Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Nespavost

Nalezené položky: 75 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

transformator muž 18.09.2021 13:12:42

Zdravím

Asi před dvěma měsíci jsem byl běžecky na svém vrcholu. Plánoval jsem desítku za 36 minut, garmin mi neustále zvyšovat vo2max (na každém tréninku výkon +2 nebo i +3) a nikdy jsem se necítil tak dobře. Spal jsem normálně 8 hodin denně a nepřerušovaně celou noc. Tvrdě a ráno jsem se cítil maximálně odpočatý.

Pak se ale stalo něco, co jsem nečekal. Přišel jsem z dlouhého objemového tréninku, ale nepodařilo se mi celou noc vůbec neusnout. Prostě jsem jen ležel se zavřenýma očima a nespal. Říkal jsem si, že to je v pohodě, že to druhý den dospím. Dal jsem druhý den něco lehčího, odpočinkového – Takový klus mezi Z1 a Z2, ale situace se opakovala. Neusnul jsem za celou noc ani na minutu. Bolely mě nohy, ruce, byl jsem ospalý, nezregenerovaný jako kdybych uběhl dvacetičtyřho­dinovku. Říkal jsem si, že se to určitě spraví a já to dospím. Další noc jsem sice usnul, ale po třech hodinách spánku jsem se probudil víc unavený než když jsem šel spát. Zašel jsem k lékaři, obešel si celé kolečko lékařů od obvoďáka. brali mi krev, kontrolovali zdravotní stav ale neshledali žádný problém – Jen jsem měl zvýšené bílé krvinky, což sedí když jsem byl zrovna nachlazný. Vyzkoušel jsem sadu různých přírodních přípravků od vitamínů přes slabší GS dormian rapid po silnější Neospan forte. Teď už je to víc než měsíc od doby co jsem poprvé neusnul a stále se to nespravilo. Včera jsem neusnul vůbec, dnes jsem usnul zhruba ve dvě ráno a probudil o půl páté. Pálily mě oči, bylo mi špatně, ale znovu už se mi usnout nepodařilo. Už si nějak nevím rady co s tím. O nějakém běhu nemůže být řeč. Když se náhodou vyspím déle než 4 hodiny tak zkouším poklusávat v tempech kolem 6min/km. Ale i při tom se mi tepy dostávají do Z3. Většinou jsem ale tak rozbitej, že z toho kvůli nespavosti regeneruji další tři dny. Mám pocit, že mi už začínají i oslabovat svaly celkově. Ztrácím i trochu na hmotnosti.

Psychicky jsem naprosto v pořádku. I když žiju sám tak mi nic nechybí. Mám ale problém existovat. Nejde mi jen o to běhání (i když to mi chybí asi nejvíc a akorát si prohlížím nové závodní boty, ve kterých jsem ani jednou nebyl). Musím se teď vrátit do školy a dále studovat. Akorát když dva dny po sobě celou noc neusnu, tak se mi pak motá hlava a nemůžu vstát z postele. Dnes jsem se z postele dostal až kolem jedenácté, a neměl jsem energii si ani dojít do obchodu. Tak jsem jen jedl co jsem našel.

Zkoušel jsem i aby mi lékař napsal silné prášky na spaní na předpis. Prý to ale určitě neudělá. Že na nich vzniká závislost po první tabletce a už bych bez nich nikdy neusnul. Navíc to může mít negativní vliv na dech a srdce a vzhledem k tomu že chci být aktivní sportovec a závodit tak i nic takového nedá. Psycholog nedává smysl. Z toho povídání s ním vidím že jsem naprosto v pořádku.

nesetkal se někdo s podobným problémem, případně s jeho řešením? Nebo nějaký lékař který by mi pomohl? V jakémkoliv městě. Jsem ochoten dojet praha, brno, Ostrava, třeba i zahraničí (pokud to bude ve finančních možnostech). Už to trvá moc dlouho a já už potřebuji nějaké řešení.

