Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další Poslední
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 05.08.2013 13:33:22

>> rudo, 18. 07. 2013 22:47:02

No jo, ale (dobře známá) sytivost není zrovna důležitým postřehem z tohoto „experimentu“. Šlo mi hlavně o cestovatelské záležitosti, z hlediska praktičnosti (vaření) a vlivu na výkonnost.

Když jsem pár let zpátky přecházel Kačkar (2500–3500 m.n.m.) za současného dodržování Ramazánu, který v Turecku právě byl, tak první dny v horách byly po energetické stránce velmi, velmi kruté. A to jsem Ramazán držel už v ČR týden před odjezdem.

Úbytek kyslíku nadmořskou výškou a nástup ketózy (o které jsem tehdy nic nevěděl) kvůli neúmyslně nízkosacharidové stravě, navíc pro tělo nepřivyklé spalování tuků – výsledkem bylo plazení se v hypoglykemii daleko za skupinou… Tentokrát nic takového nepřišlo.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 06.08.2013 20:00:19

A ještě jeden „závodně stravovací“ experiment:

Žádné doplňování glykogenu sacharidy v týdnech před závody, či v týdnu mezi závody, trvalý klidový (bezpohybový :o) režim. Při závodech jen voda, po závodech opět žádné doplňování glykogenu sacharidy.

Výsledek:

  • bez omezení výkonnosti, klidový režim zajistil samovolné doplnění glykogenu, pro takto krátké výkony dostačující
  • umístění standardní, dle očekávání (tj. nic moc :o), výkony na úrovni předchozích let, tedy nedošlo ke zhoršení
  • lehká komplikace po triathlonu (po cílovém kolapsu z dehydratace) – při hospitalizaci nutnost odmítnout nemocniční stravu (v okresní nemocnici opravdu nedostanete nízkosacharidový vegetariánský oběd… ;o)

Závěr:

  • zdá se, že nízkosacharidově tělo „trénuje“ i bez pohybu, sice žádný nárůst, ale ani pokles výkonnosti, zkrátka udržovací režim
  • je to ovšem subjektivní pocit, protože nemám samozřejmě k dispozici žádné kotrolní „já“ na jiné dietě, či jinak pohyblivé…
  • na krátké výkony stačí pasivní regenerace glykogenu
  • před delšími výkony (maraton) je po případném příjmu sacharidů vhodná delší pauza (1–2 dny), či dokonce hladovka, k odblokování lipolýzy
Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 06.08.2013 20:29:03

>> rudo, 29. 04. 2013 05:47:54

Tvrzení v článku, že se nedá běžet maraton ráno na lačno je poněkud nepodložené… Či snadno vyvratitelné..

>> Desert, 29. 04. 2013 06:41:55

Má AKBR nějaký vztah vůči RQ? Podle 0,7 u MK to tak vypadá, jen ta glukóza až do 2 tomu neodpovídá… A je to tak, že např. 50 % MK + 50 % glukóza = AKBR 1,35?

A proč je laktát zmíněn u zakyselení z oxidace MK? Nebo snad AKBR zvyšuje jen aerobní glykolýza, kdežto anaerobní (fermentace na laktát) AKBR naopak snižuje?

A nakonec, když se ketony bez problémů zapojují to citrátového cyklu (akorát z druhé strany :o), tak proč se měly „odbourávat“? Nebo je tím myšleno právě to?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.08.2013 21:36:02

>> oblivion, 06. 08. 2013 20:29:03

ja som len dal link ako studijny material, v takych pripadoch to neznamena ze suhlasim alebo nesuhlasim so vsetkym co tam je ved nech si kazdy precita a spravi svoj nazor

ovsem povedal by som ze v pripade snahy o osobak na maraton bude vhodne dat peceni nejaky ten cukrik, ak sa ale jedna len o odbehnutie maratonu tak samzorejme je to mozne aj bez jedla aj bez vody aj bez topanok aj bez trenirok aj bez cisla aj bez startovneho

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.08.2013 21:38:48

"Taking responsibility for everything that comes into your experience

will bless you with unlimited power to create what you prefer."

