Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest napínače stehenní povázky

Bolest napínače stehenní povázky

Nalezené položky: 56 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 11:38:08

Bolest napínače stehenní povázky.

Máte s tím někdo zkušenosti? Mě bolí oboustranně v sedě, ale hlavně po běhu/teď už i delší kondiční chůzi/.Prakticky si nemůžu lehnout na bok, bolí výrazně na omak a večer v klidu.Od pánve někdy až po koleno.Po vynechání zátěže se bolest po 2týdnech trochu zmírnila. Při běhu to ale nebolí !Je to přetížením? Strečink spíš ano? Nebo nechat zatím úplně v klidu? Eventuelně jak dlouho vám trvalo, než se dalo běhat?A příčina? Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, prosím písněte.

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 18.03.2011 11:54:41

he-he, a čo je to povázka?

avatar

Rakovník

lassie žena 18.03.2011 12:05:15

>> megatraged, 18. 03. 2011 11:38:08

Koukni na bodybuilding.cz, tam je podrobně popsána a vyobrazena anatomie, trénink. Nebo si to jen tak zadej do vyhl., něco vyskáče, včetně těhle stránek. Osobní zkušenost s tímhle nemám, se vším možným jiným bohužel ano.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 12:10:36

>> andyxx7, 18. 03. 2011 11:54:41 Kdyby tě bolela, tak bys určitě věděl:-).Je to svalík na boku pánve u kyčle.Tam, kde už to není zadek /pardon , velký hýžďový sval/ale než je vrchol lopaty kyčelní.Zní to děsně, ale nevim jak jinak to napsat.Upíná se na pánvi a dlouhým úponem jde až dolů na zevní stranu kolene.Latinsky tensor fasciae latae . Četla jsem , že je to poměrně častá potíž běžců.Tak doufám, že bude mít někdo nějakou zkušenost.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 12:11:44

>> lassie, 18. 03. 2011 12:05:15 Já vim kde, a co to je, našla jsem jak posilovat, jak protahovat.Ale proč mě tak bolí a nějaké zkušenosti s tím , jsem nenašla.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 18.03.2011 12:14:58

>> megatraged, 18. 03. 2011 12:11:44

Nejde náhodou o ITB? iliotibiální vaz? Omlouvám se za stupidní dotaz, ale anatomie lidského těla není zrovna můj obor a ani hobby :).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 12:21:49

>> Luckyboy, 18. 03. 2011 12:14:58 To nevim, znám to jen podle těhle názvů , zkusim dát odkaz ale Tibie je kost holení, takže nic tibiálního by to být nemělo http://depts.washington.edu/…ages/204.jpg Je to ta malá potvora vlevo

avatar

Rakovník

lassie žena 18.03.2011 12:36:37

>> Luckyboy, 18. 03. 2011 12:14:58

Nejde, s tím mám ty zkušenosti opravdu bohaté. Snad se tu ukáže časem někdo s fyzioterapie.

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 18.03.2011 12:49:49

>> megatraged, 18. 03. 2011 12:21:49

ja som mal asi 1/2 roka problem so Sartorius-om, teda asi. pri behu nebolel, len pri dlhom sedeni, ale aj lezani ma strasne bolel, ze som nevedel ani krok urobit, pokial som ho trocha cez bolest nenatiahol, resp. neurobil zopar bolestivych krokov. ani klud 3 tyzdne nepomohol. tak som zacal poriadne pretahovat hamstringy a slachy a svaly s tym spojene na zadnej strane stehna a asi po 2 tyzdnoch ma to uz neboli+cvik na ITB vaz-slachu, ci co je to

avatar

půlmaraton: 1:34:23 (2011)
maraton: 5:09:21 (2015)

