Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » Bezecke zimni obleceni (obecne i prakticky)

Bezecke zimni obleceni (obecne i prakticky)

Nalezené položky: 48 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 02.11.2006 13:12:27

Jelikoz uz prisla zima, zacal sem resit, v cem bude nejlepsi behat. Mam dlouhy termo spodky z polyesteru, dlouhy eslastaky a bundu a kalhoty od craftu, jako nejvrchnejsi vrstvu. Co me ted hlavne zajima, je vrstva mezi bundou a spodnim pradlem, cili druha vrstva. Chtel bych si koupit nejakou mikinu a nebo spis rolak a jde mi o to jaky. A proto by me zajimalo, jestli nemate nekdo zkusenosti s vyrobky od firmy sensor http://www.ultrasport.cz/…op%20ram.htm a nebo s vecima od klimatexu http://www.klimatex.cz/ a nebo pripadne zkusenost s jinym vyrobcem. Jinak bych mel jeste dotaz spise na obecnou strategii pri kupovani funkcniho obleceni. Je lepsi mit spise co nejvice obleceni stejne znacky z duvodu ze by mezi sebou melo lepe „spolupracovat“ a nebo si vybirat casti obleceni od ruznych vyrobcu. Dekuji za odpovedi.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha

pug muž 02.11.2006 14:31:46

Kompatibilita mezi jednotlivými značkami oblečení je stoprocentní. Dělají se vlastně jen tři typy: směs polyester-vlna,100% polypropylen a 100% polyester. Polypropylen(PP) je jen jednoho typu, a z polysterových vláken se na funkční prádlo používá jen polyethylente­reftalát (PET)-komeční názvy jsou dacron, coolmax atd. Záleží jen na pocitu, co komu víc vyhovuje.

Otázku vhodných vrstev oblečení na aerobní aktivity (hlavně na běžky, v čem běhám na lyžích, v tom běhám po svých) řeším už hodně dlouho. Zatím jsem dospěl k následujícímu řešení: Kalhoty: teploty od –5°C výše normální tenké elasťáky + funkční trenky, teploty pod –5°C trenky + zateplené elasťáky (při větru mám i variantu s předním dílem z neprofuku, ty beru hlavně na lyže, na běh se mi to zdá zbytečné) Vršek: funční prádlo vždy dlouhý triko, podle teploty volím mezi „odvodovou“ a „zateplovací“ variantou, pokud je fakt mráz tak pod to dlouhý hodím ještě krátký rukáv vyloženě jen na odvod potu. Na to beru běžecký(myšleno lyžařský) trikot s předním dílem z neprofuku a prodyšnými zády (doporučit mohu Harrier od Iluminite, mám ho sice chvíli ale zdá se mi to uspokojivé, jinak solidní věci za solidní ceny nabízí axon, reprezentaci obléká brněnská firma atex a i ta je cenami slušná.Trikoty s předním neprofukem se dají pořídit do 1500 Kč. Běžecké kombinézy od Craftu jsou taky varianta, ale vždy jsem zatím našel lepší hadr. Pokud hoodně fučí nebo sněží, beru vestu. Na lyže vždy do ledviny lehkou bundu poslední záchrany, ikdyž jsem ji ještě nepotřeboval. Čepice lehká lycrovka, rukavice buď tenké nowindové nebo PP „vložkovky“, když je hodně zima, tak oblékám na vložkovky nowind. Ony kombinace mám odzkoušené do –20°C a zatím to stačilo.

Musím ovšem zdůraznit že jsem jedinec trpící zvýšenou potivostí, proto mám přehled jen o velmi prodyšných variantách, do kterých nefuní. Po jiných věcech nejdu. Klasické bundy (i Hyperventy)jsou pro mne naprd, protože neleží těsně na těle a na jejich vnitřní straně tak kondenzuje pára, která stoupá ze mně při výkonu a je to potom, jako bych běhal v igelitu. A taky je nepoužívám proto, že je právě nutná druhá vrstva, ve které je mi horko a je to ještě horší. Stejně tak mne hanebně zklamal softshell. Zkoušel jsem asi tři různá technická provedení a všechny byly papiňák.

