Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Bezecka technika (uz asi potreti)

Bezecka technika (uz asi potreti)

Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 04.08.2006 20:21:35

Kdyz jsem se ted zadival do Milosovy poradny, tak tam vsem doporucuje behat pres paty (a koupit si dobry boty). Ja to mam vyreseny, jenze co mam poradit kamaradovi, ktery zacina behat a pta se me? Kdyz pouziju standardni: kup si Kayana; tak se mi vysmeje, ze jsem se zblaznil, ze je student a ze chce boty tak kolem litru (a tim padem pocitam s tim, ze je bude mit tak dlouho, dokud se nerozpadnou). Jsem ho odkazal na vyprodej u Baberada a New Balance a zakazal mu vsechny motion-controly a podobny veci (tam doufam, ze je nejlepsi pomer cena/vykon a ze se mu hned nerozpadnou, nez kdyby si koupil nejaky Adidasy nebo Niky v akci za litr). A vtloukam mu do hlavy, at se soustredi na frekvenci, at si pocita kroky a dostane se na 180, a at dopada na predni cast nohy, ze ho sice budou ze zacatku bolet lytka, ale to prejde. Ja osobne jsem presvedcen, ze toto je ta spravna technika a ze boty maji mit co nejmin vychytavek (ted beham v zasade vsechno v zavodkach a pomalu prechazim na tretry bez hrebu, ktere maji jeste mene tlumeni a jeste mene vyvysenou patu), jenze si jsem vedom toho, ze toto neni mainstream mysleni. Kdyby byl ochoten casto menit boty a sel do tech Kayan, tak ho odkazu sem, a beha pres patu, jenze co kdyz chce hobik behat ve vypraskanych botech? Je tady nekdo, kdo neni vylozene chrt, ale presto beha po spickach (nebo predni casti nohy), pripadne navic jeste hodne frekvencne?

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 04.08.2006 22:16:08

Ahoj, trochu s tím koketuji, je to rychlejší…lýtka bolely jen ze začátku, ale na delší trati se to stejně zvrhne na paty ;)

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 05.08.2006 15:48:58

[quote=Honza Škrdla]Teď běhám přes paty a snažím se dělat dlouhé kroky, to mě při výšce 189 cm celkem vyhovuje.[/quote] Mně se tenhle způsob neosvědčil. Jeden čas jsem také zkoušel protahovat krok, ale zakrátko jsem pochopil, že daleko lepší cesta k delšímu a hlavně přirozenému kroku spočívá na síle odrazu. A ta se zvýší posilováním, účinné jsou kopce.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 06.08.2006 15:02:36

Dlouhe kroky nemaji vyznam. Vsechno je to o frekvenci a protazeni svalu. Dlouhe kroky jsou energeticky neefektivni.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.08.2006 08:35:30

Ja osobne beham s dvojitou pracou clenku (kotniku)- t.j. najprv dotyk prednou castou nohy- nie spicky, ale tesne za prstami mierne na vonkajsej strane nohy, potom lahky dotyk paty a zdvih kotniku. Dlhe kroky su neefektivne, pokial to nie je prirodzeny rozsah kroku- doplneny prirodzene dobrym odrazom. Beham takymto stylom aj maratony a s lytkami nemam problem. Ako zaciatocnik som behaval cez patu a asi po 1 a pol roku som sa prirodzene posunul na prednu cast chodidla- priamo umerne so zvysovanim vykonnosti. Problemom bolo, ze som excesivne zdvihal tazisko pri odrazovej faze, takze som skakal a stracal vela energie. Aj to sa vyriesilo nabehanymi tisickami km, takze telo si naslo najefektivnejsi pohyb. Mam vsak aj spolubezcov, ktori maju typicky suchtavy krok- pri zemi, po patach, bez zvihu kolien a su niektori rychlejsi ako ja (napr. 3km za 8:25, 5km 14:48, 10km 30:30, maraton 2:25), nie je vsetko o krase behu, ale o jeho efektivite, ktoru ma dany borec senzacnu.