Stefan123 muž 18.03.2011 13:05:11

Je to sval ktory ma tiez trapi s prestavkami uz mozno aj rok… Skusam nan vselico, zatial viem, ze viac boli po rychlejsich usekoch, po behu v makkom terene, po vybehoch do kopca. Pri dlhsich suvislejsich behoch sa akoby ukludnil, masirujem ho a v poslednom case sprchujem po behu studenou vodou.Vsetko je to len ciastkove ,… boli ma aj teraz ked tu sedim a pisem… :(((

avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 18.03.2011 15:38:21

Ahoj! Minulou neděli jsem běžela silniční dvacítku, s táhlými kopci i seběhy a přestože jen tréninkově a napohodu, poprvé snad ve svém životě jsem si rozhodila pánevní ligamenta a vazy a nejspíš i přetížila tensor fascie latae. 5 dnů od závodu a pociťovaná bolest a nestabilita v prvních krocích chůze stále stejná. Pomáhá mi aplikace tepla a delší chůze, běhat jsem zatím nezkoušela, zítra snad zkusím, jestli to vůbec půjde, páč mám běžet v neděli desítku … uvidíme

Důvod vzniku u mě samé a nespíš u vás bude nějaká svalová dysbalance (u mě následek úrazu) a tím přetěžování dané struktury.

Někteří jste uváděli, že tensor je jeden ze svalů flektující kyčelní kloubu. Jeho hlavní funkcí je abdukce (unožení do strany) končetiny, ale dalo by se snad říct vzhledem k jeho uložení a struktuře, že je jeden ze svalů dopomáhající jak flexi (ohyb), ale i extenzi (natažení) v kyčelním kloubu. A tedy i když je relativně maličký, je nutný pro správnou funkci hlavního flexoru (iliopsoas) a i extenzorů (mm. gluteii) kyčle a je určitým propojením svalů v oblasti kyčelního kloubu, pánve i trupu a je nutný pro správnou celkkovou kokontrakci svalů i při běhu. Aby každý sval mohl dobře fungovat, musí mít taky možnost dostatečné opory – punctum fixum.

Zaměřte se nejen na protahování, ale i na stabilizaci celého trupu, hluboký stabilizační systém, který tvoří bránice, hluboké svaly páteře a břicha (m. transversus abdominis) i svaly pánevního dna. Bez opory trupu a dostatečné stability osového orgánu nebude mít možnost ani kyčelní kloub efektivní kokontrakce svalů a optimální centrace a tedy provádět pohyb v optimálním pohybovém vzorci, tak aby nedocházelo k stále opakujícímu se přetížení (stálé recidivy můžou ukazovat, že hlavní problém je opravdu jinde, nejen v kyčli a proto jen zaměření na „následek“ nemůže odstranit příčinu. ) A tak přihoďte i cviky na stabilitu, na nestabiliních plochách, úsečích, overbalech, bosu, nášlapy atd. +důkladné protahování, relaxace a odpočinek :))))

Mějte se, Denisa LF OU fyzioterapie, 3. ročník

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 18:23:21

>> Stefan123, 18. 03. 2011 13:05:11 Jo pobolíval mě už taky dlouho, ale až teď se to hodně zhoršilo.Vrátila jsem se ze silnice do kopců v terénu/výběhy, seběhy,uklouzá­no../.Takže něco na tom bude..

>> Deni, 18. 03. 2011 15:38:21

Moc děkuju za odpověď.Tak trochu tuším, že problém nebude jen sval samotný.Současně se zhoršením v téhle oblasti se objevila blokáda SI/a tady mě záda dřív nikdy nezlobily/. Takže když to shrnu..posilovat břicho, zadek,záda .Protahovat bedrokyčelní svaly, přední stehno a vzpřimovač páteře… Pokud budu řešit dolní zkřížený syndrom, mělo by to vyřešit i problém s povázkou. Sranda je, že žádná blokáda zad kdekoli mě neznemožnila běhat, až tenhle malej svalík udělal razatní stop běhání …

avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 18.03.2011 19:10:07

Tak je fajn, že jsem si to tady všecko tak vypsala a teď bych to mohla nějak i začít praktikovat… :) Čili zahajuji též boj sama se sebou ;) to je to fyzio v praxi …

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.03.2011 21:30:01

zakladna otazka je : aky mas styl behu ?