Z klimatexu jsem zkoušel jen starší věci, ty mi nevyhovovaly pro nedostatečný transport potu. Teď má už značně vylepšený sortiment, ale osobní zkušenosti nemám. Sensor je solidní značka, sám se chystám prubnout jejich novinku s vlnou. Od sensoru je dobrý active, do kosy thermolite no a ten sportwool mají teprve letos, takže jsem na něj zvědavý. Běžně používám Canard profi s. (taky český), s tím jsem moc spokojený, navíc nesmrdí. Mokrý se přilepí na kůži a jezdí s ní, takže to nedře. Canard light s. hůř tahá pot v porovnání s profi s. Moiru používám jen proto, že je mi líto ji vyhodit, jinak bych do ní už neinvestoval ani korunu. Nedrží tvar, sráží se, smrdí a mokrá dře. A navíc vypadá tak jak vypadá.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 03.11.2006 12:18:59

[quote=Luckyboy]. ......A proto by me zajimalo, jestli nemate nekdo zkusenosti s vyrobky od firmy sensor http://www.ultrasport.cz/…op%20ram.htm a nebo s vecima od klimatexu http://www.klimatex.cz/ ....... Dekuji za odpovedi.[/quote] Pug to popsal výstižně. Já používám jako případnou druhou vrstvu jen další funkční triko, abych nenabýval na objemu a taky abych se nezapařil. Od sensoru je „bomba“ Double Face, jedna strana víc saje, druhá víc izoluje. Na zimu bych to nařídil povinně. Klimatex je dobrá volba vzhledem k cenám. Hodně věcí dělají z polypropyle­nu(pp), což umožňuje prádlo místo praní jen vyčvachtat ve vlažné vodě, ale pak to chce jako druhou vrstvu cokoliv nasákavého, protože pp samostatně studí. často jako druhou vrstvu nosím cyklistický dres, kapsy také přijdou vhod.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 11.11.2006 18:14:00

Tak ja jsem pouzival Mizuno dlouhy triko a dlouhy elastaky. Nesnesu aby mi cokoliv plandalo, takze i za tepla mam kratky elastaky a funkcni elasticky tricko. Prez to triko jsem mel normalni mikinu a vetrovku, to bylo tak do tech –5. Na rady kamose (USA) jsem si koupil MOIRA dlouhy Imarion triko a plys mikinu a odvadi to pot naprosto skvele (nosim ho dle doporuceni obracene) a je mi krasne teplo. I bez vetrovky bych rekl ze by to bylo i do mene nez –5, ale jeste tolik nebylo. Naprosta spicka. Trochu v soku jsem byl, kdyz jsem zjistil ze MOIRA je ceska firma, fakt nevim jak to k nemu zabloudilo. Ale mohu vsem doporucit. Navic tenhle vikend ma apollo nejake slevy, takze jeste neco mozna koupim.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 12.11.2006 20:25:12

Běhám teprve něco kolem roku, ale rozhodl jsem se, že bez pořádného vybavení do toho nepůjdu. Včera jsem si koupil bundu od Craftu – Trail Vented. Mohu jen doporučit. Hlavně bych ale dopručil oblečení od Devoldu. Dostal jsem triko s krátkým rukávem. Je super. Výrobce uvádí, že nezasmrádá jako syntetika a má recht. Po třech trénincích (každý hodinu a půl), tričko nesmrdělo, výborně sálo a bylo přijemné na těle. Určitě půjdu ještě do dlouhýho.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 12.11.2006 21:34:20

abych se tu jenom porad na neco neptal, tak aspon napisu, co jsem si teda koupil. klimatex jsem zavrhnul protoze mel asi 40% bavlny a to se mi zda ze by to bylo jako houba, sensor na me byl zase celkem drahej a kdyz jsem ho srovnal s craftem (shift microfleece) ktery jsem si nakonec koupil, tak se mi zdala i rozdilna kvalita, zkousel jsem si i nove triko pearl, ale to mi prislo malo prilehave. co se mi zda jako dobra vec na zimu jsou trenky s windstopper membranou co dela craft, clovek ma tak aspon rozkrok trochu tepelne chraneny.

a co se tyka i jineho obleceni, tak pouzivam spise vice vrstev nez min a teplejsich, coz znamena ze na nohy kratke trenky, pres ne dlouhe spodky pres ne elastaky a pripadne hypervent kalhoty, nahoru triko dlouhy rukav, druhe triko dlouhy rukav, fleece mikina ke krku a pripadne hypervent bunda – vrstvy ruzne ubiram kdyz neni vylozene holomraz. a co se tyce znacky tak mam prevazne vsechno od crafru a jsem s nim spokojeny.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 12.11.2006 21:55:28

