Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Deštivý Night Run přilákal rekordní počet běžců

Deštivý Night Run přilákal rekordní počet běžců
foto: Night Run

tisková zpráva | 25.04.2016 | přečteno: 2756×

V sobotu 23. dubna se Velkém náměstí v Hradci Králové zaplnilo běžci 3. ročníku zážitkového nočního běhu Night Run. Pořadatelé připravili velkolepý běžecký program. Odstartoval dětským závodem s názvem RWE Kids Cup, kterého se zúčastnilo přes 150 dětí. Děti měly vytyčenou trať okolo Velkého náměstí.

Dalším bodem v programu byl nezávodní nový rodinný běh – Bosch Family Run, který čítal přes 50 rodičů s dětmi. Všichni si užili nezávodní kilometr běhu okolo Velkého náměstí. Každý účastník získal krásnou účastnickou medaili a tričko závodu.

Večer 20.30 odstartoval charitativní Avon běh na 5 km a od 20:40 hlavní běh Night Run na 10 km. I když počasí bylo chladné a deštivé tak kvalitní zázemí nabídlo pro běžce, členy doprovodů, fanoušky a diváky, kterých dohromady bylo více než 1200 skvělý zážitkový program.

Závod na 5 km uvítala náměstkyně primátora statutárního města Hradec Králové zastupitelka Královéhradeckého kraje paní Ing. Anna Maclová s europoslance Tomášem Zdechovským, který převzal také nad akcí záštitu a sám zaběhl Avon běh.

V Hlavním běhu Night Run na 10 km do cíle doběhl jako první Radek Hübl z CEPro Team, který trať zdolal za 32 minut a 43 vteřin. Jedná se tedy o rekord všech ročníků v Hradci Králové. Na druhém místě doběhl Ondřej Petiška s klubu SKRN Hradec Králové – 36:24, před třetím Bořivojem Čejkou s klubu KRB Chrudim – 36:24.

V Avon běhu na 5 km zvítězil Jan Bielik s klubu Rozběháme Česko v čase 18:54. Jako nejrychlejší žena v 600 členném pelotonu doběhla Lenka Švábíková za 21:01.

V kategorii žen na 10 kilometrů doběhla jako první Táňa Metelková v čase 36:58 před Soňou Vnenčákovou – 38:16 a třetí Gabriela Hejtíková – 43:55.

Troufáme si říct, že všichni zúčastnění si vychutnali atmosféru běhu nočním městem a podporu stovek fanoušků a diváků podél trati. Zvláštní kulisou závodu byl špalír světel tvořený hadem závodníků, kteří probíhali podél řeky Labe, ale také doprovodný program nebo velká světelná show na startu závodu.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 25.04.2016 14:01:33

V sobotu 23. dubna se Velkém náměstí v Hradci Králové zaplnilo běžci 3. ročníku zážitkového nočního běhu Night Run. Pořadatelé připravili velkolepý běžecký program. . Odstartoval dětským závodem s názvem RWE Kids Cup, kterého se zúčastnilo přes 150 dětí. Děti měly vytyčenou trať okolo Velkého náměstí.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.