Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Proč nehubnu?

Proč nehubnu?

Nalezené položky: 186 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
avatar

sim11 žena 08.05.2011 14:40:55

Pomozte mi prosím vyřešit můj problém!!! Je mi 26, měřím 174cm a vážím 77kg. Chodím do práce (práci mám jen sedavou) a jsem na mateřské-mám šest měsíců po porodu. Začala jsem před měsícem běhat, hodně pomalu a začala jsem na 20min. teď běhám 4–5× týdně 40–45min podle toho jak mě to baví a hlavně čas. Přestala jsem jest sladké a hodně omezila jídlo. Bohužel nejím pravidelně…např. snídaně-chleba s lučinou, svačina jen někdy, oběd- polívka, svačina- rohlík, no a když mám večer strašnej hlad tak si dám třeba nějakou zeleninu nebo ovoce. Z toho mám den, že neodolám a sním k obědu třeba sm. sýr a hranolky. První týden běhání jsem zhubla 2kg, ale od té doby jsem nezhubla ani deko! Běhání mě začalo velice bavit, ale doufala jsem že zhubnu vše co jsem nabrala při těhotenství. O víkendech běhám ráno na lačno, ale přes týden běhám třeba až v 20:00– 22:00…bohužel mám moc práce a dříve to nestíhám. Někdy se po běhání cítím velice unavená -také nevím čím to je! Každý kdo sportuje mi říka, že se cítí po sportu skvěle. Proč nehubnu????? Popř. můžete mi někdo poradit jak správně jíst?

avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 08.05.2011 14:54:13

>> sim11, 08. 05. 2011 14:40:55

Jen behanim nezhubnes! Mas spatny jidelnicek. Musis jist pravidelne po 2–3 hodinach a vypit aspon 3 litry tekutin(samo, ze nejlepsi neslazene) Jis malo a proto si to telo uklada vsechno do zasoby opet na dobu kdy mu nic nedas. A taky je dulezite co jis. Treba rohlik nebo jen polivka je spatne. V kazdem jidle bys mela mit sacharidy(chleba treba zitny, ryze, brambory, vlocky…) i bilkoviny(syry, sunka, maso, ryby…) Unavena jsi protoze nejis spravne. Zkus si promyslet co a kdy budes jist a uvidis ze to pujde ;-)

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
avatar

Liberec

Celkem 589,54 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:42 (2010)
půlmaraton: 2:25:02 (2010)

Rybka77 žena 08.05.2011 15:01:35

>> sim11, 08. 05. 2011 14:40:55

jj přesně tak. jíš málo a špatné složení.

zkus někdy mrknout na pořad Jste to, co jíte a uvidíš, jaký kvanta jídla bys měla sníst.

jez tak 5krát denně a skutečně pravidelně. nevynechávej.

ke každému jídlu si dej zeleninu. hodně pij.

nejdřív zapracuj na výživě a pak na běhu, na tom jak rychle běháš, jak dlouho, s jakou tepovkou.

a spíš hubni proto, aby ses dobře cítila a šlo ti to běhání líp, než abys běhala proto, že chceš zhubnout…

já běhám a taky nic nehubnu:-P ale nevadí mi to.

a hlavně se nenervuj.....asi nekojíš, co? že chodíš do práce??

pokud jo, tak to chce promyslet pořádně, co jíš atd…

zkus si psát aspoń 2–3 dny, co jíš, zapiš opravdu vše, každé kousnutí, abys viděla, jak na tom seš.

pak je důležitý i odpočinek, pořádně se vyspat.

možná, že než běh, pomohou i svižné procházky s kočárem.

hodně štěstí…a dej o sobě vědět.;-)

Motto: To co tě nezabije, to tě posílí.
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 08.05.2011 16:16:30

>> sim11, 08. 05. 2011 14:40:55

Já k tomu přistoupím z trochu opačného konce. Jídlo neřeš. Jez to, na co máš chuť, co Ti všeobecně chutná a co Ti vyhovuje. Z mého pohledu je strašně těžké (ne-li nemožné) měnit radikálně v pozdějším věku jídelníček. Odkážu se na přísloví: „Zvyk je železná košile.“ Rady, jaký jídelníček je ideální jsou možná teoreticky potvrzené, ale není v nich obsažen psychologický rozměr a individuální přístup. Když mne to nebaví nebo nechutná, tak to nesplní svůj účel, ať už je to jakkoli zdravé, protože budu buď naštvaný, že si nemůžu dát to co chci, anebo to skončí po absťáků přežráním se něčím, co bych podle diety jíst neměl.