Co sa tyka bezeckych bot- som zastancom co najjednoduchsich bot bez zbytocnych vychytavok, ktore skor vacsine bezcov ublizia, ako pomozu. Nie je to o cene (mam superlahke specialy dovezene z Japonska- iba podrazka, trochu EVA medzipodosve a rusne sity vrch- za 4500 korun), ale o tom, ze je zbytocne branit prirodzenemu pohybu chodidla, ktore je beztak oslabene po rokoch nosenia zlej obuvi. Ja by som si Kayana, Nirvany, ci ine velke tazke lode neobul, aj keby mi niekto za to zaplatil. Max. som ochotny si dat na lahke vyklusy Wave Rider, ale aj to uz je moc restriktivne. Neviem co mate proti adidasom ci Nike- treba si vediet vybrat ten spravny model a nenechat si nakecat od diletantskeho predavaca hluposti. Uplne najhorsi su vsak ludia, ktory maju provizie za predaj urcitej znacky- boli by Vas ochotny obut do bot tej-ktorej znacky za kazdu cenu. V anglictine sa hovori- Don't try to keep up with Joneses- vo volnom preklade= nemusite mat vzdycky to co sused.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.08.2006 09:02:24

[quote=Lubosh][qu­ote=Mato]Co sa tyka bezeckych bot- som zastancom co najjednoduchsich bot bez zbytocnych vychytavok, ktore skor vacsine bezcov ublizia, ako pomozu. Nie je to o cene (mam superlahke specialy dovezene z Japonska- iba podrazka, trochu EVA medzipodosve a rusne sity vrch- za 4500 korun), ale o tom, ze je zbytocne branit prirodzenemu pohybu chodidla, ktore je beztak oslabene po rokoch nosenia zlej obuvi. Ja by som si Kayana, Nirvany, ci ine velke tazke lode neobul, aj keby mi niekto za to zaplatil. Max. som ochotny si dat na lahke vyklusy Wave Rider, ale aj to uz je moc restriktivne.[/qu­ote] Také jsem kdysi běhal v Kayanech, žádný problém jsem s nimi neměl, ale už také přicházím na chuť lehčím modelům. Asi na tom, co píšeš, něco bude. Ostatně i Lydiard tvrdil, že všechny možné high-tech boty běžcům spíše ubližují, že ničí jejich styl, místo aby ho napravovaly atd. Stejný názor měl i na ortopedické vložky. Na druhou stranu je asi na místě napsat, že začátečníci by v lehkých nohách neměli běhat. Mají ještě slabé svaly na nohou, nejsou schopni tolik eliminovat dopady, takže by to asi odskákali zraněním a odradilo by je to od běhání.[/quote] Zalezi aj od povrcho po akom by behali. Lesne cesty ci trava znesu akukolvek obuv, zato asfalt a beton si vyzaduju bud vyborny styl a silne svaly/slachy, alebo restriktivne a tazke boty. Ja by som obul aj zaciatocnika do lahsich modelov (nie zavodnych, ale lightweight)- lahsie si pri nizsej kilometrazi a mensej postupnej zatazi zvykne, ako niekto kto chce z Kayano prejst na- povedzme- DS Racer alebo Magic racer. Obom by som odporucil obut (ked sme uz u toho Asicsu) nieco na styl Asics Flash alebo Star- lahsia treningova obuv- obom by to vyrazne pomohlo vo formovani setrneho stylu. BTW, podla mna NIKE vyraba v Bowerman serii daleko najlepsie boty pre bezcov (zabudnite na modne hluposti ako Shox, Nike Air max, atp.)- maju vybornu zivotnost (u mna 1400–2000km), su pohodlne a nesposobuju mi zranenia. Ich pretekarska linia- specialy a tretry je na mile vzdialena od ostatnych znaciek- vyvojom aj samotnym produktom. Jediny, kto sa niektorymi vynimocnymi modelmi priblizuje je asics (z modelov, ktore su iba na Japonskom trhu), raz za 2–3 roky Mizuno a raz za 5–8 rokov Adidas. Testoval som stovky bot, ale stale je to iba moj subjektivny nazor :)

