Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | Další Poslední
avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 07.09.2020 09:41:56

>> Ondriško, 07. 09. 2020 07:41:01

>> Mato, 07. 09. 2020 08:25:56

Bylo by dobré psát ty výkony kompletně, ono to pak vyzní jinak. Takže trojka osobák z loňska 7:33, ale při pohledu na rok 2017 a výkon 7:34 je jasné, že nešlo o jeho top výkon. Těžko z toho něco soudit. Ovšem u pětky a desítky na silnici už byla nápověda, že je na dobré cestě. Prosinec loňského roku – 10 km ve Valencii za 26:38. Únor letošního roku, 5 km v Monaku za 12:51 (WR). Kvůli covidu se pak neběhaly žádné závody a kdo je mladý a pokračoval v tréninku, měl by se zlepšit. Zase tak velké překvapení to není.

No a jestli má být výsledkem umělé vytažení klučiny z Ugandy, jehož marketingový potenciál je téměř nulový, tak… :-D Ne, to nedává smysl. Může v rámci tréninkové skupiny něco zobat? Může, nezjistíme. Bude se jednat o nějakou přelomovou látku, která tu ještě nebyla? Ta šance se blíží nule. Je prostě strašně dobrej a všechny jeho výsledky, postupný progres a úspěchy o tom svědčí.

Abych to shrnul, velký talent, který se zařadí mezi vytrvalecké velikány. Jo a boty mu samozřejmě pomohly, odhadem 5–10 sekund, takže svěťák brzy zase padne, třeba od Baregy, kterému to přeji nejvíc.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.09.2020 09:50:59

>> Meescha, 07. 09. 2020 09:41:56

Asi taky, ako marketingovy potencial maleho placheho kluciny z Etiopie (Bekele v r. 2002, ci Gebrselassie pociatkom 90tych rokov). Z kazdeho sa da spravit sliepka znasajuca zlate vajcia.

Inak neviem, co furt mate s tym mladym vekom. Na Africana, ak je jeho vek naozaj 24r a nie 3r viac, je uz aspon 2 roky vo vrcholovom veku. Bekele mal svetak na 5ku od 22, Gebrselassie ho mal od 22r a posledne vylepsenie (aj ked len o 2s) mal v 25tich. El Guerrouj mal 24, ked zabehol 3:26,00 – to nie je ako s priemernym europanom, ktory ma co dobiehat skoro do 30ky, lebo mladost stravil sedenim v aute.

Len dvaja vyssie menovani boli skutocni wunderkind uz od juniorskych rokov. Ze neboli cisti, je jasne kazdemu, kto nieco o ere 90tok a skorych 2000 aspon naznakom vie.

A teraz dosiel menej talentovany ugandsky muz v zrelom bezeckom veku, ktory ich uplne cisty prekonava? Ale no tak, tomu nemozes verit ani pri najvacsom optimizme.

avatar

Desert muž 07.09.2020 09:51:22

>> rudo, 07. 09. 2020 09:05:51

o tom az potom :-P

avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 07.09.2020 17:41:06

>> Desert, 06. 09. 2020 22:21:34

Samozřejmě – já to beru vzhledem k pilotům F1, tj. těm, kteří monoposty běžně pilotují. Podle mého, kdyby jim náhodně přiřadili vůz jiné značky, tak by bylo pořadí jezdů jiné a myslím, že větší vliv by na to mělo auto a ne umění jezdce. Na druhou stranu každý jezdec může do vývoje vozu mluvit, a umění jezdce není jen v řízení, ale i v tom si správně nastavit auto.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Desert muž 07.09.2020 18:07:50

>> check_drummer, 07. 09. 2020 17:41:06

nemas paru jak to je :-P

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 09.09.2020 08:57:55

Včerejší pětka v Ostravě byl nádherný závod a ukazuje se, že ta ugandská tréninková skupina pracuje skvěle. Evidentně pracují na běžeckém stylu, jde to vidět při porovnání Kiplima s Cheptegeiem. Oba extrémně talentovaní, oba skvěle připraveni, tato sezóna nakonec bude zajímavá, ne, že ne.

No a Sasínek nám ťuká na hranici 3:35 u patnáctistovky. Začíná nakukovat mezi světovou elitu, ono ne každý závod se běží pod 3:30 a v těch taktických má díky zrychlení šanci. Super!