doslapujes pred telo = overstriding ? znamena ked sa snasiz o rychlost a dlshi krok natahujes krok dopredu ?

pretoze spravne je natahovat krok dozadu a predna noha doslapnut presne pod pod tazisko pri vzpiamenom tele, pokial sa bezec lame v pase = nahyna hrud, plecia hlavu dopredu a zadok vystrkuje dozadu, tak doslpa potom nema byt pod tazisko ale presne pod panvovy klb ked spustis kolmicu na zem z bedroveho klbu tak doslap je rovno tam

Sampozrejme okrem stylu su dolezite boty, makke perovacie boty vytvaraju pri dupnuti patou (obycajne patou sa dupe pri doslape dopredu) rozne neprirodzene silove momenty a casto sa material boty deformuje nielen v zmysle linearneho stalcenia dole ale vytvara krutive – torzne momenty, teda stlaca sa akoby po spirale a tym namaha uplne neprirodze rozne stabilizacne svaly a slachy, trpia tym achilovky, kolena, stavbilizacia panve a bedroveho klbu a tiez chrbtica.

Pri odraze nohy ako material boty sa oddeformovava zase to robi s torznym momentom po spirala a znovu vytaca nohua nici slachy svaly a klby.

Dalej pri podobnych problemoch treba dat pozor na povrch bezeckeho terenu, napriklad problem byval ked sa behavalo stale na drahe – v zatackach a mozme na treningoch vidiet ze sa trenuje casto v protismere stadiona aspon na ciastocnu kompenzaciu a symetriu.

pre pomaleho bezca co beh hlavne po ceste a chodnikoch je nebezpecny bocny sklon povrchu – krajnica cesty sa zvazuje smerom von – odtekanie vody po dazdi, mnohe lesne chodniky su tiez naklone bocne na svahu a ine situacie, kde jedna noha je neustale nizsie ako druha. Bezci maju problem ked bezia po ceste v smere proti autam a po otoceni bezia po druhej strane, takze stale je ta ista noha nizsie.

Avsak riesenie ze bezim polovicu tak aby teda druha noha bola nizsie stale nic neriesi akurat to ze miesto 100km do tyzdna s lavou nohou nizsie, budem mat 50km s lavou nizsie a 50 s pravou nizsie a pri urcitom objeme si rozdrbem obe strany

Cyklisti mavaju podobny problem ked nesedia symetricky na kole ale sedia viac na jednu stranu, vzika nerovnavazne vychyovanie panve a rovnake svalove problemy, u cyklistu je to lahke posuidit zozadu presne vidno ci sedi alebo nie symetricky, niekedy tiez praskne pruzina sedla na jednej strane a edlo samotne je uz vychylene na stranu.

Okrem toho si trebba dat skontrolavat symetriu panve a chrbtice takmer kazdy clovek ma rozne drobne problemy s vychylenim a nesymetroiu ktore sa daju lahko napravit. osteopath.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2011 22:11:21

>> rudo, 18. 03. 2011 21:30:01

Myslím, že před tělo nedošlapuju, krok mám spíš až dost krátkej.Ono bych to v terénu ani jinak nezvládla.Když se zamyslím nad sklonem povrchu,snad jedině jestli může hrát roli to, že jsem běhala v lese, kde bylo hodně namrzlo, na horách, takže spíš různě nerovnej terén a hodně kluzko.Roztátej a znovu namrzlej sníh, kus sucho , kus namrzlo…pak kus asfalt..Pro bezpečnost jsem tyhle poslední běhy /a běhošlapy/ absolvovala s hůlkama, jinak by se to nedalo ani zvládnout.A po těch se to hodně zhoršilo. Je ale fakt, že pokud přemýšlím, kde to vlastně začalo, tak první byl tah v p. hamstringu, pak postupně blokáda bederní páteře , vystřelovalo to do nohou a když ta se zlepšila /cvičením a strečinkem/tak nastoupila bolest povázky.Ikdyž jsem jen šla s holema znovu nahoru na hřeben a dolů svižnější chůzí, tak se to zase zhoršilo.Jestli běžim nebo jdu je asi už ted jedno. Děje se mi cosi s pánví, protože se mi najednou hodně zkracují bedrokyčelní svaly /alespoň myslím, že to je ono/, mám problém sedět v tureckým sedu.Tyhle potíže jsem nikdy neměla, pravidelně protahuju.Všechny tyhle problémy s pánví a bedrama přišly pospolu.Dřív jsem běhala víc a nic takovýho mě netrápilo.U fy­zioterapeuta už jsem absolvovala jednu návštěvu , další mě čeká.Zatim je to hlavně o masáži a napravování zad.Není to na pojišťovnu, takže mě tak trochu natahuje na perko a nespěchá s odpověďma na moje otázky ohledně toho,na co se cíleně zaměřit, abych mohla zase vyběhnout.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.03.2011 22:54:01

