvence a hubnutí

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

LenkaK. žena 30.03.2010 14:43:20

Ahoj všem, jsem jen víkendový běžec resp. běžec amatér. Vyběhnu jen tak na chvíli půl hodiny – hodina. Nikdy jsem nesledovala tepovou frekvenci, prostě jsem si jen běžela podle svého tempa. Teď jsme měli na víkend doma známé, kteří hodně sportují -běhají,triatlon. No a nedalo mi to a půjčila jsem si od nich měřič tepové frekvence. Měla jsem ho 3× a zjistila jsem, žes e vůbec nepohybuji v pásmu, kdy by se mělo hubnout. Podle mého věku bych se měla pohybovat v pásmu cca 105 – 125 tepů/min. Při volném běhu mám ale většinou od 150 výš. Abych byla v tom svém pásmu, tak bych vůbec nemohla běžet. Byla by to ostřejší chůze. Máte s tím, prosím,někdo zkušenost. Je pravda, že tak 5 kg bych potřebovala shodit, tak jestli to opravdu dělám špatně??? Jinak jsem hodinky vyzkoušela i na eliptical a kolo, ale opět jsem byla vysoko. Na kole jsem to měla jen z kopce. Budu moc ráda za Vaše názory Díky Lenka

avatar

bugik žena 30.03.2010 19:29:48

Ahoj Lenko,

doporucene hodnoty jsou orientacni, kasli na ne. Jestli chces behat tak, aby se co nejvice spaloval tuk, behej jen tak rychle, dokud se nezadychavas. Jakmile jsi schopna behem behu plynule mluvit bez toho, abys u toho tak jako hekala a funela moc, tak bezis ve spravne TF. Ale jednou za cas se neboj na chvili priostrit, klidne si vybehni nejaky kratsi kopecek v tempu atd., to ti neuskodi. Ale jestli Ti jde fakt jen o zhubnuti, tak se drtivou vetsinu casu snad drzet v tomto pasmu, kde nejde zadychana. Pokud nejsi velky sportovec, musis vydrzet bezet alespon 20–40 minut, nez Tve telo prejde z paleni prevazne glukozy na paleni prevazne tuku. Jak budes mit casem natrenovano, tak se do teto faze budes dostavat driv, zu po tech 15–20 minutach. Doporucuju behat tak kazdy druhy den, aby to melo skutecne nejaky efekt, urcite ne kazdy den, ale i dvakrat tydne je malo, alespon trikrat. A petkrat uz musi stacit, vic asi nemusis. A nezacinej nijak zostra, klidne zacni kazdy druhy den 20 minut (a nezapomen uplne zvolna bezet kvuli te TF), za ctrnact dni zvys na 25 minut, pak na 30… po treninku by ses nemela citit unavena, ale naopak nabita energii. Nezpomen se protahnout, bez hmitani. A nezapomen na zdravou stravu – hodne zeleniny a ovoce se taky neboj, ale uz si ho nedavej vecer. Vecer se vubec moc neprejidej, nejvetsim jidlem by mela byt snidane, pripadne jeste obed. Zvykni si na dopoledni i odpoledni svacinku. Zkratka caste a mensi porce. Jeste me napada, ze jestli mas vylozene nadvahu, tak by Ti mohl beh uskodit na klouby, podobne jako nevhodna obuv, tvrdy teren… ale jestli jsi zdrava, relativne stihla a mas dobre vybaveni, techniku, trasu atd. to uz si musis zvazit sama, to takle po netu neporesime…

To je vsechno, co me napada, snad jsem na nic duleziteho nezapomnela, hodne zdaru, Martina

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 30.03.2010 19:58:26

ty tepy vubec neres. bez podle pocitu, v klidu, jak pise bugik. ja treba ted zacal po delsi pauze behat a pohybuju se s tepama o 20 vys, nez driv, predpokladam ze to casem spadne k puvodnim hodnotam a srdce bude trenovane na ekonomictejsi provoz. uz jsem tu nekde psal, ze pro normalniho zdraveho cloveka, co beha pro kondici a drzeni vahy, neni ani sporttester potreba, i kdyz se ti vyrobci budou snazit presvedcit o opaku:). drz se, at to beha.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 30.03.2010 21:05:47

