Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Software k S625X

Software k S625X

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 30.09.2005 10:05:54

Teprve včera jsem si nainstaloval software k moji S625X. Pretahl jsem vsechny zaznamy z hodinek do compu a jal se analyzovat. Ale nejak mi to nesedi napr. Udaje v hodinkach: 10km, 44:49min, tepovka (prumer/max): 155/165 Udaje v compu: 9.3km, 43:00 min, tepovka: 154/162.

Spravne jsou samozrejme udaje v hodinkach, to jsem skutecne nabehal.

Vite nekdo proc to tak je (ten rozdil), nebo co udelat aby to tak nebylo? Takovy software je pak uplne na h***o.

Beet

avatar

Mělník

rastef muž 30.09.2005 10:25:38

Jo, taky jsem tim byl zklamanej. Poslal jsem dotaz na HelpDesk Polaru a odpoved byla vicemene na nic. Ale od ty doby uz rozdily tolik nevnimam, protoze se na presny udaje koukam az v PC. Moje rozdily ve vzdalenosti byly podstatne mensi a v tepovce jsem si zadnych rozdilu nevsiml. Ale souhlasim s tebou, ze stejny data by mely vest ke stejnym vysledku. Jak jsem se dival na *.HRM soubory, udaje se tam ukladaji pouze v inkrementalni podobe (tj. vzdalenost ubehnuta napr. za 5 sekund). Pri scitani tolika malych cisel asi dochazi k nejakym zaokrouhlovacim chybam. Je mozne, ze hodinky pro zobrazeni obsahuji celkovy udaj za celou dobu behu, kde k zaokrohlovani nedochazi…

Tady je moje komunikace s firmou Polar:

Dear User, Thank you for your message.

The reason is that the data is taken from the samples. This can result in small differences. The HRM and the PPP has slightly different algorithms, and that is causing the differences.

A good calibration is also mimimizing the differences. Please can you set the recording rate to 5 second sample rate, this should reduce the differences in distance. You also need to ensure that the user settings on the wrist unit are synchronised to that of the PPP software.

Best Regards, Matthew Harrison

Customer Support Assistant Polar Electro Oy Finland _____________­_______________________

4. Data Transfer & Software 4.1 Polar Precision Performance Software Product name (e.g. Polar S625X) : [„Polar S625X“] Serial number (e.g. F422A30100213) : [""] Software version (e.g. 4.02.035) : [„4.02.035“] Operating system (e.g. Windows XP) : [„WinXP“] Communication method : [„IR: non-Polar IR port or device“]


Your feedback : ["Hello!

I have been using Polar S625X for half a year now and I am very pleased with it! Yesterday, however, I ran 28 km. I stopped when the Distance on the wrist unit showed 28.1 km. I was very surprised when I downloaded the data into my PC and the Polar Precision software shows only 27.7 km distance for the excercise. I am not arguing about the sensor accuracy, but how can the wrist unit show different distance than the software for the same data? If I choose the exercise in the calendar, show the graph and select Display/Lap Times, choose the Speed tab, then the aggregate distance is howed properly (28.1). I am using Czech version of the software, so I am sorry if the menu items translation is not absolutely correct.

I would appreciate your hints how to avoid this in my future exercise. I can send you the data with the exercise if it helps.

Thank you very much,

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 30.09.2005 12:11:18

[quote=Beet]Teprve včera jsem si nainstaloval software k moji S625X. Pretahl jsem vsechny zaznamy z hodinek do compu a jal se analyzovat. Ale nejak mi to nesedi napr. Udaje v hodinkach: 10km, 44:49min, tepovka (prumer/max): 155/165 Udaje v compu: 9.3km, 43:00 min, tepovka: 154/162.

Spravne jsou samozrejme udaje v hodinkach, to jsem skutecne nabehal.

Vite nekdo proc to tak je (ten rozdil), nebo co udelat aby to tak nebylo? Takovy software je pak uplne na h***o.

