Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Pozdravení

Pozdravení

Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 05.01.2007 21:13:23

Milí Tragédi,Mirkové, Foresti, Oslíkové,Ironmani, Vrtulky, Alfuni a jiná běžecká čeládko a zvláště milý pane Škorpile.

Objevila jsem Vaše útočiště teprve v závěru loňského roku a od té doby utíkám a pročítám co nového se děje ve Vašem běhacím světě. Zařadila bych se do kategorie tragéd, splňuji všechna tragédí kritéria. Tak jak diskutujete o závislosti na běhání, tak jsem přemítala a přemílala svou závislost na jiném sportu-na spiningu. V uplynulém roce 258 hodin,na pani s nákupkpu každý den po práci to není špatný,ne? A spining mě přivedl na myšlenku, když vydržím šlapat 2,3 hodiny, tak bych vydržela třeba i chvíli běžet. Tak jsem radostně začala a vzápětí si při strečinku po nějaké hodině spiningu natrhla cosi v hýžďové partii- prostě mi rupl nějaká prdelní měkká tkáň a od konce října s tím mám peklo, až teď chodím na rehabilitace, myslela jsem, že to rozchodím, ale ne. Můžu jen šlapat na kole nebo plavat. Ohnout zavázat tkaničky, běžet, jít do schodů nebo do kopce děs. A že jsem to nejednou zkoušela. Vydržela jsem docela v pohodě 45,50 minut, než noha řekla že už ne a nezvedla se ani na obrubník. Všichni píšete kolik naběhaných kilometrů. Já to nevím!? Běhala jsem na čas, tak co s tím? Jak si měříte kilometry když běžíte někam jen tak kam vás nohy nesou?

Dneska jsem četla článek o Jindřichovi od pana Škorpila a čtu moc ráda všechny jeho příspěvky a vždycky je v nich něco co zatahá za srdíčko. Panu Jindřichovi jsem poslala sms, snad ne moc nevhodnou, snad přijatelnou, v každém případě od srdce a s nejlepším úmyslem. Každý z nás má nějaké svoje peklo, pátrala jsem když mi bylo nejhůř kam z toho ven, bože, mám se dát na drogy, na pití nebo na víru? Našla jsem si spining a hledám cestu k běhání. Třeba není ta správná nebo je, to ukáže čas.

Chtěla jsem Vás všechny pozdravit, Vás co máte na mapce běžců své špendlíky i Vás bez špendlíků, a popřát splnění anebo aspoň přiblížení se k Vašim běžeckým snům a cílům. Hodně dobrého v novém roce Hanka

P.S.:Běhám po cyklistické stezce někde mezi Černým koněm a Žlutými lázněmi a dosud jsem protiběžce nezdravila kvuli kyslikovemu dluhu nebo studu, polepším se!

Motto: Over and over again.
avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 05.01.2007 21:47:56

Na mě jsi v úvodu zapoměla, ale promíjím Ti to :-)

Na měření vzdálenosti používám http://www.mapy.cz/ , pokud si alespoň trochu pamatuješ trasu, tak se to dá velice přesně změřit.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 05.01.2007 21:54:00

Děkuji za pozdravení a vítám.

Pokud se chceš propočítat ke kilometrům od naběhaných hodin, nezbývá než odhad, při kterém se ujistíš, že si příliš moc „nepřidáš“, takže pokud to bylo ve velmi mírném tempu, dá se násobit 8 až 9 km na hodinu. Ale podle zmínky o kyslíkovém dluhu bych spíše soudil na rychlost vyšší…

Pokud to bylo s tím kyslíkovým dluhem míněno vážně, tak to chce především zpomalit, a problémy odejdou. A stečink nedělat do stádia bolesti! Jen do pocitu úplné úlevy…

