Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Přetrénování

Přetrénování

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 29.10.2006 10:03:49

Máte s tím někdo zkušenost? Nacházím se teď v takovém divném stavu, pořád mě bolí svaly, když si vyklušu 15km tak jsem unavený jak kdybych klusal 3 hodiny. Na kole ujedu sotva 50km, přitom v létě nebyl problém ujet 180k. Co s tím?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 29.10.2006 10:12:40

Podzimní únava, zařaď lehké plavání, běh krátké volné klusy 6–8km a v tom 10×100m/MK100, rychlé stovky tak na 85–90%. Na kole volné výkmihy 30km, ale fakt se kochat.A k tomu nějakou regeneraci, vířivka, sauna, masáže.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 29.10.2006 13:25:05

[quote=Lubos M]Máte s tím někdo zkušenost? Nacházím se teď v takovém divném stavu, pořád mě bolí svaly, když si vyklušu 15km tak jsem unavený jak kdybych klusal 3 hodiny. Na kole ujedu sotva 50km, přitom v létě nebyl problém ujet 180k. Co s tím?[/quote] Luboši, buď klidný, jsem na tom (až na to kolo) stejně! Měsíční kilometráž jsem sice snížil zhruba o více než 100km proti předchozím měsícům, ale pocity mám stejné jako ty. Tak jsem zařadil tu masáž, vířivku a čekám, že se to zlepší.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 29.10.2006 16:54:39

já to samý, dnes 6km závod v Prokopáku a pocit hodně vzdálený pohodě. Nohy bez dynamitu, chuť běhat nízká… Ostatně zítra o tom Miloš ztratí pár slov v tréninku na behej.com. Už se těším na bazén a masáž v Teplicích!

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 29.10.2006 21:35:35

To sem rád – já myslel, že to je jen u mě. Ale ve středu už to byla taková schizofrenie… Ale to jsem se tak trochu ani nevyspal… Jednou v mých začátcích jsem se přetrénoval. Většinou když mám něchuť k jídlu a jsem přehnaně flegmatický a spím více než obvykle (u mě je obvykle tak 10 hodin… :) ), tak trochu zvolním. Muísm ale moc poděkovat Milošovi Škorpilovi – trénink mi sestavuje tak, že se zalepšuji a cítím se i dobře… Díky!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 24.11.2006 21:46:36

Asi to, co jsem psal posledně už tak docela neplatí. Chci se zeptat – od pondělí jsem začal tzv. přechodné období. Od pondělí dodnes jsem nebyl běhat, chodím minimálně, spíš se vozím busem nebo tramvají, ale stejně mě BOLÍ NOHY jako po tréninku. je to taková ta po tréninková únava. Nevíte někdo, jestli je to normální? Já si spíš představoval, že když běhat nebudu, tak mě bolet nebudou, ale ono je to naopak… PROČ?!! Já nevim, mám jít běhat, mám jít na kolo, mám jít plavat, mám už jen ležet? Je to divný… Napadá mě jedna možnost – asi to bude tím, že jsem s přestávkou v tréninku udělal i pauzu ve strečinku… to by mohlo být, ne?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 24.11.2006 23:16:24

Ahoj, jelikoz studuji informatiku, tak se mi stava, ze nekdy musim delsi dobu sedet u pocitace. cili cely den skoro nic nedelam, nez jim, odskocim si na zachod a jinak vetsinu casu sedim u pocitace a neveril by si, jak se potom vzdycky cejtim. jsem uplne zhuntovanej. nohy me boli vic jako po 20km behu. takze ono je dost dobre mozne, ze te nohy boleji proto, ze jsou zvykle behat a i kdyz neznam pricinu z odborneho hlediska, rekl bych ze mas „abstak“ :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.11.2006 08:24:34

Je to divný, já myslel, že ty nohy potřebují odpočinek, ale podle těchto signálů to tak nevypadá…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 25.11.2006 13:31:24

no tak i behem se da odpocivat, staci si jit denne zabehat na pul hodky opravdu velmi pomalym tempem, treba 6min/km. jenom proste aby se clovek zahral, trochu spotil a pak se mohl protahnout. nekde jsem cetl – myslim v rozhovoru s Milosem Skorpilem – ze telo bezce ktere je navykle na pravidelne behani muze to behani postradat, resp svaly jsou zvykle pracovat a kdyz tu praci nedostanou tak maji treba tendence ke krecim atd, cili to ze nic nedelas muze mit paradoxne horsi pocitovej vysledek nez kdyz neco delas. dalsi vec muze byt i nejaka zavislost na endorfinech atd.

