Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Koleno

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Zbýšov/Boskovice

Ophelia žena 17.04.2010 11:22:43

Všechny moc zdravíma prosím o radu, v pondělí jsem si při běhu namohla koleno, do ráná oteklo a nemohla jsem ho ohnout, na chirurgii mi z něj vytáhli výpotek, problém je v tom že za týden dělám fyzické testy na VŠ (Cooperův test) koleno splasklo, ale necítím se sním jistá, dokrot mi doporučil od pondělí zvyšovat zátež, nemáte nějakou radu jak postupovat s během, abych se do pátku co nejvíce dala dohromady?veli­ce děkuji

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 19.04.2010 10:08:37

>> Ophelia, 17. 04. 2010 11:22:43 Nejlepší by bylo test odložit. Před 7 lety jsem měl také problém s výpotkem v koleni. Punkce, protizánětlivé léky, potom jen velmi pomalé zatěžování. Trvalo to asi rok než se to vyléčilo, skoro vyléčilo, stoprocentní to není doteď. Chrupavka nedorůstá, jen je nahrazena něčím jiným. Byl bych moc opatrný a nepřekračoval bych doporučení lékaře. Za kloubní výživu jsem pro klid na duší utratil fůru peněz s neurčitým výsledkem. Teď už neutrácím za placebo, dbám na prevenci.

Pokud můžeš běhat a test je důležitější než riziko, běhal bych jen klusem, po měkkém, pomalu přidávat krátké úseky v plánované rychlosti na Coopera. Otok a bolest bych mírnil Voltarenem emulzí, pokud nemáš už něco jiného. Za týden už stejně moc nenatrénuješ. Víc se dá pokazit než získat a na 12-ti minutový běh je nejlepší vyladění odpočinek.

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 30.04.2010 07:43:03

K tomuhle mám taky co říci. Stalo se mi něco podobného, po pádu a nárazu na koleno. Ortoped, který mi vytáhnul vodu říkal, že to nic není a zachvíli budu v pohodě a pomalu mám přidávat zátěž. 3 týdny po vytažení vody jsem zaběhl půlmaraton. Vše se postupně zlepšovalo a pořád jsem běhal. Pak rychlý zlom a pro bolest to nešlo. Byl jsem u dvou specailistů a oba se shodli, že jsem tomu měl dát klid a byla to hloupost nenechat vyléčit. Stálo mě to půl roku bez popoběhnutí na autobus. Zapojel jsem do toho i akupunkturu a ta mi pomohla. Pokud ten test nemůžeš odložit tak ho zkus, ale nepočítej s tím že to bude optimální. Pak určitě doporučuji klid a vyléčit to. Martin

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 04.11.2011 08:08:23

Ahoj, oživuji tohle vlákno. Od září mě zlobí levé koleno. Projevuje se to tak, že po odrazu, ve fázi návratu nohy dopředu bolí koleno jakoby po stranách. Začalo to po jednom rychlejším tréninku, kdy mě to začalo bolet druhý den. To jsem tomu nevěnoval moc pozornost, ale když to bolelo i další běh uz od začátku, tak jsem ho zkrátil a pár dní jezdil místo běhu na kole. Jenže se blížil maraton, tak jsem běhat „musel“. Ale aspoň jsem běhal na relativně měkčí dráze a koleno bolelo spíše ze začátku tréninku a pak uz ne. Ale o to víc po tréninku a druhý a někdy i třetí den. Ale přišlo mi, že to bolí méně a méně, tak jsem pokračoval. Poslední delší běh před maratonem byl 28km a druhý den to bylo skoro dobrý. Stejně tak při samotném závodě jsem o koleni nevěděl a druhý den bolelo jen trochu. Pak následovalo 14 dní volna (ty budou končit teď v neděli) a do 10. dne vše ok. Ale včera při chůzi ze schodů zase bolest. Pak jinde schody dolů bez problémů. Někdy to bolí i v posteli, když blbě pohnu nohou. Chystám se k doktorce, aby mě poslala na rentgen, protože uz to trvá dost dlouho. Uz beru druhé baleni Flexitu na klouby, kolena posiluji o futra a pečivo jim minimálně. Ze začátku jsem ještě mazal Koňskou mastí. Napadá vás, co by to mohlo být? Kdyby to byla obě kolena, zvažují prochladnutí, přetížení, boty a pod., ale když jen jedno, tak nevím.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Jülich, Německo

