Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » ako správne piť počas preteku

ako správne piť počas preteku

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

strnad muž 19.05.2011 08:00:01

Dobré ráno,

mal by som otázku, ktorá osadenstvo možno trochu pobaví.

Potreboval by som poradiť so stratégiou ako správne piť počas závodu.

Nejde mi ani tak o to kedy, ale ako.

Môj problém je v tom, že ak sa počas závodu napijem hlbokým dúškom, tak ma vždy napne a je mi chvíľku skoro na zvracanie. Vo všeobecnosti keď do seba v tom „strese“ niečo dám, tak mi na moment oťažie žalúdok.

Zatiaľ som to riešil tak, že som si len vypláchol vodou ústa a čo mi v nich ostalo som prehltol. To sa dá spraviť pri pretekoch do 15 km, ale teraz ma čaká beh na 20 km a v polovici budú usporiadatelia podávať Isostar. Ten by som rád čo najviac využil, pretože by som chcel mať čo najlepší čas.

Problém je v tom, že neznášam nosiť fľaše v ruke. Hoci je to nesprávne, to je aj dôvod, prečo napríklad nepijem počas tréningu, ale až po ňom. Je to možno idiotský dôvod, ale necítim sa pri tom dobre a výrazne ma to spomaľuje. Hlava mapa.

Keď behávam preteky, tak si vždy naschvál beriem vodu, ktorú usporiadatelia podávajú pri dráhe, aby som si to nacvičil, ale stále som neprišiel na ten správny spôsob. :-)

Ďakujem za radu

Peter

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 08:07:18

>> strnad, 19. 05. 2011 08:00:01

teraz ma čaká beh na 20 km a v polovici budú usporiadatelia podávať Isostar. Ten by som rád čo najviac využil, pretože by som chcel mať čo najlepší čas.

8-O

??? cas na 20km zavisi od mnozstva vypiteho isostaru ???

ako by to malo fungovat ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

strnad muž 19.05.2011 08:14:10

Asi som sa nevyjadril presne. :-) Ide mi o správnu rehydratáciu a doplnenie energie. Pokiaľ viem, tak Isostar je plný cukru a je to možno placebo, ale mne to pomáha zvýšiť výkon resp. sa cítiť viac v pohode.

Minulý piatok a sobotu som zjedol celú bomboniéru a jednu tabličku čokolády a v nedeľnom behu na 10km som sa zlepšil o 5 minút.

Takže nejakým spôsobom to musí fungovať. Každý má svoje rituály. :-)

V každom prípade. Ako správne piť, aby som sa nepovracal, ale beh neskončil vysušený ako žaba na slnku?

Peter

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 08:21:23

>> strnad, 19. 05. 2011 08:14:10

Minulý piatok a sobotu som zjedol celú bomboniéru a jednu tabličku čokolády a v nedeľnom behu na 10km som sa zlepšil o 5 minút.

8-O

a sakra, hura do Figara

teraz zacinam rozumiet preco Slavia SVST bol najlepsi blavacky atleticky oddiel

stadion na garde bol hned vedla figara a este aj vo vzduchu stale bolo citit cokoladu.

ako pit ? v tom nemozem poradit uz je to velmi davno co som sa to ucil.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 08:23:20

ako dlho casovo ti bude trvat tych 20km ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

strnad muž 19.05.2011 11:33:37

Veru, hurá do Figara :-)

No a môj odhadovaný čas je 1:35:00

Peter

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 11:39:29

>> strnad, 19. 05. 2011 11:33:37

95 minut to mas tak na hranici vydrze glykogenu

ak nie si zatial vyborne trenovany, co podl toho casu nie si

a nemas na 100% doplnene glykogen, co zrejme nemas ked cokoladove hody pred pretekmi urobili rozdiel,

tak je otazka pre teba aktualna

posledne 3 dni by si mal jest hlavne zemiaky hnedu ryzu a rozne ine zeleniny aby si doplnil glykogen na 100% a nemusel to zachranovat cokoladovo

a tesne pred pretekmi by si nemal jest nic a nemal by si pit nic sladke lebo si zrazis glukozu a vytcerpas glykogen ovela skor

to som uz podrobne vysvetloval napriklad v teme cukor trening-preteky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

strnad muž 19.05.2011 13:49:44

Ďakujem za radu.

Takto som nikdy neuvažoval, takže tento jedálniček určite zaradím.

Peter

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 19.05.2011 13:55:03

>> rudo, 19. 05. 2011 11:39:29

Rudo nebavi ma v tvojich navodoch neustale poukazovat na nezrovnalosti, ale zas mi to neda. Poslednou dobou opakujes, ze mame jset zemiaky, pricom niekdy pred par mesiacmi si zase dokola opakoval, ze zemiaky su jednym z najhorsich jedal pretoze vyplavuju mineraly…

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.05.2011 21:50:44

>> SlavoK, 19. 05. 2011 13:55:03

este ze aspin niekto cita poriadne a vsetko si vsimne

ak jeme zeleninu a pokracujeme vo vyvoji v zdravej strave

zemiaky sa stanu problemom.

Ked vsak sme na urovni mukovo cukrikovej, tak prechod z mukovcov na zemiaky je velky krok vpred

a navyse je velka sanca ze so zemiakmi sa bude jest dalsia zelenina a ze sa to posoli morskou solou

pri jedeni mukovcov za ucelom glykogenu je velka pravdepodobnost ze sa to neposoli a naopka sa natrie dzemom alebo inymi sajrajtami

vyvoj je po spirale, co v urcitej faze je ciastkovy pokrok sa neskor stava uz brzda pokroku, to je so vsetkym nielen so zemiakmi

ak sa niekto nauci na zemiaky a oduci sa od mukovcov, lahko potom prejde dalej a nahradi obycajny zemiak sladkym zemiakom, tekvicou (butter pumpkin…) a inymi sacharidovymi zeleninami

Slavo ak si uz prekonal mukovu etapu vyvoja, tak zemiaky uz nepotrebujes, nie kazdy je uz tak daleko ( a nie kazdy uz beha tvoje casy)

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.