Beet[/quote] Tak to jsem fakt blazen. Nikdy jsem tehle problem nemel a to uz PPP pouzivam pet let.

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 30.09.2005 15:50:27

[quote=Lubosh]A ne­ní jedno, když to o 700 metrů hapruje?:-)) I když za 11 000 Kč by to nemělo, to je jasné.[/quote] Celkem jedno to je, stejně si to zapisuju do papiroveho treninkoveho deniku. Ale kdyz takovy soft Polar nabizi, mel by fungovat spravne. Myslel jsem si, ze krasne uvidim tydenni a mesicni soucty, ale takhle nesedi ani vzdalenost ani casy.

Je nejaky jiny soft, ktery by komunikoval s Polary? Myslim, ze uz se to tu (nebo na Pandore) probiralo.

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 30.09.2005 19:07:19

[quote=Beet][qu­ote=Lubosh]A ne­ní jedno, když to o 700 metrů hapruje?:-)) I když za 11 000 Kč by to nemělo, to je jasné.[/quote] Celkem jedno to je, stejně si to zapisuju do papiroveho treninkoveho deniku. Ale kdyz takovy soft Polar nabizi, mel by fungovat spravne. Myslel jsem si, ze krasne uvidim tydenni a mesicni soucty, ale takhle nesedi ani vzdalenost ani casy.

Je nejaky jiny soft, ktery by komunikoval s Polary? Myslim, ze uz se to tu (nebo na Pandore) probiralo.[/quote] Je. Pry je opravdu dost dobry, lec placeny. Jeden kamos mi o nem rikal. Zjistim.

avatar

pavelsacha 30.09.2005 19:41:54

tak to mě taky zajímá – jestli to nestojí moc, tak investuju. Jinak problem různých naměřených hodnot v samotném přístroji a v SW zaznamenávám i u S725. Předpokládám, že jde o chybu v SW, neboď samotná aplikace UpLink prodělala již několik změn a na několik dostatků jsem několikrát výrobce upozorňoval – něco napravil, něco ořezal a teď to nějak tak funguje. Stejně to bude i s SW na CD – např. přiřazování značek v profilu trati bylo někdy rozhozené – nyní po upgradu je to v pořádku – S410 uměla barevně rozlišit ( posunout ) přpínání TF limitů a všechno co je nový už to neumí.......

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 13.10.2005 22:35:56

Malinko jsem to zkoumal a přišel jsem na následující zjištění. Rozdíl mezi skutečnými hodnotami v hodinkách a hodnotami v PPP je závislý na intervalu ukládání dat v hodinkách. Když jsem byl v Londýně, tak jsem měl interval ukládání 60 s, protože jsem nevěděl kdy se dostanu k počítači. Pak byly rozdíly tak velké, jak píšu v úvodním příspěvku. Teď když už jsem doma, tak mám interval ukládání 5s a rozdíly jsou minimální, nebo dokonce žádné. Takže pokud chcete mít přesnější údaje v počítači, dejte si interval ukládání dat 5s.

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 17.02.2006 07:52:58

Tak jsem náhodou zabrousil na stránky příslušenství k Polarům http://www.polarczech.cz/ . Zaujalo mě, že dělají sporttestery pro koně. Jó pokrok nezastavíš. :-))

Dále jsem byl v šoku z ceny snímače na nohu. 4800 Kč je fakt nářez. Jednou mi totiž spadl z boty, ale naštěstí jsem to hned zmerčil. To spadnutí byla ale moje chyba. Byl jsem zrovna nějaký roztržitý a snímač jsem jen zacvaknul, ale už jsem ho nezajistil tou gumkou. Od té doby než vyběhnu tak dvakrát zkontroluju ;-).

avatar

Celkem 246 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:31 (2005)
půlmaraton: 1:20:40 (2005)
maraton: 3:08:16 (1998)