Vzdycky jsem celou zimu behal v zatelpenejch elastekach HR , dlouhym propocovaku od litexu na tom triko s kratkym nebo s dlouhym podle teploty a „lehka sustakovka“ silva nebo vavrys. Idealni.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Kadaň City

metro muž 13.11.2006 22:04:38

Ahoj běžci, potřeboval bych malou pomoc…scháním běźecké kalhoty do 1000kč ale za celej večer jsem sehnal jen dvoje. Můźete mi prosím pomoc a poslat nějaké odkazy na sporty atd? Děkuju vám moc :o)

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 14.11.2006 09:12:11

Najdi si stránky firmy NEWLINE, na hornické desítce nabízeli kalhoty pod 1000Kč

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Kadaň City

metro muž 14.11.2006 20:14:17

Ahoj tak jsem to našel dík:o)

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 15.11.2006 18:48:08

To metro: Na BUdějovické je obchod Klimatexu, tam se taky dá pořídit. Kalhoty okolo 700, myslím (já tam koukal spíš na trika) a jsou i tady na e-shopu, ale zkušenosti s touto značkou nemám… Jestli teda už není pozdě… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 15.11.2006 20:42:48

Od příští středy mají kalhoty v nabídce www.tchibo.cz + další věci. Kvalitu neznám, chce to asi vidět.

avatar

Kadaň City

metro muž 15.11.2006 22:18:53

Ahoj dïky za rady. Koukal jsem i na nabídku Tchibo a chystám se to skouknout tak uvidím:)

avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 03.12.2006 20:19:35

Ahoj. Na behani ted pouzivam elastaky od Craftu. Pri behu se citim dobre, vubec necitim chlad, ale jak je ted teplota kolem 5°C tak se mi stava, ze kdyz prijdu domu, citim chvilku kolena. Takovy jakoby divny pocit, ale dle me je to urcite z chladu. Nemate nekdo nejaky tip co by na kolena pomohlo? Nejaky treba teply navleky jen na kolena pod elastaky. Nebo si brat pod elastaky cely dlouhy funkci spodky? dik

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 03.12.2006 21:10:01

Ahoj, jeste se delaji dlouhy spodky s protivetrnou membranou na rozkrok a kolena takze toto by mohlo taky urcite pomoct. nekdo pak pouziva cyklisticke navleky na kolena.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha

pug muž 04.12.2006 18:16:12

Problém se zátěžovou expozicí kolen a kyčlí je spolehlivě a pohodlně vyřešen u elasťáků na lyžařský běh.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.12.2006 08:30:35

To pug: Suhlasim s Tvojim vyberom, mam podobny problem s potivostou a sustacku (bundu) si dam len pri vetre, ktory dosahuje pomaly rychlost uraganu (a to musi byt k tomu este pod nulou. Aj vo velmi silnom mraze si vystacim hore s tenkou kratkorukavovou moirou (alebo Nike Pro, ci Under armour), dlhorukavovou Double Moira (ci podobna varianta) a navrch sveter od Moiry, Mizuna alebo Nike. Ak je do minus 5, tak vynecham 2. vrstvu a mam len kratky rukav a sveter. Dole nosim bezecke teplaky (elasticke, ale nie su to elastaky) od Nike alebo adidas. Elastaky davam iba na intenzivny trening, alebo zavod. Ziadne teple spodky alebo nieco podobne- to by som sa uvaril. To toro: Moira je Finska znacka, mozna sa robi v licencii v cechach, ale nie je to Ceska znacka.

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 05.12.2006 08:45:28

To Mato: S tvzenim, ze Moira je Finska znacka bych byl trochu opatrnejsi (viz.http://www­.moira.cz/index­.php?clanek=4)

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Praha

pug muž 05.12.2006 10:56:35

Polypropylenové prádlo spatřilo světlo světa na výzkumném ústavu pletařském v Brně v podobě plenkových kalhotek sandra (byla to ta "punčoška, za kterou se vkládala bavlněná plena). Doposavad je tento druh pleteniny jediným zdravotnicky schváleným materiálem svého druhu. (aktuálně s eprodává pod značkou Klimatex, tuším že historicky to byl Levron). Do toho se přimotal člověk jménem Mário Vlček, pro kterého VUP BRNO vyráběl pleteninu, kterou prodával pod značkou Moira. Aktuálně situace vypadá tak, že mezi VUP Brno a Máriem Vlčkem nejsou vyjasněné majetkové a právní vztahy. Brněnská strana konfliktu tvdí něco v tom duchu, že došlo ke zcizení know-how. Fakt je ten, že konstrukce typu pleteniny používané k výrobě PP prádla je dosti složitou záležitostí. Takže nevěřím ani trochu tomu, že návrh pletení včetně konstrukce stroje mohl zvládnout nějaký vysokohorský hopsalista. Na tom je fůra systematické práce. Dále jsem zaslechl zvěsti o tom, že do Moiry by měl vstoupit zahr. investor. Jestli je to pravda a kdo to měl být, to nevím.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.12.2006 11:18:10