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 07.08.2006 09:34:17

Honza Skrdla: Nechapu, jak jsi mohl dojit k tomu, ze behat frekvence je energeticky narocnejsi. Jak dlouho jsi to zkousel? Mato: No, jsem docela rad, ze jsi se dostal k tomu, k cemu ja taky pomalu speju. Bohuzel ja si vzdycky musim vyzkouset i tu druhou cestu (a to ve vsem, takze opravdu vim, ze tezke boty nikdy vice, beh mi znechuti (diky bohu, ze mne i nezranily); po jarni anabazi uz vim, ze i trenink vysoka intenzita – mala kilometraz pro mne teda opravdu neni a uz to fakt nebudu zkouset; no a techniku behu uz jsem si snad taky konecne vyresil, co jsem se zacal ridit podle www.posetech.com (ale taky jsem si musel projit fazema zvedej kolena, prodluz krok, aktivne dopadej, atd…). (Akorat ted musim delat abecedu kazdy den, no, nic neni idealni). K tem botam: ja verim, ze ty low-end modely Nike a Adidas, co se hazou do hypermarketu za nic nestoji, jinak ja proti nim nic nemam – z treter jedine Nike – to je neporovnatelne oproti ostatnim znackam. Jenze ty boty, co bych od Nike a Adidas chtel, se sem proste nedovazi (takze mi zbyva nakup z USA a modleni se, ze tentokrat clo nezaplatim :-) ) Uznavam, ze nektera japonska Mizuna, no radost pohledet, jenze ty tlusty cihly, ktery se dovazi sem, s bezeckou botou tak, jak ja si ji predstavuju, moc spolecneho nemaji.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.08.2006 12:38:05

[quote=tuta]Honza Skrdla: Nechapu, jak jsi mohl dojit k tomu, ze behat frekvence je energeticky narocnejsi. Jak dlouho jsi to zkousel? Mato: No, jsem docela rad, ze jsi se dostal k tomu, k cemu ja taky pomalu speju. Bohuzel ja si vzdycky musim vyzkouset i tu druhou cestu (a to ve vsem, takze opravdu vim, ze tezke boty nikdy vice, beh mi znechuti (diky bohu, ze mne i nezranily); po jarni anabazi uz vim, ze i trenink vysoka intenzita – mala kilometraz pro mne teda opravdu neni a uz to fakt nebudu zkouset; no a techniku behu uz jsem si snad taky konecne vyresil, co jsem se zacal ridit podle www.posetech.com (ale taky jsem si musel projit fazema zvedej kolena, prodluz krok, aktivne dopadej, atd…). (Akorat ted musim delat abecedu kazdy den, no, nic neni idealni). K tem botam: ja verim, ze ty low-end modely Nike a Adidas, co se hazou do hypermarketu za nic nestoji, jinak ja proti nim nic nemam – z treter jedine Nike – to je neporovnatelne oproti ostatnim znackam. Jenze ty boty, co bych od Nike a Adidas chtel, se sem proste nedovazi (takze mi zbyva nakup z USA a modleni se, ze tentokrat clo nezaplatim :-) ) Uznavam, ze nektera japonska Mizuna, no radost pohledet, jenze ty tlusty cihly, ktery se dovazi sem, s bezeckou botou tak, jak ja si ji predstavuju, moc spolecneho nemaji.[/quote] Daj si bacha dr. Romanov mi pripada ako poriadny lump, ktory che predovsetkym zbohatnut. J.Huffman, ak Ta on priviedol na pose method, je jeho odmocnina- tiez plateny za nieco, co sa da vyvetlit v 5 vetach. Pose method je dobra zlatanina nezmyslov- najma po fyzikalnej stranke (blbost c. 1– gravitacia Ta taha dopredu… pri bezeckom kroku????). Generalne ma pose niekolko dobrych typov, ale netreba verit kazdej blbosti. Skratka- iba trening z teba spravi lepsieho borca- magicka pilulka vo forme pose nefunguje. Ano, dobry styl je dolezity, ale robit kazdy den abcd? To radsej ten cas strav nabehanim viac km (najma ak mas problem s nie zrovna idealnou vahou- prepac ak sa mylim). Mozes behat krasne ako jelen, ale bude Ti to na houbi, ak nebudes aj dostatocne rychly- to dosiahnes iba tvrdym treningom BEHANIA, nie predstieranim krasneho stylu- ten Ti ma iba pomoct zostat nezraneny.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 07.08.2006 13:19:12