děkuji za každkou odpověď

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.09.2021 13:38:12

>> transformator, 18. 09. 2021 13:12:42

najprv sa spytam zakladnu otazku, neuraz sa:

dal si sa covid zapichnut ?

druha otazka nebyvas blizko 5G mikrovlenneho ozarovaca ?

nebyvas v panelaku a sused za stenou si nenainstaloval 5G wifi router ?

skusal si ist niekam do lesa na chatu a tam sa vyspat ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 18.09.2021 16:43:55

>> transformator, 18. 09. 2021 13:12:42

Obrať se na mudr. Jana Vojáčka.

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

transformator muž 18.09.2021 17:13:39

>> rudo, 18. 09. 2021 13:38:12

Proti covidu jsem samozřejmě očkovaný (moderna). Problémy začaly ještě pře první dávkou, takže v tom důvod nevidím. Naopak jsem byl po očkování víc unavený s delší dobu spal. Jinak mi nic nebylo, takže bych klidně šel znovu. Jsem i proti chřipce (pfizer) a klíšťové encefalitiě jekož trávím hodně času v lese (tam značku nevím).

Bylíme v malém městě a kolem je přírody až až. Žádný 5G tady nejspíš není. Nicméně 5G telefón mám, tak se snad Brzo dočkám.

Bydlím v bytovce a router za hlavou v podstatě mám. A už mě to napadlo. Zkusím ho vypnout na noc nicméně nevidím v tom moc smysl, jelikož nespavost probíhá bez závislosti na místě kde se nacházím.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.09.2021 20:41:02

>> transformator, 18. 09. 2021 17:13:39

problem zacal pred 2 mesiacmi a vakcinovat na covid si sa dal az pred par tyzdnami ?

skus sa zbavit co najviac EM ozarovania, vypnut router a mobil dat prec co najdalej, nestaci ho vypnut, aj tak je aktivny.

dat ho do inej miestnosti pripadne zavriet do plechovej krabice od caju ci keksov.

nevies ake maju susedia routery a zapnute wifiny.

v noci ked lezis, mas myslienky? rychle myslienky co neustale lietaju rychlym tempom ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 26227 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 18.09.2021 21:07:01

Ahoj,

prosím tě, rudo má… jak bych to tak slušně řekl… trochu odlišné zdroje a názory (koukni třeba na vlákno covid).

Co se týče běhu a tréninku, je většinou opravdu dobrej. Nebo aspoň LZE něco zajímavého najít. Ostatní jeho informace prosím s určitým nadhledem zvážit.

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21008,7 km
Minulý měsíc 6,66 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 18.09.2021 21:10:16

>> transformator, 18. 09. 2021 13:12:42

https://www.vyspise.cz/…h-laboratori

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Runner_theoretiq žena 18.09.2021 22:07:46

>> transformator, 18. 09. 2021 17:13:39

Nechala jsem posílit internet (tuším že na 4G). Od té doby se zapnutým routerem nemůžu spát. Měla jsem tak živé sny, jako by mozek pracoval na zrychlených otáčkách a vůbec neodpočíval.

Pokud nemůžeš usnout, tak bych prostě neležela. Tělo z nějakého důvodu nechce. Zkusila bych ho nespaním utahat, až bys padl. O víkendu nebo vzít dovolenou.

Z bylinek prý meduňka a jiné další na netu, mléko s medem, dřevěné polínko pod postel, mobil před spaním pouze s filtrem na modré světlo, otočit postel jiným směrem. Večerní sex prý taky dobře utahá. Z ezoterického pohledu můžeš mít něco nevyřešeného, zkusila bych si vypočítat tranzity na internetu, třeba ti něco naznačí. A hlavně večer nepřemýšlet, radši si např. přeříkat Máj.