Zdendis muž 07.09.2006 08:25:34

Docela by mě zajímalo jestli někdo z vás používá při běhání úseků to nastavení intervalů. Já jsem to zkoušel a moc mi to nevyhovuje. Nastavil jsem si to na ruční spouštění a pauzu na 1:30. Blbé už je to, že musím při přepnutí intervalu na pauzu ten čudlík dlouho držet, jinak se mi pouze zaznamená laptime. A pak, že nejde nastavit na tu pauzu jiné tepové limity, takže to po chvilce (uklidnění tepu) začne pípat. A když doběhnu úsek, tak se to hned přepne na pauzu a já se ani nemůžu podívat za kolik jsem to šel. Asi budu radši používat laptime a limity si nastavím ve větším rozmezí.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 11.09.2006 13:23:58

Možná vyzkoušej Sporttracks, ten bere jen to, co je v počítadle.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 13.09.2006 17:24:53

[quote=Traged][qu­ote=Beet][quo­te=Lubosh]A ne­ní jedno, když to o 700 metrů hapruje?:-)) I když za 11 000 Kč by to nemělo, to je jasné.[/quote] Celkem jedno to je, stejně si to zapisuju do papiroveho treninkoveho deniku. Ale kdyz takovy soft Polar nabizi, mel by fungovat spravne. Myslel jsem si, ze krasne uvidim tydenni a mesicni soucty, ale takhle nesedi ani vzdalenost ani casy.

Je nejaky jiny soft, ktery by komunikoval s Polary? Myslim, ze uz se to tu (nebo na Pandore) probiralo.[/quote] Je. Pry je opravdu dost dobry, lec placeny. Jeden kamos mi o nem rikal. Zjistim.[/quote] Už jsem to zjistil, je to http://www.cyclingpeakssoftware.com/ . Je tam trial verze, importuje to i stará data z Polaru. Sám jsem nezkoušel, nicméně reference mám dobré.

avatar

Nymburk

10 km: 0:34:12 (1996)
půlmaraton: 1:16:58 (2003)
maraton: 2:58:07 (2006)

mhrunner muž 14.09.2006 10:31:53

[quote=Traged][qu­ote=Traged][qu­ote=Beet] Celkem jedno to je, stejně si to zapisuju do papiroveho treninkoveho deniku. Ale kdyz takovy soft Polar nabizi, mel by fungovat spravne. Myslel jsem si, ze krasne uvidim tydenni a mesicni soucty, ale takhle nesedi ani vzdalenost ani casy.

Je nejaky jiny soft, ktery by komunikoval s Polary? Myslim, ze uz se to tu (nebo na Pandore) probiralo.[/quote] Je. Pry je opravdu dost dobry, lec placeny. Jeden kamos mi o nem rikal. Zjistim.[/quote] Už jsem to zjistil, je to http://www.cyclingpeakssoftware.com/ . Je tam trial verze, importuje to i stará data z Polaru. Sám jsem nezkoušel, nicméně reference mám dobré.[/quote] Pokud nejste spokojeni se SW od Polaru, tak doporucuji tento software http://www.pccoach.com/…cc_elite.htm, da se normalne objednat. Pouzival jsem ho docela dlouhou dobu a byl jsem spokojenej.

avatar

Dee-f 17.09.2006 14:46:39

Ahojky. Ctěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda sporttestry zaznamenají správně i nepravidelnou srdeční frekvenci? Dík za odpověď

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 17.09.2006 18:33:01

[quote=Dee-f]Ahojky. Ctěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda sporttestry zaznamenají správně i nepravidelnou srdeční frekvenci? Dík za odpověď[/quote] Nezaznamenají, bohužel. Zblbne je to v nejlepším případě.