Ty kecy o gravitaci jsou dost divny, jenze ja jsem to pochopil jen tak, ze to chce priblizit laikum (no a taky mozna toho vic prodat). Totez je treba to neodrazeni se, zase jak to chapu ja, jde o to nedelat ten odraz vedome, nesoustredit se na nej. A tak dale, a tak dale, dlouho jsem se tou knizkou prokousaval. Mimochodem, ptal jsem se tech nasich dvou triatletu, co za neco stoji, jestli Johns opravdu dela kratke kroky, beha vsechno v zavodkach a tak, a potvrdili mi ze jo. Takze ten Romanov asi opravdu radi (trenuje) britskym triatletum a treba zrovna A. Johns tomu opravdu i veri. Ja byl po jaru tak nastvany, ze jsem na to skocil a zatim toho nelituju. Pekny styl z tebe dobreho bezce neudela, s tim souhlasim, ja proste jenom ke kilakum, ktere beham, pridal tu abecedu, na kterou fakt nedam dopustit. Zabere ti to ctvrt hodky a efekt na beh je opravdu vyrazny. Vaha se mi ted nejak sama zacina resit, ono asi fakt staci behat pres tech 160 a samo se to snizi (taky jsem zrusil kliky a vlastne cokoliv s cinkami, takze mozna proto, ze i spadly svaly), v sobotu jsem si navazil 65kg(na 180cm), coz uz beru. Jo, a soustredenim se na styl, jsem snad konecne vyresil problem s levou achilovkou, coz byl taky jeden z duvodu, proc jsem na ten posetech skocil.

avatar

Praha - Palmovka

Celkem 55 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:23 (2006)
půlmaraton: 1:43:40 (2005)
maraton: 4:00:27 (2005)

Pubi muž 07.08.2006 13:29:31

[quote=Mato]za­budnite na modne hluposti ako Shox, Nike Air max, atp.[/quote] A co Nike Free? Ty patří taky mezi módní hlouposti nebo se daji považovat za dobrou běžeckou botu? Když tu čtu, že neni dobrá těžká bota, která Tě moc omezuje, tak jsem si zrovna na tyhle vzpomněl. Viděl jsem je jenom v obchodě, o koupi jsem zatim nepřemýšlel, ale zajímal by mě, co si o nich myslíš (nebo jestli v nich tady někdo přímo běhá).

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 07.08.2006 13:37:13

Ja v nich beham, mam je jako mezistupen nez se dostanu na lehci boty. Mam je rad, akorat by mohly mit nizsi patu, no a taky se do tech drazek snadno narvou kaminky. No hlavne je bezva, ze nemaji stabilitu, takze se ti musi snazit noha. Pokud v nich chces behat, tak rozhodne jen jako doplnek (pokud normalne behas v normalnich botech). Jo, kolegove z oddilu, co si je taky koupili, na ne jenom nadavaji. :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.08.2006 15:48:32