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 09.09.2020 18:02:09

>> Meescha, 09. 09. 2020 08:57:55

:-) neblázni, nemůžeš mít z něčeho takového radost. Naběhne naše „dopingová slovenská enkláva“ a vysvětlí ti, jak je všechno prodané, nadopované, prostě to nejde.

Bylo fajn se na ten výkon podívat. Jen maličko mi bylo líto druhého na pásce, který viditelně nechápal, co se vlastně stalo. A Sasínek hezky finišoval.

Je vidět, že se tu nic nezměnilo – možná by si naši slovenští kolegové měli založit vlastní téma – doping – a přestat neustále opakovat to samé na vlákně o světové atletice. Jsou únavní.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.09.2020 19:47:28

>> jaala, 09. 09. 2020 18:02:09

Kdeze, jedno suvisi z druhym. A ludia by mali otvorit oci. Predane nie – ale nemaju vsetci rovnake podmienky a neplatia na vsetkych rovnake pravidla. Ani v minulosti a ani dnes. Staci sa pozriet na Diackove skandaly… na ochranu niektorych atletov u ktorych sa poriadne ani vysetrovanie nezacalo ( napr. Radcliffe) a inych nemilosrdne dali dole za zlomok (asi tiez opravnene, ale meter by mal byt na vsetkych rovnaky)

>> Meescha, 09. 09. 2020 08:57:55

Ani Kiplimo a ani Barega sa moc stylovo nehybali. Rychlo ano a Barega zial tazko vytuhol, preto vynimocne nemal moc dobry zaver. A ani Cheptegei nema ktovieako pekny styl – ekonomicky to ano, ale skor strojovy s useknutym krokom, nedopnutou odrazovou nohou. Aj preto je mi maximalne podozrive, ze niekto s nie uplne dokonalym stylom, bez potrebnej zskladnej rychlosti, beha take casy. Taki Rudisha, Bekele, Kipchoge, Gebrselassie – to je poezia v pohybe. Prehraj si to a porovnaj. V Ugande pojde o nieco ine, ako o pracu na style… BTW Sasinkovych 3:35 je pekny vykon a ten som aj odhadoval. Od svetovej elity je to vsak daleko. Aj od europskej. To ma skor prijemne prekvapil Davidik na 800vke – paradny vykon v 18tich.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 09.09.2020 21:16:18

>> Mato, 09. 09. 2020 19:47:28

Otvirani oci tady zabira vetsinu diskuze, ktera se ma zaobirat vykony. Pokud nekoho z dopingu neusvedci, jsou vase poznamky mimo pouze hazeni blata na nekoho, kdo se nemuze branit. A vy zadne dukazy nemate. Pouze domnenky. Je to asi tak, jako bych kterehokoli z vas oznacila za dopujiciho – dukazy nemam, ale domnenek muzu mit xy. Vzdyt jste se pohybovali ve vysokem sportu v dobe, kdy se doping nesledoval bud vubec nebo naprosto nedostatecne.

Mimochodem nejak jste opominuli zmeny v ceskem antidopingovem vyboru, ohlaseni navyseni krevnich dopingovych kontrol. Stejne tak se zmenil zpusob osvety sportovcu, spolecne s Wada se pripravuji webinare
Jenze to je nezajimave – to nesouzni s vasim neustalym pokrikem ohledne dopingu a nefungovani dohledovych organu.

Takze zkuste otevrit oci.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 09.09.2020 21:28:45

Sasínek zaběhl výborně. Četla jsem s ním dnes rozhovor, kde říkal, že od té doby, co čekají miminko, tak běhá rychleji. Měla jsem pravdu, očekávání potomka mu dalo křídla.

Celkově se na Tretru dobře koukalo, juniorský rekord na 800m je naprosto skvělým výsledkem, z toho jsem byla nadšená asi nejvíc.

Simona Vrzalová se postupně vrací do formy po zranění, posunutí OH jí přišlo vyloženě vhod. Celkově jsou výkony našich atletů na dobré cestě směrem k nějakým těm šancím na účast v Tokiu.

