Do nového roku v Brně vběhlo více jak 170 běžců

tisková zpráva | 02.01.2018 | přečteno: 2661×

Novoroční BehejBrno.com půlmaraton a desítku běželi sportovní nadšenci v brněnských Pisárkách. Desetikilometrovou trať zvolilo 70 běžců a půlmaratonem oslavilo vstup do nového roku více než 110 závodníků.

Druhý ročník závodu ovládl v traťovém rekordu Jiří Čípa s časem 1:13:37, na druhém místě se umístil František Mahovský a třetí příčku obsadil Daniel Orálek. V ženách zvítězila Lenka Kohnová, za ní doběhla Eliška Vlachová Hutová a třetí v pořadí byla Lucie Vaculová.

Kratší závod na deset kilometru nejlépe z mužů zaběhl Jaroslav Říha a v ženách vyhrála Monika Nepustilová.

Pořadatelé se těšili hojné účasti běžců. „Velký zájem o běžecký závod první den v roce nás mile překvapil. Druhý ročník závodu proběhl hladce, nicméně je pořád co zlepšovat. Pokud nám nadšení vydrží a bude zájem ze strany běžců, připravíme několik zlepšení, které máme už v hlavách“ potvrdil Aleš Čtvrtníček, ředitel závodu.

Mnozí během začali plnit svá předsevzetí sportovním začátkem hned v první možný den. Své běžecké schopnosti můžou běžci porovnat hned na jaře na Craft brněnském půlmaratonu a brněnské desítce, který se bude konat již pošesté 22. dubna 2018