Celkem 79 km
Minulý měsíc 0 km

ewerex muž 04.11.2011 09:07:35

>> Advid, 04. 11. 2011 08:08:23

Ahoj,

mám, resp. míval jsem, podobné problémy. Píchalo mě v levém koleni z vnitřní strany a začalo to tak před pěti lety díky dlouhodobé nevhodné námaze (sportovní šerm, posilovna, běhání). Po vyšetření na ortopedii mi bylo zděleno, že mám displasii čéšky (tedy že mi špatně vyrostla), dostal jsem nějaká antirevmatika-analgetika a doporučení, ať to nechám v klidu a až to přestane bolet, tak ať to začnu zatěžovat.

Takže postupně jsem vyřadil šerm, běhání a v posilovně cviky na nohy a protože 4 roky to bylo střídavě dobré a špatné, tak jsem se letos v zimě „naštval“ a začal jsem dělat dřepy se zátěží. Po pár týdech koleno přestalo bolet a kdybych si ho lehce neotočil v létě při fotbale, tak bych s ním neměl žádné problémy. Ale čas od času si musím zadřepovat.

Pokud ti tam nenajde nějaké degenerativní změny, tak tipuju, že ti taky poradí, aby jsi zlepšil svalový korzet kolem kolene (poradili mi to dva ortopedi). Na to jsou nejlepší dřepy s volnou činkou, ale musí se provádět technicky správně. Jinak si můžeš hodně ublížit.

avatar

Praha

jaja7958 žena 04.11.2011 13:58:30

Ahoj, ja mam stejnou diagnozu jako Ewerex na obou kolenech. Zjistili mi to asi pred 8 mesici. Jeste to neni uplne dobry, ale muzu rict, ze to nijak negativne neraguje na zatez .. sportuju denne .. momentalne v posilovne hlavne v kardiozone .. rotoped, behani (v minimal. obuvi nebo FPP – jinak me kolena boli ..) … Posilovani a protahovani tech spravnych partii, pravidelnej pohyb a trpelivost je jedinej recept na potize s koleny … Kloubni vyziva ve me po mych peripetiich zbuzuje usmev .. uz to rikaji nahlas i nekteri lekari .. ze je to akorat tahak na penezenku .. Skoro nez doktora zkus dobryho fyzioterapeuta a klidne jich vystridej vic, co clovek to casto jinej nazor .. a kdyz o tom tak premyslim .. tak ve finale si na to stejne kazdej musi prijit sam … protoze jsme kazdej unikatni .. a ne na kazdyho plati to co na ostatni .. tak hlavne trpelivost :-)

avatar

Pelhrimov/Praha

10 km: 0:37:26 (2012)
půlmaraton: 1:22:43 (2011)
maraton: 3:10:26 (2011)

konik muž 04.11.2011 15:40:34

>> Advid, 04. 11. 2011 08:08:23

Podle mě to je ITBS jak vyšitej, měl jsem / mám podobný příznaky. Bolest vnější strany kolene. Je tu o tom nedávno znovuotevřený vlákno, tak to zkus přečíst. Možná to není tak katastrofická diagnóza, ale o to otravnější je s tim něco udělat.

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 04.11.2011 16:00:42

>> Advid, 04. 11. 2011 08:08:23

Měl jsem něco podobného asi před 12 lety, a stálo to 1/2 sezony. Přetrénováním to nebylo, zraněný jsem nebyl v tomto ohledu nikdy. Kde se to vzalo, nikdo nevěděl a neví. Bolest v laterálním směru byla někdy tak veliká, že mi až vyhrkly slzy, což např. v tramvaji nebo v metru, když jsem stál opřený o hůl, působilo na lidi dost legračně. V prvních 2 měsících se bolest objevovala naprosto nepravidelně, ale když přišla, nešlo ani sejít pár schodů; a jak píšeš – bolest budila člověka i ze spaní. Asi jeden z nejlepších českých ortopedů (Litomyšl, Česká Třebová) uznal, že jediným smysluplným lékem je klid, teplo a čas. Já přidal přírodní léčbu (bylinné zábaly) a mírné cvičení. Po 3 měsících o dvou berlích jsem byl na jedné, pak už to šlo. A co na tom bylo nejlepší (nejhorší?), že jak to naráz přišlo, tak to také odešlo. Hodně štěstí při uzdravování, třeba to bude jen nějaká banalita.

