Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » Bezecke zimni obleceni (obecne i prakticky)

Bezecke zimni obleceni (obecne i prakticky)

Nalezené položky: 48 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha

pug muž 15.12.2006 14:31:54

[quote=toro]Diky vsem za rady. [quote=milan]Zkus materiály windstopper,sof­tshell,scholler (výrobce Urban Rock).Každý z nich má určité parametry odolnosti proti dešti (vodní sloupec) , větru (windstopper je beton) a jsou elastické.V ou­tdoorových prodejnách chtěj po prodejcích parametry.Pro rychlou orientaci se podívej na stránky f.Tilak,mají tam detailně popsané materiály-jejich složení a vlastnosti.[/quote] Tak jsem na to tak koukal, a nektere jsou fakt super. Pri prohlizeni me ale napadlo, jestli bundu nebo vestu.[/quote] Na vestu pozor. Pokud vrstva pod vestou pustí vítr dovnitř, což je typický případ druhých vrtev moira, tak to může i hodně bolet. Jestli se hodně potíš, tak buď v pohotově. Jakmile vítr foukne na spocené místo tam, kde by byly rukávy, je zle. Mám vyzkoušenou kombinaci elastického topu (zateplený i nezateplený) s winstopper vestou, a je to OK. Mikiny typu moira byly do vesty v mém případě smrtelné.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 15.12.2006 14:47:41

[quote=pug]… Taky nesvítí, tak jak je uvedeno v popisu i na fotce, ale to vem čert.[/quote] Samozřejmě máš právo na subjektivní hodnocení jakéhokoli výrobku a od toho asi i toto diskusní fórum je, aby se zde zkušenosti vyměňovaly. Ne se vším se vždy musí souhlasit a ne na všechno je třeba reagovat, ale považuji za nutné reagovat na tvé zpochybnění reflexního efektu illumiNITE oblečení (konkrétně u Harrier windGARD Shirt. Já doufám, že si nemyslíš, že ty fotky jsou počítačově upravované. Nevím jak konkrétně jsi zkoušel testovat ty reflexní vlastnosti, nebo z čeho při svém konstatování vycházíš, ale jsem ochoten kohokoli přesvědčit o opaku, tedy o tom, že reflexní efekt skutečně funguje v takové ploše, jak je zobrazen.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Dobříš

Kejmil muž 15.12.2006 14:48:54

[quote=toro]Prosim o radu: jak jsem jiz psal, jsem s Moirou naprosto spokojeny i pri nizsich teplotach, problem vsak nastava, kdyz je ostry vitr a treba i se snehem nebo mrznoucim destem. Neexistuje sustakovka, ktera by byla elasticka (vazne nesnesu, kdyz cokoliv na mne planda)? Ze bych ji na sebe natahl jen kvuli vetru nebo desti. Koukal jsem na tu ultralehkou vetrovku co je ve sleve na behej.com a ten obrazek je presne to co nechci. Je mi jasne, ze elasticnost a dostatecna ochrana pred vetrem jsou protichudne pozadavky, ale prece, v teto technologicke dobe? Diky za tipy.[/quote] Ahoj, pokud hledáš bundu, která je pružná a sedí dobře na těle, tak doporučuji naši Craft Trail Stretch. To je právě materiál, který je pružný, a i střih je dělaný tak, aby ti nikde nic neplandalo. Není to ale klasický šusťák, jedná se o prodyšnou Hypervent membránu s dobrou odolností proti větru. Kejmil

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 15.12.2006 14:54:30

je sice malinko OT, ale jelikož mám chvilku novou bundu od illuminite, přihodím sem postřeh: aby byl odrazivý efekt viditelný, je potřeba světlo poměrně vysoké intenzity. Já nejdřív zkoušel svítit na bundu baterkou a v první chvíli se vyděsil, co jsem pořídil. Pak jsem ale zkusil čelovku s bílými diodami a ejhle, už to fungovalo, jak jsem si představoval. Nakonec jsem dokonce donutil jít manželku do auta a posvítit na mne, abych se ujistil, že funguje i obyč světlo z auta:o) a fungovalo taky.

avatar

Praha

pug muž 15.12.2006 15:06:29

[quote=sam][qu­ote=pug]… Taky nesvítí, tak jak je uvedeno v popisu i na fotce, ale to vem čert.[/quote] Samozřejmě máš právo na subjektivní hodnocení jakéhokoli výrobku a od toho asi i toto diskusní fórum je, aby se zde zkušenosti vyměňovaly. Ne se vším se vždy musí souhlasit a ne na všechno je třeba reagovat, ale považuji za nutné reagovat na tvé zpochybnění reflexního efektu illumiNITE oblečení (konkrétně u Harrier windGARD Shirt. Já doufám, že si nemyslíš, že ty fotky jsou počítačově upravované. Nevím jak konkrétně jsi zkoušel testovat ty reflexní vlastnosti, nebo z čeho při svém konstatování vycházíš, ale jsem ochoten kohokoli přesvědčit o opaku, tedy o tom, že reflexní efekt skutečně funguje v takové ploše, jak je zobrazen.[/quote] Fotku nezpochybňuju ani náhodou. Když vemu Harriera foťákem s bleskem, tak dostanu ten samý výsledek jako je na stránkách. Docela mne zaujalo, že po osvitu např. cyklosvítilnou ani žaba uchem nehne. To samý čelovka osazená HI LEDkama. Pokud svítí zářivka, tak se něco sem tam vybudí, některý reflektory od auta se nechytají. Skoro bych odhadoval, že excitační vlnová délka je někde těsně pod hranicí viditelné oblasti. Projet ho na fotometru jsem línej. V porovnání s běžnými reflexními paspulemi se mi zdá slabší.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 15.12.2006 15:20:59

