Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Salomon » Salomon XR Crossmax

Salomon XR Crossmax

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 12.04.2011 22:04:43

Ahoj, nemáte s nimi někdo zkušenost? Hledám boty na delší běhy (20 – 50 km), přibližně 2/3 terén (polní a lesní cesty, kameny) a 1/3 silnice. Nemusí být rychlé (závodní boty mám INOV8), spíš pohodlné, vhodné pro nabíhání objemů – nejde mi poskládat trénink jenom terénem, to bych musel běhat pořád dokola :-(, a už se mi moc nechce běhat jen po silnici. Uvítám jakékoliv alternativy, ale podle zahraničních recenzí jsem si říkal, že by Crossmaxy mohly být dobré.

avatar

Velké Meziříčí

Celkem 5063 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:59 (2011)
půlmaraton: 0:00:00 (2018)

drhor muž 13.04.2011 08:54:44

Běhám něco podobného jako Ty a šel jsem dle recenzí do Tiexpertu pro Crossmax na jistotu. Zkoušel jsem je,ale pořád mi nějak nesedel, potom mi prodavač přinesl XT Wings a ty padly na nohu jak ulité a ted si nestežuji . Prodavač říkal, že sám Crossmax testoval a nic moc, jak z toho dělá Salomon v reklamě . Rozhodně tedy ne boty na silnici ! Ale jak říkám, mě víc sedí ty XT Wings ,ale je třeba to vyzkoušet, Crossmax jsou taková pohodlná bačkúrka, ale ty Wings jsou lehčí a lepe mi sedí na noze. Ale zkoušej a zkoušej :-)

Motto: Když už nemůžeš, tak ještě dvakrát můžeš :-)
avatar

Celkem 5314,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2016)
půlmaraton: 1:47:01 (2016)
maraton: 4:12:05 (2014)

LemonaidLucy žena 13.04.2011 09:27:17

Ja to mam zas opacne, mne lip sedi Crossmaxy. Beham vetsinou po lese, trave, proste v terenu, po silnici malo. Na kombinaci (pokud musim bezet po silnici vetsi kus), tak radsi Crossmaxy. Wings jsou o zdibec lehci, ale jsou taky tvrdsi, do hrubeho terenu, nebo treba na snih jsou super, ale na silnici v nich vubec nemuzu. V Crossmaxech jo. Takze na pobihani po lese, lesoparku a silnici mam radsi ‚backurky‘. Ale kdyz jsem behala v Krkonosich, tak se Wings vyznamenaly, tam by to naopak Crossmaxy asi nedaly. Kdyz si zkusis oboje, tak hned ucitis rozdil. I v ohebnosti/tvrdos­ti boty – Crosmaxy maji celou spicku krasne mekkou. Chce to proste zkusit:-)

Motto: "When things are tough, you get tougher.” Chrissie Wellington
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 13.04.2011 09:31:37

>> Dda, 12. 04. 2011 22:04:43

ked uz mas INOV-8, tak naco spekulujes so Salomonom? Uznas sam, ze INOV-8 je kvalitna znacka a mas tam boty na rozne povrchy, aj na zmiesany teren. Je tam z coho vybrat…

avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 13.04.2011 21:50:03

Ahoj, moc děkuju za pomoc a radu:

>> Andyxx7 Inov8 jsou super boty do terénu, ale když jsem teď prohlížel modelovou řadu Roclite, která by pro moje účely byla asi nejvhodnější, tak mě trochu odrazuje podrážka. Na závody mám X-talon 212, ale tento rok jsem je použil tak pětkrát – chce to buď bláto nebo sníh, jinak to bolí.

>> drhor Díky za doporučení XT Wings, myslím, že by taky mohly být dobré! Přes ně jsem se ještě dostal k modelu XA pro 3D ultra, ale ty mi zas přišly moc robusní.

>> LemonaidLucy Až v pátek půjdu do Triexpertu v Brně, určitě si nechám ukázat oboje, možná mi doporučí ještě něco, a dám pak vědět, jak jsem pochodil. Dík!

avatar

Čuťas žena 13.04.2011 22:19:49

>> Dda, 13. 04. 2011 21:50:03

No a co tak INOV8-f lite 310.

avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 18.04.2011 16:43:36

Ahoj všem, nakonec jsem si v Triexpertu vybral crossmaxy – zejména kvůli větší šířce ve střední části nohy. Wngsy sice byly pocitově daleko „běžečtější“, ale měly o dost užší tu (klenbovou?) část mezi předkem nohy a patou. Vůbec si ale nejsem jistý, jestli jsem udělal dobře. Dnes jsem si v nich odběhl lehkých 10 km, většinou terénem, a udělal se mi malý puchýřek právě v té střední části nohy. Vložka je tam totiž ze dvou různých materiálů a „láme“ se v tom místě … Jinak pocitově jsou pomalejší, ale chodidlo v nich nedostává tolik zabrat, jako v jiných botách – kromě výše zmíněného jsou vcelku pohodlné. Je jasný, že si noha musí na nové boty zvyknout – napíšu sem příští týden, až v nich budu mít naběháno aspoň 100 km.

avatar

Celkem 5314,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2016)
půlmaraton: 1:47:01 (2016)
maraton: 4:12:05 (2014)

LemonaidLucy žena 18.04.2011 20:20:53

>> Dda, 18. 04. 2011 16:43:36

Pri prvnim vybehu v Crossmaxech se mi udelaly puchyre na obou klenbach:-) Ted uz je to v pohode. At to beha!

Motto: "When things are tough, you get tougher.” Chrissie Wellington
avatar

Tišnov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Dda muž 19.05.2011 20:15:08

Tak už jsem s crossmaxama odběhal pár stovek kilometrů, běhám v nich tak třikrát do týdne zhruba měsíc (střídám ještě s dalšími) … podle mě to není příliš vydařený model. Když se mi na klenbách dělaly ze začátku puchýře, říkal jsem si, že se to spraví. Dnes jsem dal třicet kilometrů a jako vždy mám na obou klenbách dva větší puchýře – jediné, co mi předtím pomohlo, je podlepit náplastí. Navíc mi boty pořád nesedí – nevím, jak to přesně popsat, ale připadají mi těžkopádné. Ze začátku mě taky hodně bolela levá achilovka, ale to je dané mým došlapem – na levé noze mám víc propadlou klenbu než na pravé – navíc se to už spravilo, jak jsem si boty „vyšlápl“. Takže konečný verdikt: příliš spokojený nejsem, příště si vyberu raději pouze krosový model, žádného „hybrida“.

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.