Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Maratonská "babička" z Německa vstoupí při MUMu do knihy rekordů

Maratonská "babička" z Německa vstoupí při MUMu do knihy rekordů
foto: archiv Sigrid Eichner

tisková zpráva | 30.06.2016 | přečteno: 5199×

Moravský UltraMaraton (MUM), který se koná 3.-9. července v Lomnici u Tišnova, je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu: Přijede německá běžkyně Sigrid Eichner, jež v září oslaví sedmdesát šest let a počtem maratonů a ultramaratonů je mezi ženami světovou rekordmankou.

Na Moravu zdaleka nepřijede poprvé a také letos ji zde čeká obvyklých sedm maratonů v sedmi dnech. Tuto samotnou jistě obdivuhodnou skutečnost okoření absolvováním svého 2000. maratonu / ultramaratonu a to v pátek 8. července při šesté etapě se startem v Bystřici nad Pernštejnem a cílem v Lomnici. Etapa bude odstartována ve 14 hodin od Městského muzea na Masarykově náměstí, doběhnutí Sigrid Eichner do cíle u Základní školy v Lomnici lze předpokládat mezi 20:00 až 21:00 hodin. Pozvání k doprovodu na této trase či přivítání v cíli je určeno široké běžecké veřejnosti i médiím. Na světě neexistuje jiná žena, která by uběhla víc maratonů a ultramaratonů!

Tato úžasná osobnost vytrvalostního běhu je světovou rekordmankou počtem úspěšných startů, přičemž ve své sbírce má takové „šílenosti“ jako například La Transe Gaule (1.150 km, Francie), Deutschlandlauf (1.205 km, Německo), Transeuropalauf (922 km, Itálie), nebo Badwater Ultramarathon (USA). V Německu se těší velké popularitě a to nejen kvůli zápisu v Guinnessově knize rekordů.

Její životní příběh je plný neuvěřitelné houževnatosti. Narodila se roku 1940 v Drážďanech v chudé rodině. Její otec zemřel ve válce a ona vyrůstala pouze s matkou a třemi sourozenci. Úsilí ve sportu ji pomohlo získat i studijní stipendium. Doposud pracuje, aby si mohla zaplatit startovné na závodech po celém světě.

Jejím nejdelším non-stop závodem byl běh dlouhý 145 mil z Birninghamu do Londýna v roce 1998, který dokončila za 44 hodin. Závodila ve 40 různých zemích světa, šestkrát se zúčastnila La Transe Gaule ve Francii, závodila třeba na Reunionu nebo v Jihoafrické republice, ve Spojených státech dokončila úspěšně i legendární Badwater Ultramarathon. V roce 2008 byla vyhlášena nejlepší sportovkyni roku podle DUV (Deutsche Ultramarathon Vereinigung www.statistik.d-u-v.org ) za absolvované etapové závody během jedné sezóny: Baltský běh (320 km) za 5 dnů, Trans Gaule (1150 km) za 18 dní a Deutschlandlauf (1.205 km) za 17 dnů.

MUM zahrnuje sedm maratonů v sedmi po sobě následujících dnech. Je to nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky. Všechny jeho etapy mají nejméně maratonskou délku a trať vede velmi členitým terénem (profil každé z etap zahrnuje v průměru 900 metrů stoupání).

Moravský UltraMaraton je současně mistrovstvím ČR v terénním etapovém ultramaratonu, součástí poháru ČAU Ultracup 2016 a se statutem POCO LOCO RUN je vzpomínkou na legendárního Caballa Blanca, známého z knihy Born to Run. Kromě absolvování celého závodu (7 etap s cílem vždy v Lomnici u Tišnova) je možné běžet i kteroukoliv jednotlivou etapu, nebo půlmaraton organizovaný v rámci poslední sedmé etapy. První a poslední etapa startuje v Lomnici u Tišnova, ostatní postupně v Boskovicích, Blansku, Tišnově, Olešnici a Bystřici nad Pernštejnem. Pomalejší běžci startují v 14:00 hodin, rychlejší v 15:00.

Pro pořadatele i ostatní účastníky MUMu je skutečnost, že si Sigrid Eichner vybrala pro svůj jubilejní dvoutisící start právě závod v Česku, velkou poctou. Mohla si tuto událost prožít doma v Německu, nebo si vybrat kterýkoliv ze světových maratonů. Zcela jistě by start, při němž se stane první ženou na světě, které se podaří absolvovat 2000 maratonů, upoutal všude velkou pozornost. O to více nás těší, že Sigrid Eichner přiveze tuto světovou událost k nám.

O své oblibě Moravského UltraMaratonu Sigrid Eichner říká: „Běžela jsem zde poprvé v roce 1993, tehdy to byl 10denní běh, který se uskutečnil na deseti různých místech. Následně jsem MUM absolvovala ještě 10× a to v letech 1993, 1996, 1998, 2006, 2007, 2009, 2011, 2012, 2013 a 2014. Mám velmi ráda etapové závody, MUM nabízí vše, co se mi líbí – zážitek z výkonu jako super cena a dále milí lidé, divoké běžecké trasy, příroda, krajina, cesty, dobré jídlo, dosažitelný časový limit, přátelé a rodina.“

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 30.06.2016 20:11:22

Moravský UltraMaraton (MUM), který se koná 3.-9. července v Lomnici u Tišnova, je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu: Přijede německá běžkyně Sigrid Eichner, jež v září oslaví sedmdesát šest let a počtem maratonů a ultramaratonů je mezi ženami světovou rekordmankou.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.