Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Otlacene nechty

Otlacene nechty

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Judson muž 10.07.2020 20:19:24

Nazdar. Jsou otlacene nechty nednoznacne projevem malych bot ? U mych prvnich bot mizumy 45ky vse ok, ale ted mam jine mizumy 45 a zacal jsem behat dlouhe az ultra a najednou mam na nohach otlacenej prostrednicek a palec, srazenou krev pod nechty a citlive na dotyk. Nejvic to citim pri behu z kopce kdy se to dotyka vice spicky bot. Uvazuju, ze bych si priste koupil pro jistotu vetsi boty, ale mizumy delaj od 45ky uz po celych cislech takze 46 se me zase zda moc …, ty prvni 45ky jsme vybral v prodejne s expertem, takze 45 je mozna spravna velikost. Nechty mam ostrihane spise vice nez mene. Dik za rady

avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 10.07.2020 20:25:32

Ahoj, občas se mi to stalo kdysi v Řecku na dovolené – běhal jsem tam často v botech na které jsme nebyl zvyklý. Nebyly sice úplně malé, ale seběh z kopce byl dlouhý a noha mi sklouzla špičkou až ke konci boty a tím se to stalo. Takže možná mít pevněji utažené boty, ale ne zas extra moc.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 11.07.2020 22:46:14

>> Judson, 10. 07. 2020 20:19:24 já naštěstí na otlacené nehty netrpím (krom na ukazováček na levé noze, ten je divnej)

někdy jsem měl klouzavé ponožky, takže při seběhu to může dělat bordel, takže vyhodit, taky jsem musel vychytat utažení tkaniček, aby noha nelétala, ale natlačilo to na nárt, zásadně tkaničky nerozvazuji – nastavím si to, a pak obouvám s pomocí obouvátka, toto dělám i u tempovek při závodě , když prvně vyběhnu v nových botách, tak jsem schopnej několikrát zastavit a utahovat a povolovat, dokud to není na 100% – možná jsem úchylnej, ale pak to sedí na furt, běhu zdar

Motto: hrozně rád běhám
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 12.07.2020 06:27:37

Musíš dodržovat pravidlo větší velikosti. Kupovat si boty o číslo větší. Pak záleží i na tom, jak boty zavážeš, aby ti v nich noha nelitala. Hlavně při sebězích. Já jsem taky,, úchylná" jak píše kaz. Pokud si boty nezavážu na první dobrou, tak jsem schopná pětkrát zastavit a převazovat. Boty prostě musí sedět. [* *]

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Bratislava

Brutto muž 17.07.2020 09:13:16

>> Judson, 10. 07. 2020 20:19:24

Dobre som porozumel, ze si behaval kratsie trate a nechty boli OK a teraz si zacal behat ultra a nechty modre? No… problem nebude ani moc v tych topánkach, ani v sposobe viazania. Skor v dlzkach trati :))) Uz si sa o tom bavil s ludmi, co behaju 100 km ? Nechci aby som Ti poslal fotku mojich noh :))))

>> kaz67, 11. 07. 2020 22:46:14 Fuha, tak toto ma zaujalo. Ja by som mohol mat aj motorovy obuvak, ale poriadne zaviazane topánky nedokazem z nohy ani vyzut, nieto este obut.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.07.2020 09:35:20

>> Brutto, 17. 07. 2020 09:13:16

Tiez som mal vo zvyku uviazat boty raz a uz ich nerozvazovat. Okrem pretekarskych – do tych by som nohu bez rozviazania nedal.

Dnes – pri strecovych snurkach a kadejakych nartovych „golieroch“ uz boty rozvazujem. Najma sa mi vsak roztiahla noha ako hobbitovi, takze bez rozviazania ju uz pre moj uzky nart a kotnik, ani nepretiahnem do boty :)

Judsonovi – bud o kusok inak site boty (iny model), alebo o pol cisla vacsie kupuj. Ine snurovanie pomoze len v tom, ze sa noha bude hybat menej pri zbehoch a traverzoch. Co tiez treba vyskusat a aj pocas behu mozna zmenit. To, co je ok na rovine, nemusi stacit v terene a zas to, co dobre drzi nohu v terene, je mozna prilis na rovinatych pasazach. Aj preto sa casto do trailoviek dava rychlouvazovanie – aby si to mohol rychlo upravit. Mne to vsak nevyhovuje, lebo to stahuje celu nohu naraz. Pri klasickych snurkach sa to da modifikovat lepsie, najma ak nie su strecove.

avatar

Bratislava

Brutto muž 17.07.2020 10:05:37

>> Mato, 17. 07. 2020 09:35:20

Jo, hobbit som asi aj ja :) Co sa tyka snurok, celkom dobra vec pre upevnenie nohy v topanke je „zamok“ pomocou poslednej dierky na teniskách. Vtedy fakt drzi. A jasne, ze spravny vyber comba – ponozky+topanky pomoze s problémami otlakov a ciernych nechtov. Ale uplne sa toho zbavit pri trailoch, ktore trvaju cez 7–8 hodin, podla mna neda. Ja mam problem este aj v tom, ze mam ukazovak dlhsi ako palec (grecky, ci anticky typ nohy, ci ako sa to vola), takze moje nechty na ukazovákoch su celorocne odpisane.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.07.2020 12:35:51

noha sa zvacsuje pocas niekolkohodinovej zataze

takze na starte ultra ci zaciatku dlheho treninku ma bota spravnu velkost, po niekolkych hodinach uz bota je mala

to je normalne

su ultraci co to chapu a idu na pretek pripraveni, aj na extra dlhy trenink.

a vzdy po niekolkych hodinach sa prezuva do vacsich a vacsich boticiek.

pekne to popisal jeden amik co zabehol akysi guinesov rekord ked bezal v kuse bez spanku tusim 3 dni… ako prezuval boty vzdy o pol cisla vacsie

na okruhovych ci drahovych ultra je to jednoduche

na ultra odniekial niekam, je vzdy moznost si poslat v „drop bagu“ vacsie boty na kontrolu a prezut sa

stejne su bity a ponozky prehriate a tym sposobuju pluzgiere uvarenim – oparenim koze a preto sa treba prezuvat do suchych ponoziek a studenych boticiek takze je logicke ze tie boticky na prezutie budu vacsie

ked som to poradil pracujicim co musia stat celych 8–12 hodin, aby sa prezuly v polcase do vacisnych botieciek, kukali jak puk, ale nakoniec si to pochvalovali

proste noha jednak spuchne a jednak klenba padne a noha sa predlzi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Judson muž 17.07.2020 19:03:43

Diky za rady. Nechty se me lepsi, boty jsem zacal zavazovat vice. Mam je samozrejme vetsi, ale nenapadlo by me, ze vetsi a vetsi je rozdil s ohledem na 20 nebo treba az 60km behu. U dalsi bot me bude lakat objednat je jeste vetsi, bohuzel ty co mam rad, delaji od 45 az po celych cislech.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.07.2020 19:40:03

>> Judson, 17. 07. 2020 19:03:43

Nosím o dvě čísla větší, než jsem míval dříve (neběžecké), a nikdy jsem problémy s otlaky/černáním neměl, ani po sto kilometrových závodech.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.