Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Tatry Running Tour poznamenalo extrémní počasí, pořadatelé zkrátili trasu

Tatry Running Tour poznamenalo extrémní počasí, pořadatelé zkrátili trasu
foto: Lukáš Budínský

tisková zpráva | 19.06.2017 | přečteno: 997×

Siedmy ročník Tatry Running Tour a zároveň druhé podujatie série Tatry v pohybe Prestige tour 2017 vyvrcholilo v nedeľu 18.6. záverečným behom Interski Run. Počas troch dní mali pretekári možnosť zmerať si sily na rôznych typoch tratí. V piatok na 4,5 km dlhom okruhu Night Run okolo Štrbského plesa, v sobotu 12 km dlhý Cross Run alebo pôvodne 34 km dlhý beh „do neba a oblakov“ Sky&Clouds Run a v nedeľu Interski Run.

„Sky&Clouds Run sme v dôsledku extrémne nepriaznivých poveternostných podmienok ukončili už na prvej občerstvovacej zastávke na Sliezskom dome. V spolupráci s Tatranskou horskou službou sme po zvážení všetkých rizík rozhodli o skrátení trate,“ hovorí Viera Halasová, spoluorganizátorka podujatia.

„Bezpečnosť účastníkov je vždy prvoradá a sme radi, že sa s týmito náročnými podmienkami všetci pretekári dokázali vysporiadať, aj keď si mnohí museli siahnuť na dno svojich síl,“ dodáva.

Na skrátenej trase dominovali zahraniční bežci, trofeje pre najrýchlejších si zo Štrbského Plesa odniesli český pretekár Tomáš Křivohlávek a Erika Harkins z USA.

Celkovo sa na štart Tatry Running Tour 2017 postavili bežci z 11 krajín sveta, okrem vyššie spomínaných mali svoje zastúpenie aj Austrália, Mexiko, Veľká Británia, Nemecko, Švajčiarsko, Lotyšsko, Poľsko a Maďarsko. „Veľmi nás teší, že sa v takejto medzinárodnej konkurencii po prvýkrát stal celkovým víťazom Tatry Running Tour „CLASSIC“ slovenský pretekár,“ neskrýva svoju spokojnosť Peter Végh, riaditeľ pretekov.

„Pavol Orolín sa znova zapísal do histórie tatranských podujatí, už v roku 2015 získal prvý titul Bežeckého kráľa Tatier a teraz konečne prerušil šesťročnú nadvládu zahraničných bežcov a žlté tričko za víťazstvo mu zaslúžene patrí,“ dodáva. Víťazkou ružového trička sa stala rovnako slovenská pretekárka Patrícia Puklová, zelené tričko pre najlepšieho vrchára si z Vysokých Tatier odnáša doterajší štvornásobný víťaz tour Vít Ryška z ČR.

Víťazstvo vo verzii „EXTREME“ a modré tričko obhájil český bežec Jiří Petr, v ženskej kategórii zvíťazila Martina Čibová.

Po prvýkrát súťažili počas všetkých 3 dní aj nordic walkeri, celkovými víťazmi sa stali Jozef Šoltés z tímu NW-running Prešov a Jiřina Šerfelová z ŠK Štrba.

Výsledky: http://pretekaj.sk/…ng-tour-2017

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 19.06.2017 12:28:47

Siedmy ročník Tatry Running Tour a zároveň druhé podujatie série Tatry v pohybe Prestige tour 2017 vyvrcholilo v nedeľu 18.6. záverečným behom Interski Run. Počas troch dní mali pretekári možnosť zmerať si sily na rôznych typoch tratí. V piatok na 4,5 km dlhom okruhu Night Run okolo Štrbského plesa, v sobotu 12 km dlhý Cross Run alebo pôvodne 34 km dlhý beh „do neba a oblakov“ Sky&Clouds Run a v nedeľu Interski Run.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.