>> megatraged, 18. 03. 2011 22:11:21

behanie a chodenie po klzkom povrchu, lad zrzly sneh, smuklave blato ale aj trava po dazdi su velmi castou pricinou takychto problemov, kde stabilizacne svaly pracuju horuckovito a nestihaju, rozne trhnutia podsmyknutia prichadzaju v necakanych okamihoch – bavime sa o mikrosekundach a telo to nevie riesit inac ako stuhnutim tych postihnutych svalov aby sa neroztrhli a neposkodili ine veci, pri opakovanej zatazi stuihnutie zostane trvale a uz nepovoli pokial sa na to nezameriame cielovou terapiou. Pri dalsich treningoch uz su potom mnohe mechjanizmy nefunkcne a zacinaju trpiet dalsie a dalsie svaly a slachy.

Budes musiet vsetky svaly zrelaxovat teplom, cielenou relaxaciou, meditaciou a zacat opatrne natahovat cez jogu, mozes tiez jest protikrcove mineraly – magnesium a draslik.

Ked sa podari vsetky svaly a slachy uvolnit, mnohe miesta zostanu znacne oslabene a zaciatok treningu moze byt velmi riskantny.

keby si pocas roka jazdila pravidelne inline a korculovala na lade tak by zimny bezecky trening nebol pre telo az tak narocny.

Pamatam sa ze ked sa hral futbal na blate, tak svalova horucka bola taka velka a na miestach o ktorych sme ani nevedeli, casto sa radsej cely tyzden ani netrenovalo, len lahke plavanie pripadne posilka na pristrojoch kde su pohyby kontrolovane

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.03.2011 23:11:03

skus takyto cvik : postav sa bokom 1 nohou na hranu schodu alebo na hrubu knihu a podobne, pevne sa rukami drz aby si mala stabilnu rovnovahu ale tak aby chrbtica bola presne vystreta a nemusela si byt koli drzaniu ohnuta ani dopredu ani nabok. Volnu nohu spusti uvolnene vedla schodu-podlozky visiet dole a relaxaciou panve nechaj tu volnu nohu klesat nizsie a nizsie, Otaca sa pritom panva – klesa bedrovy klb ale chrbtica sa neohyna, to je dolezita, potom ako sa dosiahne momentalne najnizsia mozna zrelaxovana poloha , zacni tahat bedrovy klb hore natacaj panvu ale zase neohynaj chrbticu a vytiahnu je vyssie ako je vodorvna pozicia, najvyssie ako mozes bez ohynania, opakuj pomaly vela razy a potom na druhu stranu. vsimaj si ci je rozdiel medzi stranami v pocitoch a rozsahu pohybu.

rob to vela razy cez den vzdy ked si najdes chvilocku. Ked pochopis princip pohybu, da sa to robit aj v lahu na chrbte na zemi alebo aj na posteli ako zaspavacie cvicenie, pri lahu mozeme striedat obe nohy pri kazdom opakovani.

Postupne to uvolni vsetky zucastmnene svaly a uvolni bloky, posilni a dovoli panve aby si nasla prirodzenu rovnovaznu polohu.

