Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Závodní kalendář letos obohatí týmové půlmaratony Team Running Challenge

Závodní kalendář letos obohatí týmové půlmaratony Team Running Challenge
foto: archív Salomon Trail Running Cupu

Radek Narovec | 30.01.2018 | přečteno: 3922×

Team Running Challenge, novinka v letošní termínovce. O co jde? „Unikátní týmový závod, kde nevítězí pouze výkon, ale i správně zvolená strategie a efektivní komunikace,“ láká webová stránka projektu, za kterým stojí trojice Martin Dvořák ze SportGroup, olympionik David Svoboda a Milan Beneš z ČAS. „Existují štafety, ale ty tak úplně kolektivní nejsou – předem se domluvíte, kdo poběží jaký úsek, a je to. My jsme chtěli jít dál,“ říká prvně jmenovaný.

Kdo je autorem myšlenky, nebo kde jste se nechali inspirovat?

„Původní nápad měl můj kamarád Milan Beneš, mimochodem člověk, který stál u rozjezdu úspěšných projektů jako například RunTour, Český běh a Trenér kondičního běhu ČAS. Myšlenku jsme pak spolu společně ve trojici, to znamená i s Davidem Svobodou, rozvinuli do současné podoby. Mimochodem inspirace vůbec není ze světa běhu, ale z motosportu. Proto je tenhle projekt opravdu originální. Vychází totiž ze zamyšlení, jak udělat z běhání skutečně kolektivní sport, což zní na první pohled dost zvláštně. Někdo může namítnout, že existují štafety, ale ty tak úplně kolektivní nejsou – předem se domluvíte, kdo poběží jaký úsek, a je to. My jsme chtěli jít ještě o kus dál, nabídnout skutečný týmový zážitek. Proto jsme zvolili koncept půlmaratonu, který je rozdělen na 15 okruhů. A je jen na čtyřčlenném týmu jakou zvolí strategii a jak ji bude v závodě uplatňovat a případně online měnit. Jedinou podmínkou je, že každý musí běžet minimálně dva okruhy. Kdy, v jakém pořadí, jestli najednou, nebo postupně, to vše je plně na týmu. A protože se vše odehrává na poměrně krátkém okruhu, je nasnadě to trošku motivačně "napumpovat“ hudbou a fanděním od diváků. A to vše podpořeno informačním servisem pro závodníky v jejich „depu“. A teď už je asi zřejmé, proč říkáme, že u Team Running Challenge je důležitý nejen výkon jednotlivce, ale i správná taktika a komunikace."

Kdo bude typickým účastníkem?

„Vlastně každý, kdo chce mít zajímavý zážitek, a to společně se svými přáteli. Ideálně tenhle zážitek může začít na společných trénincích a vyvrcholit právě na některém ze závodů. Mimochodem docela zajímavé nám to přijde třeba pro firemní týmy, jako určitá forma teambuildingu a podpora vzájemné komunikace. Nicméně je to koncept určený opravdu pro každého, od členů atletických odílů až po skupiny přátel, kteří spolu společně chodí běhat. A abych nezapomněl, mysleli jsme i na malé závodníky. A i dětský závod tu bude docela netradiční, a to štafeta dítě – rodič. Takže sport a zábava pro celou rodinu.“

Jak se vybíraly lokality? Budete je v dalších letech přidávat?

„Chtěli jsme zajímavé lokality, které nám nabídnou podobné profily okruhů tak, aby výkony na jednotlivých tratích byli vzájemně porovnatelné. Proto také vize Českěho poháru, kam se budou započítávat tři nejlepší výkony. Důležité pro nás bylo i to, aby to bylo v místech, kam se podaří přilákat diváky. A v neposlední řadě je pro nás důležitý i dostatečný prostor pro zázemí jednotlivých týmů a doprovodnou hudební produkci. Jsme v takzvaném nultém ročníku, takže jsme začali na čtyřech závodech, ale samozřejmě máme do budoucnosti další plány a nápady, kam dál tento projekt posouvat. A nejde jen o další lokality, ale i další zvyšování atraktivity. Proto jsme například už i do tohoto ročníku dali jedno drobné zpestření ve formě krosového závodu na Lipně.“

Mohou něco vítězné týmy vyhrát?

„Samozřejmě máme připravené zajímavé ceny jak pro vítěze jednotlivých závodů, tak i Českého poháru. Nicméně důležitá je pro nás každá štafeta, včetně těch, které to budou absolvovat vyloženě pro radost z pohybu a zábavu. Pro všechny jsme mimo klasických medailí připravili i takovou hezkou památku. Na štafetovém kolíku, se kterým budou absolvovat závod, budou vygravírována jejich jména a po absolvování závodu jim zůstane.“

Jaké budou kapacity jednotlivých závodů?

„Tento ročník bude mít omezení, a to maximálně 100 štafet na jeden závod. Přece jen je to koncepční novinka, tak jsme raději trochu konzervativní.“

Kdybys měl dát na úroveň KTRC a tuto sérii, co bude tvou vlajkovou lodí letos a v dalších letech?

„Pro mě osobně jsou důležité oba směry. KTRC je již zaběhlý koncept trailových závodů, které jsou přece jen určeny pro zkušenější běžce.I když i tady chceme ještě více pracovat s pětkovými tratěmi, pro začínající trailové nadšence. Team Running Challenge je něco úplně jiného a asi osloví i jinou cílovou skupinu běžců. Jde v ní o propojení sportu a zábavy, běhá se v podstatě po rovině a v úplně jiném prostředí než v KTRC. Takže z mého pohledu jde o takové rozkročení se. To, že jsem srdcem spíše v horské přírodě, není podstatné.“

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Radek Narovec muž 30.01.2018 12:30:03

Team Running Challenge, novinka v letošní termínovce. O co jde? „Unikátní týmový závod, kde nevítězí pouze výkon, ale i správně zvolená strategie a efektivní komunikace,“ láká webová stránka projektu, za kterým stojí trojice Martin Dvořák ze SportGroup, olympionik David Svoboda a Milan Beneš z ČAS. „Existují štafety, ale ty tak úplně kolektivní nejsou – předem se domluvíte, kdo poběží jaký úsek, a je to. My jsme chtěli jít dál,“ říká prvně jmenovaný.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.