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 19.09.2021 08:43:38

Moje kolegyně z práce taky nespí. Ze dne na den před dvěma lety. Má tři děti, z toho jedno 2 měsíční. Spí 2–3 hodiny denně. S práškem max 5 hodin denně. Dva roky!!! To je strašný. Nechápu jak to může vydržet. Upřímně vás lituji. Zkus tu funkční medicínu, homeopatika..­...cokoliv. Zkus marihuanu před spaním. Držím palce.

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Desert muž 19.09.2021 12:05:52

>> transformator, 18. 09. 2021 13:12:42

hele kup flasku nebo dve citronove vodky a bez se poradit za vsarou, budes mit novou kamosku a po te vodce budes spat jak dudek :-P

avatar

Desert muž 19.09.2021 12:11:42

>> transformator, 18. 09. 2021 13:12:42

novy 5g mobil mas od kdy, vsechny prijimace i vysilace 4g 5g na noc vypinat,

na srovnani je dobry melatonin tbl., jinak si kup radeji kilo rajcat, i tak bude chvili trvat, nez se to srovna :-P

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.09.2021 12:48:18

>> Desert, 19. 09. 2021 12:05:52

jo prece Sara studovala u profesora Flaska Veskrnu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.09.2021 12:49:58

toto asi, mozno patri sem, pokial to Sara schvali

https://celostnivzdelavani.cz/…ntove-fyziky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

sido muž 19.09.2021 13:17:03

hele mel sem neco podobneho pred tremi lety, pochopitelne to nemelo nic spolecnyho s 5G a Covidem, kazdopadne doktori nemohli na nic prijit. Osobne si myslim ze to byla urcita forma pretrenovani. Me tenkrat hodne pomohlo CBD, uzival sem rano a vecer a po mesici se to srovnalo vicemene do normalu. U CBD uz sem zustal, rano CBD vecer CBG… Viva la marihuana 8-)

Motto: Live fast die old
avatar

Desert muž 19.09.2021 16:57:44

>> sido, 19. 09. 2021 13:17:03

clovek si nejak musi tu marjanku zduvodnit, jinak 3g 4g 5g plati EM compatibilita,

tj. neco podobneho, jako kdyz u cernobilu nebyli nevzdelani lide, ale zadny z nich nepredpokladal, ze magneticke toky zemnich proudu mezi datlem a elektrarnou jsou schopny zamknout jistici tyce :-P

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.09.2021 23:06:47

Odpočinu si do větší míry už při samotném ležení a moc se netrápím, kolik času ve skutečnosti jen prospím a kolikrát se vzbudím. Zejména po náročnějších bězích v odpoledních či dokonce večerních hodinách se moc nevyspím, ale naštěstí se to pak srovná. Nějak se tím ale nestresuji, prostě tělo spí tolik, kolik asi chce.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.09.2021 07:54:23

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 20.09.2021 09:48:39

Toto mi znie ako dost znacne pretrenovanie, z ktoreho sa telo dostava niekedy aj pol roka (aj viac). Ale takisto by som najskor vylucil okolite vplyvy, ktore naozaj nedokazeme vsetky zmapovat. Preto by som investoval cas a peniaze, skusil si kupit na bookingu nejaky apartman v inej dedine, aspon na predlzeny vikend a skusil by som, ci to bude rovnake aj tam.

avatar

transformator muž 20.09.2021 12:07:04

>> rudo, 20. 09. 2021 07:54:23

Tak vzhledem k tomu že studuji elektrotechni­ku/informatiku mi rady jako „dát mobilní telefon do plechovky“ přijdou dost úsměvné.

4m od routeru je prostorový úhel mozku člověka zhruba 1/200 srad. Tedy zhruba 1/2500 výkonu jde směrem k mozku. Tedy 0,00000002W.

Pro srovnání: Před dvířkami mikrovlnné trouby je povolen únik radiace 2mW/cm2. Tedy na rozměr naší hlavy je to kolem 1W. Tedy 50000000× více, než kolik dotyčnou ozáří v noci router!

