Vinařský maraton vyhráli Pecina a Mirvaldová

tisková zpráva | 07.11.2018 | přečteno: 2527×

Poslední říjnová sobota již tradičně patří milovníkům běhu a vína. Na jižní Moravě se mezi obcemi Velké Bílovice, Čejkovice a Vrbice konal čtvrtý ročník Vinařského maratonu. Tato akce pořádaná Báječnými ženami v běhu se uskutečnila za účasti přibližně 650 běžců, kteří si mohli vybrat mezi tratí maratonu, půlmaratonu nebo charitativního běhu Vinařská míle.

Letos se s maratonskou tratí nejlépe popral David Pecina (2:44:31), který o necelých 8 minut porazil svého týmového kolegu Petra Havelku (2:52:23, oba ELEVEN RUN TEAM). Na třetím místě doběhl Jiří Klement (2:53:24, DRESSME.CZ).

Pro celkové čtvrté místo a vítezství v ženské kategorii si doběhla Klára Mirvaldová (3:12:19, SportRaces). Druhé místo vybojovala Iveta Fořtová (3:34:23, ELEVEN RUN TEAM) a třetí příčku obsadila Iva Pachtová (3:37:29, MK Seitl Ostrava).

Na poloviční trati si nejlépe vedl Lukáš Kocour (1:20:59, Orel Šitbořice). O druhé místo svedli zajímavý souboj závodníci z ELEVEN RUN TEAMu. Nakonec měl více sil Martin Fořt (1:22:27) a třetí skončil Roman Koravský (1:23:00).

Ženskou půlmaratonskou trať ovládla Ulrike Schwalbe (1:28:12, ASC Marktrodach), druhé místo obsadila Hana Hálová (1:28:31, AK Kyjov) a pro třetí si doběhla Lenka Bémová (1:30:40, REGA).

Dobrovolné startovné z Vinařské míle a tomboly věnují organizátoři na konto Nadace Rebeččina křídla, letos tato částka činí 7.091 Kč.