Tiez ich mam uz vyse roka a moc toho nevydrzali- najma silonova pata sa mi roztrhla dost rychlo a fajfka Nike sa tiez natrhla po behu do zakruty v hale. Inak som s nimi nemal problemy – rovno z krabice som si dal v nich 22km a bez bolesti, ci znamky unavy na chodidlach. Akurat naboso mi robia na klenbe otlak a ta trvanlivost stoji za prd- aj ked podrazka je super (az na tie sutre v ohyboch)- na trave a hline je to senzacna obuv. Nastastie som ich dostal zadarmo, takze ma ta trvanlivost svrsku az tak nestvala…

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 07.08.2006 22:31:30

A co rikate na adidasky responsy? koupil jsem si je ted na behani po asfaltu a prijde mi to jako vhodna bota. Rozhodne bych to od ni necekal

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.08.2006 08:05:53

[quote=Xixao]A co rikate na adidasky responsy? koupil jsem si je ted na behani po asfaltu a prijde mi to jako vhodna bota. Rozhodne bych to od ni necekal[/quote] Podla mna trosku vysoka bota (vysoka pata a dost prudky sklon k spicke), ale je celkom ohybna, aj ked trosku tazsia, nez na co som zvyknuty. Celkovo urcite lepsia (a lacnejsia) nez nejake Kayano, ci Nirvana/Creation, kde platis za vysoku hmotnost a hluposti, ktore v bote nemusim a nechcem mat.

avatar

Jirkov

Celkem 24520 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2008)
půlmaraton: 1:25:19 (2006)
maraton: 3:16:04 (2005)

RomanS muž 08.08.2006 20:14:07

[quote=Xixao]A co rikate na adidasky responsy? koupil jsem si je ted na behani po asfaltu a prijde mi to jako vhodna bota. Rozhodne bych to od ni necekal[/quote] Response je nejlevnější každoročně aktualizovaná řada Adidasu, musíš napsat jestli máš Response control, Response cushion, Response competition nebo Response trial. Ale jinak je celá tato řada, cituji katalog Adidasu, pro milovníky běhu, kteří oceňují pečlivě vyvinuté a otestované výrobky s příslušnými technickými přednostmi. Dá se tedy říct slušná kvalita za rozumnou cenu.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 08.08.2006 22:41:33

Mam pravdepodobne response control, zas tak levny mi neprisly, nezlevneny staly 3000.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Jirkov

Celkem 24520 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2008)
půlmaraton: 1:25:19 (2006)
maraton: 3:16:04 (2005)

RomanS muž 08.08.2006 23:13:13

Control jsou vynikající pro stabilní a účinný krok. Adistar control stojí 4700, to je teprve pálka. Adidasy je dobrý kupovat před PIM maratónem nebo půlmaratónem, za účast je 30% sleva V Černý Růži v Praze na komplet běžecký sortiment.

avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 09.08.2006 08:09:49

ahoj. vcera se mi stalo uz po druhy, ze me pri behu zacal bolet jakoby kloub levyho palce, nebo nekde v tom okoli. Bylo to po asi 13-ti kilometrech. pak abych to dobehl (cca kilak a pul) sem zacal jemneji naslapovat a trosku na vnejsi stranu nohy. za chvilku to preslo a dobehnul sem v pohode. chci se ale zeptat na nejaky rady nebo zkusenosti, abych neco nepo… :) protoze me to trosku vydesilo. botama by to byt nemelo. mam asics gel 1110 a jinak se mi v nich beha naprosto perfektne. diky

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 10.08.2006 15:01:20

[quote=pepino]… ze me pri behu zacal bolet jakoby kloub levyho palce…[/quote] Mne zacaly problemy s pravym palcem celkem nenapadne nekdy v prosinci – lehke pichani v kloubu pod palcem po par kilometrech. Postupne se to zhorsovalo a obcas v tom dost nechutne bodalo i treba vecer doma v posteli, sotva jsem chodila. Diagnoza prosta – plocha pricna klenba, vyresily to vlozky do bot. Dobry jsou kompenzacni cviceni: chodit po pokoji „jako opicka“ – jakoby po vnejsi strane chodidel se zatatymy prsty anebo kus latky (rucnik) polozit na zem a hrnout jen pomoci prstu pod sebe a pak zas od sebe, tot rady od MUDr. Maska. :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 11.08.2006 07:59:40