Bohužel se stále potýkám se Salazarovými pohrobky. Mě se na ty lidi špatně kouká. Říci, že Hassan dala od Salazara ruce pryč, načala novou kapitolu, když všichni vědí, že trénuje s jeho asistentem… Trenér má distanc a svěřenci jsou lilie.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 09.09.2020 21:35:53

*>> rudo

Chlapci z JAR opět zamítli možnost startů. To mě snad těší víc, než výborné výkony našich atletů, vč. Moiry a mládeže při Gigantu. Bohužel těm holkám, co dobíhaly v posledních letech za chlapci z Afriky, už nikdo ty ztracené medaile a finanční přijmy nenahradí.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Desert muž 09.09.2020 22:21:34

>> Skritek Hugo, 09. 09. 2020 21:28:45

" očekávání potomka mu dalo křídla" coz teprve ten znamy napoj :-P

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 08:37:53

>> jaala, 09. 09. 2020 21:16:18

Ano, webinare urcite napomozu usvedcit tych, ktori sa polrok ani nepohnu z domu, kam komisari nepachanu, ani za normalnych podmienok… Vsak to je smiesne.

Mimochodom, nikto tu neukazaoval na ceskych atletov (aj ked si nemyslim, ze by to s prevalenciou podvodnikov bolo nejake ine, ako inde vo svete). Ked nic ine, dovolil som si poukazat, ze vykony Sasinka a inych mi vo svetle inych vykonov (napr. na 5000m) pripadaju o dost viac uveritelne. Istotu vsak clovek nemoze mat v nikom – a toto podozrenie si zasluzil sport skrz skorumpovane zvazy – ci atleticke, czklisticke, bezeckeho lyzovania, futbalu, hokeja… nech sa sportovci podakuju za nedoveru prave svojim zvazom – a svojim dopujucim superom.

A len tak mimochodom – z atletickych hriesnikov ani jeden, ktory bol usvedceny nespravil sebareflexiu co i len vzdialene podobnu tomu, co sa stalo v cyklistike = priklad: spovede Jonathana Vaughtersa, Thomasa Dekkera, Taylora Hamiltona, Riisa a mnohych dalsich. Vyhladajte si ich knizky, precitajte si ich a pochopite, ze sport, najma ten vytrvalostny, stoji na uplne inych zakladoch, ake by ste chceli verit, ze su. Ani jeden atlet otvorene nepriznal tu kulturu dopingu. Ani jeden jediny. To je pokrytectvo najvyssieho rangu. A mnou vyssie spomenuti – najma napriklad Dekker, sutazil este pred par rokmi. Jasne uviedol, ze bez krvneho dopingu, napriek svojmu obrovskemu talentu od mladeznickych rokov, mal vobec problem sa udrzat v pelotone… a ze UCI bud roky aktivne spolupracovala na zakryvani podozrivych pripadov a aj jasnych priestupkov, alebo bola ticho komplacentna.

Preco si myslite, ze v inych vytrvalostnych sportoch, je to omnoho ine, najma ak mame stovky prikladov, ze pouzivali rovnake praktiky? Dokonca o obrovskej korupcii v samotnom vedeni IAAF, dnes WA?

Namieste je teda kazdy vykon podozrievat a mozu si za to zvazy, na skodu tych poctivych sportovcov. Navysenie takmer neucinnych kontrol na tom nic nezmeni. Az pokial niektory z hriesnikov neotvori usta podobnym sposobom, ako sa to stalo v cyklistike. Ta sice ani zdaleka nie je ani dnes cista, ale je omnoho tazsie systematicky podvadzat bez krytia zhora. Az do dnesneho roku, kedy vacsina jazdcov bola uplne bez testov. To potom na TdF vidime takeho Pogacara prekonat rekord kopca, ktory drzal usvedceny dlhorocny doper Vinokurov… mladost a talent? Urcite. Ciste? No nech si kazdy vytvori svoj nazor, najma ak sa samotni jazdci stazovali, ze ich za cely rok testovali maximalne 2×… Kde sa na toto stazuju atleti? Nikde.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 10.09.2020 08:53:11

>> Mato, 10. 09. 2020 08:37:53

Webináře pomohou naprosté většině registrovaných sportovců, kteří ani neví, že by se mohli stát objektem dopingové kontroly. To, že je vybráno pár sportovních disciplín, kde se špičkoví sprotovci sledují celý rok neznamená, že zbytek výkonnostních sportovců na národní úrovni, má přehled o tom, co může a nemůže ovlivnit jejich výkon.