  • Tony Balistreri
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 07.08.2013 09:34:57

>> rudo, 06. 08. 2013 21:36:02

Jasné…

>> oblivion, 06. 08. 2013 20:00:19

>> Desert, 29. 04. 2013 06:41:55

Ještě by mne zajímalo, zda lze jen dietním režimem zvýšit ukládání MK ve svalech, či zda aspoň vůbec probíhá (stejně jako pasivní regenerace glykogenu), nebo jestli k tomu už je potřeba opravdu pohyb?

EDIT: Tak už mám odpověď: Dieta stačí. :o)

„… IMCL [intramyocellular lipids] content is increased in the trained state. In addition, IMCL content is highest in oxidative, type 1 muscle fibers. … However, elevation of plasma fatty acid levels or dietary fat content also increases IMCL content, suggesting that skeletal muscle also stores fat simply if the availability of fatty acids is high.“

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Zvolen

tiborw muž 07.08.2013 09:40:03

>> oblivion, 07. 08. 2013 09:34:57

Noo, myslim že viac svetla do problematiky tukoveho metabolizmu moze vniest tento clanok:

http://ajcn.nutrition.org/…/2/558s.full

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 07.08.2013 14:19:12

>> tiborw, 07. 08. 2013 09:40:03

Pěkné, ale:

  • píší tam jen o účincích pohybu, jako by to bez něj nešlo… ;o)
  • je to spíš seznam toho, co se ještě neví a bylo by tedy vhodné zkoumat

V referencích mají zajímavé pojednání o MCT.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 07.08.2013 14:41:53

>> oblivion, 07. 08. 2013 14:19:12

Články z 80-tých let jsou v této oblasti mol. biologie „jak z pravěku“ ;-).

Něco málo o změnách v mitochondriál. proteomu vyvolaných cvičením naznačuje třeba tohle: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21360670

http://onlinelibrary.wiley.com/…1000597/full

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 09.08.2013 09:47:04

>> jm1, 07. 08. 2013 14:41:53

Ani u jednoho odkazu se nedostanu na plný text… :o(

Ten článek o MCT je sice z „pravěku“, ale překvapivě neobsahuje některé bludy, které se ještě dnes objevují v univerzitních skriptech (např. MIT), oficiálních doporučeních zdravotnických organizací či dokonce jako východiska některých současných studií…

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 09.08.2013 10:22:07

>> oblivion, 09. 08. 2013 09:47:04

Dej/posli kontakt, kde jsi schopen prijmout e-mail s cca 3/4 MB velkym PDF …

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 20.08.2013 16:07:58

Uvažuju, že občas taky jedu na nízko sacharidové stravě. Slanina moc sacharidů nemá, ne? :D

avatar

Bratislava

Brutto muž 21.08.2013 12:35:00

>> Eirrikr, 20. 08. 2013 16:07:58

Pokial ju jes spravne – teda bez chleba, tak je to parada :)

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 21.08.2013 14:20:14

No jasně, že bez chleba. Jím ji pořádně prosmaženou v oleji, občas s volími oky, bílkoviny jsou taky třeba.

Když jsem zjistil, jak moc mi sacharidy ničí tělo, začal jsem si k tomu dokonce odříkat i kečup! Teď už jen sledovat pozitivní dopady na mé tělo.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 21.08.2013 20:27:40

>> Eirrikr, 21. 08. 2013 14:20:14

Zkus místo kečupu čisté rajčatové pyré.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 21.08.2013 21:28:34

>> Eirrikr, 21. 08. 2013 14:20:14

ku slanine patri cibula. kto sa prehrabava forami o strave a o zdravi, urcite prisiel na diskusie o tzv ; " sirna patlanina"

kde sa miesaju siru obsahujuce potraviny so specialnymi tukmi do akejsi emulzie a toto ma liecit vsetko od ekonomickej krizy az po imperializmus, OK teda tusim je to protirakovinove… typicky sa miesa naprikald bryndza alebo tvaroh s nejakymi olejmi.. ja to neovkladam, ale cibula obsahuje siru a slanina je tuk a nasi predkovia, ktori boli prilis mudri na to aby sa nechali oklamat nizotukovou propagandou zili na cibuli a slanine cely rok.

