Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » kolo pro sezónu 2007 a počítám, že několik dalších

kolo pro sezónu 2007 a počítám, že několik dalších

Nalezené položky: 50 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 23:31:26

chvilku jsem přemýšlel, kam toto téma vložit, ale jelikož moje cíle jsou triatlonové a nikoli cyklistické, vrazím ho sem. Je-li to špatně, adminové jistě briskně přesunou… Přemýšlím o kole pro tuto sezónu, protože můj Šírer Beta 2002 vykazuje jednak neklamné známky morálního stárnutí, ale i stárnutí skutečného (opotřebení laku, rez v exponovaných místech atp.). V zásadě se nemůžu rozhodnout pro materiál rámu, protože to je asi klíčová věc. Jsem původní profesí fyzik, takže nejraději mám ocel, která již bohužel jako rámový materiál několik let zpět hrála druhé housle a v současné době se snad ani nedá rozumně koupit. Nemám rád hliník (příbory ve školní jídelně a tak), takže v zásadě zvažuji alternativy dvě: titan a carbon. V tuto chvíli se mi líbí toto kolo: [url]http://www­.merida-bike.cz/prodej/scul­tura-special-edition[/url], ale s carbonem mám nulové zkušenosti a ani neznám ve svém okolí nikoho, kdo by nějaký čas na carbonu jezdil, aby existovala aspoň tří-čtyřletá zkušenost s rámem a po ukončení výroby rámů moratti ani nevím, zda je dnes někdo kloudně dělá. Co od kola očekávám:

  • využití alespoň 3–5 let, kolem 5–6ti tisíc km ročně na ne vždy kvalitních silnicích
  • unesení „velikého“ chlapa. Dnes 102kg 186cm, jaro snad 90–95 se spády ještě o 10kg níže:-)
  • pár triatlonových závodů v létě
  • převoz v autě ať už ve stojanu na střeše, tak i v kufru
  • vybavení campagnolo
  • raději koupím hotové kolo, než nějaké skládání, na to moc nejsem
  • pro trénink i závod. Na dvě silniční kola nemám ani peníze, ani místo
  • cenu řekněme do 60 000,,–kč
  • skvělé svezení;-)

Jestli máte někdo zkušenost se sculturou, případně třeba tip, kde se o tom pobavit, budu rád, stejně jako za každé rozumné doporučení podložené argumenty, zejména týkající se materiálu rámu, či doporučených výrobců.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 17.01.2007 21:06:18

Muzu napsat pouze sve zkusenosti – pred nekolika lety jsem jezdila karbonovou Meridu, ale bika. Bylo to krasny jezdeni, dokud ram vertikalne nepraskl na trubce pod smykem, cca 10cm prasklina. Reklamace nedopadla – pry byl prilis utazeny smyk (asi to ve vyrobe proste pretahli:) a opravit se to nijak neda. Kamos mel tez karbonovyho Scotta a ten pro zmenu po par letech zajimave „vrzal“, vliv na funkci to nemelo, ale poslouchat cely svih nejaky vrzani neni zadna vyhra:) Mela jsem i tu cest jezdit na silnicnim titanovem Moratti – moje pocity – neuveritelne rychle kolo, tvrde, ale rychle. A pokud k tomu jsou nejaky dobry kola, tak je to blaho… jen bohuzel ne na nase „kvalitni“ silnice

Kazdopadne taky tento rok doufam v novou krasnou silnicku a jak jinak nez karbonovou:) ten material je proste nadherny

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 17.01.2007 23:10:06

asi nejvíc informací přímo od zkušených cyklistů najedeš na http://www.cyklodiskuze.cz/. Je tam spousta diskuzí a zasvěcených názorů na všechny značky kol, názory na materiály, tak tomu věnuj čas a určitě tam najdeš spoustu zajímavých informací.