Netvrdím, že doping neexistuje, akorát tvrdím, že není pouze ten záměrný, ale i ten z neznalosti či blbosti. Máme teď od jara v jezdectví pozitivní dopingový nález u sportovce, který z vámi sledovaných hledisek nemá potřebný důvod. Výkon v rozmezí 1 minuty, který navíc záleží spíše na koni (parkur). Jsem hoodně zvědavá, jak bude vyřešen. Sportovní federace musela dát dočasný zákaz činnosti (jezdkyně je kvalifikovaná na OH), a čeká se na vyšetření vzorku B a další kroky AV.

Sebereflexe je otázka osobní kvality člověka – ta se svazem či WADA nemá vůbec nic společného. Neustálé narážky na konkrétní sportovce, kteří neměli žádný pozitivní doping, o vašich osobních kvalitách také nesvědčí – minimálně o „fair play“ přístupu. Jo kdybyste jim to řekli do očí, to by bylo něco jiného.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 09:04:13

>> jaala, 10. 09. 2020 08:53:11

„Inadverent doping“ je nieco uplne ine. Tam osveta moze pomoct. Systematicky umyselny doping sa vsak tymto nevyriesi.

Ja som do oci povedal viacerym sportovcom, co si o nich myslim, najma ked som mal viac nez len podozrenie. Aj v ramci nasho zvazu a ozval som sa verejne, ked mi bola ponukana funkcia v odvolacom senate disciplinarky. Jasne som uviedol, ze bud to budem robit tak, ako sa ma, alebo nech si najdu ineho prikyvujuceho panaka. Vela priatelov som s tym nenarobil. A aj som poukazal na nedavne rozhodnutia disciplinarky, ktorej clenovia boli v jasnom konflikte zaujmov a ze taketo nieco, by u mna nepreslo. Nemam s tym problem. Clenom sa napokon stal kolega, ktory je vo vyjadreniach rezervovanejsi, ale nazor ma uplne rovnaky, ako ja. A to je len nas malicky slovensky zvaz s 1 atletom na skutocne svetovej urovni a par dalsimi, ktori maju mozno na ucast vo finale na svetovej akcii. Tie tlaky su fakt neuveritelne, aby sa rozhodlo v „zaujme sportu a len aby sme hanbu nemali“.

Aki konkretni sportovci a ake narazky? Napisal som svoj nazor, ze su mnohe vykony – vratane sucasneho sv. rekordu na 5000m podozrive. Vzhladom na historiu tohto sportu, jeho minulost a vykonnostnu krivku daneho bezca, je to rozumny nazor. Je neomylny? Nie a preto je to nazor. Mam ho vsak pravo vyslovit a pokym neprebehne ocista vramci WA a narodnych zvazov aspon na takej urovni, ako v cyklistike, tak si tzv. benefit of doubt nezasluzi ani jeden atlet. Je na nich aby vytvorili tlak a chceli zmenu zdola. Prave preto, ze uz im, okrem hobby fanusikov, neveri skoro nikto. Aj ked mnohi svoj sport a pracu vykonavaju poctivo.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.09.2020 09:20:15

>> jaala, 10. 09. 2020 08:53:11 …v jezdectví pozitivní dopingový nález…

Nevi se, o co slo (= ze by opet diuretikum)?

avatar

Desert muž 10.09.2020 09:24:41

>> jaala, 10. 09. 2020 08:53:11

" jezdkyně je kvalifikovaná na OH" njn. mela si dat pozor na ukrajince :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 09:26:05

>> Skritek Hugo, 09. 09. 2020 21:28:45

Presne – jedneho potrestali – Salazara – a tych, ktorych viedol a kontroloval im kazde susto a hlt vody, co do seba dostali, si pretekaju dalej a prekonavaju rekordy (Hasan, Farah…). Jeho asistent, co mu bol plne podriadeny a bez jeho zvolenia, si ani neprdol, vacsinu zo skupiny nadalej trenuje, akoby nic. Toto je o sebareflexii jeho, jeho zverencov, ci asistenta Juliana. Pokym sami nevypustia dzina z flase a neuvedu, co vsetko sa v skupine na najvyssej urovni dialo, dovtedy to bude fraska. A tiez o sebareflexii WADA a WA, ze takuto saradu pripustia. Ked porusuje trener pravidla, tak aj jeho zverenci…

