Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se těší na překonání rekordu

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se těší na překonání rekordu
foto: RunCzech

tisková zpráva | 13.05.2015 | přečteno: 3513×

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary je nejmladším členem rodiny RunCzech, letos se poprvé poběží se stříbrnou známkou kvality IAAF, rád by však aspiroval i na ocenění nejvyšší. Jeho ambice potvrzuje i startovní pole se sedmi atlety s časem pod 61 minut a pět atletek, které umějí zaběhnout půlmaraton pod 71 minut. Chybět nebude ani rodačka z nedalekého Sokolova Ivana Sekyrová.

„Mužské kategorii by měli dominovat keňští běžci. Dva největší favorité Nicholas Kipkemboi a Edwin Kiptoo mají oba shodné nejlepší osobní výkony 1:00:11,“ úvádí manažerka elitních atletů Jana Moberly. Zatímco Nicholas Kipkemboi zaběhl svůj nejlepší čas loni na Sportisimo 1/2Maratonu Praha a na kontě už dokonce vítězství z jednoho závodu RunCzech má (2012, Mattoni 1/2Maraton Olomouc), Edwin Kiptoo bude v České republice závodit poprvé. Letos však běhá ve vynikající formě. Jeho osobní rekord pochází z únorového půlmaratonu v Dubaji.

„Elitní startovní pole je kvalitní, závod bude navíc poprvé přenášet Seznam.cz v online přímém přenosu. To jsou dva důležité kroky v cestě za zlatou známkou kvality IAAF, kterou bychom rádi pro Karlovy Vary získali,“ prozrazuje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru.

Pro mužské startovní pole bude velkou výzvou rekord závodu 1:01:21, který zde loni vytvořil etiopský běžec Teshome Mekonen. Sedm mužů už dokázalo půlmaratonskou trať zaběhnout rychleji, a tak se budou snažit hranici rekordu ještě posunout.

Loňský rok ovládla Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary po dlouhé době evropská závodnice a pozdější mistryně Evropy v maratonu Christelle Daunay z Francie. Letos se podobného překvapení pravděpodobně nedočkáme. Startovnímu poli vévodí etiopské závodnice a mezi nimi by se mělo rozhodovat i o vítězství. Hlavními favoritkami jsou Tsahay Desalegn (1:09:04) a Mulu Seboka (1:09:53). Překonat čas loňské vítězky 1:09:17 tak nebude pro etiopské závodnice vůbec jednoduchý úkol. K dobrým výkonům by jim měly dopomoci i další tři závodnice s časy pod 71 minut.

V Karlových Varech se představí i evropské vytrvalkyně. O titul nejlepší běžkyně starého kontinentu budou bojovat ukrajinské závodnice Olha Kotovska a Olena Burkovska, Běloruska Volha Mazuronok spolu s irskou běžkyní Fionnualou Britton.

Českého suveréna závodů RunCzech Jiřího Homoláče znovu prověří překvapení letošního Sportisimo 1/2Maratonu Praha Pavel Dymák spolu s Robertem Míčem.

Letošní ročník si nenechá ujít ani olympionička a nejlepší Češka předchozích dvou ročníků Ivana Sekyrová, pro kterou je karlovarský půlmaraton srdeční záležitostí. Soupeřkou jí už tradičně bude druhá stálice českého vytrvalostního běhu Petra Kamínková.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 21.05.2015 18:46:04

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se chystá na svůj třetí ročník a na první online přímý přenos. Tři a půl tisíce běžců bude v sobotu zabírat deset kamer včetně jedné z helikoptéry. Přímý přenos začíná v 17:45, stačí kliknout na www.runczech.com.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.