Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Střídání bot

Střídání bot

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 272 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:32

Georgie žena 27.08.2010 20:29:34

Ahoj,

dočetla jsem se, že by běžci měli mít tak 2 páry bot a zajímalo by mě proč. Vím, že boty na normální nošení se mají střídat (podpatky, tenisky, zdravotní…), aby noha „nezakrněla“, ale chtěla bych vědět, proč se to doporučuje u běžeckých bot.

Běžecké boty mám jedny a zvažuji nákup dalších – měla bych si koupit stejné boty nebo mám spíš vybrat jiný typ? Střídání se doporučuje, aby se neběhalo ve vlhkých, propocených botách nebo by měl být každý typ jiný, aby si noha nezvykla na jeden typ?

Díky :)

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 27.08.2010 21:17:40

no, vysvetluje se to tak, aby si nohy nezvykly na nejaky stereotyp, nejradeji to doporucuji vyrobci bot… myslim si, ze vetsina bezcu tady boty moc nestrida (vcetne me) a nijak zvlast netrpi. u me je to pozustatek studentskych (no i pozdejsich) let, kdy penize nebyly a boty slouzily do roztrhani. ona si noha zvykne i na dalsi boty. ostatni argumenty, ktere uvadis, taky nejsou od veci.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Praha

Ranger muž 04.09.2010 06:30:20

>> Evelyn_fr, 27. 08. 2010 20:29:34

Ty sis odpovedela sama a uplne perfektne. Oba duvody jsou relevantni.

Narozdil od martina76 nevim co dela vetsina bezcu, ale ja osobne stridam nekolik paru ruznych znacek. Jsem presvedcen, ze je to k mym noham ohleduplnejsi. Kdyz uz nebeham bos, tak alespon v kazdem paru nohy dostavaji pri doslapu trochu jine impulsy a nedegeneruji jen v jednech, stale stejnych botach. Navic mi to umoznuje seznamit se s botami ruznych znacek a typu a kvalifikovaneji se rozhodovat pri pristim nakupu. Jak uz mozna vis, rady a nazory ostatnich bezcu na konkretni typ bot se velmi ruzni a jsou casto zcela protichudne, protoze vetsinou dotycny radce ma jinou siri nohy, mozna (aspon trochu) jinak naslapuje a ma jinou (unikatni) neuromuskularni koordinaci a styl behu (pohybu). Navic ruznym bezcum vyhovuje ruzna kvalita pruzeni (mekci ci tvrdsi). Takze osobni zkusenost s ruznymi znackami a typy povazuji za dobrou skolu a nejlepsi predpoklad budoucich kvalifikovanych nakupu. Alespon ma osobni zkusenost je, ze to, co jsem si na tomto foru precetl o ruznych znackach bot a jejich vlastnostech, byly vetsinou nesmysly. To se ovsem netyka obecnych rad k nakupu.

Takze si muj osobni nazor preber jak chces.. ;-)

Motto: sex, martial arts, parkour, street workout, bouldering, slacklining, parachuting, combat shooting, survival
avatar

maraton: 3:01:36 (2011)

Luboš Brabec muž 04.09.2010 08:23:17

>> Evelyn_fr, 27. 08. 2010 20:29:34

Neexistuje žádná relevantní studie, která by prokázala, že střídání bot má příznivý vliv na zdraví nohou. Ale stejně tak ještě nikdo nedokázal, že by to bylo na škodu ;-)

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 04.09.2010 09:58:10

>> Ranger, 04. 09. 2010 06:30:20

nevkladej mi do ust vety, ktere jsem nerekl (nenapsal). napsal jsem ze "si myslim, ze vetsina bezcu…). ne ze to vim. ale mezi bezci jsem se nejakou dobu pohyboval, tak urcitou predstavu o stridani bot mam.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Bratislava

eskimak muž 13.09.2010 14:05:16

Niekde som cital ze ak behas kazdy den dlhsie trate (15+km) tak sa odporuca nechat botu „oddychnut“, najma ak sa jedna o silno tlmeny model. Bolo to vysvetlovane tym ze ak sa ten tlmiaci material nevrati do povodnej polohy tak sa skoro opotrebuju… a po dlhej trati na to vraj 24h nestaci. Co je na tom pravdy netusim, ako som cital tak podavam dalej :).

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.