Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Křečové žíly vs bolest lýtka

Křečové žíly vs bolest lýtka

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 08.08.2011 10:43:10

Zdravím, po poslední nucené měsíční přestávce se potýkám s následujícím problémem. Téměř hned po vyběhnutí mě začne bolet pravé lýtko. Nepomáhá rozcvičení, protažení před/po běhu, masáže, mazání kostivalem, alpou … Mé výběhy nejsou delší než 7 km a rychlost není vyšší než 7:30min/km. Takže žádná extremní zátěž. Našla jsem si malou začínající křečovou žílu, může to souviset? Může křečová žíla vést třeba k menšímu prokrvení a následné bolesti?

Díky moc za jakoukoliv radu.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Praha, Hostivař

Lukabike žena 08.08.2011 15:17:27

Ahoj, krecovky nejsou sranda. Ale jestli te „jen“ boli lytko, nemusi to byt krecove zily. Muze to byt proste jen unava po delsim nicnedelani :) . Ty male vcelku nic neznamenaji, horsi je, pokud ti noha oteka, nebo je v miste, kde boli, horka. Pak bych zamirila k lekari. Minuly tyden byla v nekterych lekarnach v Praze akce „mereni prutoku krve dolnich koncetin“…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 08.08.2011 20:43:28

>> rudo, 08. 08. 2011 11:16:39

Děkuju, pročtu to.

>> Lukabike, 08. 08. 2011 15:17:27

No ono „jen“ a „jen“ už zase běhám měsíc, snažila jsem se začínat nakrátko a pomalu a bolí to furt bez tendence přestat. Prostě se začátkem běhu začne bolet lýtko.

Noha neotéká, tak křečovka je cosi malého, takové nic naštěstí zatím. Hledám příčinu té bolesti a tohle mě napadlo jako jedna možnost.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Praha, Hostivař

Lukabike žena 09.08.2011 08:25:03

pokud máš podezření, zajdi si k dotorce. Lepší jít na test zbytečně, než si zadělat na zánět žil.

PS: v tomto sportu jsem nová, ale jsem typický „žilník“. Nicméně mě bolí pravé lýtko – spíš na vnitřní straně, jakoby pod holenní kostí, při běhu tupá bolest, která přejde tak za 2 dny klidu. U mě pomohla změna došlapu, od té doby, co se soustředím na vnější hranu chodidla, mě tahle bolest přepadne jen, když to přeženu a jdu například druhý den po běhu na nějakou horskou tůru… Ale žilám to nepřipisuju, jen prostě tomu, že moje nohy nejsou zvyklé :) Tak přeju, ať to zmizí, je otravné mít chuť vyrazit a přitom se držet doma.

avatar

Celkem 1333 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:00 (2011)

Kathleen žena 08.10.2011 23:47:28

>> GriseLouve, 08. 08. 2011 10:43:10

Ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jestli tě ta pravá noha stále trápí, nebo to odeznělo. Mám podobný problém, přeučuju se na běh přes přední část chodidla, běhám ve VFFs víc než pů roku, levá noha se zdá relativně ok, ale pravé lýtko hrozně táhne, někdy mám až pocit, jako by ta pravá noha nebyla moje. Protahuju, leduju, masíruju, cvičím pravidelně jogu, někdy je to lepší, jindy horší, asi to chce prostě čas, možná mám tu jednu nohu prostě kratší nebo na ni dopadám jinak. Jen sonduju info, díky:)

Motto: Všechno se ztiší a zůstávám jen já a pohyb.
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 08.10.2011 23:52:58

krcova zila urcite nema preco boliet pri behu

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.10.2011 00:51:51

>> Kathleen, 08. 10. 2011 23:47:28

môže byť pricviknutý blokovaný alebo dráždený nerv už od chrbtice alebo niekde v zadku či v hamstringu

rozdiel v dľžke nôh – teda ten pocit môže byť z naklonenj panvy alebo zo zlého uloženia stehennej kosti v bedrovom kľbe

všetko sa dá ľahko napraviť

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 1333 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:00 (2011)

Kathleen žena 09.10.2011 10:14:16

>> rudo, 09. 10. 2011 00:51:51

Děkuju za reakci Rudo, měl bys pro mě radu na nějake cviky, prosim:) asi budu muset stejně navštivit nějkeho masera či fyzioterapeuta, že? Problem je, že jsem v Anglii… Díky!

Motto: Všechno se ztiší a zůstávám jen já a pohyb.
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.10.2011 12:09:24

>> Kathleen, 09. 10. 2011 10:14:16

jogu robíš, ťažko niečo lepšie, skús sa popýtať na joge na niečo špeciálnejšie, ťažko je to na diaľku poznáš krokodýlie cviky z jogy ? teda aspoň tak sme tomu hovorili kedysi ja by som hľadal nejakého naozaj dobrého osteo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 1333 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:00 (2011)

Kathleen žena 09.10.2011 14:20:49

>> rudo, 09. 10. 2011 12:09:24

krokodýlí cviky znám, občas je i cvičím, kombinuju klasickou jogu a powerjogu, myslim, že mi to hodně pomáhá a věřím, že mi to pomůže překonat fázi, kdy se přeučuju na běh přes přední část chodidla ve Vff, ale ta pravá noha mě stále trápí. No, budu cvičit dál a až budu v Čechách, snad konecm října, poptám se u nějakého odborníka. Děkuju moc.

Motto: Všechno se ztiší a zůstávám jen já a pohyb.
avatar

misan24 žena 09.02.2016 07:24:05

Mám naprosto stejný problém, bolest a pálení jakoby vevnitř pod svalem u kosti na vnitřní straně lýtka. Většinou na levé noze, ale teď se přidala už i pravá. Když na tom místě zatlačím, cítím taky bolest. Připisovala jsem to začínající křečové žíle, ale žádnou nevidím, tak nevím, co dělám špatně. S běháním v podstatě začínám, běžím cca 5km tempem 6:00 minut na km. Boty Adidas boost, vetšinou asfalt. Mám asi trochu problém s došlapem, dopadám na celé chodidlo, zatím se mi nedaří běžet přeš špičku.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.