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 05.01.2007 21:57:52

Běžecká smetánka? Wow, další supr oslovení ;-) S tim spinningem to je celkem hezké (to je přes 40'/den). Teď to neber zle, ale paní v tvojem věku Ti můžou jen závidět. K tomu měření – kdysi jsem využíval 3 metod: buď jsem to měřil na mapě ( www.mapmyrun.com ), nebo jsem běhal trasy (resp. kombinace), u kterých jsem měl změřené úseky na kole (ono moc těch běhů, které nebyly závod a nevybíhal jsem na změřenou trasu bylo minimum – tam jsem si postačil s hrubým odhadem). Nyní používám měříčí čidlo ke sporttesteru od Polaru (S625X), které je na principu lepšího krokoměru. Někdo, např. Mirek Kostlivý a jiní, používá GPS (najdeš to v „Ostatních běžeckých pomůckách“). K tomu zranění: chce to čas, dát to do klidu (jestli jsi psala, že tomu absolutně nevadí plavčo a spinning, tak plavat a chodit do fitka). Zbytečné uspěchání to vrátí hned na začátek léčebné procedury (bohužel vím o čem mluvím).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 05.01.2007 22:07:13

Foreste, Hanka nas oslovila, jako bezeckou celadku a ne smetanku, ale i tak je to moc mily:) Ja si ty kilaky merim taky bud jen tak bajoko nebo tech par tras, ktery tu beham, objezdim na kole a je hotovka, moc to neresim.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 155390,27 km
Minulý měsíc 799 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 05.01.2007 22:21:39

[quote=hanice]P­.S.:Běhám po cyklistické stezce někde mezi Černým koněm a Žlutými lázněmi a dosud jsem protiběžce nezdravila kvuli kyslikovemu dluhu nebo studu, polepším se![/quote] Tak to mě mrzí, že jsi mě nemohla pozdravit, když jsem běhal svojí občasnou trasu mezi bydlištěma a stadiónem v Podolí v délce 18km (tam a zpátky). Teď už se snížením „povinné“ tréninkové dávky na max. 15 km dostanu nejdále pod Barrandovský most, tak to už se nepotkáme ani nepozdravíme :) … Ale i tak Ti přeju hodně síly do dalších běžeckých pokusů, aby jsi se dostala aspoň do toho Braníka, později třeba i do Modřan nebo až na Zbraslav!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 05.01.2007 22:41:39

Ahoj, taky díky za pozdrav :-)

Tak já si naběhaný kilometry právě moc neměřím. Mam spousta naměřenejch tras na kole, ale ne vždycky běhám přímo po nich… Spíš tak půl na půl, takže do deníku si zapisuju většinou jen čas (kilometry jen někdy) a od ježíška i tepovou frekvenci :-) Nějak to běhání moc nezkoumám… jeden den si řeknu že půjdu 75 minut na 150 tepů, potom zase třeba 50 minut 133 tepů, další den třeba 55 minut do kopce a se změnou tempa, tepy až 189 + 30 minut volně a podobně. Jak se mě chce tak běhám, ale snažim se to trochu střídat – zátěž – odpočinek :-) Uvidíme, co to přinese pro příští sezónu

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 06.01.2007 01:17:12

[quote=Devce]Fo­reste, Hanka nas oslovila, jako bezeckou celadku a ne smetanku, ale i tak je to moc mily:) Ja si ty kilaky merim taky bud jen tak bajoko nebo tech par tras, ktery tu beham, objezdim na kole a je hotovka, moc to neresim.[/quote] jak jsem slepy, tak jsem blby :-(

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.01.2007 10:20:21

Ahojky Hani! Taky díky za pozdrav. Co se týče zranění – možná bych doporučil tak na měsíc nechat všeho, údajně pomáhá při léčbě wobenzym, ale sám s tím zkušenosti nemám. Někdo taky doporučuje strečink… A k běhu – buď si to změřit na www.mapy.cz, ale když tato vymoženost nebyla (nebo jsme jí aspoň neznal) tak jsem běhal na čas a na odhad a taky to jde. Jen si nepíšeš km, ale minuty, pokud běháš vždy v podobném tempu, tak to není problém…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.01.2007 13:10:45

