Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolavé kotníky

bolavé kotníky

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Lovosice

Romi žena 04.08.2010 17:41:28

Ahoj, běhám asi dva roky, poslední rok trochu více, tak 100 – 120 km měsíčně. Asi tak měsíc mě trápí bolest vnitřních kotníků. Bolí při běhu, ráno při chůzi, někdy je to lepší, nekdy horší. Boty mám stále stejné, techniku taky, nikdy dříve jsem podobné potíže neměla. Nevíte, co by mohlo být příčinou a co by mohlo pomoci? Děkuju

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 04.08.2010 18:16:49

>> Romi, 04. 08. 2010 17:41:28

a to máš dva roky „stále stejné“ jedny boty? jaký to je model?

avatar

Lovosice

Romi žena 04.08.2010 18:59:20

Nene, asi rok běhám v Adidas KANADIA TR 2 W G00199. Myslela jsem to tak, že změnou boty to nebude. Když odečtu zimu, kdy měním běh za spinning, tak mají tak max. 800 km. Nevím, myslím, že botama to nebude…

avatar

RTG45 žena 23.08.2010 20:37:47

Odchází chrupavka,jako u kolen..kotník je nejvíce zátěžový kloub,doporučuji přípravky na podporu chrupavky..Profi chondro krém nebo tablety na 2 měsíce…vím o čem mluvím,jsem 3měs. po operaci kotníku a doted nechodím,rekon­valescence dlouhá,tak tomu předejdi..

avatar

Kroměříž

Jita žena 23.08.2010 21:22:21

Přípravky na regeneraci chrupavky jsou „šméčko“, chrupavka neregeneruje tak snadno, jak se lze dozvědět v leckteré reklamě. Příčinu nelze na dálku sdělit, je potřeba zkontrolovaat chodidla, jestli neklesá klenba a jestli tato oblast není přetížena, stejně tak může být příčina jinde i výš. V každém případě by bylo dobré vysledovat, po čem nastane zhoršení. Možná neuškodí obecná rada – běhat více v terénu, než po silnici, pokud nejsi zvyklá na terén, tak pomaleji a kratší vdálenosti, bosky v bezpečném trávníku, alespoň výklusy, probrat chodidlo, balanční výcvik na nějaké jednoduché nestabilní ploše, zpevňují tak svaly, které fixují kotník a udržují optimální chodidlo… apod. Možná by pomohl i kineziotejp, na dobu, než přemluvíš svaly, aby hlezno zpevnily samy. kdyžtak napiš stehlikovajit@seznam.cz

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 24.08.2010 09:17:55

Jta: Prosím, co Kolafit, taky šméčko?

avatar

Lovosice

Romi žena 24.08.2010 18:22:12

Ahoj, děkuju všem za radu. Bolest přetrvávala, tak jsem asi na deset dní přestala běhat a volila kolo. Pak jsem se k běhu vrátila v nových botách a koupila alespoň nějaké doplňky stravy. A zatím je to dobrý. Budu sledovat, případně se ozvu. Děkuju

avatar

denisa.novotna žena 18.11.2010 17:51:05

Ahoj, priznam se, jsem zacatecnk a podcenila jsem obuv. Behala jsem 14 dni a neuveritelne me to bavilo, strecink jsem zvladala vsechno v pohode. Ale od patku me boli levy kotnik. Mam ho i natkly z vnejsi strany. Jsem v Anglii tudiz se mi nechce k doktorovi. Absolutne nevim co to muze byt..Ted si davam tedy pauzu, leneuveritlne mi to cybi uz jsm si koupila ilepsi boty.. Nemate nekdo zkusenosti s timto? Dekuji

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 19.11.2010 11:25:06

>> denisa.novotna, 18. 11. 2010 17:51:05

Obecne: „too much too soon“. Nejcastejsi pricinnou problemu u zacatecniku je, ze behaji vice, nez na kolik jsou jejich pohybove aparaty zvykle.

Takze napriklad se zamysli, kolik jsi tedka nabehala a jake jine sporty jsi doted delala.

Co stoji konkretne za nateklym kotnikem ti neporadim. Dej mu klid a pak zacni o neco volneji.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Celkem 1026 km
Minulý měsíc 0 km

ekaterine žena 26.11.2010 01:09:40

superior extensor retinaculum- ja jsemsi naposled zabe ěhala na tesco grand prix -na finale jsem zastavila a aspon tyden kouhala od te době ješte neběham protože tak si jen prodloužim lečbu a ta je i tak dlouha. natažena šlaha začina bolet na dotek ,oběvi se praskani časem-protože kotnik neni stabilny, pozdě začina bolet pri došlapu na patu -protože v ty polze je šlaha nej vice natažena.ja to tak ignorovala tyden pred zavodu-asi jsem se kopla,ahh to je kvuli ty kostky na ktery běham ,kloub je unaveny po 2 dny odpočinky bude v pohodě …a podobne nesmisly tyden.bolest zesilovala.v dne zavodu rano to nateklo ,dostala jsem se do finale a co??? kdy bych to vzdala šlaha se ozdravi za měsic,ale ted aspon za 4 mesice -ten ostudnej čas za ktery jsem to uběhla nestal za to.chce to uplny klid.doufam že jeste nekdo poradi jak začit znovou trenovat ,ale v ten pravy čas!nemusi se to zhoršit za tyden u každeho-zaleži na intenzitě treningu a rychlost.ja s ty nohy delala 25krat 200m tempo ,musim byt rada že ne praskla slaha!

Motto: My spirit will never die
Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.