Zaměř se spíš na pohyb a buď trpělivá. Tělo je (s prominutím) hrozně zákeřná svině. Ale nemá vlastní rozum :). Umí se velmi dobře přizpůsobovat změněným podmínkám. Čili první týden jsi zhubla, protože tělo nestihlo zareagovat, ale pak už si našlo cestu, jak si nechat zásoby. A proto je důležitá trpělivost. Nabírání váhy je obvykle spojitý proces, ale shazování spíše diskrétní. 2 měsíce se třeba nic neděje, ale pak si tělo řekne, že nemá cenu šetřit, protože dostává energie dost a tak Ti povolí třeba další 2 kila dolů a pak se zase „zasekne“ na delší dobu. Takže si v klidu běhej tak, jak Tě to baví, extrémně se nepřepínej a hlavně tolik neřeš den ode dne váhu. Važ se třeba jednou za týden, abys měla kontrolu nad trendem, ale řešit rozdíly v intencích jednoho kg je zbytečné a předčasné. Pokud chceš něco sledovat, tak centimetry v určitých partiích.

Já žeru jak neuvázaný, jídelníček si nehlídám, a jsem pořád na stejné váze. A to nemám vůbec rychlý metabolismus. Vyhrál jsem geneticky takovou výbavu, že jakmile se podívám na ledničku, mám o půl kila víc. Abych netloustl a občas něco shodil mi stačí se pravidelně a dlouhodobě hýbat. Při hubnutí si musíš zvyknout na to, že rychlé výsledky buď nejdou vůbec, anebo jsou to špatné výsledky a moc dlouho nevydrží.

O téhle problematice se dá napsat několikasetstrán­ková knížka… Hlavní je ale zkoušet a přemýšlet o sobě a o svém životním stylu. Všeřešící pravdy v žádných knihách ani na diskuzích nenajdeš ;-).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 08.05.2011 17:37:05

>> Luckyboy, 08. 05. 2011 16:16:30

Tak v necem si dovolim nesouhlasit. Jidelnicek je velice dulezity a neni pravda, ze muze jist cokoliv a jen cvicit a ze zhubne. Podle toho co sim pise ji malo a to je spatne. Nikdo ji nenuti jist krekry a nebo neco hnusneho, prave si clovek musi vytvorit jidelnicek, ktery mu chutna, ale taky je zdravy a vyzivny. Kdyz bude jist denne polivku a na svacu rohlik tak sice mozna casem zhubne, ale ne tak jak si predstavuje a metabolismus fungovat urcite dobre a spravne nebude. Samozrejme je dulezity i pohyb to bezpochyby, ale jidelnicek musi byt vyvazeny a zdravy. Souhlasim, ze se nema vazit kazdy den a mela by vic resit cm nez kg pac ty jsou dulezitejsi. Na ulici te nikdo vazit nebude, zalezi jak clovek vypada.

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 08.05.2011 17:59:53

Neradím, jen poskytuju další pohled na věc :-D Nic není nemožné, ale jednoduché to taky není. Pokud půjde čistě jen o hubnutí, je tu prostá rovnice – výdej vyšší příjmu ergo tuky fuč, ale problémek je že počítáme práci mašiny a neznáme její výkon a vlastně ani spotřebu. Všechny ty sporttestrový hračky poskytují jen odhad, kvalifikovanej, ale pořád jen odhad. (proto se vždycky začnu řehtat, když vidím nějakej seznam kalorickejch hodnot připíchnutej na tý bílý skříni co maj lidi v kuchyni) Schválně, kolik z toho banánu si přes střevní stěnu tělo vezme joulů, 100%, nebo jen 60%? to nikdo neví. Další aspekt problému je, že každý má trochu jiný metabolismus, někdo musí pořád něco žvejkat, jablko, oříšky, dalamánek, někomu stačí se dvakrát za den pořádně nabouchat. Dále, nejedná se přece jen o kalorie, jídlo musí dodat všechny nutriční komponenty(to je to, proč se modelkám a VŠ studentům kazí zuby). A na závěr, sportem, konkrétně běháním se opravdu dá shodit, ale z pohledu člověka, pro kterýho běh není životní nutností a A#1 jeho vesmíru je to poněkud namáhavej a zdlouhavej proces.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 08.05.2011 18:24:25

