Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Běhátko....

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 27.08.2005 11:40:39

Ahoj lidičky, zkouším, ale stejně musím reagovat…Láďo myslím, že v našich klimatických podmínkách je to nesmysl běhat na takovém zařízení. Dá se běhat prakticky každý den a venku, což si myslím, že je lepší než někde v uzavřené místnosti .
ahoj MT

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 27.08.2005 22:09:02

Mám podobný názor jako Lubosh. Považuji za lepší a hlavně bezpečnější běhat v uzavřené místnosti než na namrzlých silnicích ve fujavici, navíc většinou už po tmě.

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 31.08.2005 09:30:24

Nechápu, jak na tom může někdo trénovat. Včera mě na tom u CASRI nechali běžet a pocit to byl děsnej – ze začátku jsem přepadával dopředu i v chůzi. Navíc jsem si připadal jak veverka ve šlapacím mlýnku :)

STJ

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 31.08.2005 09:42:47

Já jsem takovej trochu outdoorovej týpek, takže představa běhátka mě děsí. Fujavici naopak beru – přivádí mě do stavu naprostý eufórie. Běhy za deště, bouřky, sněhové vánice apod. jsou v mém žebříčku jednoznačně nejvýš. No – jsem asi trochu úchyl, co?

avatar

Beroun

Alena žena 31.08.2005 09:55:06

[quote=Jitka]Já jsem takovej trochu outdoorovej týpek, takže představa běhátka mě děsí. Fujavici naopak beru – přivádí mě do stavu naprostý eufórie. Běhy za deště, bouřky, sněhové vánice apod. jsou v mém žebříčku jednoznačně nejvýš. No – jsem asi trochu úchyl, co?[/quote] Jitko, nejsi žádný úchyl… Anebo jsme pak „vadný“ dvě :-) V počasí, že by ani čokla nevyhnal si také libuju… žádný dementi na tratích, žádné napodobování od pubošů a podobné choutky. Mám tak trochu pocit vítězství sama nad sebou. Ale asi je nás tu takových málo…

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 31.08.2005 09:56:08

Čau Jitko, vítej zpátky. Úchyl nejseš, já to vidím podobně, indoor běhání ve mně vzbuzuje odpor. Na druhou stranu chápu kluky. Oni ten běh berou vážně, běhají intervaly a tak a ono to je na sněhu o zmrzačení… My (já) co se ploužíme to máme v pohodě ;)

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 31.08.2005 09:58:15

Všechno je paráda, až na tu bouřku. Jak zahřmí, upaluju domů až se mě za patama blýská. Blbý je to, když zahřmí např. 10 km od domu – to je pak dlouhej sprint zpátky :)

STJ

avatar

Beroun

Alena žena 31.08.2005 09:58:44

Přesně tak, Tragéde, máš recht :-) Kilometrů maj všichni tolik, že mám pocit, že opsali stav tacháče v autech a pak jsou jak z cukru :-))))))) No… ale mně zas rozhodí vedro, takže radši mlčím, každý je jiný…

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 31.08.2005 10:10:15

Tak se tady s tím peru, pořád mi to padá, nemohu nic odeslat sakra…

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 31.08.2005 10:14:13

Tak už to snad půjde. Přátelé, není nad to, pořádně zmoknout, zmrznout atd…aspoň je čím omluvit případné ploužení…Jinak nám nějak vyšuměl Traged team, neoživíme ho ?

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Kule 31.08.2005 10:14:36

Nedávno jsem zkoušel experimentovat s indoor běháním. Máme téměř celý byt jako jeden větší pokoj, tak jsem si vytyčil trasu kolem jídelního stolu, za křeslo a dlouhou rovinku podél kuchyňský linky, přes chodbu až do koupelny :rolleyes: Vydžel jsem to přes půl hodiny, zkoušet to znova nebudu, už ale vím, že to jde doma i bez běhátka :cool:

avatar

Česká Třebová

Celkem 5240 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:57 (2008)
půlmaraton: 1:20:09 (2009)
maraton: 3:04:42 (2007)

hudy muž 31.08.2005 10:17:01

Já jsem jinde než venku ještě neběhal a ani mě to neláká. V přírodě je fajn. Kule :-))

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51576,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 31.08.2005 10:30:11

Kule, co sousedi pod Tebou?

avatar

Pardubice

Celkem 1871 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:33 (2004)

Iva žena 31.08.2005 10:38:59

Já bych běhátko nezavrhovala. Když byly děti malý a večer jsem čekala než usnou, tak jsem byla rádá, že můžu šlapat na rotopedu. Tak proč ne si zaběhat u televize.

