Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Šumavské Boletice viděly premiéru Běhej lesy

Šumavské Boletice viděly premiéru Běhej lesy
foto: RAUL, Yan Renelt

Běhej lesy | 16.09.2017 | přečteno: 2751×

Tohle si užil každý milovník trailového běhání. Kopce, lesy, trocha toho bláta a sem tam nějaká louže. Nový závod seriálu Běhej lesy Boletice dělal všechno, jen nenudil. Už první kopec kousek za startem dal závodníkům zabrat, přesto do cíle dobíhali s úsměvem. VÝSLEDKYFOTKY

Ještě aby ne, po doběhu bylo jasné, že zvládli i závěrečný díl celoroční série, která odstartovala v Brdech a přes pět různých destinací po celém Česku dorazila až sem, do Olšiny nedaleko Lipna. „Krásné zázemí, kolem kouzelná příroda. Jsme rádi, že jsme ve spolupráci s Lesy České republiky dokázali lidem ukázat další skvělou destinaci pro běh a našli pro ně způsob, jak s chutí sportovat v české přírodě,“ měl jasno David Douša z organizační­ho týmu.

Do závodu se přihlásilo i přes chladnější počasí a vytrvalý déšť na devět stovek běžců. Desítky z nich zvládly proběhnout všech sedm letošních závodů a staly se tzv. sedmeráky. „Pět běžců je dokonce šestnácteráky, protože nechyběli nikdy na žádném našem závodě,“ připomněl ještě Douša.

Obdiv si zaslouží všichni, kteří se na trať 13 nebo 20 kilometrů na jihu Čech vydali. Těmi úplně nejrychlejšími byli na delší distanci Dušan Podroužek s časem 1:16:01 hodiny a Barbora Kochová za 1:26:09 hodiny. Kratší trať ovládl suverénně Jan Macoun za 50:06 minuty a Tereza Chlupová s časem 58:07 minuty.

„Skvělý závod na krásném místě. Mně osobně chladnější počasí vyhovovalo, pro běh to bylo příjemné,“ měl jasno Podroužek, vítěz nejen dnešního závodu, ale také celé série Běhej lesy. „Byl to skvělý rok, užil jsem si to, takže za rok zase,“ dodal odhodlaně.

Seriál Běhej lesy v roce 2017 doběhal, ale již brzy zveřejní termíny pro ročník 2018, ve kterém chystá celkem osm závodů. Kde bude nový závod, zatím pořadatelé prozradit nechtějí. Vše by ale mělo být známo už v průběhu října, kdy odstartují registrace na www.behejlesy.cz.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behejlesy muž 17.09.2017 13:46:58

Tohle si užil každý milovník trailového běhání. Kopce, lesy, trocha toho bláta a sem tam nějaká louže. Nový závod seriálu Běhej lesy Boletice dělal všechno, jen nenudil. Už první kopec kousek za startem dal závodníkům zabrat, přesto do cíle dobíhali s úsměvem. VÝSLEDKY , FOTKY />Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.