Já mohu poskytnout pouze svoje nepříliš bohaté zkušenosti. Po staré silničce s hliníkovým rámem jsem před dvěma lety kupoval taky nové kolo a nakonec u mě zvítězil Duratec Cool R10. Hliník jako materiál bych nezatracoval, protože tohle kolo mě doslova uchvátilo. Před prvním svezením jsem si říkal, zda má cenu dávat tolik peněz za kolo, ale teď vůbec nelituji. Tohle kolo jede skvěle, tuhý rám, skvělá reakce na šlapání, ale přitom je úžasně pohodlné a skvěle ovladatelné na hrubém asfaltu a ve sjezdech. Opravdu mi padlo hned do ruky a neměnil bych. Stejné pocity z jízdy mají i ostatní na cyklodiskuzi, co taky mají Durateca, tak to snad není jen subjektivní názor. Kamarád mluvil s Jánem Svoradou, který tohle kolo taky jezdil a i on s ním byl spokojený. Pro triatlon je model Cyborg, ale ani s Cool R12 chybu neuděláš. Karbonové modely mají v nabídce krátce a zatím moc zkušeností s nimi není. Nechci tady ale zatracovat karbonovou Meridu, i na tohle kolo jsem slyšel chválu a za tu cenu je určitě super Campagnolo bude asi dobrá volba (ikdyž já mám Shimano 105), minimálně od sady Veloce určitě chybu neuděláš a velice důležitá jsou také kola, která z poloviny tvoří jízdní vlastnosti, kvůli servisu bych volil Mavic (minimálně Ksyrium Elite) a nebo Campagnolo (asi Zonda a výše). S rozpočtem jaký máš ale asi vyloženě špatné kolo nekoupíš. Přeju dobrou volbu a spoustu naježděných kilomerů :-)

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 17.01.2007 23:21:30

AHOJ jedina, ale zakladni rada, nesetri na zadne z casti, ktera se toci. Brzdy staci nizsi rada, ale slapani a kola bych volil z drazsich cenovych policek. Kola pak zkus sehnat pres bazar od ZIPPu, jezdim je 10let a mel jsem i jine znacky moznost vyzkouset, ale Zippum se nic nevyrovna. Ram z carbonu nemuzu slouzit, jezdim uz nekolikaty hlinikovy ram k plne spokojenosti.S Cam­pou take nulove zkusenosti, mam Ultegru.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 17.01.2007 23:28:03

[quote=ironman]AHOJ jedina, ale zakladni rada, nesetri na zadne z casti, ktera se toci. Brzdy staci nizsi rada, ale slapani a kola bych volil z drazsich cenovych policek. Kola pak zkus sehnat pres bazar od ZIPPu, jezdim je 10let a mel jsem i jine znacky moznost vyzkouset, ale Zippum se nic nevyrovna. Ram z carbonu nemuzu slouzit, jezdim uz nekolikaty hlinikovy ram k plne spokojenosti.S Cam­pou take nulove zkusenosti, mam Ultegru.[/quote] Zippy by určitě byly nejlepší, ale to by musely být za hodně dobrou cenu v bazaru, aby zbylo i na ostatní, nové by byly jenom kola a na ostatní už by nezbylo :-)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.01.2007 08:42:12

díky za postřehy. Do zippů určitě nepůjdu, vážím metrák, v létě doufám pod devadesát, ale pořád moc na to, abych jezdil karbonové ráfky, upřímně řečeno ani neznám moc lidí, kteří jezdí na zippech tréninky. Na to mi příjdou příliš křehké a ani se mi nelíbí (asi je to srandovní, ale i to je pro mne důležité). Zásadu s točením znám, ta scultura má komplet centaura (třetí nejvyšší řada capmy asi tak třída schimano 105). Teď jezdím už pátou sezónů campu veloce a maximální spokojenost, centaur je je ještě o třídu výše. Projedu si to fórum a uvidím. Duratec je taky rám, který zvažuji. Umí prodat i celé kolo? Co jsem se díval na jejich web, tak nabízí jenom rámy…

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.01.2007 09:34:58

Zippy a krehke, tos me pobavil. To jsou nejpevnejsi kola co znam. Ja na nich i trenuju.A jedou jednoznacne nejlip z kol, ktere jsem kdy mel.Ale je to o cene, to ano, jete budou okolo 15tis. To ze se ti nelibi je fakt legracni, ja mam kolo aby dobre jelo, ne aby dobre vypadalo :D. Jinak nic ve zlem, ale docela jsem se zasmal :).

