Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » iPhone místo sporttesteru?

iPhone místo sporttesteru?

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 20.06.2011 18:11:45

Tak jsem jen tak ze srandy začal testovat aplikace pro iPhone, které dokáží ve větší či menší míře nahradit sporttester. Samozřejmě s přihlédnutím na fakt, že s sebou člověk vláčí obrovskou placku na ruce, a ač jsem vystřídal již čtyři značková pouzdra, ani jedno za moc nestálo.

Zatím mám za sebou vyzkoušený Runtastic ve verzi Free i Pro, a v současné době testuji Runkeeper a chystám se na iMapMyRUN. Tak třeba to k něčemu někomu bude dobré.

RUNTASTIC

Testován asi měsíc, naběháno cca 200 km.

Cena: základní verze zdarma, verze PRO za 4,99 euro, rozšířený přístup na portálu tzv. Gold který nabízí i tréninkové plány a lepší statistiky za 4,99 euro měsíčně

Pro: jednoduché ovládání, přehledná grafika, hlasový feedback ve verzi Pro, přibližný výpočet spálených kalorií, jednoduché intervalové tréninky, počítá kalorie, schopnost komunikovat s hrudním pásem, poměrně přesné údaje, kompatibilita s ovládáním sluchátek i s iPodem, relativně slušně zpracované statistiky na webu, propojení na sociální sítě Facebook i Twitter

Proti: Neumí česky ale na výběr je více světových jazyků, reklamní proužky v bezplatné verzi, nutnost datového tarifu kvůli stahování mapových podkladů pro GPS, k hrudnímu pásu je nutná jednotka za 70 euro, horší ovládání proti sporttesteru, a z nějakých důvodů mi to zaznamenává 20 km a pak to nepochopitelně vypne. A nic na tom nezměnily ani zásahy do nastavení :-(

Verdikt: Ano, ale tak za rok až tomu vychytají mouchy, to samovolné vypnutí bez zjevného důvodu (rozhodně nejde o ochranu slabé baterie) je na zabití, ale pro začátečníka to bude za čas hodně dobrá volba.

RUNKEEPER

Testován týden, naběháno zatím 50 km

Cena: Program zdarma, rozšíření webového přístupu o statistiky atd na verzi Elite za 4,99 USD měsíčně, nebo 19,99 USD ročně.

Pro: jednoduché až blbuvzdorné ovládání v telefonu, schopnost komunikace s iPodem, hlasový feedback, přibližný výpočet kalorií, líbí se mi kolonka osobní rekordy v základních statistikách, může to být i tak trochu hec jak popohnat sám sebe. Má vazby na Facebook i Twitter s možností nastavení míry sdílených dat

Proti: umí jen anglicky, nutnost datového tarifu kvůli stahování mapových podkladů pro GPS, horší grafické rozhraní na webu proti Runtastic, neumí komunikovat s hrudním pásem, podrobnější statistiky jsou placené

Verdikt: Dobrá volba rpo začátečníka bez velkých nároků na obsluhu a nastavení. V poměru cena / výkon zřejmě lepší než Runtastic. Zadarmo umí například hlasový feedback, zatímco Runtastic až v placené verzi.

ENDOMONDO

Zatím netestováno v provozu.

Cena: Základní verze zdarma, verze Pro za 2,99 euro.

Pro: Příjemná grafika, narozdíl od konkurence umí pracovat i se satelitní mapou

Proti: menší možnost nastavení samotného programu, nicméně trochu opruz když na úvod musí člověk přelistovat a odsouhlasit licenční podmínky. Vzdal jsem jejich čtení v polovině :-(

Verdikt: časem také bude :-)

IMAPMYRUN (iMapMyRun)

Zatím netestováno v provozu

IMAPMY FITNES (iMapMyFITNES)

Zatím netestováno v provozu, nicméně první co člověka otráví hned při zapnutí je naskočení reklamy :-(

MAPMYTRACKS (MapMyTracks)

Zatím netestováno v provozu

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Beroun

Celkem 121 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:05:25 (2011)