Opravdu jíš hodně málo! Častokrát jsem slýchávala (hlavně od sportovců, kteří v životě neřešili nadváhu), že stačí snížit příjem a zvýšit výdej. Bohužel tak jednoduché to není. Když budeš příjímat příliš málo, tělo začne šetřit a těžce si rozhodíš metabolismus. To je to, co právě děláš. Navíc z počátku při sportu zas tak moc KJ nespálíš, protože nemáš kondici.

Narozdíl od Kostěje KJ tabulky mám ráda. Dávají hrubou představu, kolik do sebe dostaneš v jídle a to je podle mě důležité. Ale není třeba je brát ortodoxně. Rozhodně jsem nikdy neřešila každé deko nebo jeden KJ (dokonce ani desítky, počítám až stovky).

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 08.05.2011 18:34:27

>> Peggy, 08. 05. 2011 18:24:25

Promiň Peggy, ale to je blbost, právě na začátku, když ještě nemáš kondici, tak pálíš nejvíc. Opakováním dávek(tréninkových, ne žrádla) dojde k adaptaci, což není nic jinýho než zvýšení efektivity z hlediska biomechaniky a i z hlediska energie spotřebované na ten konkrétní pohybový problém(za určitý čas). Jiná věc je, že to lidi ze začátku nevydrží dlouho a pálí tedy po krátkou dobu.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 08.05.2011 19:19:12

*>> Kostěj, 08. 05. 2011 18:34:2

Myslela jsem právě to, že při sportu z počátku moc dlouho nevydržíš a tak tolik nespálíš.

Lidé mají obecně tendenci předceňovat výdej a podceňovat příjem. Když člověk nikdy nesportoval a najednou uběhne dvacet minut má pocit, že si dal do těla, ale přepočteno na energii (a fakt jen hruhým odhadem) to zase není víc než spolyká při jedné menší svačině.

Pokud někdo (a teď čistě teoreticky, ne ve vztahu k úvodnímu příspěvku této diskuze) opakovaně dietí, zkouší všechno možné, přijde o odhad v jídle. Za pár let nevíte, co je moc a co je málo a co je akorát. Navíc velmi matoucí může být opravdový hlad a emoční hlad, jehož pojevy jsou stejné. Proto jsou KJ tabulky dobré a ukáží cestu. Nesmí se ale stát modlou, kde řešíte každé deko, to je pak na hlavu. Na druhou stranu po pár týdnech počítání získáte odhad a ten už máte do konce života.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 08.05.2011 19:23:23

>> Peggy, 08. 05. 2011 18:24:25

Při mírném zvýšení výdeje anebo mírném znížení příjmu se matbolismus nijak nerozhodí. To se může možná stát při nějakém drastickém znížení příjmu. A příroda se oklamat nedá – po určité, dostatočné dlouhé době zhubne každý, tělo už nemá co šetřit..

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 08.05.2011 20:02:52

Máš asi málo času, tak pár typů:

  • posilovat: svalová hmota pálí energii i v klidu, začít u trupu, tedy stabilizovat lopatky, pak břicho (hlavně šikmé svaly) a stehna (hlavně odtahování, abduktory); tím se zpevníš, což se projeví na postavě a kvalitě každého pohybu, včetně běhu a také je to prevence proti zranění
  • zkus něco jako tabata (vygoogli si), prý to zrychluje metabolismus
  • běhání a hlídání jídla samozřejmě dále; doporučuji si zvolit nějakou jednotku energie (třeba suchý rohlík) a na ni přepočítávat všechny výdeje i příjmy; je to jednodušší.
Motto: No toto!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 08.05.2011 20:03:41