[quote=Melounek][qu­ote=pepino]… ze me pri behu zacal bolet jakoby kloub levyho palce…[/quote] Mne zacaly problemy s pravym palcem celkem nenapadne nekdy v prosinci – lehke pichani v kloubu pod palcem po par kilometrech. Postupne se to zhorsovalo a obcas v tom dost nechutne bodalo i treba vecer doma v posteli, sotva jsem chodila. Diagnoza prosta – plocha pricna klenba, vyresily to vlozky do bot. Dobry jsou kompenzacni cviceni: chodit po pokoji „jako opicka“ – jakoby po vnejsi strane chodidel se zatatymy prsty anebo kus latky (rucnik) polozit na zem a hrnout jen pomoci prstu pod sebe a pak zas od sebe, tot rady od MUDr. Maska. :-)[/quote] Tak to vypada, ze medzi bezcami je plocha priecna klenba nakazliva :) To iste aj u mna po 12 rokoch doslovneho zneuzivania chodidiel. Momentalne nebeham koli zraneniu chodidla (dosledok plochej nohy), ale vlozky budem nosit iba do civilnej obuvi. Neviem si predstavit, ako by som v niecom tak neohybnom a tazkom behal :( Cviky su fajn, ako aj obuv s nizkym profilom a dobrou ohybnostou- pomaha to posilovat ochabnute svalstvo nartu a chodidiel.

avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 11.08.2006 14:33:50

Tak vcera sem si dal dvacitku. Od zhruba 15-tyho kilaku sem to zase citil. Ne vylozene nejaka bolest, ale spis takovy neprijemny pocit. Vecer me pak bolela (ne zas nejak moc, ale bolela) v podstate cela klenba na vnitrni strane nohy. Nevim jestli zkusit sam nejaky vlozky do boty, nebo nejdriv dojit k doktoru. Kde se vubec ty vlozky kupujou, kolik stoji a podle ceho se vybiraji? Dik

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 11.08.2006 14:56:02

[quote=pepino]Kde se vubec ty vlozky kupujou, kolik stoji a podle ceho se vybiraji? Dik[/quote] Ja dala na rady kamaradu a zasla k MUDr.Maskovi, vlozky ti udela ihned primo na miru (ja mam pravou upravenou jinak nez levou), jsou ruzne typy, ale me i meho pritele staly 1500 (mame rozdilne potize). Jsou pruzne, omyvatelne (na rozdil od tech pevnych kozenych) a lehoucke, ted jsem ty sve zvazila a dohromady to dela necelych 40 gramu. Mam jeden par a prehazuju je do vsech bot. Neni to levne, ale mne osobne to za tu ulevu stoji.. Kontakt na ortopedy/podiatry jsou treba i tady: http://www.mizuno.cz/zdravi.html

avatar

Hodonín

hyneek muž 14.08.2006 10:09:20

ja nejsu spokojeny s moju techniku behu. Zlepsuje se po deseti kilometrech behu.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 14.08.2006 11:09:45

[quote=Mato]Tak to vypada, ze medzi bezcami je plocha priecna klenba nakazliva :) To iste aj u mna po 12 rokoch doslovneho zneuzivania chodidiel. Momentalne nebeham koli zraneniu chodidla (dosledok plochej nohy), ale vlozky budem nosit iba do civilnej obuvi. Neviem si predstavit, ako by som v niecom tak neohybnom a tazkom behal :( Cviky su fajn, ako aj obuv s nizkym profilom a dobrou ohybnostou- pomaha to posilovat ochabnute svalstvo nartu a chodidiel.[/quote] Mato, fakt si myslis, ze ses mohl zranit kvuli ploche noze? Muzes to bliz vysvetlit? Ja mam taky plochou pricnou klenbu, ale mel jsem ji uz davno pred tim, nez jsem zacal behat. Ale na vojnu me s tim vzali :/.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.08.2006 13:02:27

