Na MS na 100 km z našich nejlepší Velička

Petr Říman | 27.11.2016 | přečteno: 6437×

Na MS v běhu na 100 km ve španělském Los Alcazares byl nejlepší Ondřej Velička. Doběhl v osobním rekordu za 7:23:02. Radkovi Brunnerovi se bohužel nepodařilo splnit si další běžecký sen a sedmihodinová hranice opět odolala. Doběhl za 7:33:11. Třetí z Čechů Roman Tomášek byl v cíli za 7:55:14.

Celkově první doběhl japonský vytrvalec Hideaki Yamauchi za 6:18:22. Druhé místo obsadil Bongmusa Mthembu s časem 6:24:05.

Pro Radka Brunnera to byl po řeckém Spartathlonu druhý letošní běžecký vrchol. Po návratu ze Spartathlonu totálně překopal svůj trénink, najal si trenéra, který trénoval už několik vítězů Spartathlonu a celou přípravu směřoval k tomuto dni. „Bylo to moje rozhodnutí. Trenér nechtěl měnit přípravu tak krátkou dobu před důležitým závodem,“ píše Radek na svém FB.

Komentáře (Celkem 11)

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední

p30etr muž 27.11.2016 15:46:54

Na MS v běhu na 100 km ve španělském Los Alcazares byl nejlepší Ondřej Velička. Doběhl v osobním rekordu za 7:23:02. Radkovi Brunnerovi se bohužel nepodařilo splnit si další běžecký sen a sedmi hodinová hranice opět odolala. Doběhl za 7:33:11. Třetí z Čechů Roman Tomášek byl v cíli za 7:55:14.

milan muž 28.11.2016 07:55:50

Radek běžel prvních 50 km jako z partesu (rozdíl 5 s/km), ale od 60. km se to definitivně zlomilo (4:56/km). Na trase měl minimálně dvě pauzy (7:45 a 10:17/km. Už se do svého plánovaného tempa nevrátil, nejlépe 4:17/km (94.km). Musel to být velký boj, všechna čest.

Gratulace hlavně Ondrovi!

Radkovi s Danem třeba pomůže zimní období – těch ultra závodů v posledních měsících měli hodně a pokud oba mají nového trenéra, tak potřebují chvíli pro adaptaci

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Brutto muž 28.11.2016 12:13:27

Fantasticke vykony bez ohladu na to, ci padla nejaka hranica alebo nie. Velky respekt. Ale tak ako som pisal aj Radkovi aj sem napisem – dost ma sokovalo, kolko ostrych zakrut bolo na trati, to sa neda na MS 100 km vymysliet nejaky plynuly okruh?

avatar

maraton: 2:56:59 (2019)

Wroclav muž 28.11.2016 22:12:57

Tak jsem to po očku sledoval. Kromě toho, že mi tak nějak přijde signifikantní pro závody v Řecku, Španělsku a jiných Itáliích, že časomíra jde po pár km do kopru, mě ještě zaujalo, že v open závodu skončil na pátém místě Jan Ďuk za 7.45 – čili lépe než polovina naší repre.

29.11.2016 10:46:54

Slovní hříčka pro znalce: 6. Limity IAU výkonnostních kategorií v jednotlivých disciplínách Muži Disciplina 100km A–runner <7:00 B–runner <7:30 C-runner <8:00

Takže dokud se Radek Brunner nenechá přejmenovat na Radek Arunner nemá šanci ten vysněný čas pod 7 hodin dát.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.