Drz sa v teple obliekaj termal na zadok a spodok chrbta, kedysi sa veci nazyvali pravym menom : vlnene bombardaky.

horuce sedacie kupele, Eposom salt do vody pri kupeloch a par zrniek epsom salt do vody a caju na pitie – najlacnesji zdroj magnesia. na noc obliekat do postele niekolko vrstiev na prehriate hornych noh, panve a spodku chrbta

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 19.03.2011 11:41:00

>> rudo, 18. 03. 2011 23:11:03 To je vlastně určitá automobilizace, trakce kyčle … mělo být vnímáno většinou lidí jen pozitivně ;)

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 19.03.2011 14:57:36

Taky se tím trápím, dokonce je to téma na Facebooku. Přes zimu jsem mimo jiné kvůli ITB zalezl do fitka. Když vesluji, dávám si mezi kolena měkký míč. Tím se zpevní spodek zad a také se posilují přitahovače (adduktory). To jsou jedny z typicky oslabených posturálních svalů. Když to s veslováním přeženu, mám pocit, že jsem si způsobil tříselnou kýlu.

Myslím, že mi to nějak pomohlo, a dohaduji se dvou důvodů:

  1. TFL je odtahovač (abduktor), takže působí opačným směrem. Tlak na míč reflexně inhibije TFL (tělo automaticky uvolňuje sval, který působí opačným směrem než kterým se snaží). Díky stálému pohybu při veslování může dojít ke zlepšení uvolněním.
  2. Na laterární stabilitě (v bočním směru či rovině) se při běhu podílí jak oddtahovače (sem patří TFL), tak přitahovače. A protože přitahovače jsou zpravidla oslabené, dostanou odtahovače víc zabrat. A pokud je oslabený gluteus medius (hlavní oddtahovač), musí zvládnout TFL hodně právce za jiné svaly.

A ještě jsem náhodou přišel na protahovací cvik, který mi zabral víc než ostatní: V kleku na jedné noze protahuji iliopsoas, tlačím pánev dopředu atd. To je známý cvik, byl i v behej.com. Ale pokud otočím trupem a tlačím ho na opačnou stranu než protahovaný sval, začne se napínat i TFL. Mně jiné cviky moc nefungovaly, asi jsem je dělal špatně a spíš jsem si při nich málem vykloubil kyčli.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 19.03.2011 15:44:35

>> pam65, 19. 03. 2011 14:57:36

Ahoj, moc s Tebou nemohu souhlasit. Adduktory, svaly tónické, mají právě naopak velkou tendenci ke zkracení a přetížení a proto je nutné je důkladně protahovat a ne posilovat.

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 19.03.2011 16:18:17

>> Deni, 19. 03. 2011 15:44:35

Jejda, se studentkou oboru se hádat nebudu 8-O . Povídala nám to cvičitelka na bosu. Dělá dlouho Pilatesy, … Bral jsem to tak, že když se TFL a abduuktory celkem zkracují (většina lidí chodí se špičkama ven), je antagonista slabý a přišlo mi to logické. Takže tu teorii budu muset přepromyslet. Díky

Motto: No toto!
avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 19.03.2011 18:49:42

No ono to není úplně jednoduché … Každý sval obsahuje tónická i fázická vlákna, proto se můžou zapojovat posturálních i kinetických reakcí. Některé ale mají převahu určitého systému a tak mají převážně tonickou nebo fázickou funkci. Adduktory s převážně tónickou funkcí mají tendenci ke zkrácení, přetížení, hypertrofii …¨ Ale to neznamená že v konečném důsledku jsou silné. Právě naopak. Při mírném zkrácení stoupá sval.síla, pokud je sval výrazně zkrácen a přetěžován, dochází k zmnožení vaziva (nemá kontraktilní funkci), „přestavbě“, snížení elasticity, i změně zásobení svalu. A sval je nakonec v oslabení … S tou chůzí jak uvádíš, tam bude vstupovat daleko víc faktorů, rotační složka kyčelního kloubu, postavení pánve, atd …

