Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Strava vhodná pro stress, sport a zhubnutí

Strava vhodná pro stress, sport a zhubnutí

Nalezené položky: 90 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

CR

Celkem 110 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:30:56 (1981)
maraton: 2:28:57 (1986)

lomikar muž 22.11.2006 18:13:53

Dobrý večer pánové,
když jsem se od kolegy doslechl o tomto fóru, napadlo mne že třreba vy by jste mohli mít recept na něco s čím já si v současnosti moc rady nevím. Jde o to že pracuji v poměrně stresovém oboru a tak jsem trochu se stravou na štýru, leč stále se snažím pobíhat, měsíčně tak kolem těch 200km, ale ne a ne zhubnout, takže když se dnes rozpovídám o dřevních dobách mého mládí, málokdo mě už uvěří že coby „záklaďák“ jsem byl schopen běžet 5000m pod 15 minut.. Otázká zní:Máte někdo nějaký smysluplný recept jak shodit?Nepiště mi prosím rady typu „nežer“, „kup si hubnoucí čaje“ – po těch jsem naopak žral jak cvok a ještě víc nabral, nebo o tabletách na hubnutí..je nějaký „normální“ styl? Vím že mě to bude něco stát a jsem na to připraven..jak finančně, tak fyzicky.. Honza

Motto: Běhám rád, ale není to už na mě znát!:(
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.11.2006 18:35:50

Dobré zamyšlení a rady jsou na http://www.kpo.cz/…ziologie.htm , lékař radí: 3. Jak na nadváhu. Nějaké prohřešky na sobě v tom najdeme všichni.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 22.11.2006 18:37:50

Nevím, třeba já sa tím nemám problémy, ale hodně se potím – i když nechci… :) Ale jestli můžu poradit, tak já osobně bych zkusil: jíst často v menších dávkách, večer jen ovoce a zeleninu, čaj bych zkusil taky, ale když nefunguje , tak nic. A hlavně spinnig – slyšel jsem, že se při tom odcela hubne, nevím, jestli víc než při běhu nebo při plavání. A domu ne výtahem, ale hezky po schocdech… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

FilipD muž 22.11.2006 19:23:58

celkem vyčerpávajícím způsobem to shrnuji tady, takže abych se nemusel opakovat: http://www.4fitness.cz/…plnku-5.html

Doporučuji číst pozorně a klidně se k textru vracet. Je dobré to rozebrat ze všech stránek (něco se může jevit jako banalita, ale není)

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 22.11.2006 22:44:31

Na speciální diety a postupy nevěřím. Vždy jsem jedl hlavně pečené maso a tuky. V posledních letech (asi vlivem běhání) stále raději jím těstoviny, zeleninu a dobré sýry (tučné, ale i syrečky). Není to dieta, chutná mi to. Zjišťuji, že nejsem přejedený a zároveň vydržím déle sytý. Pracuji také v zátěži, jím nepravidelně, max 3× denně, někdy do přejedení, ale mám teď jiný výběr jídla. 180cm, 70 kg.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 22.11.2006 23:38:03

Ahoj, rozhodně uprava stravy. Pít pouze neslazené nápoje, jíst těstoviny, rýži, vyhnout se bramborům a knedlíkům (váznou ve střevech), vše v dávkách, aby ses zasytil, ale ne přejedl. K tomu doporučuji zařadit ovocný a zeleninový den, kdy jíš pouze ovoce a nebo zeleninu, ale v dostatečném množství tak, abys neměl hlad. Úplně vyřaď pečivo. K tréninku, píšeš že popobíháš 200/měs. Důležíté je, jak to chodíš rychle a jak dlouhé tréninky. Je třeba běhat delší běhy na nízkých tepech a tělu při nich dodávat startovací dávku sacharidů (cola, iont) tak ,aby začalo ve zvýšené míře pálit tuky. Čili pomalu a dlouho.Pokud se budeš tohoto držet, tak začneš váhu snižovat, ale bude to chvíli trvat, zvláště pokud by ti bylo nad 40.Musíš prostě změnit základní stravovací návyky, jinak s tím nehneš.