Hmmm, tak som zil v omyle, dik za objasnenie. P.S.: Na veci to vsak u mna nic nemeni, mam Moiru rad, teraz si ju este radsej kupim, ked viem, ze podporim svojich susedov (uz teraz, len) :)

avatar

Praha

pug muž 05.12.2006 11:45:15

No a pokud by jsi chtel odměnit systematickou práci vědců a konstruktérů coby původců myšlenky PP prádla, tak je volbou ta druhá značka.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 14.12.2006 08:11:00

Ahoj, koupil jsem si cyklistické návleky a shrnují se. Ne až pod koleno, ale stejně to není ono. Měl jsem je na těle a na nich elasťáky. Nemají se nosit obráceně? Taký ten silikon proti sklouzávání mají.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 14.12.2006 12:20:04

Prosim o radu: jak jsem jiz psal, jsem s Moirou naprosto spokojeny i pri nizsich teplotach, problem vsak nastava, kdyz je ostry vitr a treba i se snehem nebo mrznoucim destem. Neexistuje sustakovka, ktera by byla elasticka (vazne nesnesu, kdyz cokoliv na mne planda)? Ze bych ji na sebe natahl jen kvuli vetru nebo desti. Koukal jsem na tu ultralehkou vetrovku co je ve sleve na behej.com a ten obrazek je presne to co nechci. Je mi jasne, ze elasticnost a dostatecna ochrana pred vetrem jsou protichudne pozadavky, ale prece, v teto technologicke dobe? Diky za tipy.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 14.12.2006 12:33:12

taky nemusím plandavé věci, ale pro mne to dostatečně řeší běžecká šusťka, protože s ohledem na moji postavu sedí dost „nafest“. Pořídil jsem tuto: MUNICH microWEAVE Jacket – illumiNITE® z e-levne.com a jsem velice spokojen. Jednak dobře sedí a navíc je materiál malinko jakoby tužší, takže vůbec neplandá. Pro manželku jsem teď pořizoval mikinu s ochranou proti větru (plus i nějaká odolnot proti slabému dešti), která se mi zdála taky fajn, ale na běh příliš teplá. Nicméně neplandavost splňuje taky.

avatar

Praha

pug muž 15.12.2006 08:29:00

[quote=toro]Prosim o radu: jak jsem jiz psal, jsem s Moirou naprosto spokojeny i pri nizsich teplotach, problem vsak nastava, kdyz je ostry vitr a treba i se snehem nebo mrznoucim destem. Neexistuje sustakovka, ktera by byla elasticka (vazne nesnesu, kdyz cokoliv na mne planda)? Ze bych ji na sebe natahl jen kvuli vetru nebo desti. Koukal jsem na tu ultralehkou vetrovku co je ve sleve na behej.com a ten obrazek je presne to co nechci. Je mi jasne, ze elasticnost a dostatecna ochrana pred vetrem jsou protichudne pozadavky, ale prece, v teto technologicke dobe? Diky za tipy.[/quote] Používám běžkařské trikoty s neprofukovým předním a ramenním dílem. Pod jen funkční prádlo, 1–2 vrstvy, do –10°C v suchu a závětří. I na lyžích.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 15.12.2006 08:56:33

[quote=toro]Prosim o radu: jak jsem jiz psal, jsem s Moirou naprosto spokojeny i pri nizsich teplotach, problem vsak nastava, kdyz je ostry vitr a treba i se snehem nebo mrznoucim destem. Neexistuje sustakovka, ktera by byla elasticka (vazne nesnesu, kdyz cokoliv na mne planda)? Ze bych ji na sebe natahl jen kvuli vetru nebo desti. Koukal jsem na tu ultralehkou vetrovku co je ve sleve na behej.com a ten obrazek je presne to co nechci. Je mi jasne, ze elasticnost a dostatecna ochrana pred vetrem jsou protichudne pozadavky, ale prece, v teto technologicke dobe? Diky za tipy.[/quote] Zkus materiály windstopper,sof­tshell,scholler (výrobce Urban Rock).Každý z nich má určité parametry odolnosti proti dešti (vodní sloupec) , větru (windstopper je beton) a jsou elastické.V ou­tdoorových prodejnách chtěj po prodejcích parametry.Pro rychlou orientaci se podívej na stránky f.Tilak,mají tam detailně popsané materiály-jejich složení a vlastnosti.

