Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Beh a sneznice

Beh a sneznice

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 27.11.2006 15:02:08

Nemate nekdo zkusenosti s behem na sneznicich? Minulou zimu jsem to vyzkousela a libilo se mi to, a tak premyslim o porizeni vlastnich sneznic. Bohuzel informaci mam pomerne malo, jaky typ bych mela poridit.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 27.11.2006 16:30:13

[quote=Devce]Nemate nekdo zkusenosti s behem na sneznicich? Minulou zimu jsem to vyzkousela a libilo se mi to, a tak premyslim o porizeni vlastnich sneznic. Bohuzel informaci mam pomerne malo, jaky typ bych mela poridit.[/quote] Zatím to vypadá , že je bohužel letos nebudeš potřebovat.Jinak pro základní info o typech,použití a značkách na našem trhu zkus třeba http://www.horydoly.cz/vypsat.php?…

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 27.11.2006 17:29:51

Milane, dik za odkaz. Predpokladam, ze za chvilu v OH neco napadne a stesti preje pripravenym:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 20.11.2007 15:36:02

Oživuji téma. Jelikož nemám na běžky, kupuji sněžnice Norwell OX1 (http://norwell.cz/sneznice.htm) za 2700,– Je to nějaký doprodej. Když bude zájem, dám pak vědět, jak válčím se sněhem (případně jak se válím ve sněhu :-))

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 20.11.2007 16:09:50

Ja uz o vikendu byla poprve tento rok testnout sneznice a bylo to gut. Hele, napis, jaky jsou ty, ktery sis koupil. Docela by me zajimalo, jak se ty plastovy chovaji, ja mam cesky vyrobek s kovovym ramem a jsem spokojena.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 21.11.2007 09:21:08

Napíšu. Na ty s kovovým rámem jsem taky koukal, ale zdály se mi moc široké a těžké.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 21.11.2007 10:56:17

Já mám sněžnice sasquetech(taky s kovovým rámem) a na běhání určitě moc nejsou:) Na turistiku v horách, když se chcete dostat do jinak těžko přístupných míst, jsou suprovní. Jsou dost široké, do prašanu je to ale potřeba a těžké nejsou.

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.11.2007 14:55:04

Taky mam tady tyhle co Vašek, mně na nich teda šlo i běhat, nicméně sníh byl velmi tvrdý, takže se to moc nebořilo a asi to chce zvolit i nejakou techniku jinou nez u normalniho behu. A fakt je, ze jsou pomerne siroke, ale do terenu fajne.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 23.11.2007 15:44:26

V prašanu je běh bez šance, na tvrdém to asi půjde. Já na nich teda běhám na túrách s kopce dolů…ale občas zakopnu a letím:)

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 14.12.2007 09:38:39

slíbená recenze sněžnic Inook OX1:

Tak už mi včera konečně přišly. Dnes ráno jsem je byl otestovat. Bohužel tu je k dispozici jen zmrzlá sjezdovka s umělým sněhem, takže to testování nebylo na rovince, ale i tak jsem zjistil, že s během problém nebude. Navíc má ultramaratónská technika je na sněžnice ideální. :) Na noze drží bezvadně, na tom zledovatělém sněhu se neklouzaly a držely jako přibité (mají 3 páry hrotů ve předu, uprostřed a vzadu a ještě drapák na špičce „boty“, ale ten by zabral jen v opravdu prudkém svahu, jinak je ve vzduchu. Takže do kopce žádný problém, z kopce taky ne. Tam jsem se jen bál prudce zabrzdit, abych si nedal na kokos, ale to je jen nezvyk, jinak je to v pohodě. No a to hlavní, na kousku sjezdovky byla rovinka a tam jsem si zkusil běh a sněžnice se o sebe nebouchají ani když nedávám nohy víc od sebe. Když se míjejí, tak jsou totiž každá v jiné rovině. Jinak ještě mají uzamykatelnou patu, ale to moc nevyužiju. No a po chvíli jsem ani nevěděl, že je mám na noze. :-) Jsou opravdu lehoučké. A mají zapínání ráčnou, takže jde v pohodě povolovat i utahovat i v rukavici. Kdybych měl najít nějaký zápor, tak je to to, že při normálním běhu si noha mezi odrazem a došlapem může dělat co chce, ale na sněžnicích ne. Když se třeba trochu vytáčí ven a před dopadem se vrazí do jakž takž roviny, tak to je sakra poznat. Asi jako při plavání bez pacek/s packami. :)

Konec chvilky s reklamou. :) Už aby napadl sníh a mohl je vyzkoušet při opravdovém běhu.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

scuri muž 25.03.2008 04:26:25

Moje postřehy s během se sněžnicemi zde: http://scuri.blogspot.com/

avatar

muflon muž 17.12.2012 10:32:02

Pokud někdo déle běháte na sněžnicích, zajímá mne ŽIVOTNOST A „PORUCHOVOST“ SNĚŽNIC, resp.možnost dokoupení náhradních dílů držících botu…(celkově na „polámání“ asi ty plastové Inook OX1 nejspíš nevydrží tolik jako ty s duralovým rámem).

Co nejrychleji odchází na sněžnicích…plátno a upevnění noh u dural.sněžnic, nebo něco jiného u plastových ??

Podělte se o zkušenosti, i se servisem či samoopravou, pokud je možná… :-)

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 20.03.2013 07:35:59

ad servis sněžnic: poslal jsem dotaz ohledně Inook, zde mi odpověděli na můj následujícín dotaz:

Dobrý den,

zakoupil jsem OX1 a zajímá mne, zda přes Vás funguje v ČR pozáruční servis.

Je možno poslat případně k opravě nebo výměně JAKÉHOKOLI porouchaného dílu tyto Inook OX1 ? Chci je používat k běhu…takže dříve či později bude potřeba nějaký díl vyměnit…

Plast mi připadá poněkud měkký, a chci se ujistit že i po pár letech je možný servis, a nebudu muset kupovat zcela nové sněžnice (váhal jsem dlouho mezi plastem a duralovými sněžnicemi…navíc české Sasquat píšou že jsou jejich české sněžnice snadno opravitelné…Platí to i pro plastové Inook ?

ODPOVĚĎ: info@inook.cz> Odesláno: 20.12.2012 6:57:58 Předmět: Re: Dotaz na servis Inook Dobrý den, pokud nebudete trvat na přesnosti barvy nebo i odstínu barvy, tak určitě ano.

Děkuji a s pozdravem daniel kadlec

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

hasanair muž 26.11.2013 12:09:34

Ahoj, sněžnice jsem si oblíbil minulou zimu a teďka přemýšlím, jestli je lepší si koupit vlastní nebo využít půjčovny lyžařského vybavení? Zhruba třikrát za zimu si zajedu tady do Janských lázní, kde je právě půjčují. Jinak nemám kvůli práci čas. Kdybych se rozhodl koupit si vlastní… jdou sněžnice technologicky dopředu tak, že za pár byl bych se za ty svoje musel stydět či bych mohl koupit za tu cenu lepší? Co si třeba všímám u lyží, tak ten vývoj jde dopředu pořád.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.