na zaklade trochu vetsi obecnosti si vy, kdo jste pri behani rozvazni (nechci rikat pomali aby to neznelo nejak zle) zvolte rychlost jakou chcete treba 7 nebo 8 min/km, coz uz je v podstate chuze, ale to nevadi je to pohyb a ten muze byt jakykoliv.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 25.11.2006 15:40:37

6min/km :) to je pro mne zbozne prani na vrcholny vykon. Je pravda ze jsem tragedi zacatecnik, ale o to vic jsem nachylnej na pretrenovani. Jinak souhlas, beh je dobry na relax i na odpocinek, dokonce i po fyzicke praci. Jit se probehnout, krasne protahne cele telo, jen ta relaxacni rychlost je u mne spis tak 9min/km.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.11.2006 19:33:13

Ale vypadá to, že mi chyběl jen ten strečink. Teda doufám, jinak bych už nevěděl… Dneska jsem byl i plavat a uvidíme, zejtra bude možná kolo. Budu zařazovat i fitko, saunu a tak. Já chci mít ty 3 až 4 tejdny vyloženě bez běhu, abych se nachystal na příští sezónu… Ono to je na každém individuálně a já vím, že pro mě je nejlepší odpočinek neběhat. Třeba den před závodem ani nevyklusávám, jen relaxuju… Tohle je podle mě podobný… Prostě nebudu nic dělat a uvidíme… I když, občas vyklusat by nebylo od věci…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 26.11.2006 08:52:35

[quote=toro]6min/km :) to je pro mne zbozne prani na vrcholny vykon. Je pravda ze jsem tragedi zacatecnik, ale o to vic jsem nachylnej na pretrenovani. Jinak souhlas, beh je dobry na relax i na odpocinek, dokonce i po fyzicke praci. Jit se probehnout, krasne protahne cele telo, jen ta relaxacni rychlost je u mne spis tak 9min/km.[/quote] Jasně, to je v pořádku. I já jsem k rychlosti 6min/km směřoval snad více než půl roku, a přesto jsem se v té době neubránil některým „potížím“ s pohybovým aparátem, jako například zánět okostice (holeň).

Na druhé straně je otázka, jak dlouho by člověk měl zůstat u tak nízkých rychlostí, jako je 9 min/km, což je opravdu normální rychlá chůze (mám vyzkoušeno). Samozřejmě to záleží na hmotnosti a celkovém zdravotním stavu. Čili je to velmi individuální. Proto se nenech vyvést z míry citacemi „ploužil jsem se rychlostí 5:00/km“ a podobně. Obecně se opravdu rychlost 6min/km pokládá za pomalý (nebo velmi pomalý) běh a je to zřejmé třeba i z toho, že velký počet běžců běžících maraton zhruba tuto rychlost drží skoro po celý závod (mám na mysli ty běžce rekreační, ne výkonnostní) – viz výsledky PIM (velký počet jedinců, kteří dokončili v čase mezi 4:10:00 a 4:30:00).

Pro některé je rychlost 6min/km tak pomalá, že v ní vůbec neumí běžet, takže běží rychleji a občas vkládají chůzi. Já osobně při regeneračním běhu nebo velmi dlouhých bězích také volím rychlost 6:00 až 6:30/km.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 07.09.2007 09:29:22

Ahojte, vystrachala jsem nejakou postarsi nitku, protoze se uz ,da se rict ,nekolik tydnu trapim s unavou, ale unavou takovou, ze popobehnout na autobus je vycerpavajici a bolesti naplneny vykon, schody z metra utrpenim, mam-li volit trasu tramvaji k jejiz zastavce jsou schody nebo jiny zpusob dopravy byt podstatne delsi, je to jasna volba, jak rika reklamni slogan. Uz me napadlo, jestli neni mozny, ze nekteri jedinci proste k behu nemaji predpoklad nebo zarizene telo, ze to snad neni mozne. Tesila jsem se, jak do Stromovky jeste ted v zari nabeham nejaky ten doporuceny objem – no, v mem pripade proti vam jen „objemik“, ale nemuzu rict ani to „jde to- dre to“. NEJDE to, i kdyz hlava tolik chce a srdicko touzi!!!!! Doporucujete vysadit uplne?Nebo trochu? Na jak dlouho? Nebo myslite ze by se me ujal nekdo kdo by me ridil jako rizenou strelu jako treba Tora nebo Kaaczu? Jsem fakt nestastna a reci meho okoli abych se na to vykaslala opravdu nepomuzou…