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 15.12.2006 12:20:02

[quote=pug][qu­ote=toro][/qu­ote] Používám běžkařské trikoty s neprofukovým předním a ramenním dílem. Pod jen funkční prádlo, 1–2 vrstvy, do –10°C v suchu a závětří. I na lyžích.[/quote] PUGu, používám triko pouze s neprofukovým předním dílem a stále hledám stejné triko co používáš ty. Abych měl chráněný i ramení kloub. Mám představu aby ten neprofug byl prodloužený skoro až k lokti / jako krátký triko /. Můžš mi dát typ? Díky.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 15.12.2006 13:03:48

Diky vsem za rady. [quote=milan]Zkus materiály windstopper,sof­tshell,scholler (výrobce Urban Rock).Každý z nich má určité parametry odolnosti proti dešti (vodní sloupec) , větru (windstopper je beton) a jsou elastické.V ou­tdoorových prodejnách chtěj po prodejcích parametry.Pro rychlou orientaci se podívej na stránky f.Tilak,mají tam detailně popsané materiály-jejich složení a vlastnosti.[/quote] Tak jsem na to tak koukal, a nektere jsou fakt super. Pri prohlizeni me ale napadlo, jestli bundu nebo vestu.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 15.12.2006 13:34:32

[quote=toro]Diky vsem za rady. [quote=milan]Zkus materiály windstopper,sof­tshell,scholler (výrobce Urban Rock).Každý z nich má určité parametry odolnosti proti dešti (vodní sloupec) , větru (windstopper je beton) a jsou elastické.V ou­tdoorových prodejnách chtěj po prodejcích parametry.Pro rychlou orientaci se podívej na stránky f.Tilak,mají tam detailně popsané materiály-jejich složení a vlastnosti.[/quote] Tak jsem na to tak koukal, a nektere jsou fakt super. Pri prohlizeni me ale napadlo, jestli bundu nebo vestu.[/quote] Existují windst. bundy s odepínacími rukávy (f.Warmpeace).

avatar

Praha

pug muž 15.12.2006 14:16:30

[quote=VILDA][qu­ote=pug][quote=to­ro][/quote] Používám běžkařské trikoty s neprofukovým předním a ramenním dílem. Pod jen funkční prádlo, 1–2 vrstvy, do –10°C v suchu a závětří. I na lyžích.[/quote] PUGu, používám triko pouze s neprofukovým předním dílem a stále hledám stejné triko co používáš ty. Abych měl chráněný i ramení kloub. Mám představu aby ten neprofug byl prodloužený skoro až k lokti / jako krátký triko /. Můžš mi dát typ? Díky.[/quote] Aktuálně používám Illuminite Harrier a Axon Hurricane. Oba jsou deklarovány jako druhé vrstvy, tím se ale nenech zmást. Oba mají neprofuk na přední části rukávů až po zápěstí, celý přední díl a ramena téměř pod lopatky, zateplení není výrazné. Illumite Harrier (cca 1400,–) je bez kapes, rukávy do manžety a třetinový zip. Prodyšnost se dá snést, ale zázrak to není. Taky nesvítí, tak jak je uvedeno v popisu i na fotce, ale to vem čert. Nemám ho ještě ozkoušený na lyžích. Celkový dojem je ten, že to není úplně špatný, dá se najít lepší, ale i horší. V nižších teplotách funguje dobře, při vyšších je to trochu horší, ale ideální není nic.

Axon Hurricane (1500,–)mám oblečený na fotkách z výběhu kolem Berounky (červený). Dvě kapsy s bočním zipem na zádech, zip po celé délce, rukávy zakončené do gumy. Celkový dojem je maximální spokojenost, vyloženě technický hadr, je na něj spoleh. Užiješ ho i na kole.

Dalším schopným materiálem, ikdyž to není pravověrný neprofuk, je Superroubaix (Fa. Atex Brno). Trochu dražší je Sportful, ten má, co se týká materiálů, velmi širokou nabídku. Výborné kousky (ikdyž dražší) byly i od firmy Gonso (zejména kolekce 05/06 byla dotažená do detailu), ale letos změnily vlastníka a tak letní i zimní kolekce stály za en ono.

Aby nedošlo k omylu: ani jeden výrobek není v pravém slova smyslu trikem, ale ani bundou. Jsou to spíš takové slupky, jejichž funkci je nezbytné dotáhnout funkčním prádlem.

Nalezené položky: 48 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.