Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

T-Mobile Olympijský běh. 80 tisíc běžců na startu, budete mezi nimi?

T-Mobile Olympijský běh. 80 tisíc běžců na startu, budete mezi nimi?
foto: T-Mobile Olympijský běh

tisková zpráva | 13.05.2018 | přečteno: 2812×

Největší tuzemská běžecká akce, T-Mobile Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června. V jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na více než 80 místech po celé České republice Olympijský den.

Středa 20. června, to je den, kdy se Česká republika zapojí do mezinárodních oslav Olympijského dne. Po celém světě se den slaví různými sporty a zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem T-Mobile Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

Všichni, kteří by se rádi zapojili do oslav Olympijského dne, se mohou zúčastnit některého z více než 80 závodů, které se poběží najednou přesně v jeden okamžik po celé České republice. Tři největší, takzvané zlaté běhy, hostí Praha, Brno a Ostrava. Tam běžci zažijí atmosféru velké sportovní akce se špičkovým servisem a za účasti olympioniků. Klidnější rodinný závod čeká na ty, kteří si zvolí z několika dalších desítek závodů.

„Za vším stojí myšlenka, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. Je jedno, zda to bude běh, nebo něco jiného. Olympijský den je jedinečným svátkem sportu jako takového,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu činnost České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Loni bylo takto vybráno 295 700 Kč.

Do závodů se můžete přihlásit na www.olympijskybeh.cz do 11. června. Registrace na místě nebudou možné. Zaběhnout si můžete i svůj individuální závod. Stačí si stáhnout aplikaci EPP a s ní v den závodu běžet kdekoliv na světě. Vyběhané body pak věnujete České olympijské nadaci.

Co možná o T-Mobile Olympijském běhu možná ještě nevíte?

• T-Mobile Olympijský běh se koná jako oslava celosvětového Olympijského dne. Ten připomíná výročí založení Mezinárodního olympijského výboru, který započal svoji činnost v Paříži 23. 6. 1894. Běhy se konají vždy ve středu, která nejblíže tomuto datu. V roce 2018 tedy datum připadlo na středu 20. června.

• U nás se Olympijský den slaví již od roku 1987 běháním. První ročník startoval v přímém přenosu Českého rozhlasu Emil Zátopek. Později se o výstřel postarali i další sportovní osobnosti jako Ludvík Daněk, Tomáš Dvořák, Věra Čáslavská, Dana Zátopková, Barbora Špotáková nebo předsedové Českého olympijského výboru.

• Ve světě se slaví Olympijský den různými sporty. V Arménii se konají veslařské závody, v Namibii se den oslavuje tancem, Srí Lanka pořádá basketbalové turnaje a například v Guyaně se hraje rugby a volejbal.

• Olympijský běh, dříve pod názvem Běh olympijského dne, se od roku 2015 koná jako T-Mobile Olympijský běh. Od té doby se podařilo rozběhat už 155 365 běžců. Závody získaly také charitativní rozměr. Z každého startovného jde část na konto České olympijské nadaci.

Kde se letos poběží?

Praha – Zlatý závod Stromovka, Satalice, Královka, Ladronka, Petřín

Moravskoslezský – Zlatý závod Ostrava, Háj ve Slezsku, Ostrava – Komenského sady, Ostrava –

Hošťálkovice, Opava, Opava – Suché Lazce, Krnov, Havířov, Nový Jičín, Karviná

Jihomoravský – Zlatý závod Brno, Nový Šaldorf, Lelekovice, Vnorovy, Velké Bílovice, Ivančice, Hluboké Mašůvky, Heršpice – Jalový dvůr

Jihočeský – České Budějovice – Výstaviště, České Budějovice – Loděnice, Červená Lhota, Vimperk, Soběslav, Hlincová hora, Lipno nad Vltavou, Holubov

Středočeský – Mladá Boleslav, Tetín, Slaný, Říčany, Mníšek pod Brdy, Rakovník, Příbram, Bakov nad Jizerou

Ústecký – Kadaň, Račice, Most, Děčín, Teplice, Mšené Lázně, Louny, Budyně nad Ohří, Brozany nad Ohří

Karlovarský – Karlovy Vary, Ostrov u Karlových Varů

Vysočina – Jihlava, Kamenice, Moravské Budějovice

Královéhradecký – Hradec Králové, Třebechovice pod Orebem, Kostelec nad Orlicí

Liberecký – Liberec, Bedřichov, Vratislavice nad Nisou, Tuhaň, Zásada

Olomoucký – Olomouc, Lhota nad Moravou, Velká Bystřice

Pardubický – Pardubice, Ústí nad Orlicí, Osík, Klášterec nad Orlicí, Hlinsko, Horní Jelení,

Plzeňský – Stříbro, Radnice, Touškov, Klatovy

Zlínský – Zlín, Otrokovice, Holešov, Valašské Klobouky, Rožnov pod Radhoštěm

Na závody se můžete registrovat do 11. června na www.olympijskybeh.cz.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 13.05.2018 17:16:26

Největší tuzemská běžecká akce, T-Mobile Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června. V jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na více než 80 místech po celé České republice Olympijský den.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.