Motto: Nedělej druhým, co sám nemáš rád.
avatar

Beroun

Alena žena 31.08.2005 10:49:35

To máš taky pravdu… Já bych teď např. brala nějakou klimatizovanou místnůstku s nějakým širokým prďáckým pásem všema deseti, fakt že jo… Já to mám naopak než zbytek tady :-)))) Ale běhátko je asi fakt strašně drahý… Zatím jsem nenašla odpověď na takové ty „neelektrické“… Dá se na tom běhat nebo je to vlastně jen šrák max. na chůzi?

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 31.08.2005 11:00:58

[quote=Alena]To máš taky pravdu… Já bych teď např. brala nějakou klimatizovanou místnůstku s nějakým širokým prďáckým pásem všema deseti, fakt že jo… Já to mám naopak než zbytek tady :-)))) Ale běhátko je asi fakt strašně drahý… Zatím jsem nenašla odpověď na takové ty „neelektrické“… Dá se na tom běhat nebo je to vlastně jen šrák max. na chůzi?[/quote] Aleno, o něco výš přece podává Kule vyčerpávající návod, jak si udělat z bytu neelektrické běhátko :) Já jsem na vedro taky háklivej, takže běhám po 19.00 hod. To už se ale teď začíná bohužel stmívat. Aspoň na to dusno není tak moc vidět :)

STJ

avatar

Kule 31.08.2005 11:06:48

To Rosťa: Sousedi pod náma neříkali nic, teda aspoň jsem nic neslyšel :rolleyes: On u nás v baráku každou chvíli někdo vrtá a buší, takže jsme už všichni apatický.

avatar

Beroun

Alena žena 31.08.2005 13:00:43

[Aleno, o něco výš přece podává Kule vyčerpávající návod, jak si udělat z bytu neelektrické běhátko :) Já jsem na vedro taky háklivej, takže běhám po 19.00 hod. To už se ale teď začíná bohužel stmívat. Aspoň na to dusno není tak moc vidět :)

a =) to je pravda… Já bych musela mít ovšem běh na místě… :-)

avatar

jirka muž 22.01.2006 15:21:17

Ahoj! Posílám svoje zkušenosti, pokud to někoho bude zajímat. Je to dost dávno, co jsem si koupil mechanické běhátko. Myslel jsem si, paráda, budu běhat doma, trénink nebude ničím narušen. Jako opravdu nouzová nahrážka, kdy se opravdu nedá běhat venku, a nechce člověk běhat po pokoji, nebo na místě, nebo do schodů, to je super. Ale opravdu jen na nějaké krátké proběhnutí, nebo pár úseků. Na dlouhodobé běhání se mi to neosvědčilo. Problém první: u mechanického běhátka se musíte při běhu držet mádla, takže ruce nepracují, je to takové nepřirozené, po chvíli to dost vadí, ale dá se to celkem přežít. Problém druhý: Vzduch v místnosti. Dělalo mi to problémy a druhý den jsem měl příznaky jako by mě bolelo v krku. Neosvědčilo se ani otevřené okno a vůbec nejhorší bylo, když jsem si na sebe pouštěl vítr z ventilátorů. Taky jsem se u toho dost potil, pot mi stékal po rukách na běhátko a pode mnou byla kaluž. V krajním případě, než jsem na to přišel, pot zatekl po kabeláži snímače otáček a displej přestal ukazovat. Taky mechanické běhátko je vlastně nutné nohama stále udržovat v pohybu. V praxi to fungovalo tak, že jsem vlastně pořád běžel do kopce. Po dlouhodobém a častém běhání mě pak bolely kolena. Výhody byly, že jsem nebyl limitován rychlostí, (všiml jsem si, že některé běhátka mají třeba rychlost 12km/hod.) a to je na itervalový trénink dost málo. A ten běžecký krok a rychlost, to jsem opravdu mohl napálit naplno. A rovněž změnytempa. Nebyl jsem ničím limitovaný, intervaly jsem mohl běhat podle libost. Ale musel jsem se držet mádla… Výsledek? Běhátko stojí skoro dva roky ve sklepě, protože po malování a přestavbě pokojů na něj prostě nezbylo místo a já přemýšlím, jak z mechanického běhátka vyrobit elektrické…

avatar

Kule 28.01.2006 19:52:57

Dneska jsem si po dlouhé době oblékl na běh šortky a tričko s krátkým rukávem. Byl jsem si zaběhat na běhátku ve fitku nedaleko Karláku. Mají tam dvě nová, technicky dobře vybavená běhátka. Nastavil jsem si program „Běh podél břehu řeky“. Na nástěnném LCD panelu přede mnou sice pořád hrálo MTV (tak vymakané to zas není, aby k tomu měli i odpovídající video kulisu), ale aspoň mi to samo střídalo rovinky a mírné stoupání. Rychlost tam nějak omezená není, běžel jsem chvíli až 17km/h. Celkem jsem urazil 11km za 50 minut. Ve vyhřáté místnosti jsem se dost potil a hůř se mi dýchalo, s lesním vzdouškem se to srovnat samozřejmě nedá.