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 20.03.2011 19:07:59

>> rudo, 18. 03. 2011 23:11:03 Tak jsem vyzkoušela ten cvik ..kolem kyčlí to dost bolí, p. strana je malinko horší v rozsahu. Po postupném opakování se l. strana jakoby rozcvičila, pravá dost bolí a to až ke koleni, pocitově je horší celej pohyb a v poloze nahoře bolí p. strana beder. Je to faj protahovací cvik. A dneska po krátký procházce a popocházení po zahradě, mě tak bolely celý záda a boky, že mám pocit, že mi je sto. :-( Jo a to teplo..další moment..letos v zimě mi bylo při běhání pořád strašně zima na zadek a bedra.Už jsem nevěděla jak se oblíknout, takhle nabalená jsem nikdy neběhala, přesto jsem po doběhnutí měla vždycky úplně promrzlý a rudý zimou stehna a zadek. Tak se držte v teple.Páč to má Rudo svatou pravdu. Moc dík.Snad to co nejdřív zas rozhejbu.

avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 20.03.2011 19:21:24

>> megatraged, 20. 03. 2011 19:07:59 Ahoj, zkuste s fyzioterapeutem zaměřit na to SI, mobilizovat. jestli tam je blokáda, může být příčinou těch bolestí svalů a úponů kyčelního kloubu. A ještě zavzpomínejte, zda jste neměla v minulosti problémy s ledvinami, nebo gynekologického rázu, pokud se budou problémy stále vracet a opakovat, chtělo by vyšetřit i toto. ale zkusto to SI, třeba to pak vše povolí ;)

Jen mě prosím fyzoši a medici zde neukamenujte ;) píšu jen to co si myslím, že by mohlo trochu pomoci a je mi jasné, že radit takhle na dálku extra efektivně nejde … :)

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

Sloviensko

rudo muž 21.03.2011 05:00:04

>> megatraged, 20. 03. 2011 19:07:59

ta bolest je najleosia diagnostika. Pokila nebudes schopna uplne bez bolesti robit obe strany v plnom rozsahu, tak nebehaj.

Tu bolavu stranu rozhybaj pravidelne ale len jemne staci pohyb par mm, ide o to aby sa to hybalo velakrat denne a postupne sa to musi uvolnit a rozsah sa zvacsi.

Samozrejme vysetrenie chrbtice je dolezite a ako spomenula Deni – enrgeticke okruhy su poprepajane, takze ladviny a gyno mozu suvisiet

to ze spominas ze ti stale bola zima v trej oblasti naznacuje energeticku blokadu, ktora mohla predchadzat tej mechanickej.

skus is najst na nete alebo v literature info o principoch s pracou s kundaliny energiou, myslim ze blok medzi 1 a 2 pripadne 2 a 3 cakrou je dost pravdepodobny.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 21.03.2011 08:04:03

I ty opakovaný uroinfekty proběhly.V lednu jsem byla na urologii a beru dlouhodobě nitrofurantoin.Dřív jsem s tím nikdy neměla problémy, až letos.Ale funkčně je vše v pořádku.Příčinu mi neřekl. Včera jsem si na SI a kyčle nalepila hřejivý náplasti.Teplo mi fakt dělá hodně dobře.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 21.03.2011 20:21:00

>> rudo, 21. 03. 2011 05:00:04 Cosi jsem našla o čakrách a cviky na uvolnění energie, řekla bych , že by to mohla být čakra 1 a 2 .Mám hodně mizerný rozsah při cvičení na pohled tak jednoduchých cviků.A to jsem pravidelně protahovala.Ještě jsem našla další cviky na uvolnění pánve a kyčlí. Moc dík.

avatar

Sloviensko

rudo muž 21.03.2011 20:51:14

>> megatraged, 21. 03. 2011 20:21:00

v mojej filozofii je myslienka prvotna, energia druhotna a hmota je len prejav momentalneho stavu myslienky/energie.

Preto energeticka medicina mi dava velky zmysel a mam s nou vynikajuce skusenosti.

este k tym urinary infekciam :

v podstate vseobecny pincip : vsetky mikroorganizmy – bakterie virusy, plesne a vselico ine sa vacsinou zivy cukrom a rychlo sa rozmnozuje v kyslej krvi. Kysla krv je nasledok cukrovej (ale nielen cukrovej) stravy.