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 18.01.2007 11:24:19

Případně založ téma i na [url=http://www­.bike-forum.cz/]bike-forum.cz[/url], tam určitě dobře poradí.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 18.01.2007 11:57:06

[quote=ironman]To ze se ti nelibi je fakt legracni, ja mam kolo aby dobre jelo, ne aby dobre vypadalo :D. Jinak nic ve zlem, ale docela jsem se zasmal :).[/quote] Tak to pro me je treba dost dulezity, aby se mi kolo i libilo, preci jen kdyz uz to stoji takovy ranec penez, jezdit na necem co sice super jede, ale nelibi se mi, uz by mi neprinaselo takove poteseni. Neco jinyho je kdyz kolo dostanes treba od sponzora, ale takovy tu zrejme nikdo z nas neni.

Jinak firma Duratec je jedinecna v tom, ze si muzes navrhnout barevne reseni ramu z x ruznych kombinaci, ktere se Ti libi, coz povazuju za peknou vychytavku.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 18.01.2007 13:36:20

[quote=ironman]AHOJ jedina, ale zakladni rada, nesetri na zadne z casti, ktera se toci. Brzdy staci nizsi rada, ale slapani a kola bych volil z drazsich cenovych policek. Kola pak zkus sehnat pres bazar od ZIPPu, jezdim je 10let a mel jsem i jine znacky moznost vyzkouset, ale Zippum se nic nevyrovna. Ram z carbonu nemuzu slouzit, jezdim uz nekolikaty hlinikovy ram k plne spokojenosti.S Cam­pou take nulove zkusenosti, mam Ultegru.[/quote] To by mě Michale zajímalo, kolik kol má takový člověk, co myslí závodění vážně, k dispozici? Když trénuješ na zippech a ultegrou tak minimálně 2? tréningové a závodní? nebo ještě několik závodních podle vzdálenosti? dík Petr

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 18.01.2007 13:39:55

Duratec samozřejmě celá kola rád dodává jak se Shimanem, tak Campou. Mám R14, vzal jsem od nich ale jen rámový set. Ultegru atd. jsem kupoval jinde. Kromě barevné kombinace umí i rám podepsat – mám na něm Vl001 :)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.01.2007 16:03:16

[quote=ironman]Zip­py a krehke, tos me pobavil. To jsou nejpevnejsi kola co znam. Ja na nich i trenuju.A jedou jednoznacne nejlip z kol, ktere jsem kdy mel.Ale je to o cene, to ano, jete budou okolo 15tis. To ze se ti nelibi je fakt legracni, ja mam kolo aby dobre jelo, ne aby dobre vypadalo :D. Jinak nic ve zlem, ale docela jsem se zasmal :).[/quote] tak to jsem rád, že jsi se zasmál;-), ale karbon prostě je křehký materiál, je to jeho fyzikální vlastnost, proto taky mám z takového rámu trochu obavu. Se 66kg bych se křehkosti ráfků asi bál výrazně méně (a máš pravdu, je to i o ceně). Jen tak na okraj: pevnost a křehkost jsou zcela jiné vlastnosti, pevnost není opakem křehkosti – např. kalená ocel je jednoznačně pevná, přitom křehká, podobně karbon.

Díval jsem i na zmiňované duratecy a zařadil je do úvah, navíc jedno duratec centrum má i Kaňkovský v Olomouci, což je prima. Cyborg se mi docela líbí… a upřímně řečeno, ceník celých kol se mi líbí taky;-). Dodací lhůty 5–6 týdnů, tak to můžu ještě chvíli přemýšlet.