Největší nevýhoda byla podle mého hlučnost. Nejsem zrovna drobeček a dunivé dopady nohou doprovázené sténáním v útrobách stroje rozhodně nebyly příjemnou zvukovou kulisou. Moc mi to nevadilo, pouštěl jsem si do uší Metallicu, ale pro dvě holky, které hned vedle jely na rotopedu, to muselo být nepříjemný. (Když jsem si po „Běhu podél břehu řeky“ nastavil program „Výklus okolo zátoky“, zaslechl jsem v pauze mezi písničkami z toho směru zřetelně nelibé zaúpění.) Tak nevím, zážitek to byl hezký, na lepším běhátku jsem zatím neběžel. Jen mě mrzí, že jsem tím nejspíš kazil radost z cvičení někomu jinému. Proto to příště opakovat nebudu, pokud nebude fitko prázdné. Běhátka by podle mého měla být oddělena ve zvláštní místnosti, třeba takové fitko někde v dosahu najdu.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 28.01.2006 20:47:18

To Kule: …sténáním v útrobách stroje… výborný :D

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 29.01.2006 20:05:39

[quote=Kule]Dneska jsem si po dlouhé době …[/quote] Docela jsi me pobavil :-) Co ty vis, treba upely celou dobu, co ti hrala hudba a s tebou to vubec nesouviselo.. Ale musim uznat, ze mne by byla asi neprijemna uz samotna pritomnost nekoho dalsiho, asi bych se neumela na beh uplne soustredit a z pohledu tech holek – no uvaz, hodinu slapou na rotopedu a celou dobu jim nekdo funi za zady (ta behatka tam jsou „za“ temi rotopedy, ze?) a ony mu ne a ne ujet :P Je skoda, ze nemaji vychytanou tu klimosku, to je jedna z veci, ktera me vzdycky od behani ve fitku odradi.. tak asi zase nepohrdnem lesnim zmrzlym vzduchem a aspon se zase zasmejem nasim bilym ojinenym vlasum, rasam a primrzavajicim nosnim dirkam, co? :-) Ve ctvrtek ahoj, Kule. K. ;)

avatar

Kule 30.01.2006 21:25:21

Melounku, máš pravdu, běhací pásy jsou tam za rotopedy. Ty bys tam mohla běhat bez problémů, pod tvými nožkami by běhátko jen spokojeně předlo :-) Ahoj ve čtvrtek.

avatar

Jesenice

Celkem 248 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:00 (2006)
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:49:30 (2005)

Keke muž 31.01.2006 14:05:17

To Kule:

To nemyslíš vážne! 11km za 50 min? A to si tragéd? Nehanbíš sa ani trochu? :-)

Keke

Motto: Športu zdar a Tragédom zvlášť!
avatar

Kule 31.01.2006 20:19:22

To Keke: Nestydim se, ale chtel bych jednou dobehnout do cile vepredu s vami chrty :-)

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51576,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 02.02.2006 18:05:41

Já jsem dnes kontaktoval Kuleho a on mi prozradil, kde se běhátko nachází. Protože jsem od sobotního dlouhého běhu nachlazený, dnes sice nebyl v Praze na Ladronce tak děsnej vzduch jako dole u řeky, ale bylo pod nulou, tak jsem po obědě vyrazil poprvé v životě na běhátko. Tady, přesněji na tom levém stroji, http://www.infinit.cz/service.php?… jsem strávil 80 minut a pomalým tempem 11 km/h jsem při nastavení Normal uběhnul 14 km. Vzal jsem si krátké elasťáky a Moira ultralight s dlouhým rukávem, přesto ze mě po 50 minutách lilo, jako nikdy. Potom jsem si uvědomil, že při teplotě okolo 20 stC jsem běžel naposledy někdy v září. Nevzal jsem si čelenku, tak jsem si pořád utíral kapesníkem čelo, protože jsem se bál, že dostanu hadrem od uklízečky, že jim ten drahý stroj celý pokapu potem. V posilovně byl jen trenér s nějakou holkou a on začal po pár minutách postupně otevírat všechna okna na větračku, to už jsem měl za sebou přes hodinu a chápu, proč to dělal. Mých 74 kg nevyloudilo z útrob stroje žádné sténání ale těstoviny, které jsem pojedl hodinu před tím vyloudily sténání z mých útrob vlastních, ve Stromovce to nikomu nevadí, tady jsem si připadal, jak vetřelec. Neodhadnul jsem tvrdost/měkkost pásu a vzal jsem si lehké závodní Asics botky a tenké Moira ponožky, mám tedy po 14 km puchýře, ale nic hrozného. Půl litru ionťáku jsem vypil za hodinu, v šatně jsem do sebe ještě nalil půl litru studené vody a zakončil jsem to jedním vychlazeným iontovým nápojem s názvem Gambrinus. Celkový dojem, paráda, v krku mě nebolí o nic víc než předtím a rýma je skoro pryč. Nejvyšší tempo jsem měl 13 km/h a chvílemi jsem si fakt připadal, že běžím po silnici. Po prvním zastavení na pití jsem sebou málem seknul, protože podlaha najednou nejela, před koncem jsem proto postupně zpomaloval a vyklusával. Nemělo to chybu!