Vseobecne riesenie akychkolvek mikrobialnych problemov (a len tak mimochodom rakovina sa rozmnuzuje rovnako ako plesne, takze vsetky uvedene principy platia aj na nu)

je zbavit sa jednoduchych cukrov vratane ovocia a bielej muky. jest co najviac zeleneho – salaty listy bylinky a akukolvek zelenu zeleninu, brat chlorofil ako liquid, pit zelene stavy a brat zelene tabletky – napriklad z klickov psenice, jacmena atd

specialne zelene tabletky a prasky su SPIRULINA a CHLORELA ktore okrem toho ze obsahuju vsetky ziviny a tak sa da zit ciste na nich, maju obrovsky detox ucinok a zabijaju vsetky skodlive mikroorganizmy

ucinky v prvych dnoch mozu byt dost burlive, zdrzovat sa v blizkosti zachodov !!!

dalsia latka ktora zabija vsetky mikrobialne svinstva a tajne sa pozuiva aj na liecenie rakoviny je obycajna lacna soda bicarbona (myslim ze to byvala sucxast prasku do pecenia) a da sa kupit v kazdych potravinach. Par zrniek do pohara s vodou alebo bylinkovym cajom.

daju sa v tom macat nohy na liecenie a prevenciu noznych plesni – athlets foot, a keby som bol zenou tak by som v takom sedaval pripadne porozmyslal nad vyplachmi

pokial to chces riesit offline, kludni mi posli mail

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 22.03.2011 13:57:36

>> rudo, 21. 03. 2011 20:51:14 Myslíš, že je možný ,že po prvním cvičení ,kdy jsem cvičila v podstatě „cviky“/nebo spíš postoje „základnu těla“, „proudění energie“ a " stimulaci čaker" / v přírodě na kopci nad městěm/ a večer pár uvolňovacích cviků , že by se mi výrazně ulevilo?Nebo je to shoda náhod?Ne že bych byla bez potíží, ale jsem bez analgetik. Na to jak málé úsilí jsem vyvinula…mám toho dneska plnou hlavu.A bylo mi nádherně i na duši.Ani se tomu nechce věřit.

A s těma cukrama..já na nich žiju..je to regulérní závislost. Mail mám v profilu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.03.2011 20:12:48

>> megatraged, 22. 03. 2011 13:57:36

som rad, gratulujem. nahody sa stavaju len ludom, ktori na nahody veria. Krstny otec.

pokracuj v cviceniach, dotiahni to cele do konca, drzim palce.

cukrova zavislost je casto takato : do tela sa dostanu mikroorganizmy a rozmnozia sa cukrom a v kyslej krvi. Ak nedostavaju cukor, veida vypustit latky, ktore vyvolaju u cloveka velku chut na cukor az neodola a tak potvorky nakrmi. Potvorky si cyklus zdokonalia a ovladaju svojho hostitela. Problem je v tom ze po najedeni sa aj musia odlahcit, a ich vylucky (pee+poo) sposobia miernu otravu hostitela, unavu, zapaly atd.

Po odstraneni tychto potvoriek z tela von, zavislost na cukre automaticky zmizne a ak sa neskor vrati, je to signal ze sa zase dostali potvorky do tela.

napriklad mikroorganizmu ktore sposobuju nahnivanie ovocia sa dostanu do tela velmi lahko, kedze casto su uz vnutri v ovoci, riskantne su napriklad zahradne jahody. (pisem zahradne, pretoze lesne jahodky je uplne iny druh ovocia). Banany su dalsi problem, su to prave mikroorganizmy co menia skroby na cukor, dozrievaju banany, robia ich sladkymi a sposobuju hnednutie. Pocas obdobia zabijanie tychto mikroorganizmov treba uplne vylucit vsetko ovocie okrem citronov.

posli mi mail cez kontakt ak chces riesit of-forum

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 56 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.