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.01.2007 17:26:15

To Zula: mam jedno kolo v neslozenem stavu, pak zimaka za 1800Kc a Cannondala na kterem zavodim i trenuju.Takze 2kola, na chalupe pak jeste stareho bika. To Jecminek: jsem puvodem strojar, taze pojmy chapu. Prvni zippy jsem mel r.1998 a uspesne jsem je i prodal, ted mam dalsi, rocne najedu na nich minimalne 5tis a no problem.Koupil jsem je jety. Jsou to nejlepsi kola a mohu porovnavat: mel jsem loukote Bayer, Corima, Mawic CP4 a dalsi.Asi proto jsou to nejpouzivanejsi kola na Havaji.Hmotnost je otazka pouze pro to, kolik na nich mit dratu, pres 100kg to chce dat 36.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.01.2007 19:42:17

já se přece nepřu o kvalitu. Jenom prostě chápu zippa jako závodní kola a netvrdím, že mám patent na rozum. Navíc jsou zcela mimo cenu, která mi ještě příjde přijatelná pro moje ježdění. Ale asi se nemá cenu dohadovat, máš neoddiskutovatelné zkušenosti a já je stejně nechci;-). Nejpravděpodobněji to vidím na Mavic Cosmic, nebo nějaké campy.

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.01.2007 22:03:49

kdybys napsal nelibi a drahe, tak v poho, ale to krehke je fakt nesmysl, sorry, ale muze to nekoho zmast. Pokud si je neotestoval, tak to je prilis pausalizujici, karbon je krehky=Zippy jsou krehke. Ja taky nemusim Campu, ale nikdy bych nenapsal, je spatna. Nevyzkousel jsem ji, tak to nebudu tvrdit.I kdyz jsem treba osobne videl zlomenou kliku od Campy, ale od Shimana nikdy. Je mi i divny, ze na jednu stranu pises carbon krehky, kola ne a na druhou, uvazuju o ramu z carbonu. Uzavru to cosmicy jsem mel pujcene na zavod a kam se hrabou na Zippy :D. Ale ono je to stejne o nohach…

Motto: Never give up!!!
avatar

Ostrava

NNN muž 19.01.2007 10:04:25

2 ironman : Jak se projevuje kvalita Zipp-ů . Jsou rychlejší ( a o kolik ) nebo jen komfortnější ? Další otazkou je, jestli špičková a drahá technika může vylepšit výkon hobbíka ( myslím tím sebe ). PS: popř můžeš šířeji rozvést ve tvém seriálu o přípravě

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 19.01.2007 11:39:04

to NNN: projevuje se to predevsim na casech. Osobne jsem horsi cyklista a lepsi bezec, takze podobnou zalezitost pocituju.Zippy jsou lehci ve vyjezdech, lepe toci a delsi dobu udrzi vyssi rychlost treba ve sjezdu. Jezdil jsem je v kratkem. Po te co jsem je sehnal doslo ke zlepseni v zavodech. Taktez ted na dlouhem 2002–04 jsem jezdil loukote Bayer a Corima. Ted dva roky Zippy a zase jsem se zrychlil je to znat hlavne na stejnych tratich. Neco delaji samozrejme odtrenovane roky, takze to nelze rict pausalne. Chce to vyzkouset

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha

pug muž 19.01.2007 11:52:10

Karbon je materiál s omezenou životností, která je dána už jeho povahou. Je to kompozitní materiál, který je tvořen úpletem nebo takninou z aramidových (chcete-li, tak uhlíkových vláken) a jistým množstvím epoxidové pryskyřice, která se vytvrzuje buď termicky nebo UV. Celý proces se nazývá pultruze (to pokud by to někdo chtěl ze zájmu studovat). Aramidy v žádném případě nejsou křehkým materiálem, mají vysoké moduly v tahu i smyku. „Strojařská kvalita“ kompozitu je dána:

  1. typem materiálu vlákna (zas tak moc jich neni, a rozdíly v používaných nejsou velké).
  2. typem úpletu (tkaniny) a jeho vrstvením
  3. typem pryskyřice (zde je situace obdobná jako u 1.)
  4. Hmotnostní poměrem vlákno/pryskyřice.
  5. Kvalita smočení vláken pryskyřicí v průběhu pultruze.