a z klasiky (slovenskej) z rozhovoru Lasicu so Satinskym : co bude dnes na veceru ? cibula na masti ! ale ved to bolo vcera. nie vcera bola mast na cibulke.

podavali to ako strasnu srandu, ale v podstate len sirili mudrosti storociami odskusane

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 22.08.2013 13:49:35

Je to pravda. Nehovorim, ze by som sacharidy uplne vylucil z mojho jedalnicka, ale v kazdom pripade som ich v poslednom roku poriadne obmedzil. Az tak, ze na firemnych obedoch vyzeram ako exot. A cudujsa svete, citim sa ovela lepsie, vykony idu stale hore a kila dole. A to si nezriedka doprajem na veceru kilove pecene koleno, rebra a podobne smakulady :)

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 22.08.2013 14:07:35

Ja si dovolim takovy svuj vstup s odstupem. Nechci nikoho namlouvat ani na ani proti sacharidum. Proste jak to vidim ja. Nizkosacharidovku jsem si zkusil nekolik (6) tydnu. Jidla ktere jsem pri ni jedl jsou vpodstate moje oblibene – treba michane vajicka na slanine s cibulkou jsou fakt bomba. Klobasa. Tucny tvaroh…

Ale celkove mi strava s nizkym obsahem sacharidu vubec nevyhovovala. Citil jsem slabost a unavu svalu. Rozbihani do kazdeho treninku bylo psychicke utrepeni, I kdyz jsem se pak chytnul a tempo bylo pozdeji normalni a bezelo se fajn, ta nechut zacit neco delat a temer neustala bolest svalu nebyla vubec prijemna. Hubnuti se taky nic moc neprojevilo, kdyz jsem jedl dost na to abych nemel hlad a omezil pocity slabosti tak jsem spis pribiral.

Taky jsem si v nizkosacharidovce zabehl pulmaraton za 1:17 a to ve stavu kdy jsem po delsi treningove pauze nemel na vic nez mozna 1:16. A to jsem jeste uvod krute prepalil, takze ani vykon v pulmaratonu nejak vyrazne nizkosacharidovka neovlivnila. No ale po dobehu jsem se necitil unaveny, nemel jsem pocit ze jsem do zavodu dal vsechno. Ackoliv jsem bezel na hrane moznosti a na vic jsem nemel, tak ten limit byl prave v tom, ze jsem nedokazal spalovat dostatecne rychle energii abych bezel tak rychle jak to skutecne umim.

Zhrnuto, na nizkosacharidovce dokazu klidne fungovat, vykonnostne na nerozeznani od normalni stravy. Ale pocitove je to uplne nafigu, a resit co kde a jak budu jist je pro mne zbytecna komplikace.

avatar

Český Těšín

somewhere muž 22.08.2013 16:35:55

>> SlavoK, 22. 08. 2013 14:07:35

Dovolim si taky poznatek. Sam mam zkusenosti, ze na nizkosacharidove diete se clovek mozna subjektivne „citi lehci“ ale fyzicka vykonnost je omezena. Je to mozna vyhodne u deletrvajicich nizkointenzitnich aktivit, ale pri potrebe podat plny vykon nikoliv. A krome toho ke spalovani tuku i odbouravani laktatu je potreba mit i cukr. Pak zavisi od toho jak ktery organizmus naklada s glykogenem. „Maratonsky“ bezci rychleji prechazi na tuky a cast glykogenu, kteri by anaerobove spotrebovali v prvni hodine maji v zasobe. Kamarad, ktery dietu drzel strikte a trenoval (a sel do toho take kvuli hubnuti) referoval, ze byl totalne odrovnanej. Po dvou mesicich co zhubl 10kilo postupne pridal mene sacharidu do stravy a stejne raketove pribral 15kilo. Domnivam se ze zadne extremni experimenty nikomu neprospeji a obecne rady nefunguji.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 22.08.2013 20:15:06

>> somewhere, 22. 08. 2013 16:35:55

Hele, mam v tom urcite trochu bordel, ale podle mne:

