Vítězem Dačického 12 je veteránský mistr světa v půlmaratonu

tisková zpráva | 19.08.2017 | přečteno: 3088×

V sobotu 12.8. dorazilo k chrámu svaté Barbory více než tři stovky běžců s cílem zaběhnout si již devátý ročník běžeckého závodu okolím Kutné Hory – Dačického 12 z dílny místního spolku Club deportivo Kutná Hora. Ideální běžecké počasí s polojasnou oblohou a teplotou pod 20 stupňů nejlépe sedlo Vladimíru Srbovi z Jihlavy, který stylem start-cíl závod vyhrál v čase 43:26.

Tento borec startující za Czech Outdoor Extrem Team minulý rok vyhrál veteránské mistrovství světa v Austrálii v pulmaratonu a jen týden před vítězstvím v Kutné Hoře nenašel přemožitele ani na Jihlavském pulmaratonu. Druhé místo obsadil rovněž novic závodu, Milan Viktora z Hodonína za 44:47. Poprvé v historii se dostal mezi tři nejrychlejší závodníky kutnohorský běžec, a sice mistr republiky pro letošní rok v OCR Tomáš Tvrdík v čase 44:57.

Hlavní ženskou kategorii opanovala Petra Dvořáková z AC Čáslav v čase 53:16, stříbro si do Jablonce nad Nisou odváží Iveta Fořtová za 54:37 a třetí místo brala Barbora Nováková z Kunvaldu (55:36).