avatar

Liberec

PeterPan 02.02.2006 18:53:35

Předminulý rok jsem na běhátko chodil celkem pravidelně. Pro liberečáky, v Syneru mají 3 trenažery, mám pocit, že to je jediný místo v Liberci, kde je mají, nebo měli. Fitness se nacházel v nižším patře než šatny a po prvním doběhu jsem měl problémy vyjít nahoru. :) Ale docela rychle jsem se dostal do formy a běhal jsem cca 10 Km za trénink.(tragéd, no) Mají tam klimatizaci, ta je fajn, ale v Praze ve Factory jsem běžel na běhátku s ventilátory, a to je ještě lepší. Nevím jaké máte zkušenosti, ale měl jsem pocit, že zapojuji při běhu trochu jiné svaly než při běhu v terénu. Každopádně to je docela fajn, i když jsem měl občas pocit až nepatřičnosti, když každý si tam dal 5–10 minut a šel cvičit a já jsem se tam pak „nakvartýroval“ na hodinu. Doporučuji vzít si ručník, protože ani klimatizace nenahradí protivítr. A vlastní hudbu, zvlášť když chodíte pravidelně, protože to co tam hrají, je na zblbnutí. P.

avatar

Kule 02.02.2006 19:24:39

Rosťo, super, to jsem rád, že tě to nezklamalo a žes měl hezkej zážitek. Mít po ruce ručník pro utírání potu, jak píše PeterPan, se mi taky osvědčilo. Tohle je výhoda běhátka, člověk má pořád na dosah láhev s vodou, osušku, třeba i tričko na převlečení, atd. (v případě Infinitu i maséry, saunu, whirlpool :-) Ale stejně, už aby ten led z cest slez!

avatar

Celkem 65988 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 04.02.2006 19:49:48

Nesouhlasím s názorem, že běhátko je nanic.V určitých případech je to dobrá alternativa. V prosinci jsem asi po 8letech dostal kašel a to dost silný. Po týdnu, kdy jsem věřil tomu, že se to rozběhá, tak se to nerozběhalo a tak jsem musel na 10dní vysadit běh. Dostal jsem se okolo 10.ledna do fáze, kdy už to docela šlo, ale pořád jsem se bál jít běhat do teplot pod nulou. V ten moment bylo běhátko super, zašel jsem do posky, a dva dny odklusal po 10km. O víkendu jsem pak vyběhl ven. Jako postupná zátěž to bylo dobré. Další možností, kterou využívám, je jít si zaběhat o polední pauze, kterou si protáhnu a mám odklusáno. Běhátko má taky něco do sebe, když si nanich dáte úseky, nutí vás to běžet rovnoměrně, máte nastaveno třeba 16km/hod a nemáte možnost si zvolnit, stroj je nekompromisní. Třeba při dvojkách to venku 500m napálím, pak jdu 1km zvolním a poslední se kousnu, abych dodržel interval. Na běhátku musím makat furt, ty dvojky jsou pak výrazně náročnější.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.02.2006 20:09:00

[quote=ironman]Ne­souhlasím s názorem, že běhátko je nanic.V určitých případech je to dobrá alternativa.[/qu­ote] Zvláště když člověk chce udělat delší speciální výběh (30–35km) před plánovaným marathonem v zahraničí v zimních měsících, tak je to k nezaplacení. Já jsem toho využil v roce 2004 před odjezdem na Lanzarotte, když jsem nechtěl riskovat zranění ani nachlazení.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.