avatar

Praha

pug muž 18.09.2006 14:00:07

[quote=Traged][qu­ote=Dee-f]Ahojky. Ctěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda sporttestry zaznamenají správně i nepravidelnou srdeční frekvenci? Dík za odpověď[/quote] Nezaznamenají, bohužel. Zblbne je to v nejlepším případě.[/quote] Ty jo, já jsi nejsem jistý. Nižší modely u polaru snímají tuším že po petivteřinových intervalech, ale 625 by měla zaznamenat každý tep v reálném čase. Asi by to měly umět ty modely, které umí stanovit index kondice. Platí totiž jedno pravidlo: zdravý člověk má ve stavu nezátěže běžně nepravidelný tep – skoro by se dalo řict, že aritmii. Ta nepravidelnost se vlivem zatížení stírá, až při určité frekvenci zmizí úplně. Pomocí oné nepravidelnosti v klidu se vyhodnocují srdeční choroby – kardiak ji laicky řečeno nemá. A bývá používána i pro stanovení kondice oběhového aparáru. Nevím to jistě, ale mám pocit, že právě takhle to dělají vyšší polary. A to by nezvládly bez toho, aniž by hodnotily polohu každého tepu na časové ose.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.09.2006 08:25:48

[quote=Jura][qu­ote=Traged][qu­ote=Dee-f]Ahojky. Ctěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda sporttestry zaznamenají správně i nepravidelnou srdeční frekvenci? Dík za odpověď[/quote] Nezaznamenají, bohužel. Zblbne je to v nejlepším případě.[/quote] Pokud použiješ sportetster, který umožňuje měření každého tepu (odstupy mezi nimi) a má i možnost přenos dat do PC, můžeš tuto nepravidelnost zachytit. Já jsem Vantage NV od Polaru přeměřil v rodině všechny členy , vyjel jejich tepové křivky a dva „mazali“ na další vyšetření k lékaři. Takže má odpověď zní Ano sportetster pomůže. Musí mít dostaečnou kapacitu paměti, umožnit přenos dat do PC a tam mít vhodná SW.[/quote] A jak ta vyšetření dopadla?

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 07.08.2008 12:54:26

Poslední dobou se mi začal vypínat Spod při běhu i když mám úplně novou baterku. Třeba běžím a najednou hodinky píšou „Check sensor“. Musím ho znovu zapnout a pokračuju. Teď naposled to bylo 6×!! za 15km trénink. Dost to vyvádí z tempa. Nevíte někdo čím to je, případně jak to zpravit?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.08.2008 10:28:55

Pavle, nemáš to uvnitř zaoxidované? Kontakty u držáku baterky. To je jen tip, střílím od boku.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 08.08.2008 19:03:46

To byla první věc co jsem zkontroloval. Kontakty jsou krásně čisté. Malinko mám podezření, že kontakt „+“ může trošku nesedět, ale takhle to je už od začátku a vypínat se to začlo až teď. Tak nevím.

avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 12.08.2008 09:42:06

Taky jsem řešil tenhle problém,taky jsem si myslel že je to baterkou-pořídil jsem si dobíjecí a malounko se to zlepšilo,ale úplně neodstranilo.A tak to řeším softwérově.Otevřu si danou křivku a v ÚPRAVÁCH si najdu CHYBOVÝ FILTR, otevřu záložku RYCHLOST, kde výpadky sondy přežehlím. Fakt je ten, že když mám baterku čerstvě dobitou tak výpadky nejsou v takové míře jako třeba po po dvaceti hodinách používání-což je hodnota kdy mám vyzkoušeno, že už musím dobijet. Takže můj závěr je ten, že výpadky určitě souvisí s mírou nabití baterie, ale není to určitě pouze a jenom tím.

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23665,15 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 12.08.2008 13:08:27

Dobíjecí akumulátory jsem používal na začátku před třemi lety. S vypínáním to bylo hodně špatné. Takže jsem přešel na alkalické a bylo to celkem v pohodě, až do nedávna. Píšeš, že to řešíš softwarově. Ale to mi nevyřeší problém se ztrátou rytmu, když se musím zastavit a senzor znovu zapnout. Navíc když chci běžet 20km a a senzor občas vypadne, což vidím i na křivce v počítači, tak abych měl na hodinkách 20km věřím tomu, že pár stovek metrů navíc zaběhnout musím.

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.