Jako dá se to zkusit. Ale je to spíš pro placebo. ty věříš tomu že to funguje, takže to zabere. Ale reálný efekt nebude spíš žádný.

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.09.2021 12:19:31

>> transformator, 20. 09. 2021 12:07:04

no vidis a ja tu elektrotechniku-fyziku uz davno vystudoval a delal sem v biofyzice

a pak nejde vubec o vykon, to neni parny stroj aby byl cil zahrivat mozeg

de o konkretni frekvence ted uz v pasmu mikrovln ktere primo ovplyvnuje neurony bunky atd

5G frekvence vis jake sou a mikrovnka frekvence vis jaka je.

nicmene nebudu te vic bavit, ses chytrej jak radio, jiste si pomuzes s doktorama nebo u vrany

a jesli si nikdy nepochopil ze zavrenej mobil v kovove krabici neni dostupnej a signal neprojde tak si to skus, anebo se zeptej ve skole kdyz pokus sam nezvedes

i vyplej mobil dal dela co chce, protoze ve skutecnosti se NEda uplne vypnout, to slo jenom se staryma, kde se dala vyndat baterie, ale proc se to stineni mobilu dela bys asi nepochopil.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

transformator muž 20.09.2021 12:25:23

>> Brutto, 20. 09. 2021 09:48:39

Přetrénování tam právě vůbec nebylo. Omezoval jsem to a naopak jsem se na každém tréninku cítil plný sil Pak ale najednou přišla ta nespavost a úplně celé mi to rozbourala. Ono, já byl zvyklý spát 8–9 hodin denně a fakt tvrdě, celou noc a naplno. A najednou spát 0–2 hodiny denně, to byla šílená palba která mě úplně zničila. Hlavně když jsem byl celý den totálně unavený. Dnes jsem třeba už spal o něco lépe, nicméně když jsem zkoušel běžet, tak to bylo jako kdybych nikdy v životě neběhal. Běžel jsem v tempu kolem 5:50/km a dnes se z toho cítím zničený jako kdybych doběhl maraton.

avatar

transformator muž 20.09.2021 16:00:59

>> rudo, 20. 09. 2021 12:19:31

„nicmene nebudu te vic bavit, ses chytrej jak radio, jiste si pomuzes s doktorama nebo u vrany“

No to bude asi lepší. Ve vaší odpovědi už mi chybí jen chemtrails, aby to celosvětové spiknutí bylo dokonalé. Ale možná jste na něj jen zapomněl. Upřímně jsem doufal, že tady na fóru budou lidi, kteří mají zkušenosti se sportem, přetrénováním, návratem po nemoci, nebo třeba… nespavostí.

Díky všem za odpovědi. Snad se to bude postupně zlepšovat, a na jaře zvládnu zase závodit jako dříve.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 20.09.2021 16:13:37

>> transformator, 20. 09. 2021 12:25:23

Tobě to sice přijde, že tam nebylo přetrénování, ale z toho, co popisuješ, nejspíše bylo. Tělo si žádá odpočinek. Když se ti teď podaří usnout, tak pak jdeš a znovu tělu naložíš a běháš. Sice v pomalém tempu, ale tepy říkají, že je to pro tělo moc. Jak píše Brutto, takový stav se léčí hodně dlouho, znám lidi, co se odvařili na rok.

Neběhej. Jez co nejpestřejší stravu, hodně zeleniny, choď místo běhání na vycházky. Když jdeš ven, žádný mobil, podcasty… vypnout mozek, uklidnit se. Před spaním si protáhnout či dát jógu. Uklidnit mysl. Zase, před spaním žádný mobil. Ne kvůli 5G atd.(i když ten router bych od hlavy přestěhovala), ale záření dispeje je rušivé pro mozek. Osobně mám sice nastavenou od 20:00 jinou světlost dispeje, ale sama mám vypozorováno, když něco přes telefon/počítač řeším, usíná se mi hůř. Když usínám se čtečkou (mám utlumené světlo a takový ten inkoust, co neruší oči), tak usnu po přečtení 2stránek. Teď jsem četla 800stránkovou knihu 3měsíce. A co mi opravdu hodně pomohlo s kvalitou spánku, tak zalést si před spaním do infrasauny. Ale to je špatná rada pro studenta. :-D