Ahoj, ty tepy te opravdu nemusi nijak znepokojovat, aerobne netrenovany clovek je muze mit pri behu opravdu hodne vysoko nez ziska nejakou kondici. Na dulezitost TF pri hubnuti existuje vice nahledu nez jenom ten ciste aerobni, v zasade ale muzu souhlasit s doporucenim bugika, byt z jineho duvodu nez „metabolickeho“ – potrebujes mit o neco vetsi vydej energie oproti prijmu (ale ne zase prehnane, proste tak akorat:-)), coz jednoduseji dosahnes behanim co nejvice kilometru bez ohledu na cas a tohohle cile je daleko snazsi dosahnout behem v nizke intenzite. A po narocnych intervalech bys mela vetsi hlad a zvysovala tim zase bezmyslenkovite energeticky prijem.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

LenkaK. žena 31.03.2010 10:18:30

Mockrát díky za rady, u mě je vůbec problém, se právě v té nízké TF udržet. Včera jsem si to jen tak zkusila změřit podle hodinek a i když běžím nejpomaleji, jak umím,stejně to tak nízko neudržím. To bych opravdu musela hodně rychle jít. Ideální je rychlá chůze s kočárem a i tak když jsem změřila trochu větší kopec a šla stejně rychle, tak jsem opět byla přes. Možná je to i tím, že mám klidovou TF mezi 75–80, což je asi taky hodně,že? Já jsem tohle nikdy dřív neřešila, na elipticalu to tam sice na mě blikalo, ale nijak jsem to nebrala. … Když běžím s někým, povídat můžu, ale jak říká bugik, s tím hekáním. Dobrá, zkusím ještě zpomalit, ale asi už to fakt bude jen rychlá chůze..... Chtěla bych běhat,resp. sportovat každý den, ale občas to nevyjde. Samozřejmě se nechci vymlouvat, ale teď mi vypadlo hlídání. Takže v nejhorším večer nebo ráno vlezu na eliptical, ale není to ono, že jo…Tam bývám 45 min, běh většinou taky tak, ale s přestávkama, v kuse to nedám… Se stravou problémy nenám, máme doma diabetika, takže podle diabetické diety (což je v podstatě vyvážená pestrá strava bez výkyvu v množství sacharidů) se stravujeme prakticky všichni. V tom problém nebude. Do bot se právě chystám zainvestovat, ale tápu…Jestli na ty moje 4 km ob den by nestačily obyč. adidasky nebo jestli se opravdu vyplatí běžecká obuv? Mám problém, že mám jednu nohu silnější a málokterá bota mi sedne (většinou kožená). IKdyž teď mám outdorové, ani nejsou kožené a sedí taky.Můžete poradit? Jinak když to jde, tak dost jezdím na kole ( s dítětem), hlavně kvůli tomu, že běžet se mnou nemůže..... Díky moc za vaše rady

avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 31.03.2010 10:34:40

Do bezeckych bot urcite zainvestuj. Zacinal jsem taky s obycejnyma sportovnima botama, ale pak jsem si udelal radost „obycejnyma bezeckyma“ Muzinama Crusader 3 (v cene do 1000 Kc). Rozdil pri behu je vyrazny – cena od „obycejnych adidasek“ se prilis nelisi.

avatar

LenkaK. žena 31.03.2010 10:39:45

Díky, byla jsem ve třech sportech a tyhle vůbec nemají. Jako běžecký měli jen NB, asics a nike, všechny kolem těch 3000 Kč. Ráda bych sehnala tak do těch 2 tis. Asi musím do nějakého většího sportu, snad mi tam i poradí…

avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 31.03.2010 10:50:55

Ja jsem kupoval ve Sportisimu a bot do 2 tis tam meli rozhodne dost. Muzes se kouknout treba na http://shop.sportisimo.cz/…ezecke-boty/ .. ale pokud to jsou tvoje prvni tak rozhodne to chce vyzkouset. Treba Adidasy mi moc nesedely a kdyz jsem obul Mizuna, tak jsem hned vedel, ze to jsou ony.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.