Tiez ma napada dalsia skupina – Jama Aden – jeho chytili, ako vyhadzuje do kontajnerov striekacky, na izbe nasli plno dopingovych latok a zverenci si pretekaju dalej (napr. sucasna svetova rekorderka Genzebe Dibaba). Asociacia tejto osoby s Farahom, tiez len cisto nahodna (a este o tom aj klamal, ze su v castom kontakte a az teraz uznal, ze klamal).

avatar

Desert muž 10.09.2020 09:29:24

>> Mato, 10. 09. 2020 08:37:53

ten problem je v tom, najit neco u nekoho druheho ne u me :-P

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 10.09.2020 09:49:31

Niečo ku pretekom:

Pozrel som si výsledkovú listinu MSR v polmaratóne 6:9., a zaujalo ma, že všetci pretekári majú prvých 7km výrazne- o minúty- rýchlejšie ako druhých 7km, či posledných. Tak neviem, trať bola správne vymeraná a len medzičas na 7.km bol zle zmeraný, alebo sa nebežalo 21,1km?

https://www.sportsofttiming.sk/…results/5521?…

Len príkladmo:

Prvý muž: prvých 7km za 21:06 druhých 7km za 24:09

Prvá žena: prvých 7km za 21:56 druhých 7km za 25:19

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 10.09.2020 10:33:10

>> Mato, 09. 09. 2020 19:47:28

Ano, Barega ten závod přepálil. Podle mě chtěl zkusit svěťák, on je takový střelec, že se nebojí a dost často pak pohoří (což se mi na něm líbí). Naopak Kiplimo běžel takticky bezchybně, takže vyhrál. Oni jsou si kvalitou velmi blízko, proto jejich souboj měl šťávu a doufám, že se letos ještě na nějakém závodě potkají.

Ohledně stylu máš pravdu, že porovnat borce z Ugandy s (podle mě nejlepším stylařem vůbec) Rudishou, nebo (asi nejlepším stylařem mezi vytrvalci) Bekelem, je těžké. Na ně nemají, ale kdo má? Přesto ten styl, sic lehce strojový, to jsi vystihl přesně, tak funguje dokonale. Mně se na něj dobře dívá, je tam dynamika, což bude souviset se stavbou nohy. Tedy ta lehce silnější stehna, hlavně ve vrchní části, což podle mě bude mít souvislost s tréninkem, ale to jen spekuluji.

U Sasínka by mě zajímalo, kolik by musel zaběhnout, abys ho zařadil mezi elitu? On nikdy nebude patřit mezi mílaře s bombastickou vytrvalostí, ale rychlostně už ve špičce je. Ostatně osmistovku dá lépe než Jakob Ingebritsen, což je pro porovnání dobrý případ. Prostě u rychlých závodů kolem 3:30 si nikdy nešrtne, ale jakmile se rozběhnou trochu taktičtěji, může uspět i proti nejlepším. Tedy já v to doufám. Chtělo by to ještě dvě vteřinky na patnáctistovce stáhnout, což asi nebude snadné…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 11:40:42

>> Meescha, 10. 09. 2020 10:33:10

Porovnavat niekoho s osobakom – do piatku – 13:13 a niekoho s 12:43, ako kvalitativne velmi blizko, mi pride odvazne. Vykon Kiplima je z kategorie nadvihnuteho obocia a pokrutenia hlavou, najma ak berieme v potaz, ze rekord mitingu drzal jeden z najlepsich bezcov historie – Shaheen, resp. Abraham Cherono vlastnym menom (dodnes drzitel sv. rekordu na steepli). Takze nieco sa v tej Ugande v tohtorocnej izolacii naozaj udialo. A ano, viem, co Kiplimo predtym dokazal napr. v krose a udajne vo svojich 16tich rokoch predtym… Na Baregovej urovni to vsak nebolo. Suboj to vsak bol pekny…