Motto: Never give up!!!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.11.2006 08:16:54

Pridam aj ja svoju trosku do mlyna. S vahou som nemaval problemy, vzdy som bol skor na starne vyziabnutosti, ale aj mne kolisala vaha, co pri vykonnostnom treningu nie je najidealnejsie. Jedno je vsak iste- ziadne diety nepomahaju dlhodobo, ak vobec. Treba zmenit zivotny styl- od zakladu a zvyknut si na naovy stravovaci rezim. Zakladom je pochopit najednoduchsie fyzikalne pravidlo- ak chces zhodit, musis viac kalorii spalit ako ich do seba dostanes, bodka. Ak si neudrzis negativnu kaloricku bilanciu, NIKDY nezhodis ani kilo. Az dosiahnes svoju vytuzenu vahu, treba bilanciu vyrovnat. Je jedno, z hladiska chudnutia, ci jes iba biopotraviny, iba ovocie, ci iba praseci maso, kaloricka bilancia musi byt negativna. Problem vacsiny ludi je, ze ak sa daju na cestu zhadzovania, tak robia nerozumne volby a cakaju rychly vysledok za kratky cas… Nebudem Ti radit v oblasti behania- mas viac skusenosti a si starsi, snad len, ze ak Ti to zdravie dovoli, daj si realny bezecky ciel (napr. jarny maraton, polmaraton, ci urcity cas na 10km) a pracuj na tom. Chudnutie Ti pojde lahsie, ak budes mat ten pocit, ze to nerobis iba z kozmetickho hladiska, ale koli vykonu na zavode. Vela stastia.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.11.2006 08:46:27

jelikož jsem člověk od mlada bojující s váhou (včetně několika úspěšných i méně úspěšných období) si dovolím taky přidat zkušenost: nenech se stresem dotlačit k tomu, aby jsi rezignoval na stravovací návyky, čímž nemyslím ani tak skladbu, jako časy a množství jídla. Nejvíce jsem přibral za posledních 6 let, co se mi narodila nejdříve dcera, potom syn a vytížení v práci se zásadně zvýšilo. Často jsem se dostával do stavu, kdy jsem jedl až večer a asi si každý dovede představit , jak takové jediné jídlo denně vypadá, kór když člověk po uložení dětí otevře sedmičku vína s manželkou a ještě začne vymýšlet, co by si dal dobrého. Moje doporučení tedy je: plánovat si jídelníček předem a dodržovat časy, klidně ať se na Tebe dívají jako na cvoka, že v přestávce jednání vytáhneš jogurt. Od začátku letošního roku jsem zhubl 12 kilo. Nijak zásadně se neomezuji, klidně si občas dám „žrací“ víkend, jsou-li nějaké oslavy nebo tak, ale v týdnu se snažím jíst aspoň 3× denně, tedy vydatná snídaně, oběd a podle toho jak pozdě se vracím domů, večeře doma, nebo v práci, nejpozději 18:30, přičemž v rozumných mezích neřeším, co jím (tzn. nemám rád vepřový bůček, nejím ho, koleno si ale v létě na zahrádce k pivu klidně dám, večeře pak ovšem bude spíše lehčí, třeba tuňákový salát). Mezitím ovoce nebo tak na sváču. Funguje to. Jde to sice pomalu, ale celkem bezbolestně a bez jojo efektu. Při objemech, které běháš, Ti to při pravidelné životosprávě půjde krásně, jenom na to jídlo myslet a nenechávat mu volný průběh, to je dle mého názoru největší mor.

avatar

CR

Celkem 110 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:30:56 (1981)
maraton: 2:28:57 (1986)

