Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Zlomený vnější kotník(lýtková kost) drát a šrouby

Zlomený vnější kotník(lýtková kost) drát a šrouby

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 30.12.2020 15:49:45

Ahoj,

po opakovaných výronech jsem se propracoval až k únavové zlomenince lýtkové kosti ve vnějším kotníku. Bylo to lehoučce dislokované a tak jsme se skrz moje sportovní aktivity radši dohodli na operaci. Mám tam drát a pár šroubů. A teď bych měl dotaz, protože mi bylo řečeno, že vytažení kovu se v podstatě neřeší a vytahuje se jen na požádání pacienta. Nechal si někdo nějaký materiál v noze a běhá s tím bez omezení? Nějak si nedovedu představit, že bych to tam nechal. Jinak se to tahá tak po roce. Plánují jen v lokálním umrtvení vytáhnout po pěti týdnech od operace jen jeden větší šroub, který je prošroubovaný přes obě kosti. Teď jsem sešroubovaný něco přes 14 dnů a příští týden se jdu hlásit na rehabilitaci, zatím k obnovení hybnosti.

Díky, Ender

Motto: Hokaaaaa
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 31.12.2020 08:29:36

>> Ender, 30. 12. 2020 15:49:45

Nenechal a mal som ich na holennej kosti 6 po komplikovanej spiralovej zlomenine z futbalu. Doktor mi na rovinu povedal, ze ak to uplne nezrehabilitujem a vsetok material nevytiahnu, na seriozne sportovanie mozem zabudnut. Pobehnut by sa s tym dalo, ale nic sutazne… zial, futbal som uz sutazne nikdy potom nehral, ake to nemalo priamo s nohou nic docinenia. 27+ rokov a bezeckych 150tisic km neskor mozem povedat, ze toto bola spravna diagnoza a nelutujem 5 mesiacov intenzivnej rehab. a 2 mensich operacii navyse. Tie ma stali cca dalsie 2–3 tyzdne pauzy a brania atb – rana sa zapalila.

Nic cudzie, co v tele nutne nemusi byt, tam nema byt.

avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 31.12.2020 13:38:55

>> Mato, 31. 12. 2020 08:29:36

Díky Maťo,

já si právě taky myslím, že kov a kost mají jiné mechanické vlastnosti, zejména pružnost a na velkou zátěž to nemůže fungovat… Chápu lékařské rizika jako narkóza a hojení. Ale při mém věku a zdravotním stavu beru riziko jako minimální a hojení ran mám vždy vzorové.. Novou operaci a ty dva tři týdny odpočinku příští podzim v klidu snesu… :-)

Motto: Hokaaaaa
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.