Sasinek by potreboval este 3–4s k sirsej svetovej spicke, kedze za nu sa clovek moze povazovat, ak pravidelne je vo finale na svetovej akcii – OH a MS. Tam sa bezci s vykonom 3:35 dostanu len pri zhode obrovskeho stastia, kedze sa behaju 3 preteky behom 4 dni. Bez fantastickej vytrvalosti je borec bez sance, ak sa co i len 1 z behov (rozbeh, semifinale, ci finale) bezi na urovni jeho osobaku, nepredvedie uz ziadne zrychlenie a na taktiku nezostava sil. Take hanebne poklusy, ako na OH v Riu sa vidia raz za 20 a viac rokov (naposledy predtym v 92 v Barcelone, kde im to Cacho na 24 rokov znechutil). A aj na tychto pomalych behoch vyhrali bezci s osobakmi 3:30 (Centrowitz) a 3:28 (Cacho).

Co sa tyka rychlosti na najblizsej kratsej trati, kazdy jeden v top 10ke ma schopnost bezat 800vku pod 1:45. To, ze im tam ten osobak nesvieti, je len neochotou castejsie na 800vke startovat. Ingebritsen – vidiac v akej pohode si z cela odkontroloval 25s poslednu 200vku, tam patri tiez. Ani Lagat, ci El Guerrouj nemali osobaky pod 1:47, ale vo finale OH a aj na MS predviedli po 700m dlhy tah do ciela v case 1:46. Borci za nimi mali casto osobaky aj 1:43…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 11:54:10

>> Ondriško, 10. 09. 2020 09:49:31

Jednoznacne zle osadeny medzicas. Nic nezvycajne. To, ci mala trat 21,1 km je ina otazka a vzhladom na minule velke pochybenia BA maratonu a ich rozhoddcov, asi aj legitimna. Pocitam vsak, ze samotni pretekari by sa ozvali, keby tam bola odchylka viac ako par metrov… Len tak mimochodom – ten isty rozhodca zodpovedajuci za spravnost vedenia trasy sa od r. 2006 nezmenil – a sam vies, aky bol vtedy vysledok – trat dlhsia viac ako o 1km na maratone a 500m na polke (samotne meranie ma na starosti oficialny premeriavac, ktory vyda certifikat daleko pred podujatim, ale ten nezodpoveda za to, kadial nakoniec trat povedie, ak si organizator zmysli urobit na nej neskor zmeny a nenecha si vystavit novy certifikat).

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 10.09.2020 11:55:44

>> Mato, 10. 09. 2020 09:04:13

systematický úmyslný doping – je jasné a chytí se málokdo. Otázka je, jak moc pokulhávají testovací možnosti za vývojem nových preparátů. Tenhle boj je dlouhodobý a nekončící – jednou vyhraje dopující, jindy kontrola – však těch „chycených“ také není málo. Byť viz. L. Armstrong se schovávali dost dlouho.

Je fajn, že dokážeš říct lidem, co si myslíš, a stojíš si za tím. Jenže já se ptám, jestli jsi schopný svoje domněnky (a máš na ně právo) říct i těm světovým – ne jen slovenským. A za druhé – pokud máš domněnky, a nemáš potvrzení z dopingových kontrol, tak je potřeba mluvit o domněnkách a ne pravdě.

V současné chvíli, kdy je minimum mezinárodních závodů, řeší doping národní státy. Viz. u nás se testuje v rámci velkých národních soutěží. A pozitivní případy se nalézají a doufám, že se i budou řešit. Což uvidíme příští rok, protože statistiky se vydávají jednou ročně.

Ad Salazar a podobné skupiny – řešilo se to vloni, letos je situace ovlivněná COVID. Jak fungovala WADA a kdo navrhoval a realizoval odběry nevím. Jak jsem se dívala na AV, tak i u nás probíhaly kontroly zahraničních sportovců.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 10.09.2020 11:57:52

>> jm1, 10. 09. 2020 09:20:15

neví se – byla šuškanda o jedné z látek – ale právníci dotčené vytasili žádost o poskytnutí terapeutické výjimky zpětně. Což jsem tedy ještě neviděla, při školení AV nám bylo řečeno, že to není možné. Jsem na procesní stránku a na výsledek fakt zvědavá. Jezdkyně se hájí ošetřením v nemocnici po úrazu na závodech.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.09.2020 13:21:51

>> jaala, 10. 09. 2020 11:55:44

No, ved prave – Armstronga NIKDY oficialne na zaklade vysledkov vzoriek z kontroly nechytili. Usvedcili ho byvali timovi kolegovia. A to bol najviac testovanym sportovcom na svete. Detto Marion Jonesova a spustu dalsich. Nebyt nahod, dodnes su svetove ikony a bozechran naznacit, ze dopovali. Negativny test nie je dokazom v ociach verejnosti o cistote sportovca. Nemoze byt potrestany, ak nema podozrivy bio pas, ale kludne moze veselo dopovat.