[quote=petrp][qu­ote=Mato]Tak to vypada, ze medzi bezcami je plocha priecna klenba nakazliva :) To iste aj u mna po 12 rokoch doslovneho zneuzivania chodidiel. Momentalne nebeham koli zraneniu chodidla (dosledok plochej nohy), ale vlozky budem nosit iba do civilnej obuvi. Neviem si predstavit, ako by som v niecom tak neohybnom a tazkom behal :( Cviky su fajn, ako aj obuv s nizkym profilom a dobrou ohybnostou- pomaha to posilovat ochabnute svalstvo nartu a chodidiel.[/quote] Mato, fakt si myslis, ze ses mohl zranit kvuli ploche noze? Muzes to bliz vysvetlit? Ja mam taky plochou pricnou klenbu, ale mel jsem ji uz davno pred tim, nez jsem zacal behat. Ale na vojnu me s tim vzali :/.[/quote] Pri zraneni si samozrejme nikdy nemozme byt isty, co ho sposobilo, lebo faktorov je dost vela (od zlej regeneracie, prehnaneho treningu, celkovej unavy, az po fyziologicke zmeny, ci stresu, atd.). V mojom pripade to bola kombinacia velkej zataze, pracovneho stresu a stresu v osobnom zivote, spolu s nahlym poklesom klenby a z toho vyplyvajucim vacsim tlakom na 3. a 4. zaprstne kosticky. Vyvinul sa mi tak dost rychlo zapal, bez akychkolvek varovnych signalov spojeny s opuchom a problemom co i len chodit bez krivania.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 155198,65 km
Minulý měsíc 799 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.08.2006 15:20:16

[quote=Mato]Pri zraneni si samozrejme nikdy nemozme byt isty, co ho sposobilo, lebo faktorov je dost vela (od zlej regeneracie, prehnaneho treningu, celkovej unavy, az po fyziologicke zmeny, ci stresu, atd.). V mojom pripade to bola kombinacia velkej zataze, pracovneho stresu a stresu v osobnom zivote, spolu s nahlym poklesom klenby a z toho vyplyvajucim vacsim tlakom na 3. a 4. zaprstne kosticky. Vyvinul sa mi tak dost rychlo zapal, bez akychkolvek varovnych signalov spojeny s opuchom a problemom co i len chodit bez krivania.[/quote] Dle popisu toho zranění to vypadá, že se v Košicích na marathonu nepotkáme. Tak ať se z toho rychle dostaneš.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.08.2006 15:32:29

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Mato]Pri zraneni si samozrejme nikdy nemozme byt isty, co ho sposobilo, lebo faktorov je dost vela (od zlej regeneracie, prehnaneho treningu, celkovej unavy, az po fyziologicke zmeny, ci stresu, atd.). V mojom pripade to bola kombinacia velkej zataze, pracovneho stresu a stresu v osobnom zivote, spolu s nahlym poklesom klenby a z toho vyplyvajucim vacsim tlakom na 3. a 4. zaprstne kosticky. Vyvinul sa mi tak dost rychlo zapal, bez akychkolvek varovnych signalov spojeny s opuchom a problemom co i len chodit bez krivania.[/quote] Dle popisu toho zranění to vypadá, že se v Košicích na marathonu nepotkáme. Tak ať se z toho rychle dostaneš.[/quote] To mas pravdu- v KE som sa chystal sice bezat iba 1/2 a o dva tyzdne v Holandsku cely, ale na to mozem teraz zabudnut. Vsetkym tragedom vsak prajem vela stastia a nech si Kosice uziju.

Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.