>> katkaty, 08. 05. 2011 17:37:05

Já to trochu úmyslně lehce přehnal. Ale když vyjdu z premisy, že jsem před hubnutím nějak jedl, třeba jen lehounce tloustl, neměl nijak vychýlený metabolismus díky stravě, tak se nemusím hned „zbláznit“ a začít jíst podle nejrůznějších rad zdravě. Stačí, když budu jíst úplně stejně než před pokusem zhubnout a začnu sportovat. Mne totiž dost často připadá, že lidé, kteří se snaží v dobrém jíst zdravě, tak se nakonec stanou otroky toho přístupu a jen pořád řeší, jestli tohle je zdravá věc nebo jen lehce zdravá nebo absolutně nezdravá. Jako proti gustu… ale kde je pak radost z jídla?!

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 08.05.2011 21:15:05

>> Štefan, 08. 05. 2011 19:23:23

Naprosto přesně!!! Ale odhadnout tu míru. Mám kamarádku, které jí málo a cvičí jak zblázněná (heat, zumba, běh). Má přes sto kilo. Spousta holek (možná i chlapů) sportuje při příliš vysoké tepovce, jí mnohem méně, než by měly a kynou, protože tělo šetří. Pro organismus ovlivněný dietami v minulosti, stresem a třeba o hormonálními změnami není snadné zhubnout. Když se vrátím k prvnímu příspěvku: půlroční mimčo, práce, pětkrát týdně běh a málo jídla … to musí být pořádná pecka pro tělo. Nechci být kritická. Sama vím, jaké to je bojovat s váhou pořád dokola, ale hladovění není řešení. Pokud večer padáte hlady, je něco špatně. Jezte každé tři hodiny. U každého jídla je třeba zkombinovat sacharidy, bílkoviny a pokud možno zeleninu. Hlad by neměl být. Z mé vlastní zkušenosti: pokud málo přes den jím, vyběhnu a nedodám po běhu tělu sacharidy, jsem pak totálně odvařená a jen se ploužím. Stačí půl banánu s jogurtem a je zase dobře.

avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 08.05.2011 21:31:41

>> Peggy, 08. 05. 2011 21:15:05

To je uplne presne to co jsem chtela rict ;-)

>> Luckyboy, 08. 05. 2011 20:03:41

Ale samo, ze musi mit radost z jidla, ale proste nemuze jist vse. Kdyz bude jist malo a nebo naopak moc a spatne tak proste nezhubne.

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
avatar

Praha

LuciaZ žena 08.05.2011 23:36:33

Ja prinesiem zase ďalší pohľad na vec :-) Ako spíš a nie si vyčerpaná? Mne sa tehotenská váha pohla tak po pol roku, ale to veľmi pomaly. Tiež som sa neprecpávala a i bez behu som mala pohybu dosť, ale strašne málo som spala a bola som dlho unavená. Až som si postupne vyriešila deficit spánku a zbavila sa vyčerpanosti, začala som chudnúť, beh mi k tomu perfektne pomohol. Nedostatok spánku a únava veľmi ovplyvňuje metabolismus a chute, aspoň u mňa. Hodne hrá psychická pohoda (radosť zvyšuje metabolizmus), ja nechudnem v období prepracovanosti. Mám pocit, že máš momentálne zo života honičku – práca, dieťa, beh…Čo tak miesto behu sa vyspať, aspoň pre začiatok, držím paste.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 00:17:18

vsetko su hormony, riadia kde sa tuk uklada a ci je povolene tuk palit a tiez pytaju prijem roznych zloziek jedla

energia tela, chut na pohyb, unava-neunava zavisi od telesnej elektrickej siete a energia elektrickej telesnej siete zavisi od dostaku vsetkych mineralov, cistej vody a neposkodenych surovych tukov.

strava by mala byt zamerana na prijem co najvacsieho mnozstva roznorodych mineralov.

Mukovce (pecivo chleba cestoviny, maju minerali vykradnute pri vyrobe a pri ich jedeni dostavame skrob a telo je nutene spotrebovat na travenie skrobu aj tych malo mineralov co malo v tele pred jedlom

ovocie je dnes uz vyslachtene na cukor a minerali neobsahuje

morska sol do kazdeho pohara vody, korenova a listova zelenina a vsetky druhy morskych rias, susenych hribov.

ludske telo nie je parny stroj, hoci medicina este stale pocita vyhrevne cukrove kalorie ako prijem a mysli si ze parny stroj pohybom pali definovane mnozstva kolorii.

ludske telo je elektronicka sustava prvotne a az druhotne je to sustava hormonovo regulovana.