Ruuzha muž 21.06.2011 13:09:07

Nejsem si jistý s dostupností na Iphone, ale zkoušel jsi Endomondo? To je taky zdarma, používám ho na HTC a max. spokojenost. Automaticky posílá výsledky na web do tvého profilu. Kde máš osobní rekordy (cooper, 3 míle, 5km…) Můžeš si pak v klidu jak na telefonu tak na webu prohlédnout záznam trasy, časy na km, graf rychlosti k trase, či tep pokud máš BT tepák.

avatar

Bušovice

Celkem 144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:09 (2011)

ghibulo muž 21.06.2011 14:00:38

mě by zase zajímalo zhodnocení programu ‚Cardio trainer‘ – esli je teda taky na Iphonu… tak nějak mě oslovil víc, než Endomondo…

Motto: dělej co chceš, dokud můžeš
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 21.06.2011 14:07:55

>> Ruuzha, 21. 06. 2011 13:09:07

Taky pouzivam Endomondo (na LG P350 – Android Froyo) a jsem maximálně spokojená.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Praha

Celkem 902 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:00 (2011)
půlmaraton: 1:54:58 (2011)

warag muž 14.07.2011 12:10:46

S iPhonem je ovšem trochu problém s měřením tepové frekvence. POLAR WearLink+ Nike+ s ním nekomunikuje (funguje nativně pouze s iPod nano 5. a 6. gen a iPod Touch) a POLAR Wearlink+ Bluetooth údajně také ne; prý kvůli omezené funkčnosti Bluetooth na iOS4. V současné době tedy zbývá pouze řešení s nějakým přijímačem, který se zapojí do dokovacího konektoru (např. http://store.runkeeper.com/…t/RK_RUNPACK). To je ovšem taky dost nepohodlné – vážně se mi nechce vyřezávat do držáku na ruku díru, aby se ten přijímač dal do iPhone zapojit.

Doufám, že Bluetooth na iOS5 bude konečně s POLAR Wearlink+ Bluetooth komunikovat, protože by se mi opravdu líbilo mít jedno zažízení, které mi bude měřit čas, vzdálenost, tepovku a přehrávat hudbu. A iPod nano se mi kvůli tomu vážně kupovat nechce, takže asi nezbývá, než čekat na iOS5, který snad bude umět s POLAR Wearlink+ Bluetooth komunikovat, případně na to, až Nike a Polarem přidá do POLAR WearLink+ Nike+ podporu pro iPhone.

Zatím tedy běhám s iPhone, aplikací Nike+ GPS a tepovku k tomu měřím cyklocomputerem Garmin Edge 705, který mi doma zbyl z mé cyklistické kariéry :)

Mimochodem, používáte někdo k měření tepovky iPhone a jaký k tomu máte hrudní pás?

Motto: Nejlepší běžci nezanechávají stopy.
avatar

Celkem 621 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:36 (2012)
půlmaraton: 1:32:33 (2012)

Gorr GrimWolf muž 02.08.2011 17:24:46

Ja sem toho pro Android (iPhone) vyzkousel pomerne dost. A ta situace pokud jde o tyhle zarizeni neni uplne idealni. Hodne aplikaci bylo popsanych v prvnim postu.

Za sebe dodam, ze momentalne vlastne vyuzivam dve reseni – Android s miCoachem (Funguje i na iPhone), ktery mi zaznamenava trasu pomoci GPS, vytvari mi plan na behani a pak pouzivam Nike SportBand s Polarem na tepovku. Dve sluzby a pomerne hezky se to doplnuje.

Pokud, ale nekdo by chtel vse v jednom, tak na iPhone neexistuje myslim nic – chybi tepovka. Tady vede Android, ktery treba ke SportsTracker, Runkeeperu umi pripojit i tu tepovku od Polaru.

Motto: Ex Duris Gloria!
avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 02.08.2011 21:29:12

>> Gorr GrimWolf, 02. 08. 2011 17:24:46 na iphone určitě tepák připojit lze, ale je k tomu potřeba přijímací škatulka, která se přicvakne na konektor na iphonu. Je to v kooperaci s Nike+. Kamarád si to teď objednával ze států, protože to blíž nějak nesehnal. Zatím je s tím prý spokojen, ale nemám bližší info a nevím, jestli proto ještě něco nepotřeboval (nějaký hw). Ttepák pro iphone prodává Polar (i u nás), ale zřejmě tam je nějaká nekompatibilita (možná to mluví jen s ipodem a ne s iphonem), kvůli který si ho ten kamarád nekoupil.