lomikar muž 23.11.2006 17:19:55

[quote=Jecminek­.Maselnik]jeli­kož jsem člověk od mlada bojující s váhou (včetně několika úspěšných i méně úspěšných období) si dovolím taky přidat zkušenost: nenech se stresem dotlačit k tomu, aby jsi rezignoval na stravovací návyky, čímž nemyslím ani tak skladbu, jako časy a množství jídla. Nejvíce jsem přibral za posledních 6 let, co se mi narodila nejdříve dcera, potom syn a vytížení v práci se zásadně zvýšilo. Často jsem se dostával do stavu, kdy jsem jedl až večer a asi si každý dovede představit , jak takové jediné jídlo denně vypadá, kór když člověk po uložení dětí otevře sedmičku vína s manželkou a ještě začne vymýšlet, co by si dal dobrého. Moje doporučení tedy je: plánovat si jídelníček předem a dodržovat časy, klidně ať se na Tebe dívají jako na cvoka, že v přestávce jednání vytáhneš jogurt. Od začátku letošního roku jsem zhubl 12 kilo. Nijak zásadně se neomezuji, klidně si občas dám „žrací“ víkend, jsou-li nějaké oslavy nebo tak, ale v týdnu se snažím jíst aspoň 3× denně, tedy vydatná snídaně, oběd a podle toho jak pozdě se vracím domů, večeře doma, nebo v práci, nejpozději 18:30, přičemž v rozumných mezích neřeším, co jím (tzn. nemám rád vepřový bůček, nejím ho, koleno si ale v létě na zahrádce k pivu klidně dám, večeře pak ovšem bude spíše lehčí, třeba tuňákový salát). Mezitím ovoce nebo tak na sváču. Funguje to. Jde to sice pomalu, ale celkem bezbolestně a bez jojo efektu. Při objemech, které běháš, Ti to při pravidelné životosprávě půjde krásně, jenom na to jídlo myslet a nenechávat mu volný průběh, to je dle mého názoru největší mor.[/quote] Jo tak tyhle důvody znám:)Ale jsou příjemné..:)Bohužel ve své pozici si ten jogurt nemohu dovolit vytáhnout když mě zazvoní budík..ale je to dobrý nápad a díky za něj..to ovoce bude dřina, ale zkusím to..dík

Motto: Běhám rád, ale není to už na mě znát!:(
avatar

CR

Celkem 110 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:30:56 (1981)
maraton: 2:28:57 (1986)

lomikar muž 23.11.2006 17:27:09

[quote=Mato]Pridam aj ja svoju trosku do mlyna. S vahou som nemaval problemy, vzdy som bol skor na starne vyziabnutosti, ale aj mne kolisala vaha, co pri vykonnostnom treningu nie je najidealnejsie. Jedno je vsak iste- ziadne diety nepomahaju dlhodobo, ak vobec. Treba zmenit zivotny styl- od zakladu a zvyknut si na naovy stravovaci rezim. Zakladom je pochopit najednoduchsie fyzikalne pravidlo- ak chces zhodit, musis viac kalorii spalit ako ich do seba dostanes, bodka. Ak si neudrzis negativnu kaloricku bilanciu, NIKDY nezhodis ani kilo. Az dosiahnes svoju vytuzenu vahu, treba bilanciu vyrovnat. Je jedno, z hladiska chudnutia, ci jes iba biopotraviny, iba ovocie, ci iba praseci maso, kaloricka bilancia musi byt negativna. Problem vacsiny ludi je, ze ak sa daju na cestu zhadzovania, tak robia nerozumne volby a cakaju rychly vysledok za kratky cas… Nebudem Ti radit v oblasti behania- mas viac skusenosti a si starsi, snad len, ze ak Ti to zdravie dovoli, daj si realny bezecky ciel (napr. jarny maraton, polmaraton, ci urcity cas na 10km) a pracuj na tom. Chudnutie Ti pojde lahsie, ak budes mat ten pocit, ze to nerobis iba z kozmetickho hladiska, ale koli vykonu na zavode. Vela stastia.[/quote] Nezlobte se, ale já opravdu nemám důvod k závodění, své jsem si odběhal a abych se někde plácal za 37 minut 10km to nemá pro mě smysl…zvlášť pokud bych běžel s číslem a porazil mě tragéd který spíše než běží vlaje, ztratil bych i chut do jen toho klusaní.. Ono je těžké hlídat kalorie v okamžiku kdy pracujete 14 až 18 hodin denně…

Motto: Běhám rád, ale není to už na mě znát!:(
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 23.11.2006 17:39:11

Plácat se na 10km 37 minut? To je podle mě dost slušnej čas. Na většině závodů v republice by stačil na „bednu“…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 23.11.2006 17:42:47

[quote=Oslík]Plácat se na 10km 37 minut? To je podle mě dost slušnej čas. Na většině závodů v republice by stačil na „bednu“…[/quote] trokšu OT – tak mi vyjmenuj 10 závodu, kde by to v hlavní chlapské kategorii stačilo.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.11.2006 20:54:46

[quote=lomikar]Nez­lobte se, ale já opravdu nemám důvod k závodění, své jsem si odběhal a abych se někde plácal za 37 minut 10km to nemá pro mě smysl…zvlášť pokud bych běžel s číslem a porazil mě tragéd který spíše než běží vlaje, ztratil bych i chut do jen toho klusaní.. Ono je těžké hlídat kalorie v okamžiku kdy pracujete 14 až 18 hodin denně…[/quote] podle ročníku narození a časového vytížení bych si tipl, že budeš buď výše postavený manažer nebo podnikatel. Předpokládám tedy, že věci jako, jako je priorita cílů jsou Ti jasné. 18-ti hodinový pracovní den je, při vší úctě, výmluva. I tam to jde nacpat. Věř, že na tom časově nejsem moc jinak než Ty, je to jenom o prioritách a jde to.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 23.11.2006 22:08:23