Vlákno zajišťuje mechanické vlastnosi pouze v jednom směru (délka vlákna, směr X)). Do druhého směru(Y) lze do jisté míry mechanické vlastnosti zajistit jeho pletením (fyzikálně: první směr otočím o jistý úhel). Nečastěji se používají 3–5 úhlů tkaní (pletení) v rovině: 180°(osa), hlavní směr deformace, délka trubky), +45°, –45°, 90°. Vlastnost do objemu se zajištuje u tkanin mizerně, protože by musela kolmo do tkaniny (směr Z)trčet krátká vlákna, která by vypadla dřív. než by je stačily zapolymerovat. Pletenina je v tomto ohledu lepší, ale o hodně dražší. Aby celá tkanina (pletenina) mohla plnit svou funkci, musí se zapolymerovat, aby se omezil pohyb jedotlivých svazků a vláken pleteniny. To mimo jiné znamená, že pevnost v Z směru je podmíněná vlastnostmi pryskyřice mnohem více, než v X a Y, kde drží aramid.

A teď k věci. Hmotnostní poměr vlákno, pryskyřice se obvykla pohybuje mezi 6:4 (horší, levnější) a 9:1 (lepší, dražší). Teď si představte, kolik pryskyřice to asi je na tloušťku trubky, ze které je kolo. Pryskyřice, stejně jako jiné polymery, podléhají zkáze prostřednictvím atmosférických vlivů, nejvíce však UV degradací a oxidací vzdušným kyslíkem. Vzhledem k tomu, že toho polymerního materiálu je tam opravdu málo, a v létě obvykle svítí slunce, je tento vliv poměrně významný. Trubka pak přirozeně praskne v podélném směru, protože tam kde objemově měla být pryskyřice a omezovat pohyb vláken ve směru X a Y, už žádná není. „Karbon " používaný na konstrukci jízdních kol 5–6 let aktivní používání nevydrží a je nesmysl to po něm chtít. Živostnost karbonového rámu může prodloužit lak, který omezí vliv UV, nejlépe černý nebo bílý (anebo metalíza). Pokud trubka dostane ránu kolmo k podélnému směru (ve směru poloměru trubky), rozsype se taky, protože v tomoto směru není žádné vlákno, které by zajistilo dostatečný odpor proti deformaci (toto se asi myslí tou křehkostí, protože k roztržení takové trubky tahem byste potřebovaly dvě tatry, a to ještě kdoví jestli). Pokud někdo nehoní každý gram a chce si na kole užívat více, než na něm pracovat, nechť zvolí ocel. Dá se sehnat, není v kurzu akorát proto, že na ní moc prodejce nevydělá. S tou vyšší váhou oproti ALU to taky není tak hrozný, loni jsem nakukoval do katalogu "jedné“ firmy a bylo to hodně zajímavé.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.01.2007 12:43:02

pugu, v názoru na materiály se rozhodně shodneme, ale méně už v tom, že by bylo tak snadné koupit kloudné kolo na ocelovém rámu. Máš nějaký typ? Klidně mi ho, prosím, třeba mailni, kdybys měl mít problém s nepovolenou reklamou.

2ironman: věděl jsem, že jsem někde o křehkosti zippů četl, bylo to tady: [url]http://www­.etriatlon.cz/pa­vel_patak_sedla_trek_ma­done_sl5_9.html[/ur­l]. Přiznávám ale, že jde o jeden rozbitý ráfek, což je asi podobně statisticky významný údaj, jako nějaká jedna zlomená campová klika ;-) Ráfky jsou podle mého názoru, co se týče rázů, výrazně exponovanější, než samotný rám. Proto můj nezájem o karbonové ráfky, ale úvaha o rámu.

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 19.01.2007 12:53:39

to pug: připadám si trapně, mezi vámi „profíky“, ale čemu říkáš „ocel“ ? já jezdím fakt málo, ale o to raději. Uvažuju o novém rámu. Fakt levném (pro info: mám původní rám favorit – silnička z r. cca 1989). O váhu mi moc nejde – hlavně aby dlouho vydržel. Je nějaká levná slitina, aby to bylo trochu lehčí než moje spolehlivá favoritka ? dík, pem