Pri traveni telesneho tuku, ci uz pri pomalom behu alebo inej cinnosti-necinnosti, sa sice nejaky tuk minie ale odpad sa dostane do criev, pkial sa nezabezpeci okamzite vyprazdnenie, tukove zlozky aj s dalsimi vecami sa znovu stravioa naspat – vstrebu sa cez crevo – recyklacia, takze v skutocnosti sme nic nespalili a neschudli.

dalej v crevach mame zlozitu zooologicku zahrada kde si ziju rozne organizmy a tie maju svoj metabolizmus a vytvarajy v crevach energiu a ziviny, ktore travime akoby to bolo jedlo

to sa neda spocitat…

pre zdravie a chudnutie je nutne praviodelne celkove cistenie traviacej sustavy, vyplachy criev, SWF, Shankprakshalana

alebo aspon pouzit to , co kedysi medicina doisiahla ako svoj vrchol uz pred 100 rokmi, zo Svejka : vyplach zaludku a klistyr

a porpi tom dostavat do tela zdrave kultury, napriklad probiotic tabletky (vyrobenym jogurtom absolutne neverim), spirulina, chlorela

a celkovemu cisteniu tiez pomoze davat si do vody par zrniek sody bicarbony

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 3895 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:28 (2011)
půlmaraton: 1:42:59 (2011)
maraton: 3:33:36 (2011)

Ovečka žena 09.05.2011 07:21:25

>> rudo, 09. 05. 2011 00:17:18

Já teda nevím, Rudo, ale přijde mi, že ten tvůj stravovací systém je trochu divnej… Podporuješ veganskou stravu. Řekl jsi, že se vyhýbáš luštěninám, protože obasahují moc sacharidů. Totéž platí o bramborách a rýži, které jíž pouze výjimečně. Chleba nikdy, neb tam je pšenice. Ovoce taky ne, tam je taky cukr… To si jako dáš k snídani petržel, k tomu kilo těch tvých zázračných pilulí a pak se necháš propláchnout???

Motto: Si es verdad que soy poeta por la gracia de Dios -o del demonio-, también lo es que lo soy por la gracia de la técnica y del esfuerzo...
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 08:17:41

>> Ovečka, 09. 05. 2011 07:21:25

medzi nami oveckami a barankami,

to co tu spominas si vytiahla uplne odinakial kde som dostal otazku co ja osobne jem

to je nieco uplne ine co radim druhym, a vobec nic take som tu nenapisal.

ak mas problem s tym co ja jedavam , mozme si to vydebatit ak mas zaujem.

ak sa ti vsak iba zda divne, tak to je pre mna v poriadku, stravovaci system ktory dava zmysel musi nutne pripadat 99.9% populacii divnej alebo velmi divnej.

ak chces nieco napisat k tomu co som napisal v tejto debate vyssie v prispevku c 16, nech sa paci, napis konkretne co a preco si myslis ze je nespravne.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 09.05.2011 08:44:32

Ahoj!Já jsem nikdy váhu moc neřešil,jím celkem zdravě a měl jsem celá léta 80kg/180cm.Ale to jsem běhal pravidelně tak 8–12km.Před půl rokem jsem se začal připravovat na 1/2maraton a zvýšil výběhy o 10km.Dnes mám o 6 kg méně a šlo to úplně samo.Doma poslouchám,že jsem jak oteklá nit,ale cítím se lépe.No a včera jsem dal i první maraton,což jsem před rokem viděl jako sci-fi.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 09.05.2011 09:04:10

este kojis?