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

transformator muž 20.09.2021 16:48:35

>> Skritek Hugo, 20. 09. 2021 16:13:37

Nejhorší je, že já bez toho sportu nemůžu vydržet. Já udělám chybu že okamžitě jak je mi líp tak se snažím co nejrychleji dostat do „tréninkového plánu“, a jsem tam kde jsem byl. Budu se muset zakousnout a třeba týden to vydržet, a pak začít třeba jen na 5km a postupně přidávat a třeba jen tři dny v týdnu. To bude utrpení.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 20.09.2021 17:22:12

>> transformator, 20. 09. 2021 16:48:35

Jestli ta snaha nebude přílišná i u té potřeby „usnout“. Čím více člověk chce, tím je to horší. Nadmíra snahy je ke škodě ve všem.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Desert muž 20.09.2021 19:35:18

>> Desert, 19. 09. 2021 16:57:44

datel neni o tom, ze si plknul do reaktoru a ten vylitl, „datel“ byl prezdivan prehledovy lokator mezikontinentalniho dosahu, ktery vydaval charakteristicky tokavy zvuk, ktery byl zpusoben vyssimi harmonickymi z trojfazovych zatezi,prvni vyradil klasickou elektrarnu a presto ze mel soudruh general informace, ze v jaderne elektrarne dochazi k problemum, lokator neodpojil, vibrace nejsou o vykonu, ale o energiich :-(

avatar

Desert muž 20.09.2021 19:40:55

>> transformator, 20. 09. 2021 12:07:04

prostuduj si radeji zavislost energie na frekvencich, vykon ti vubec nic nerekne, ale ty rovnice se asi budete ucit trochu pozdeji,** u aut je to podobny rozdil jako vykon a krutak** :-P

avatar

Desert muž 20.09.2021 19:46:17

>> Desert, 20. 09. 2021 19:40:55

i kdyz v elektrice ve skutecnosti dU/dt, dI/dt, coz je trochu brutalnejsi :-P

avatar

Celkem 5721,28 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:53 (2016)
půlmaraton: 1:50:31 (2015)

Mýval žena 20.09.2021 20:19:56

>> Skritek Hugo, 20. 09. 2021 16:13:37

Já bych potvrdila co píše Skřítek Hugo. Přetrénování, přehánění ve všech směrech. Vlastní zkušenosti. Jak se říká, komu není rady… Jsem závislák na pohybu. Zkusím to krátce popsat. Pár let zpátky více jak 100km objemy týdně , do toho nervování v práci. Snažila jsem se běhat s mým mužem, být mu rovnocenným partnerem. Tahala to hlava , která tělo vůbec neposlouchala. Tepovka čím dál vyšší, vysoká i při velmi pomalých bězích . Nicméně pocitově jsem se cítila dobře, jako nabuzená. „Jen jsem nespala“. Bylo to horší a horší. A kdy jsem začala spát? Při první chemoterapii. Opravdu jsem se nemohla hýbat, ani chodit. A já konečně začala spát. Přišla druhá chemoterapie, radioterapie… A pak návrat do života. Bohužel neuropatie z léčby mi nedovolovala skoro chodit, tak jsem dostala silniční elektrokolo a začali jsme jezdit na kole. Euforie. Začali jsme přidávat objemy až jsem velmi brzy opět přestala spát… Teď jsem po operaci, která nikterak nesouvisí s rakovinou, jen prostě nemůžu ani chodit… a zase jsem začala spát. Snad už konečně dostanu rozum :-)

Nalezené položky: 75 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.