Zdravim napodobne a Tvoju frustraciu asi vacsina z nas chape, kto uz mal zranenie. Podla popisu usudzujem, ze sa bude jednat o traumaticke zranenie, nie zapalove. Tzn. ze lieky moc nepomozu (snad iba na zmiernenie bolesti pri beznych dennych aktivitach) a klud je ten najlepsi recept. Uisti sa, ze kolo Ti vobec nezhorsuje priebeh, lebo ja som si raz takto pretiahol zranenie o par mesiacov, nez mi doslo, ze jazda na stacionari mi neprospieva. Plavanie by som asi vynechal uplne, lebo aj pri kraule aj pri prsiach zapajas hyzdove svaly. Ako uz spomenul Oslik- Wobenzym je fakt super- je drahy a bere sa ho velka kopa, ale nie je to typicka chemia- su to enzymy a mam s nim vynikajuce skusenosti. Da sa uzivat aj preventivne- trebars na zrychlenie regenracie, ale najma v pourazovych a pooperacnych stavoch urychluje hojenie snad na polovicny cas. Kup si balenie 800ks, najviac sa oplati (pocitaj vsak skoro s 3tisicami na naklady).

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 06.01.2007 13:34:10

Na akutnejsi problemy se da brat jeste phlogenzym, ale tam uz ce castka vyssi, cca 4800–5200Kc/800ks . Wobenzym je opravdu spis prevence.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 06.01.2007 13:41:40

Jezis, tolik odpovedi!!! Prinesu si blok a vypracuju poznamky a budu resit! Hezkou sobotu i MZ,MATOVI, Homerovi a Mirkovi Kostlivému!!!!!!!!!!­!!!!!!! :-) A dekuju!!!

Motto: Over and over again.
avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 06.01.2007 18:46:56

Ahoj Hani,děkuji Ti za krasné pozdravení,jinak k tomu měření ja osobně to měřím na kole,alspon vidim trasu z jineho uhlu,protože převážně běhám po lesních cestách nebo cyklotrasach,což se na mapy. cz nedá změřit,jinak si zapisuju hlavně čas,myslím že tvuj výběr v krizové situaci jsi vyřešila nejlepší cestou,běh pomuže po psychycke strance, vic než jaka koli droga jenom musiš vydržet začatky a neuspěchat ,aby tě to dřív neodradilo, moc Ti fandim. ;)

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 06.01.2007 23:01:50

Jardo koloběžko,všechno kromě pozdravení a Jindřicha je opravdu jen mezi řádky, bolest pod zadkem je vlastně docela fajn, to přejde a s radami tolika lidí co vědí o čem je řeč určitě. Moc děkuju i všem ostatním,dneska mi vaší zásluhou svítilo sluníčko. Jo a pro Runninga-observera- s tím kyslíkovým dluhem to byla jen taková větná vycpávka, je to dobrý. S kolem měřit mě vůbec nenapadlo a stojí v kolárně! (možná). Někdy chodím běhat taky na běhátko nebo na ten pás či co, a nastavuju si rychlost 6 min/km anebo o trosku pomalejsi. Jenze to je asi jiny nez bezet venku,ne? Zadny vitr, mouchy,troubici auta,psi…

Motto: Over and over again.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 07.01.2007 00:11:09

jj, na běhátku hlavně běžíš na místě, venku většinou proti větru – i když je bezvětří, běžíš svým způsobem v protivětru… Ale hlavně je běhátko nuda. Zábava je fartlek – vyběhnout a běžet kam se člověku chce – silnice, les, pole, louky, střídat tempo…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Mikulášovice-Šluknovský výběže