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 09:24:20

>> PeterFabok, 09. 05. 2011 09:04:10

tiez som na to myslel, hormony by nemali dovolit nejake chudnutie a skor sa treba starat o kvalitu stravy, kedze do mlieka idu mineraly ktore decko potrebuje a zena je jak vybita baterka.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 09.05.2011 09:41:34

pokial kojis, nema vobec vyznam zaoberat sa hmotnostou. v tom pripade by bola pricina tvojej unavy v kombinacii nizkeho prijmu a produkcie mliecka, co je velmi narocna cinnost na zdroje. u tehotnej a kojacej zeny podla mna uroven a tvorba tukovych zasob primarne nesuvisi s pohybom alebo nepohybom. je to multiplikovana reakcia na to, ze vlastne hladujes. pokial kojis, pozor na vysoke intenzity a prilis dlhy workout – ma to vplyv na kvalitu mliecka.

pokial nekojis, je to tiez reakcia na to, ze hladujes, ale nie multiplikovana ;)

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Brno

Celkem 188 km
Minulý měsíc 0 km

Monny žena 09.05.2011 09:45:45

>> sim11, 08. 05. 2011 14:40:55

Otázka tvojí stravy se netýká jen toho, proč teď nehubneš (viz příspěvky ostatních – jíš málo a špatně), ale také toho, co budeš jíst, až začne tvoje dítě koukat co jíš a chtít to stejné. Život dítěte je tvořen přebíráním vzorů, takže naučit se jíst aspoň trochu správně (ráno třeba celozrnná snídaně, dopoledne ovoce, v poledne maso s přílohou, odpoledne svačina a večer zelenina) je důležité i proto, aby tak jedlo v budoucnu tvoje dítě a nemuselo opakovaně řešit to, co teď řešíš ty. I když vnímám, že chceš zhubnout to, co jsi nabrala těhotenstvím. Takže z toho jak teď žiješ je pohyb super, i pro psychiku a chce to jen popřemýšlet nad jídelníčkem a opravdu se hlídat (ne ani v tom co, ale kdy a kolik jíš).

A hlavně, až za půl roku přejdete doma na tužší stravu, tak žádné olizování lžiček s pribináčkem, dojídání rohlíků s marmeládkou a podobně… To je příjem, který většina matek nevnímá, ale dostaneš tak do sebe plno jídla navíc, oproti tomu, co se třeba snažíš dodržovat.

avatar

sim11 žena 09.05.2011 09:53:06

Mockrát Vám děkuji za všechny názory a rady…ani jsem netušila, že to bude mít tak velkou odezvu! Možná ani netušíte, že mi to velice pomohlo, abych si to v hlavě srovnala. Od každé reakce od Vás si něco vezmu. Je pravda, že když se zamyslím nad svým jídelníčkem tak dělám spoustu věcí špatně. Celé dopoledne lítám s kočárem po městě jak zběsilá, pak do sebe hodím nějakou tu polívku, protože je to rychlé-myslela jsem, že i dietní! Potom zase běžím pro starší dceru do školky a rychle běžím do práce a v tom případě se nestíhám už ani najíst. V práci mám honičku, abych toho co nejvíc stihla a proto nějaké svačinky vynechávám a ani si na ně nevzpomenu! Když dojdu domů, tak se rychle převleču a jdu běhat…po doběhnutí dostanu hlad, ale čekám až uběhne hodina, abych mohla něco sněst. Co se týče pití...... tak piju jen vodu, ale na tu také někdy zapomínám a pak to doháním třeba večer vše najednou. To jsou ty horší dny, pak jsou zase dny, že jsem celé dopoledne doma a pořád pro něco chodím do ledničky a uzobávám. Kojení jsem přerušila, abych mohla běhat, protože to už bych opravdu nezvládala! Běhání mě moc začalo bavit, perfektně se u toho odreaguju a mám radost, když cítím, že dělám pokroky. Neběhám jen proto, abych zhubla, ale určitě bych si to moc přála! Posilování, nebo nějaké cvičení doma by mě určitě pomohlo, ale to mě strašně nebaví a nedonutím se k tomu. Běh mi vyhovuje, že jsem i mimo domov a v klidu. Takže já se budu snažit jest pravidelně a v menších dávkách, hodně pít …no a běhaní . Uvidíme, co to udělá. Budu se snažit vám třeba za měsíc napsat jestli jsem udělala nějaký ten pokrok. MOC VÁM VŠEM DĚKUJI.......­.....!!!!!!