Takze asi tak – negativne testy sa nazyvaju IQ testy – len blbec, resp. lajdak sa nechal chytit. Dnes to je skor ten, co nema odbornika, ktory by mu poradil, ako testy obist. A ze sa da obist aj bio pas, to dokazal aj normalny zurnalista, ktory sa podujal dopovat, aby ukazal, ze bio pas nema pri sucasnom protokole schopnost detekovat opatrneho jedinca. A najvacsi paradox – WADA sa pokusala sudnym zakazom obmedzit /zabranit zverejneniu reportaze, kde ich vykreslil, ako bezzubu organizaciu s nefunkcnymi protokolmi. Nepodarilo sa, tak investovali do sebapropagacie. BTW, reportaz je najditelna na webe a stoji za to chvilu casu tomu venovat…

avatar

Desert muž 10.09.2020 21:05:40

>> jaala, 10. 09. 2020 11:57:52

vsechno je mozne,staci mit penize,no a o tom to asi bude,

staci zacit operovat se slovem latentni doba :-P

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2020 12:02:36

ME v krose, Irsko, DEC zrusene covid podvod pokracuje

o ME v tyrani koni nemam info, tento hlavny „sport“ tohto fora nesledujem

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 11.09.2020 14:54:53

>> Mato, 10. 09. 2020 13:21:51

no „nikdy je nechytili“ a „usvědčili kolegové“. Z mého pohledu máte zrovna na Slovensku teď krásný příklad toho, že jeden „chlap“ dokáže zaměstnat nejen celou policii (jak ekonomickou, tak kriminálku), ale i celý soudní aparát. A stejně v daném případu nebyl potrestán. Takže ten boj mezi těmi, kteří záměrně dopují, a systémem, který je má chytat a trestat, bude vždy nevyrovnaný. Dva Sithové zaměstnají celou partu Jediů. Navíc funguje to, co napsal Desert – právnici a peníze.

S tím časem – špatná vzdálenost se povede i na pražském maratonu (ve Stromovce,Memoriál Iva Domanského), tam se za to aspoň veřejně omluvili. A zvojtili to přesto, že to dělali cca 55 let a na stejném místě.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 11.09.2020 15:21:51

>> jaala, 11. 09. 2020 14:54:53

Takych prikladov je v kazdej krajine, aj u vas. U nas je to o to vypuklejsie, ze kazdy kazdeho pozna – klasicky problem maleho statu s dlhou historiou nepotizmu. O to tu ale neslo – ide o to, ze ked napisem, ze je kazdy podozrivy uz z principu fungovania profesionalneho sportu, tak to plati blanketne, aj pre svatca. Ak sa k tomu pridaju mnohe ine okolnosti = samozrejme nepriame inak by uz mali byt davno potrestani, pravdepodobnost cistoty jedinca sa geometricky znizuje. Istotu nebudeme mat ani jednym smerom nikdy (a ze „false positives“ bolo mnoho, to tiez vieme). Je to nefer voci tym chudakom, co sa to snazia robit poctivo? Ano, ale vo svetovej spicke to podozrenie funguje, vdaka nefungujucemu a skorumpovanemu systemu, naopak, ako na sude v trestnom konani pri preukazovani viny. Minimalne v ociach verejnosti a najma tej, ktora do systemu vidi.

Ak sa to sportovcom nepaci, nech ziadaju zmenu systemu – lebo ten je tu pre nich a nie naopak. V sucasnosti je zial system nastaveny tak, ze sluzi na ochranu sameho seba a na vytvaranie pozitivneho obrazu pre verejnost a sponzorov, nie na ochranu sportovcov.

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.