Jsem na tom vice mene stejne, pracovni den nema od – do, proste je pracovni den, v tom ale existuje mnoho moznosti kdy vybehnout anebo si dat neco maleho k jidlu, presne podle planu. Pred rokem bych zarputile tvrdil to same – neni mozno. Ted jiz vim, ze to jde a za ten den se toho pak da zvladnout mnohem vic a rozvazneji. Tohle vubec nema nic spolecneho s pracovnim nasazenim, ale s vuli. Nerad bych se zaradil do „off-topic“ respondentu, ale podle mne to k vyzive patri, pracovni nasazeni rozhodne neni duvodem. A cim ma clovek vetsi „pracovni dobu“ tim vetsi ma sance delat i neco pro sebe.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 24.11.2006 07:38:33

toro: pod to se podepisuji. Jenom nemyslím, že v případě stravy je to až tak o vůli. Chce to jen den dva předem promyslet, co budu jíst, to si připravit a samozřejmě sníst. Když jsem začínal, měl jsem i nacpané remindery v pda aby řvaly: najez se!

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 24.11.2006 08:05:01

[quote=ironman]A­hoj, rozhodně uprava stravy. Pít pouze neslazené nápoje, jíst těstoviny, rýži, vyhnout se bramborům a knedlíkům (váznou ve střevech), vše v dávkách, aby ses zasytil, ale ne přejedl. K tomu doporučuji zařadit ovocný a zeleninový den, kdy jíš pouze ovoce a nebo zeleninu, ale v dostatečném množství tak, abys neměl hlad. Úplně vyřaď pečivo. K tréninku, píšeš že popobíháš 200/měs. Důležíté je, jak to chodíš rychle a jak dlouhé tréninky. Je třeba běhat delší běhy na nízkých tepech a tělu při nich dodávat startovací dávku sacharidů (cola, iont) tak ,aby začalo ve zvýšené míře pálit tuky. Čili pomalu a dlouho.Pokud se budeš tohoto držet, tak začneš váhu snižovat, ale bude to chvíli trvat, zvláště pokud by ti bylo nad 40.Musíš prostě změnit základní stravovací návyky, jinak s tím nehneš.[/quote] to ironman: tvoje rady jsou vzdy pro mne zajimave, ale co to PECIVO ? proc jako vyradit ? asi tak brzo rano nejak nechapu. Co v tom pripade je alternativa pecivu, polystyren ?:-)) muj rekneme minimalisticky pristup je drzet pomer prijem/vydej. pem

