Zuzka Krchová třetí na MS v běhu do schodů v Číně

tisková zpráva | 09.05.2018 | přečteno: 3313×

MS v běhu do schodů se koná pravidelně každé dva roky. Na letošním, konaném v Číně, se z české výpravy nejlépe umístila Zuzana Krchová, která skončila na třetím místě. Pavel Holec se umístil na 29. a Martin Tomica na 31. místě. Ze slovenských závodníků dopadl nejlépe Tomáš Čelko na 9. místě a Stefan Stefina na 18.

Závod se konal na dvě kola, v prvním kvalifikačním kole museli elitní běžci zdolat 35 poschodí. Nejrychlejších 50 mužů a žen postoupilo do druhého kola. To se konalo necelou hodinu a půl po prvním a běžci v něm vybíhali 91 poschodí. To znamená, že v průběhu obou kol běžci vystoupali na 824 a 2046 schodů, tedy 152 a 931 výškových me­trů.

Mistrem světa se stal Polák Piotr Lobodzinsky, který celou budovu vyběhl za 11 minut a 11 sekund. Mezi ženami zvítězila Suzane Walsham z Austrálie v čase 13:02.