Českobrodskou pečeť na sněhu a ledu ovládli Janoušek s Jíšovou

Michal Vavák | 18.03.2018 | přečteno: 2529×

Ačkoli před týdnem v Pečkách panovalo jaro, silniční desítka v Českém Brodě se běžela s teplotou pod bodem mrazu a na silnici pokrytou ledem a sněhem. Stylem start-cíl ji ovládl zástupce kolínské atletiky Milan Janoušek časem 33:09, druhý skončil Jakub Smetana (33:37), když za to vzal po obrátce, bronz bral Lukáš Pomezný za 33:46. Mezi ženami vyhrála Barbora Jíšová běhající za Eleven Run Team v čase 36:55. VÝSLEDKY

Ta běžela dlouhou dobu s Kristýnou Dvořákovou z Polné, ta si časem 37:08 vytvořila osobák. Barbora Havlíčková, nejrychlejší v ženské kategorii 35–44 let, skončila mezi ženami třetí za 40:22.

Na start se postavilo 120 závodníků, kteří se vydali na obrátkovou trať směrem z autokempu u Podviničního rybníka do Dolánek a zpět. V obci Zahrádky na druhém kilometru vystřídala mokrý asfalt souvislá vrstva sněhu a ledu, která na několika místech nepatrně zpomalila tempo závodníků stejně jako protivítr v druhé polovině trati.

Na stejnou trať budou moci závodníci opět vyběhnout před vánocemi v rámci Českobrodské vánoční desítky.