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.11.2006 08:08:59

[quote=lomikar][qu­ote=Mato]Pridam aj ja svoju trosku do mlyna. S vahou som nemaval problemy, vzdy som bol skor na starne vyziabnutosti, ale aj mne kolisala vaha, co pri vykonnostnom treningu nie je najidealnejsie. Jedno je vsak iste- ziadne diety nepomahaju dlhodobo, ak vobec. Treba zmenit zivotny styl- od zakladu a zvyknut si na naovy stravovaci rezim. Zakladom je pochopit najednoduchsie fyzikalne pravidlo- ak chces zhodit, musis viac kalorii spalit ako ich do seba dostanes, bodka. Ak si neudrzis negativnu kaloricku bilanciu, NIKDY nezhodis ani kilo. Az dosiahnes svoju vytuzenu vahu, treba bilanciu vyrovnat. Je jedno, z hladiska chudnutia, ci jes iba biopotraviny, iba ovocie, ci iba praseci maso, kaloricka bilancia musi byt negativna. Problem vacsiny ludi je, ze ak sa daju na cestu zhadzovania, tak robia nerozumne volby a cakaju rychly vysledok za kratky cas… Nebudem Ti radit v oblasti behania- mas viac skusenosti a si starsi, snad len, ze ak Ti to zdravie dovoli, daj si realny bezecky ciel (napr. jarny maraton, polmaraton, ci urcity cas na 10km) a pracuj na tom. Chudnutie Ti pojde lahsie, ak budes mat ten pocit, ze to nerobis iba z kozmetickho hladiska, ale koli vykonu na zavode. Vela stastia.[/quote] Nezlobte se, ale já opravdu nemám důvod k závodění, své jsem si odběhal a abych se někde plácal za 37 minut 10km to nemá pro mě smysl…zvlášť pokud bych běžel s číslem a porazil mě tragéd který spíše než běží vlaje, ztratil bych i chut do jen toho klusaní.. Ono je těžké hlídat kalorie v okamžiku kdy pracujete 14 až 18 hodin denně…[/quote] Vsetci sme tu pracujuci a mame nabite dni… ak sa chce, tak sa da. Inak, co sa tyka toho „placania za 37 min“: aj ja mam uz svoje odzavodene, napriek svojmu veku, ale az budem mat o 12–14 rokov viac, urcite si nepoviem, ze bezat 10ku o 5–6 minut pomalsie je hanba. Ti, ktori to tvrdia maju problem so svojim egom (s prepacenim, ale je to tak). Zoberme si to tak, ani 10ka za cca 31min z nikoho nespravi sampiona a stale ten sport robi/robil iba pre seba. Pred kym sa potom hanbit za pomalsiu desiatku, kor ked je to o nejake to desatrocie neskor? Radsej budem vyschnuty bezecky veteran, co si „odkluse“ 10km o 7–10min pomalsie nez v mladosti, ako pupkaty dedek, co si bude spominat na „zaslu slavu“ a svoje osobaky. Inymi slovami- uprednostnim radsej zdravie, ako svoje ego. Ale to je iba moj nazor.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 24.11.2006 09:41:33

Mato, není to jen tvůj názor. Můj je to také :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 24.11.2006 09:56:25

Muj nazor to neni :o) . Uplne tomu rozumim. Nebavi me behat zavody jen tak pro to abych mel carku za zavod. To mne nebavi. Pro sebe si muzu behat sam s radosti a chuti ale „odklusavat“ na zavodech kdyz nemuzu podat 100% vykon nechci.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.11.2006 10:36:37

[quote=Xixao]Muj nazor to neni :o) . Uplne tomu rozumim. Nebavi me behat zavody jen tak pro to abych mel carku za zavod. To mne nebavi. Pro sebe si muzu behat sam s radosti a chuti ale „odklusavat“ na zavodech kdyz nemuzu podat 100% vykon nechci.[/quote] Nepřekvapil jsi.Napsal jsi co Tě nebaví.Napiš co Tě baví a proč vlastně závodíš .Jaká je Tvoje motivace,pohnut­ky?Prosím.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 24.11.2006 10:45:32

Sice uz to zase sklouzava mimo tema, ale ja bych s Matem a samem nesouhlasil. Ted to resit nemusim, porad se jeste zlepsuju, a s vyklusavanim zavodu ted problem nemam (beru je jako k trenink k zavodum, ktere jdu naplno; takze opravdu hodne jich na 100% nechodim ani nahodou), ale az se zacnu dlouhodobe zhorsovat, tak je podle mne lepsi se na zavodeni uplne vykaslat, zvolit uplne jiny sport – treba golf – a klusat pripadne jen kvuli nemu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.11.2006 11:15:53

Slovo odklusat som nedal do uvodzoviek nadarmo. „Odklusat“ v uvodzovkach je pre tych, co maju mylnu predstavu o tom, ze len vysledny cas urcuje, ako sa clovek snazil. Poznam veteranov, co behaju o desat a viac minut pomalsie ako v casoch svojho vrcholu, ale bojuju rovnako zarputile. Kazdy sportovec si musi uvedomit, ze na vrcholne vykony ma tak okno cca 10 rokov (ak ma stastie a dobru genetiku, tak mozno 15–17 rokov). To je realtivne kratky cas v zivote cloveka. Co so zvysnym casom- dat sa na golf? Pekna blbost. Niekto ma v povahe sutazivost a bavi ho pretekat vo svojich kategoriach, alebo sam so sebou. Osobaky sa daju robit len do nejakeho casu a cim skor si to clovek uvedomi, tym bude neskor pokojnejsi a bude mat z behania vacsiu radost. Krasa veteranskeho sutazenia je podla mna aj v tom, ze si mozes kazdy rok (alebo kazdych 5 rokov) vymazat vsetky osobaky a snazit sa o nove- veteranske vo svojej VLASTNEJ vekovej kategorii (ako napr. 43 r. , 44 r., 57. r. …). Aby som sa vratil spat k tematu- navrhol som Lomikarovi moznost sutazenia sam so sebou, on to hned zavrhol a neodpustil si ustipacnu poznamku k celkom slusnemu (nahodne vymyslenemu) casu, ktory nie je vobec zly na veterana. Je to podla mna lepsia motivacia k zhodeniu nadbytocnych kg, ako esteticke hladisko. Ocakaval som, ze byvaly sutazivy sportovec (so slusnymi osobakmi), sa bude lahsie motivovat k spravnej zivotosprave s vidinou nadchadzajuceho zavodu. To je vsetko.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 24.11.2006 12:59:10

