Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Hamstring - nepolevující bolest

Hamstring - nepolevující bolest

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

AC Moravská Slavia Brno

Celkem 1323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2010)

Zdenaa muž 01.06.2011 23:18:25

Už jsou to 3 měsíce, kdy jsem si při závodě natáhl (nebo natrhl?) pravý hamstring. Od té doby se to vůbec nezlepšilo, spíš naopak. Je pravda, že jsem běhal dál, až na 14-ti denní pauzu zapříčiněnou nemocí, po které se ale zlepšení nedostavilo. Bolest je zvláštní. V klidu, při chůzi ani při pohmatu žádnou bolest necítím, jen při běhu (zejména pomalejším!?) někdy až u zadku, jindy bolí vnější šlacha pod kolenem nebo přímo hamstring. To dřív nebývalo. Prvně mě to bolívalo jen na jednom místě, ale teď to bolívá střídavě po celém stehně.

Byl jsem tedy u doktora a říkal, že mám extrémně zkrácené svaly (hamstringy i lýtka) a to je mi jen 21. Tak jsem začal poctivě každý den strečovat i když ten den neběhám. Cítím, že se mně svaly a šlachy postupně prodlužují, ale bolest hamstringu to absolutně neřeší. Chodím i na rehabilitace, kde mně to akorát jaksi prohnětají, což je podle mě na nic. Dvakrát mně to i zatejpovali, což krátkodobě celkem pomohlo, ale po odlepení se stav nezlepšil.

Táhne se to už vážně dlouho a mně dochází trpělivost. Moc rád bych se té bolesti konečně zbavil. Co byste mně poradili? Nepomohla by nějaká elektroléčba? Protahování je sice fajn, ale je to podle mě jen prevence, aby se to pak nestalo znovu. Zranění to ale každopádně nehojí. Musí existovat způsob, jak se toho zbavit…

avatar

Jesenice

Celkem 2919 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:03 (2013)
půlmaraton: 1:15:01 (2014)
maraton: 3:00:07 (2011)

maxell muž 02.06.2011 10:54:49

>> Zdenaa, 01. 06. 2011 23:18:25

Ahoj,

jak to tak popisuješ, mohl by to být podobný problém jaký jsem řešil celý poslední měsíc. Bodavá ostrá bolest na vnější straně pod kolenem, občas i na vnější straně stehna. Když jsem se pokoušel běhat, po 10–12 minutách jsem musel přestat a byl rád, že jsem vůbec došel domů. Ortoped stanovil diagnozu jako lokální zánět ITB šlachy a doporučil rehabko na magnetu. Nedalo mi to a našel jsem si fyzioterapeuta, který mi dal nohu během 3 sezení dohromady. Problém vůbec nebyl ve stehně a v koleni ale v zádech. Odblokoval hrudní páteř, žebra, uvolnil ITB šlachu a doporučil mi speciální cvičení + cvičení na balanční podložce na posílení hlubokých svalů.

Poslední týden se už pomalu vracím k běhu a po bolesti ani stopa. Pokud budeš chtít, můžu v emailu napsat více.

avatar

efca žena 02.06.2011 11:08:44

>> Zdenaa, 01. 06. 2011 23:18:25 ahoj, hamstringy jsou svine a trvaj dlouho, hlavne kdyz se podceni! ja si v lednu natrhla levej a do ted nesportuju. chcou hodne teplo-porad zahrivat, protahovani, me pomohl v zacatku lazej primo na natrzene misto, masaz-mekke techniky, byl mi doporucen phlogenzym na urychleni rege, kineziotape, a taky pevne nervy! protoze se to rado vraci-bohuzel mi nikdo nebyl jeste schopen rict, jak se pozna, ze uz je sval ok (protoze rozhodne potrebuje nejakou dobu absolutni klid, pokud je natrzenej)-pokazde, kdyz mi doktor rekne, ze uz to muzu zkusit,tak se narve znovu a cela procedura se opakuje…taky neuskodi,kdyz si das nejakej horcik… Preji, at se ti to brzo spravi!!!!!!!

avatar

AC Moravská Slavia Brno

Celkem 1323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2010)