  • ani intenzivni vykonnost neni omezena (viz Slavo), pokud mas doplneny glykogen; ten se samozrejme na NSD doplnuje pomaleji a treba superkompenzace nepripada v uvahu (bez prijmu S)
  • cukr k paleni tuku potreba neni: both muscle fat and carbohydrate burn in an amino acid flame, a to ani nemluvim o ketogenezi, ktera toto obchazi
  • glykogen se vyjma prvnich malo minut kyslikoveho dluhu nespotrebovava anaerobne (presneji jen v nepatrnem mnozstvi), ale normalni aerobni glykolyzou – samozrejme pokud nejde o vysokou intenzitu, kde uz je opet kyslikovy dluh; (jeste presneji je mozne, ze casto dochazi prvotne k fermentaci na laktat, ale vzhledem k prebytku kysliku je rychle recyklovan); kazdopadne ti „anaerobove“ zcela jiste nebezi maraton anaerobne

S ostatnim diskutovat nelze, zkusenosti jsou fyziologicky a mentalne individualni (to skoro pripomina φ10 ;o), a tezko povrchne odhadovat, kde kdo dela jakou chybu. Pro mne napriklad NSD neni zadny extremni experiment, ale naprosta nevyhnutelnost (z duvodu hormonalni dysregulace), tedy zatim jedine funkcni reseni…

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 22.08.2013 20:30:41

http://www.ultimateenergydiet.com/…drain-energy

clanok je relevantny aj do vlakna o depresii, najme ten lepok, muka obilniny pod bodom c1.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Český Těšín

somewhere muž 22.08.2013 20:56:26

>> oblivion, 22. 08. 2013 20:15:06

Nehazel bych sacharidy do jedneho pytle. Biochemicky mame samozřejme vsichni stejny krebsuv cyklus atd, ale kazdy se narodi s jinym pomerem svalovych vlaken. Bezec s prevahou rychlych vlaken bude prevazne aerobne spalovat glykogen a kdyz se jeho zasoba snizi prejde na tuky ke spalovani kterych bude rozkladat vlastni aminokyseliny. To mi nepripada vyhodne. Jestli se da tohle nejak treningem vyrazne zmenit to nevim. Takovou predstavu jsem si udelal ja. Rad bych vedel, jestli se da prednostne paleni tuku nejak vynutit, ale to asi tezko nekdo zmeri. Ja jsem zatim zavisly na sacharidech :-) (prednostne komplexnich)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.08.2013 21:22:56

>> somewhere, 22. 08. 2013 20:56:26

kazda zavislost je liecitelna, pokial pacient naozaj sa chce vyliecit, inak to nema cenu a netrap sa s tym, uzivaj si zivot a zabudni ze existuje takato tema na fore

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

makys žena 23.08.2013 07:01:27

Dlouho jsme si to nechtěla přiznat, protože chuťově mi no-karb strava naprosto vyhovuje, příloha je pro mě něco co kazí požitek z masa(což je u holky docela neobvyklé :D), ale chtě nechtě musím dát za pravdu SlavoK. Vytrvalostní běhy a lehčí úseky jsou v pohodě, ale intenzivní tréninky a závody se bez cukrů prostě pořádně zvládnout nedají. Při většině běžných činností jsem se cítila výborně, ale pak jsme občas i já narazila na to, že sacharidy nejsou složkou výživy zbytečně – třeba dvanáctihodinové řízení na jih začalo být od půlky docela zajímavé :P . A hlavně jak říkám, snažím se trénovat na střední tratě, především 1500m a na výkonech mi docela záleží a bohužel jsem zjistila, že tudy cesta nevede. Snažím se teď o nějaký kompromis, jsem maso-vajíčko-sýro-tvarohomilec, takže jenom na těstovinách bych asi umřela, ale zkouším to formou dělené stravy – střídám porce B a S a zatím mám pocit, že to by mohla být cesta..

