Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Beskydská sedmička odstartuje premiérově na stadionu v Třinci

Beskydská sedmička odstartuje premiérově na stadionu v Třinci
foto: B7

tisková zpráva | 27.08.2018 | přečteno: 1667×

Extrémní přechod nejvýchodnějšího pohoří České republiky čeká již za týden 3000 sportovců, kteří se přihlásili do 9. ročníku závodu RENAULT – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2018 (B7). Na startovní čáru se postaví nejúspěšnější týmy minulých ročníků a ani tento rok nebude nouze o silné příběhy. B7 se uskuteční od 31. srpna do 2. září 2018.

Největší letošní změny se týkají samotného začátku závodu. Kompletní startovní agenda měla v předchozích ročnících zázemí v cílovém Frenštátě pod Radhoštěm, nyní se přemístí do Třince. Důvodem je výluka na železnici mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frýdkem-Místkem, která neumožní vypravit speciální vlaky pro hladký přesun závodníků mezi oběma městy, jak bylo zvykem v minulých letech. „Byl to obrovský oříšek. Dalo nám hodně práce, abychom přesunuli celou akreditaci, včetně úschovny i výdeje čipů do Třince, což se nakonec podařilo,“ přiznává pořadatel a ředitel závodu Libor Uher.

Z důvodu logistické náročnosti se navíc slavnostní zahájení 9. ročníku stěhuje v Třinci z náměstí Svobody na atletický stadion v areálu Správy tělovýchovných a rekreačních služeb města Třinec (STaRS Třinec). „Město Třinec nás oslovilo s tím, že by rádi závodníkům vytvořili maximální komfort a servis, proto nám jeho zástupci představili svůj sportovní areál. Když jsme zjistili, jaké všechny možnosti nám areál nabízí, tak jsme neváhali a přesunuli start na stadion,“ vysvětlil Libor Uher. „Je zde naprosto komfortní zázemí pro akreditaci i pro partnery B7, pro příjemné čekání na start, včetně dostatečného parkování pro závodníky a celkového zázemí. To plocha na náměstí Svobody v Třinci nenabízí,“ řekl dále úspěšný horolezec.

Od třetího ročníku B7 se daří pořadatelům vždy naplnit maximální kapacitu závodu (3000 účastníků) a platí to i o tom devátém. „Na startu letošní B7 máme kompletní „sedmičkovskou“ špičku včetně medailistů z předchozích ročníků. Do toho přibyla další konkurence,“ těší Libora Uhra. Zaregistrovaný je například i handicapovaný sportovec Miroslav Motejzík ze Strakonic, který má amputovanou nohu a chce B7 zdolat s protézou. Pro všechny účastníky extrémního přechodu připravili letos organizátoři také jeden dárek. „Máme na startu připravené velké motivační překvapení,“ potvrdil horolezec Libor Uher.

Trasa RENAULT-CONTINENTAL BESKYDSKÉ SEDMIČKY 2018 je téměř identická, jako v předchozím ročníku. Jen k přechodu pro pěší přes silnici I/11 v Třinci nedojdou závodníci od náměstí, ale od atletického stadionu. „Vzdálenostně není ale žádný rozdíl. Závodníci budou absolvovat slavnostní kolečko na tartanovém oválu stadionu, takže tím se distance srovná,“ ubezpečuje Libor Uher.

Týmy jsou rozdělené do dvou kategorií: LONG o délce trasy 95 km a převýšením 5470 metrů (odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2). Tato kategorie je vyhlášena jako Otevřené Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic. Je povinná pro sportovce registrované a stále aktivní ve sportovních klubech a svazech a také pro všechny závodníky, kteří v předchozích třech ročnících zdolali extrémní přechod v kategorii LONG pod 16 hodin a v kategorii SHORT pod 15 hodin. Kategorie SHORT je určena pro sportovní nadšence na rekreační úrovni. I tak je čeká náročná trasa v délce 86,4 km s převýšením 5052 metrů.

9. ročník RENAULT-CONTINENTAL BESKYDSKÉ SEDMIČKY 2018 startuje v pátek 31. srpna ve 22:00 hodin na atletickém stadionu v Třinci a časový limit pro zvládnutí všech vrcholů je 29 hodin. Loni jako první cílovou pásku protnula na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm dvojice Stanislav Najvert-Marek Causidis s týmu SALOMON SUUNTO v čase 12:01:19. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií se uskuteční v neděli v 9:30 hodin na frenštátském náměstí.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 28.08.2018 17:47:54

Extrémní přechod nejvýchodnějšího pohoří České republiky čeká již za týden 3000 sportovců, kteří se přihlásili do 9. ročníku závodu RENAULT – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2018 (B7). Na startovní čáru se postaví nejúspěšnější týmy minulých ročníků a ani tento rok nebude nouze o silné příběhy. B7 se uskuteční od 31. srpna do 2. září 2018.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.