Běh osvobození Ostravy vyhráli Esentiérová a Wróbel

tisková zpráva | 08.05.2014 | přečteno: 1309×

Na trať 15 km se vydalo 98 běžců všech věkových kategorií. Hlavní kategorii mužů do 39 let vyhrál Matthen Mayer z Velké Británie s časem 56:45 min. Do závodu se aktivně zapojil i Zbygniev Stefaniak z Polska, který je ochrnutý a běh absolvoval pomocí speciálních berlí.

Závody se uskutečnily za ideálních klimatických podmínek. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi medaile, diplomy a odměny. Losováním se dále rozdělilo 30 hodnotných cen. Jelikož stavbaři již dokončili silniční spojení mezi Hrabyní a Hájem ve Slezsku, bude nová běžecká trať v příštích letech vedena touto komunikací, dále do Dobroslavic, Plesné a na stadion Arrows v Porubě.

Závody se uskutečnily jako součást sportovních aktivit v rámci akcí „Ostrava – Evropské město sportu 2014. Start u Národního památníku v Hrabyni byl součástí dalších oslav ukončení druhé světové války a zúčastnilo se ho mnoho významných hostů. Samotný start provedla starostka obce paní Zdeňka Jordánová, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka a honorární konzul Ruské federace se sídlem v Ostravě Ing. Aleš Zedník.