Celkem 32 km
Minulý měsíc 0 km

severanka žena 13.01.2007 20:16:59

Tímto bych se chtěla aj já stát součástí tohoto milého fora, diskusí stejně šílných lidí,kteří pochopili, že ten způsob relaxace a absolutního vyčištění celého těla je BĚHÁNÍ!!! A to pomíjím fakt, že lze při něm např. i zhubnout a eventuelně i užít si nadhérného prostředí,jež skýtá naše země..konkrétně u mě Česko-saského Švýcarska..vřele doporučuji!!!!Nej­sem nijak extra znalá všech těch vychytávek, jež se týkají: „Jak lépe“, ale moc ráda se přiučím..mám totiž v hlavě broučka: " Zkusit půlmaraton"..Sou­sto?Ju,ale miluji výzvy..Pomůžete mi?prosím..Děkuji předem,pokud mě přijmete jako jednu z Vás..a třeba se aj potkáme..někde­..v Praze??:-)))

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 13.01.2007 20:25:21

Ahoj Severanko, ja jsem sice uplny traged a nejsem tady zas tak dlouho, ale vitej. Mimochodem existuje i Decinsky bezecka pohar, kde se da docela dobre otestovat forma.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Mikulášovice-Šluknovský výběže

Celkem 32 km
Minulý měsíc 0 km

severanka žena 13.01.2007 20:49:28

Jukla jsem, že tu mám krajánka, milé zjištění..j, pokud sdělíš více info kol toho poháru, ráda nastuduji, event. se zúčastním..nehrozí ale Sněžník, že?Děkuji za přivítání, potěšil jsi mě!

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.01.2007 20:52:28

Ahoj Severanko, rádi Tě tu vidíme! Půlmaraton není problém ujít, uběhnout ho je těžší… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Mikulášovice-Šluknovský výběže

Celkem 32 km
Minulý měsíc 0 km

severanka žena 13.01.2007 20:55:43

Nu, cosi co se týče km jsem ustála pod 2 hodiny, leč jsem tak trochu astmatička, tož je to trošilinku složitější..ale chtěla bych se minimálně zúčastnit..už se chystám druhý rok, důchod za dveřmi,tož nemohu dlouho váhat..:-)))

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 14.01.2007 19:34:02

Hezký večer, už několik hodin sháním různé informace o březnovém půlmaratonu a severanka přesně trefila do černého! Za pár dní dokončím ultrazvuky do zadku :-) (je to docela příjemný, doporučuju) a jdu do běhání! Sháním tréninkový plán, ale když většina netragédů to pojímá děsně vědecky a mně je nejblíž ta běhací paní co napsala, že chce běhat jako pes… Severanko, uvidíme se v březnu?

Motto: Over and over again.
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 14.01.2007 20:16:11

[quote=hanice]… Sháním tréninkový plán, ale když většina netragédů to pojímá děsně vědecky a mně je nejblíž ta běhací paní co napsala, že chce běhat jako pes…[/quote] Ja osobně jsem sám narazil při nepoužívání dobrého plánu. Právě, že nemám čas snažit se pochopit ty vědecké spojitosti, zvyšování, snižování objemu, různé druhy tréninku. Tak jsem si nechal plán připravit na tělo a jsem nadmíru spokojen, mám z běhu radost a výsledky mě těší. Jestli se nechcete zničit doporučuji podobný přístup… jo, a já jsem opravdu trgéd :-)

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Mikulášovice-Šluknovský výběže

Celkem 32 km
Minulý měsíc 0 km

severanka žena 14.01.2007 21:14:06

Hanice,ahojek, aj toro a všici ostatní!Ju,aj mě přepadla drzost jménem ZKUSIT SI TO!!!Možná umřu,ale zrealizuji si svůj sen!!Ráda se s Tebou, hanice, sejdu v Práglu..Co se týče plánu, jsem živel..oheň..tedy aj toto beru živelně, bo stačí jedna pěkná chřipka a všechny vědecké přípravy jsou v pikách..tedy, respektuji všechny tahy těch, co to myslí vážně, ale má meta je uběhnout a ..v čase klidně nad 2hod..

Nalezené položky: 23 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.