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

Celkem 621 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:36 (2012)
půlmaraton: 1:32:33 (2012)

Gorr GrimWolf muž 03.08.2011 09:52:04

>> krmitko, 02. 08. 2011 21:29:12

Ja ten tepak mam. Je propojenej se SportBandem, funguje to dobre. Ale v navodu, ani na strankach Nike, Polaru ten iPhone jako fungujici zarizeni neni. Ani nikde na internetu o tom neni ani zminka. Tak bud kamarad nasel neco specialniho. Nebo se jednoduse spletl. Funguje podle Polaru a Nike jen na SportBandu a iPod Nano 5th Generation.

Motto: Ex Duris Gloria!
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 03.08.2011 11:12:04

pro iphone existuje krásné přislušenství wahoo fitness ANT+, které rozšiřuje možnosti iPhone o komunikaci se zařízeními ANT+ protokol podporujícími. Jsou třeba garminí tepáky, krokoměr i kadenční čidlo, či třeba cyklistické měřiče výkonu SRM a PowerTap. Výhodou oproti BlueTooth je výrazně nižší energetická spotřeba. Něco se o něm dá přečíst třeba tady: http://www.dcrainmaker.com/…-iphone.html

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2011 02:03:45

zaciatocnik co nema zatial ziadne behacie siditka si ide kupit ku iphonu tento balik :

http://www.heartratewatchcompany.com/…ing-pack.htm

je tunajsi takze zjavne mu staci len aglictina

ma o tom baliku niekto nejaky nazor alebo s tym skusenosti ?

az to zacne pouzivat tak sem napisem aky ma na to nazor a ako je to prakticke

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

kajman-cz muž 16.10.2014 23:40:27

Super článek! Co trochu „zaktualizovat“? Já právě používám Runtastic na iPhone 5S a jsem velmi spokojen. Přemýšlím momentálně o hrudním pásu z důvodu měření srdečního tepu a nějakých hodinkách, jako Nike+ sportwatch (rekreační) nebo Garmin (profi).

avatar

Praha/Mar.Lazne

10 km: 0:36:45 (2016)
půlmaraton: 1:22:15 (2016)
maraton: 3:06:48 (2014)

Jookyn muž 18.10.2014 23:42:10

Ja pouzivam Endomondo, iPhone 5 a TomTom bluetooth hrudni pas (chtel jsem si koupit Polar H7, jenze jsem se spletl v eshopu a vzhledem k tomu, ze jsou temer identicke, tak uz jsem to nechtel vracet).

Bluetooth hrudni pasy funguji az na iPhone 4S a novejsich, starsi nepodporuji Bluetooth low energy. Naopak samotny hrudni pas by mel jit pripojit k hodinkam, pro coz jsem zatim uplatneni nenasel.

Baterka v pasu ma udajne udrzet 35 hodin, zatim nemam jeste vyzkouseno (mam jej od srpna a byl jsem jednak zraneny a taky jej nepouzivam na vsechny behy, takze porad mam puvodni baterku).

Se sparovanim nebyl vubec zadny problem, ani jsem nemel zadny problem s prenosem signalu.

Endomondo si umi zapamatovat graf tepu v case (pomerne prijemne prohlizeni na webu), ve verzi Pro snad umi udelat i nejake grafy pro jednotlive zony apod, ale to nevim, nemam Pro, temer nic mi ve free verzi nechybi. Snad jen to, ze si nejde zpetne zobrazit prumerne tepy pro jednotlive kilometry. Je k dispozici jen minimum a maximum. Prumer si aspon nechavam hlasit kazdy km v prubehu behu…

Obecne pri pouziti telefonu jako merice tepu jsou pro me neprijemne 2 veci – nechce se mi brat telefon na zavody, prekazi mi tam. A pak kdyz chci kontrolovat casteji tep, tak je to trochu nepohodlny kontrolovat to na rameni…

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.