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Praha

pug muž 19.01.2007 13:17:42

[quote=Pem]to pug: připadám si trapně, mezi vámi „profíky“, ale čemu říkáš „ocel“ ? já jezdím fakt málo, ale o to raději. Uvažuju o novém rámu. Fakt levném (pro info: mám původní rám favorit – silnička z r. cca 1989). O váhu mi moc nejde – hlavně aby dlouho vydržel. Je nějaká levná slitina, aby to bylo trochu lehčí než moje spolehlivá favoritka ? dík, pem[/quote] No tak ja rozhodne nemuzu byt povazovany za profika na kola. Ocel je fakt ocel, tedy slitina Fe-C (železo-uhlík), pro cyklistiku je vhodná s příměcí Cr-Mo (chrom-molybden). Ten matroš má odpovídající pevnost (jaku ALU slitiny) a navíc vyšší pružnost (než ALU slitiny). To znamená, že pro toho, kdo nepotřebuje v přenosu energie při šlapání z rámu na kola počítat každý Newton tento materiál nabízí komfort pro záda a ramena stejný, jako karbon (pevnost jako ALU, pružnost jako ocel).

avatar

Praha

pug muž 19.01.2007 13:30:29

[quote=Jecminek­.Maselnik]pugu, v názoru na materiály se rozhodně shodneme, ale méně už v tom, že by bylo tak snadné koupit kloudné kolo na ocelovém rámu. Máš nějaký typ? Klidně mi ho, prosím, třeba mailni, kdybys měl mít problém s nepovolenou reklamou.

2ironman: věděl jsem, že jsem někde o křehkosti zippů četl, bylo to tady: [url]http://www­.etriatlon.cz/pa­vel_patak_sedla_trek_ma­done_sl5_9.html[/ur­l]. Přiznávám ale, že jde o jeden rozbitý ráfek, což je asi podobně statisticky významný údaj, jako nějaká jedna zlomená campová klika ;-) Ráfky jsou podle mého názoru, co se týče rázů, výrazně exponovanější, než samotný rám. Proto můj nezájem o karbonové ráfky, ale úvaha o rámu.[/quote] Uz se stalo.

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 19.01.2007 13:40:20

pls taky bych bral ten tip na ocelovy ram (nezalezi taky na obsahu toho uhliku a tedy křehkosti ?), firma nebo obchod nebo web. zkousim neco hledat, ale furt mi to googluje jen celé kola. díky

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.01.2007 13:50:17

2pug: tak bohužel nic nedorazilo. Zkus, prosím, třeba adresu mhrazdira@gmail.com.

avatar

Praha

pug muž 19.01.2007 14:23:25

to bylo tim, ze mi pri psani mailu udelal sef pracovni pauzu

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 19.01.2007 21:37:38

2 jecminek: kdyz vletis do diry je jedno co mas, vsechno jde do haje. Vabr vlitl do diry na Havaji, sam vypadal blbe, ale Zippy prezily. Je to o stesti.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.01.2007 22:42:37

já se nechci hádat. Teď jezdím obyčejné remerx stormy, už jsem pěkných pár děr vymetl a ráfek měnil jenom 2× na zadním kole za 4 sezóny a to už byl ze mne stejně unavený;-). Zůstaňme u toho, že zipp nechci, ať už jsou důvody racionální či ne a je to. Za každou jinou Tvoji zkušenost budu rád, protože jsi nesporně pokročilejší cyklista, než já.

avatar

Celkem 65945 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 20.01.2007 21:23:12

to jecminek: jasne, v pohode, normalni vymena nazoru, vzdyt o nic nejde.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.01.2007 21:45:36

no Tobě ne, mně o nové kolo;-)

avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 20.01.2007 22:20:21

Ještě k těm kolum:já bych radši vzal Ksyria elite, cena je skoro stejná a jsou o dost lehčí. Když se na ně dají nějaké lehké kvalitní pláště (ja vozim Michelin Pro race) tak jedou fakt skvěle a velkou zásluhu na tom má malý počet plochých drátů, cosmicy budou mít asi kulaté. Na starší silničce mam taky Remerx stormy a proti Ksyriím vůbec nejedou. Cosmicy budou možná lepší na rovině, ale jako univerzální kola na trénink i na různé (roviny nebo kopce) závody bych řekl, že budou lepší Ksyria. Hliníkové Cosmicy jsem snad při silničních závodech ještě neviděl.

Nalezené položky: 50 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.