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Černošice

10 km: 0:47:34 (2014)
půlmaraton: 1:44:10 (2014)
maraton: 4:02:00 (2015)

Mary žena 04.11.2011 16:44:03

>> jaja7958, 04. 11. 2011 13:58:30 Kloubní výživa má smysl, pokud jsou bolesti způsobené degenetativními změnami chrupavky. Na to pak existují i klinické studie, které efekt prokazují. Bohužel dochází u hodně lidí k myšlenkovým stereotypům ve smyslu „bolí mne koleno, to je určitě artroza, tak koupím to, co bylo včera v reklamě na Nově“ Koleno ale velmi často bolí z úplně jiných příčin, než je artroza, takže pak dochází k rozčarování, že to nefunguje. Ale pokud je bolest způsobená nějakou svalovou dysbalancí,tak to fungovat ani nemůže! Mám čerstvou osobní dobrou zkušenost s fyzioterapií, koleno mne bolelo od loňského podzimu, příčina nakonec byla v bederní páteři ( jsem po výhřezu plotýnky), pár týdnů cvičím, normálně běhám a je to mnohem lepší. Dokonce jsem si zlepšila osobní rekord na půlmaraton.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 04.11.2011 19:39:54

Díky moc všem za rady. Na anti-ITBS videa už jsem koukal a protahování zkoušel,tak v tom budu pokračovat a třeba to pomůže. Jinak k té kloubní výživě – uškodit to nemůže a ze zoufalství člověk zkouší cokoliv.:-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 05.11.2011 10:16:34

Posílám jeden odkaz,třeba si z něj něco pro sebe vybereš, přeju brzké uzdravení. http://www.avete-omne.cz/…olesti-kolen

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 09.11.2011 15:25:22

Tak už 4 dny každý den zhruba 2× denně protahuju tím cvikem ve stoji se zkříženýma nohama a zatím se koleno neozvalo ani při běhu, ani v klidu. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 09.11.2011 15:29:19

>> Advid, 09. 11. 2011 15:25:22

Výborně. Ještě bych dodal, že kolena souvisí s ledvinami, a tak na „bolavá“ kolena neplatí nic víc než ledvinový čaj. Zkušenost jen asi posledních pár tisíciletí ;-) Doporučuju.

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 09.11.2011 16:41:12

>> Komsomolec, 09. 11. 2011 15:29:19

Zajimavy je, ze doporucujes neco (nekolika tisici lety osvedceny recept) a sam jsi to nevyzkousel a radsi 3 mesice chodil o berlich a bolesti nespal ;-)

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 09.11.2011 16:59:39

>> zombice, 09. 11. 2011 16:41:12

Bylinné zábaly a nálevy jsem samozřejmě používal a užívám podle potřeby. Právě můj případ ukázal, že věci bývají složitější. Užívání ledvinového čaje Advidovi neuškodí, ba naopak. Jak víš, co jsem vyzkoušel a co nevyzkoušel a „raději 3 měsíce nespal“? Bydlíme snad spolu? Je třeba takové posměváčkovství? Co jsi mu nabídl a nabízíš ty za pomoc?

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Plzen

Lucie 24let žena 08.01.2016 22:21:50

Zdravim vas ;) pisu z telefonu tak se omlouvam za interpunkci ci prekliky pismenek.Mam vazne problem…Vazila jsem 121kg pak jsem zacala aktivne hubnout a sportovat zhubla jsem na 74kg coz pri me vysce 181cm je vyhovujici.Ovsem ma chrupavka to nezvladla jednou se mi protocilo koleno chrupavka jiz opotrebovaba krupla a bylo..diagnoza chondropatie 3ho stupne…nyni jsem 4 mesice po artroskopii kde zacistili chrpavku jim krmivo pro kone a dochodila jsem kolagen.injekce ovsem stale spatne.Sport zvladam malo co…nejvetsi problem mam v propnuti nohy ve vzduchu + samozrejme zatez do schodu ci do kolen celkove..myslite ze je jeste sance ze se chrupavka zlepsi? Nedokazu takhle omezena zit..+samozrejme bez sportu opet pribiram na vaze..doktori rikaji dat tomu pul roku ale nevim co by se jeste za ty dva mesice mohlo zmenit kdyz uz plnohodnotne chodim do prace od 18.listopadu a nohu trenuju jak muzu ;(

Motto: ,, nic spatneho netrva vecne "
Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.