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 10:08:17

>> Monny, 09. 05. 2011 09:45:45

A hlavně, až za půl roku přejdete doma na tužší stravu, tak žádné olizování lžiček s pribináčkem, dojídání rohlíků s marmeládkou a podobně

podla mna by decko nemalo ani vediet ze existuje marmelada rohlik a pribinak

az kym nema schopnost sa rozhodnut svojpravne teda malo by to byt az po 15 roku alebo az po 18, najlepsie az po 50.

rohlik s marmeladou… keby sme to chceli v ZOO podat cez plot nejakemu mladatku, tak nas zavru za ublizovanie zvieratam.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 188 km
Minulý měsíc 0 km

Monny žena 09.05.2011 10:35:42

>> rudo, 09. 05. 2011 10:08:17

Jenže je dost neproveditelné držet „dítě“ do 15 let doma, aby mu ve školce, škole a družině nedali na jídlo něco, o čem by nemělo vědět…

Mě osobně nebaví moc zkoumat co se mnou jaký druh jídla udělá, aby mi náhodou v 60 něco nebylo, určitá snaha o zdravou životosprávu je potřebná, ale nedat si občas třeba pečená žebra, protože červené maso je špatné a kráva byla určitě ve stresu? Ani nápad. Do určité míry se tím dá zdravotní stav vylepšit, to určitě, ale proč potom ti staroušci, kteří se dožili rekordních věků a jsou fit říkají, že nejlepší jídlo je pečený bůček každou neděli? A jak už tady taky padlo, důležitá je i psychika, nebavilo by mě chřoupat jen zeleninu a zobat nějaké klíčky s vědomím, jak skvěle se o své tělo starám, ale to je každého volba, někoho tohle vědomí může udělat šťastným.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 10:43:18

>> Monny, 09. 05. 2011 10:35:42

dospely clovek sa moze rozhodnut sam za seba.

ale decko je v rukach rodicov a ked vyrastie a pochopi uz nema volbu

uz bolo naucene na cukor a chemikalie a uz nemoze zacat od zaciatku.

Uz len moze pokracovat v tom co o nom rodicia rozhodli alebo moze zacat pomaly sa z toho dostavat

casto uz s deravymi zubami, rozhadzanym imunitnym systemom a mentalnou nestabilitou a zavislostami na rozne latky.

idelane by podla mna mali rodicia priviest decko do dospelosti v cistej forme a dat mu volbu – ked chces, zacni si telo zasvinovat my sme za teba nerozhodli.

samozrejme jasle skolka skola atd urobia vsetko preto, aby decko taku sancu cisteho zivota nedostalo.

aj to sa zmeni.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 188 km
Minulý měsíc 0 km

Monny žena 09.05.2011 10:55:05

>> rudo, 09. 05. 2011 10:43:18

No bylo to sice komerční, ale určitou vypovídací hodnotu to mělo – když jsem sledovala sérii Jamie Olivera o tom, jak se snažil do škol v Británii zavést zdravější jídlo a nahradit tak velmi nezdravé svačiny z domu i neodpovídající stravu ve škole, tak nebyla moc snaha o změnu ani ze strany rodičů ani ze strany vlády. Takže čekat na takovou změnu tady v ČR je otázka spíš pro děti našich dětí, ne-li pro jejich děti.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.05.2011 11:08:01

>> Monny, 09. 05. 2011 10:55:05

zmena pride rychlo a z donutenia

financne kolabuju zdravotne systemy v kazdej krajine

ludia nebudu mat ine vychodisko

na svk to vyzera ze sa zavru nemocnice mozno aj tohto roku, vlada strajk lekarov a sestier neustoji ani nevyriesi a clovek zacne rozmyslat nad tym, ze treba zit tak aby nikdy zdravotnicky system nepotreboval

dobrovolne nik svetlo ani TV nevypne ale ked skolabuje elektricka siet zrazu kazdy vie zit pri sviecke alebo ist spat po zotmeni.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21068,57 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 09.05.2011 11:25:30

>> Monny, 09. 05. 2011 09:45:45

Jakej pribiňák?!? Rohlík s marmeládou taky nic moc…

Motto: Žít a nechat žít.
Nalezené položky: 186 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.