milan: Bavi me vyhravat :) . Kdyz uz jedu na nejaky bezecky zavod , tak vzdy s nejakym cilem . Utok na cas, nebo mista. Pokud vim ze nemam na to odvest 100% vykon tak na zavody nejedu. Byl bych akorat zhnusenej. Za sezonu jsem vzdy objel tak 6 bezeckych zavodu. Spis me bavilo trenovat a tise se nekde pripravovat..

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 24.11.2006 13:29:19

[quote=Xixao]Pokud vim ze nemam na to odvest 100% vykon tak na zavody nejedu.[/quote] Ano, tak to já taky na takový závod nejedu, když vím, že na něm nemám s určitou pravděpodobností možnost zaběhnout si osobák. Ale jenom proto, že závodím sám se sebou, mě nezajímá umístění. Raději budu poslední s osobním rekordem než první v kategorii ale daleko za osobákem. A výhodou nás „pravých“ tragédů je to, že si osobáky můžou dělat po dosažení 40-ti či 50-ti let. A když si v 51 letech zaběhnu životní osobák na 5km, 10km, 1/2mar. či na 25km trati, tak mě vůbec nezajímá že to někdo 2× mladší běží o 50% rychleji.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

FilipD muž 24.11.2006 13:47:25

to: pem Ironman to napsal správně. Pečivo musí pryč. A vznikne po měn velká díra, protože naše kultura je hodně na pečivu stavěná (hlavně na chlebu). Když si spočítáš kolik přijmeš kalorií z úplně zanedbatelné denní porce chleba.. A Glykemický index taky nic moc. Polystyren bych nedoporučoval, ale skvělé jsou vařené brambory, dušená zelenina a s malým přivřením oka Ovesné vločky (ale opravdu ovesné, když už).

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 24.11.2006 14:09:12

mirek: to , v kolika si zabehnes osobak ale neni vec toho kolik ti je a jakej ses traged , ale toho v kolika zacnes behat a jak se tomu venujes

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

ČB

pecjan žena 24.11.2006 14:35:23

FilipD: Proč jen ovesné vločky? Jím směs ovesných i pšeničných,které mi chutnají víc, tak by mě to zajímalo. D9k.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 24.11.2006 14:42:41

Protože pšeničné obsahují hodně lepku (glutenu).

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 24.11.2006 15:17:52

a čemu vadí lepek u zdravého člověka? Ten by vadit nemusel vůbec, oves navíc obsahuje stejně lepku jako pšenice. Add glykemický index: vařené brambory a tmavé pečivo (včetně chleba) mají prakticky stejný glykemický index, takže nahradit kvůli němu pečivo bramborami není k ničemu. Vypuštění tmavého pečiva a nahradit ho těstovinami nebo brambory mi nepříjde šťastné, už jenom kvůli vitaminům a minerálům.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 24.11.2006 15:17:57

[quote=forest][qu­ote=Oslík]Plá­cat se na 10km 37 minut? To je podle mě dost slušnej čas. Na většině závodů v republice by stačil na „bednu“…[/quote] trokšu OT – tak mi vyjmenuj 10 závodu, kde by to v hlavní chlapské kategorii stačilo.[/quote] Lomikar by ale běžel v kategorii 40 – 49. Třeba PVSK DA-BA pořádá ve středním Povltaví závody, kde by to stačilo na bednu, i když tam se běhá jen šestka, ale toto tempo by mu stačilo. Těch závodů je podle mě dost… Ty mslíš, že ve středních Čechách je tak kvalitní konkurence(ne­bočítáme Prahu)? Pravda, je tu pár kluků z MK Kladno nebo MK Žebrák, ale to je asi víceméně všechno…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 90 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.