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.08.2013 08:17:38

vidim ze je sustavne to iste nedorozumenie, nizkosacaharidova strava vobec neznamena ze nemozu byt obcas cukrove dni, su systemy kde sa umyselne cukrovy den planuje napriklad kazdych 7 dni, je to na to specialny dovod

dalej aj bezcukrovy bezec spravi vynimku koli pretekom, bezec moze trenovat bezcukrovo a dat si cukor pocas zavodov alebo den pred a nic tym neporuzuje, naopak, ovsem skutocny pretekar nepreteka kazdy tyzden a bude jest cukro len naozaj koli velmi dolezitym zavodom. neveim rpeco je na to nazor ze ak jeden v roku clovek spavi vynimku ze tym padol cely system ?

strava nie je manzelstvo nejde o neveru alebo podvadzanie, zacnime uz brat aj tu stravu trochu lahsie a relaxovane.

a bezec ktory trenuje bezcukrovo ma porom ovela lepsie vyuzitie aj cukrov na zavode ak sa rozhodne spravit ten zavod cukrovym

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.08.2013 09:08:05

>> rudo, 23. 08. 2013 08:17:38

S tymto mozem len suhlasit, aj ked otazne je, ci naozaj KAZDEMU moze pomoct nizkosacharidova strava. Mnoho ludi je intolerantnych na gluten, vacsina vsak nie. Mnoho ludi ma problem s inzulinovymi vykyvmi, vela ludi vsak nie. Mnohi doslova zeru rafikovany cukor – su zavisli na sladkostiach – ci sa precpavaju bielou mukou, mnoho ludi vsak nie. Nizko sacharidova strava je fajn pre beznu, mierne aktivnu populaciu, ale je velmi tazko realizovatelna pre vykonnostnych az vrcholovych sportovcov, ktori maju niekolko vysoko intenzivnych dni v tyzdni. Keby sa na kazdy takyto den pripravilo zvysenim prijmu sacharidov, tak zo 7 dni v tyzdni by boli mozno 3 NS a ostatne uz nie. Ak nie, trening by sa nemohol previest v spravnej intenzite.

Tiez som si nevsimol, ze by najlepsi bezci (nehovorim o ultra bezcoch, ktori vo vysokej intenzite behaju leda tak vo sne) nejako ficali na NS strave: polenta (z kukuricnej maizeny), injera (obilninove placky, ci aj kase – to je etiopska verzia ugali), mlieko s cajom a obrovskym mnozstvom rafinovaneho cukru, kava v Etiopii, sem tam maso, samozrejme zelenina a ovocie. To je zaklad stravy africkych vytrvalcov. Celkom im to beha podla mna. Samozrejme tam nevidime polotovary, muffiny, pizzu, ravioly, gnocchi, cokoladu, keksiky, atd., ale sacharidy a pravidelne ano.

Ked nehovorime o vykonnostnom sporte, tak NS strava mi pripada rozhodne rozumnejsie riesenie, ako bezny jedalnicek zapadneho cloveka. Mimochodom, aj podstatne znizenie porcii jedla a s tym spojeny nizsi kaloricky prisun. Vacsina z Vas uz pocula o zdravi nemeckej populacie prvych 10 rokov po vojne, ked obyvatelstvo malo velmi redukovany prijem potravy a vsetko bolo na listky: minimalny vyskyt kardiovaskularnych chorob, ziadne alergie a ine civilizacne neduhy. Posunme sa o 20 rokov vpred do „blahobytu“ a v Nemecku je epidemia infarktov, alergii, autoimunnych ochoreni… To pokracuje dodnes.

Tolko moj vstup.

Este, Rudo ten odkaz na Yuriiho propagacnu stranku k jeho knizke… no, neviem ci s bodom 2 uplne suhlasim, najma s mechanizmom posobenia kofeinu. Ono to chemicky funguje uplne inak a viaze sa na ine receptory. S cukrom suhlasim a mozno aj s prvym bodom, ale toto vysvetlil zle.