Nedokáži odhadnout v čem je chyba, že máš diametrálně odlišné výsledky než já i mnoho jiných. Jak jsem psal efekt funguje a u mně pozitivně i na LED svítilny. O reakci illumiNITE na reflektory aut vůbec nepochybuj. To je skutečně mimo jakoukoli pochybu. Nechci a ani nedokáži provádět objektivní srovnání s reflexními paspulemi. Jak je však u efektu illumiNITE uváděno, důležitý je ten plošný efekt, který dá řidiči jasno o tom, co vidí v mnohem kratším čase. Toto bylo v USA objektivně testováno a byly měřeny reakce v porovnání reflexní efekt illumiNITE a běžné reflexní prvky (pásky, paspule)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha

pug muž 15.12.2006 16:05:45

Jasná věc, mohl jsem někde udělat chybu.

avatar

kukyn muž 31.01.2007 23:15:29

Ted už nosím jedině merino, nebo craft (víc ale merino – protože nesmrdí:-)); chce se to ale poradit v obchodě. Zkus Icebreaker (http://hudy.cz/default.asp?…), Ortovox už je hodne drahý; Devold je asi nejlevnější (www.termopradlo-devold.cz)

avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 04.08.2007 14:15:14

Používáte při běhání v zimě spíše klasické volné kalhoty nebo zateplené elastické a pod ně nějaké spodky pokud je větší zima.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 04.08.2007 15:07:38

dlouhe elastaky a pod ne dlouhe termopradlo (kdyz je nejhur, tak na to navlecu jeste crafti sustak z castecneho neprofuku). na nohy (spise kolena) jsem v zime opatrny, takze se radeji „varim“ nez aby jim bylo chladno…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 04.08.2007 15:27:33

Jak tak pozoruji oblíbenější na zimu jsou elastické kalhoty…běhá se v nich lépe než ve volných.Je v nich tepleji,pohodlněji nebo je k jejich používání nějaký jiný důvod?…Možná je to blbá otázka,ale než si pořídím oblečení na zimu chtěl bych se vyvarovat chyb a případného zklamání ze špatně zvoleného prádla,které není zrovna nějak levné.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 04.08.2007 15:44:29

Vloni jsem si poridil specialni sustaky na beh. Jsou dole stazene do upletu a u kolena snurkou, celkove jsou užší. Nemaji zadnou vlozku a nosim pod ne vestinou nejakou moiru, tloustka dle teploty. Beha se v nich skvele a zvlaste ocenuji, ze se netrou o sebe, jako normalni sustaky. Strih je proste evidnetne inspirovan elastaky. Vyborne se v nich behaji i rychlejsi zalezitosti.Do­porucuji.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 04.08.2007 18:24:10

Ironman mohl by jsi o nich něco blíže napsat kde jsi je koupil – značku,cenu apod…

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 05.08.2007 09:37:04

v dlouhych elastacich beham hlavne proto, ze mi pripadaji pohodlnejsi a navic v neprofukavych sustacich je mi strasne teplo :). jak psal ironman, na kombinaci dlouhe termopradlo a sustaky neni taky nic spatneho.

jinak bych jeste upozornil, ze obzvlaste panove maji v zime jeste jeden specificky problem. jak je zima a jiste partie v oblasti rozkroku se spatne pri behu prokrvuji, chce to nejlip spodni pradlo s neprofukavou membranou v rozkroku. hrozi totiz nebezpeci zanetu mocovych cest apod.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 07.09.2007 20:31:27

Protože už začíná být chladněji zvažuji koupi běžeckých kalhot.Jaké pořídit? Elastické nebo volnější.Zate­plené,protivě­trné…Je lepší kombinace slabší plus spodky nebo raději zateplené.A co značka jaké máte zkušenosti…Vyplatí se investaovat do dražších modelů jako třeba Adidas Supernova Long Tight nebo jsou to vyhozené peníze.Jaké jsou vaše zkušenosti z praxe. Je lepší kalhoty vyzkoušet jak sednou nebo se to dá risknout i nákupem přes eShop.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 15.09.2007 10:57:20

Koukal jsem na stránky Moiry a boxerky s šusťákem na choulostivých partiích jsem tam nenašel. Nevíte, jestli je ještě dělají?

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 15.09.2007 11:02:12

RADU: Běžci obecně inklinují k elasťákám pro „pocit rychlosti“. Lepší je mít jedny tenčí a jedny do mrazů. Pod tenké jsou dobré cyklo návleky na kolena proti větru. Adidas je zbytečně drahý, já asi už zůstanu u Craftu, případně IllumiNITE. Ale IllumiNITE eklasťáky ještě nemám vyzkoušené. Ale protože Craft ještě nemá na krámech nevou kolekci, asi zkusím ty. Hodně záleží na tom, jak jsi teplomilný.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 15.09.2007 13:54:48

Zkoušel jsem elasťáky CRAFT TRAIL,ale nakonec jsem koupil kalhoty CRAFT COURIER a na zimu ještě koupím pod ně spodky.Boxerky a spodky MOIRA s neprofukem:http://www.funkcnipradlo.cz/moira.php?…

Nalezené položky: 48 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.