Motto: Over and over again.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.09.2007 09:54:14

Hanice, uz som to pisal v inom vlakne, ale napisem to aj sem. Pretrenovanie v pravom zmysle je vazna diagnoza a trva velmi, velmi dlho, nez sa z toho jedinec uplne dostance (medzi 5 tyznami az 1 rokom). Moze dokonca prerast v chronicky unavovy syndrom a to je koniec- normalna diagnoza, kt. moze skoncit invalidnym dochodkom… Aby som Ta vsak nestrasil, vacsina bezcov preziva skor lokalnu unavu a tzv. mikropretrenovanie. Na to, aby si sa z toho dostala, potrebujes znizit zataz, intenzitu a vyriesit si nebehacie zalezitosti. Mas problemy v osobnom zivote? Zle spis (to zn. ze menej ako 7,5h/noc v priemere)? Spravne sa stravujes? Nemusis odpovedat, ale toto su veci, ktore velmi ovplyvnuju vykon, pocit unavy… Dalej som si vsimol, ze za August mas nabehane o 1/3 viac ako v predoslom mesiaci a skoro 2× tolko ako pred 2 mesiacmi a 4× tolko ako na jar… tam mas odpoved na bolave nohy a na Tvoju netrpezlivost. Dalsie priciny: Popravde- spanok je dolezitejsi ako jedlo- ak nespis dostatocne, tak si pomaly kopes hrob. Clovek vydrzi bez jedla aj 2 mesiace, bez spanku zomries za par dni (na tomto sa robili pokusy). Takze si zabezpec tolko spanku, kolko je len mozne- v tomto musi byt clovek egoista a je nemozne sa prisposobovat- kvoli nicomu a nikomu. Tvoj vykon v civilnom zivote a aj v atletickom bude stat za nic, ak nebudes dostatocne spat a bude to postupom casu iba horsie. Co sa tyka treningu- ako zaciatocnicka by si mala mat vacsiu trpezlivost a pridavat si menej casto a velmi postupne. Jedna vec je, ked je zaciatocnikom teenager a jedna, ked je nim niekto s dvojnasobnym vekom. Drzim Ti palce, aby si sa citila co najskor fit.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 07.09.2007 11:22:53

Mato, moc dekuju, Tvou fundovanou odpoved jsem si ted vytiskla a budu se k ni vracet. NETRPELIVOST je moje domena a bohuzel ve vsem co delam. Takze kdyz ucinim rozhodnuti, ze budu jeste trenovat v klidu do jara, najdu si k vedeni treninku nejakeho guru,bude ta nejlepsi cesta, ze jo? Ale boli! Nerada slevuju, nerada slevuju z naroku na sebe, zere me nezdar, kdyz delam maximum. Ale asi jsem se utavila, krome behani jsem si neodpustila spining a s kamaradama dva dost sileny zavody na kole- v mem pripade ne zavod, ale survival- Maraton Podkrkonosin a pry pohodova padesatka pro kazdeho Giro Plzen. A jeste jsem se chtela jakoze uplne zocelit, tak jsem dva tydny nepouzivala vytah do 8.podlazi a slapala pesky. A kdyz se k tomu privazi mala ctyrmesicni bulimicka kapitola, asi je to jasne. Budu odpocivat a davat do poradku i ty nebehaci veci. Mato, dekuju :-)

Motto: Over and over again.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.09.2007 12:08:19

Nemas za co. V Tvojom pripade by som vsak vazne uvazoval nad vyhladanim odbornej pomoci- lekarskej. Bulimia a vobec vsetky ochorenia suviciace s poruchou prijmu potravy su VELMI nebezpecne a svyknu sa dostavat do spiraly. Sama sa z toho len velmi tazko dostanes a navrat k sebeniceniu sa je viac nez pravdepodobny. Radim Ti dobre- chod s tym k lekarovi a bud uprimna. Pomoze Ti lepsie, nez nejaky anonymny radca cez net. Nie som psychiater ani psycholog, ale urcite znaky OCD tu vidim, dla Tvojho popisu. Co Ta k tomuto chovaniu privadza je urcite este hlbsi osobny problem, ktory zaiste nechces riesit na verejnom fore. Konaj pokial nie je neskoro.

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.