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.08.2013 11:59:51

>> Mato, 23. 08. 2013 09:08:05

ten link bol koli lepku, ja som ten jeho kofein necital,

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.08.2013 12:16:39

>> Mato, 23. 08. 2013 09:08:05

trenovat v intenzite pre mna nutbne neznamena ze trenunk je v predpisnej rychlosti ale je to v stupni usilia namahy % toho co sa da v ten den dokazat

a tak napriklad 95% max mozneho usilia podeleneho na nejake intervaly, v zime na snehu bude znamenat nejaku rychlost, v lete v tretrach na drahu inu rychlost, den po tempovom dlhom treninku inu rychlost ako v den po dni volna atd

takze aj s prazdnym glykogenom ta rychlost bude ina ale intenzita 95% z max mozneho usilia sa da vzdy dosiahnut

pritom moc nepropagujem merat to usilie tepometrom, pretzoe to moze byt hodne zavadzajuce

a tak useky nabehane v hlbokom sehu a bagnadzach sa potom v lete pobeiza ovela lahskie a rychljie tak aj useky nabehane bez cukru sa v sezone pobezia ovela rychlejsie ked sa cukro da.

netreba byt tak upnuty na tie cisla rychlosti v treninkovom denniku.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 23.08.2013 12:29:48

>> somewhere, 22. 08. 2013 20:56:26

Aha, díky za vysvětlení těch „anaerobů“, byl jsem vedle, teď už chápu, jak to bylo myšleno. Co se týká možností „vynucení přednostního spalovaní tuků“, tak kromě absence glykogenu (tos asi nemyslel, že ;o) se tréninkem dají některá vlákna částečně přeučit. A tréninkem i stravou lze zvýšit ukládání tuku do svalů, takže je rychleji k dispozici. Měří se to přímo, biopsií.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 23.08.2013 22:30:24

>> rudo, 23. 08. 2013 08:17:38

vidim ze je sustavne to iste nedorozumenie, nizkosacaharidova strava vobec neznamena ze nemozu byt obcas cukrove dni, su systemy kde sa umyselne cukrovy den planuje napriklad kazdych 7 dni, je to na to specialny dovod

No takuto definiciu vidim poprvykrat.

Ked niekto prehlasuje ze je vegetarian, ale raz do tyzdna si da maso, tak nie je vegetarian. Stejne tak podla mna ked si raz do tyzdna da vysokosach den, tak nie je na nizkosacharidovej strave. Prinajmensom nie na nizkosacharidovej strave ako je definovana v mne dostupnej literature. Je to proste nejaka forma stravovania, ale prosim nemiesajme zavedeny pojem nizkosacharidova strava – tj. bezne do 50g sacharidov pre intenzivne sportujucich do 80g denne bez vynimky. S inymi formami diety, potom je z toho len chaoz.

Vysvetlim aj jeden z dovodov. Budem pisat o relativne intenzivne trenujucom hobikovi vytrvalcovi. Objem sach v svaloch je obmedzeny na cca 300g. Maximalny objem moze byt vyssi, ale ten bezne nedosiahne, iba ked uberie na treninkgu napr. tyzden pred dolezitym pretekom. Po narocnejsom treningu sa ale nedostane ani na svojich 300g na dalsi den, nestihne tak rychlo doplnit vydanu energiu. Preto niekedy nadviazane tazke treningove dni simuluju intezivny beh v nedostatku energie = zaverecne casti maratonu. Ked ale bude na NSD nedoplni tych 300g ani za dva, tri dni, pretoze sach. neprijima. Napriek tomu ale ciastocne doplnuje – vytvara si sacharidy z mastnych kyselin. Lenze toto je proces samozrejme pomalejsi a narocnejsi, nez zjest spagety a cez inzulin rovno zjedene napchat do svalov. Telo sa postupne nastavi na system ze ma malo sach jak vo svaloch tak v prijatej strave a tak s nimi setri aj pri vykone.

LENZE, ak jeden den prijme vela sacharidov, nenasytene svaly ich rychlo natiahnu do seba. Takze dalsi den je zase v plnom stave. Nemusi setrit a pokial neda aspon polmaraton v zavodnej intenzite, tak este spusta sach zostane aj na dalsi den, pocas lahsich dni sa doplni sach viac vlastnou tvorbou a proste nez sa to vsetko vycerpa a nastavi sa zase na nejky sach usporny rezim tak tu mame dalsi den s velkym sach prisunom. Nevravim ze to nemoze byt tiez pre niekoho a za nejakym ucelom dobra cesta. Ale uz to nenazyvajme nizkosacharidova strava. Je to uz skor urcita forma sacharidovych vln.

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.