Zdenaa muž 02.06.2011 12:29:31

Jee tak to bych byl moc rád! :) zkundera@seznam.cz

avatar

Bratislava

Celkem 80 km
Minulý měsíc 0 km

5o muž 02.06.2011 16:51:41

Skus Wobenzym. Ak je to spojene so zapalom, tak ti to pomoze. Ja som voci tymto veciam skepticky, ale kolega si pri futbale (podla lekara) natrhol sval a takmer sa nepomohl bez barli. V piatok to zobral prvy krat a po vikende prisiel „po svojich“ s tym ze mu to uplne odpuchlo…ja si posledne 3 roky nepamatam, ze by ma pri behu neboleli na zaciatku holene a mal som aj stredne natiahnuty stehenny sval. Stacilo mi 2 tyzdne a tie bolesti ustupili takmer na nulu a to predtym nepomahal strecing, konska mast, studene obklady…

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 02.06.2011 19:19:55

Nejsem odborník, ale s kolenem jsem zkoušel následující věci:

  • posilovat antagonistu
  • protahovat (po prohřátí, …)
  • posilovat p o m a l u, na strojích, kde je pohyb pod kontrolou
  • najít funkční cviky: takové, které daný sval zapojí do pohybu celého těla – a ten pohyb musí být kvalitní z hlediska držení těla, zapojit zejména CORE (svaly trupu)
Motto: No toto!
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2011 10:06:17

Tiez si myslim ze najprv treba skontrolovat chrbticu a panvu, vsetko vyrovnat uvonit a poposilovat. Vobec by ma neprekvapilo keby sa niekde pricvikaval nejaky nerv.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

AC Moravská Slavia Brno

Celkem 1323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2010)

Zdenaa muž 04.06.2011 21:13:28

Díky za reakce…Je dost možné, že mám ty skryté vnitřní svaly ochablé. Jeden masér či co mně před časem říkal, že mám svalovou disbalanci a poznal to podle toho, že jsem si lehnul na takový ten velký gumový míč, opřel se o něj bříchem a rukama o zem, nohy měl ve vzduchu a on do mě ze strany šťouchal a dalo mu o dost víc práce mě shodit z levé strany. Takže na pravé straně těla (asi hrudi) mám svaly slabší, což možná může souviset s tím hamstringem.

Neznáte náhodou nějaké cviky na posílení těch hlubokých svalů? Popřípadě dobrého fyzioterapeuta v Brně?

avatar

efca žena 05.06.2011 09:10:50

>> Zdenaa, 04. 06. 2011 21:13:28 v Brne chodim k doktorce Martinkove – http://www.chironaxinvest.cz/ -chodim tam uz 3 roky a velika spokojenost

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 05.06.2011 09:20:06

>> efca, 05. 06. 2011 09:10:50

No nevím, jestli tě za tři roky nedokázala napravit … Zdena tak dlouho určitě čekat nechce :-)

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

AC Moravská Slavia Brno

Celkem 1323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2010)

Zdenaa muž 05.06.2011 11:45:35

:D no to bych opravdu nerad…ale díky za doporučení

avatar

efca žena 05.06.2011 14:48:05

>> mulisak, 05. 06. 2011 09:20:06 nechodim tam furt s tim stejnym :), ale hodne sportuju, takze jsem tam castym zakaznikem :)

avatar

Shon@11 muž 06.06.2011 12:03:29

Zdravím, občas mívám podobně jako zakladatel tohoto vlákna problémy způsobené jak psal Rudo špatným srovnáním svalů v okolí pánve. Snažím se tyto svaly procvičovat na míči i bez něj. Nějaké cviky mi poradily na rehabilitaci, něco jsem si našel na netu. Proč to píšu: chtěl jsem Vás požádat, jestli znáte nějaké šikovné cviky na posílení nebo i protažení pánevní oblasti? Jak říkám, nějaké cviky už znám, ale moc jich není proto bych přivítal např.nějaký odkaz na šikovné stránky s těmito cviky. Případně můžete i doporučit které cviky Vám pomohly nejvíc atd. Díky mockrát budu vděčný za jakékoliv nápady.

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.