Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Pechek vyhrál čtvrtý závod Běhej lesy ve Slavkovském lese

Pechek vyhrál čtvrtý závod Běhej lesy ve Slavkovském lese
foto: Běhej lesy

Běhej lesy | 25.06.2019 | přečteno: 4770×

Seriál Běhej lesy má za sebou letošní čtvrtou zastávku, tentokrát vyrazil do lázeňské oblasti Slavkovského lesa. Startovalo se od Loveckého zámečku Kladská, odkud se trasa klikatila do kouzelné lesní krajiny mezi rozsáhlá rašeliniště. Lázeňského výběhu na západě Čech se zúčastnilo 1 127 běžců z celé republiky, to je o 101 více než při prémiéře v loňském roce.

Osada Kladská, která hostila běžecké klání, se může pyšnit stavební dominantou. Nachází se zde Lovecký zámeček, vybudovaný knížetem Schönburg-Waldenburgem na konci 19. století. Jeho postavením se začala psát historie osady, ve které se předposlední červnový víkend vydali závodníci na běžeckou výzvu. Příjemná lokalita na Kladské se nachází mimo dosah signálu, a tak byli účastníci předem informováni, že po celou dobu závodů a pobytu v oáze klidu na západě Čech budou offline.

Nejprve se na trať pustili ti nejmenší, v dětských závodech Dr. Max startovalo na Kladské 191 účastníků na tratích 500 m a 1000 m. Při startu prcků se nad Kladskou přehnalo pár dešťových přeháněk, nakonec se ale počasí umoudřilo a celý běžecký den v západním cípu republiky se vydařil.

Pak už se na trať vydali dospěláci. Závodníci měli opět na výběr ze dvou tras – kratší 11 kilometrů a delší 23 kilometrů. Právě Slavkovský les patří k nejrychlejším zastávkám z celého seriálu Běhej lesy a i tentokrát se běželo v tempu. Půlmaratonskou trať nejrychleji zvládl Petr Pechek, který cílovou pásku protnul v čase 1:22:41 a na druhého Hynka Frauenberga si vytvořil neuvěřitelný náskok osmi minut. „Petr je česká běžecká elita, je to důstojná porážka," složil poklonu vítězi stříbrný Frauenberg. Mezi ženami byla nejrychlejší Klára Mottlová, která nástrahy Slavkovského lesa překonala v čase 1:44:32.

Jedenáct kilometrů jako první zvládl František Toman s časem 40:15, který si v cíli podal ruku se svým největším rivalem ze závodu a nakonec těsně stříbrným Ondřejem Teskou. Z žen si s tratí nejrychleji poradila Nela Kuffnerová v čase 44:30. „Běželo se mi skvěle, je to asi nejrychlejší závod z celé série, bylo to fajn," chválila podmínky běhu vítězka.

To byl Slavkovský les. Už 20. července ale vybíháme v Brdech! Registrace stále běží na www.behejlesy.cz. Tak nezapomeň – město je na houby, běhej lesy!

Výsledky: https://behejlesy.cz/…edky/slavkov

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behejlesy muž 25.06.2019 08:42:14

Seriál Běhej lesy má za sebou letošní čtvrtou zastávku, tentokrát vyrazil do lázeňské oblasti Slavkovského lesa. Startovalo se od Loveckého zámečku Kladská, odkud se trasa klikatila do kouzelné lesní krajiny mezi rozsáhlá rašeliniště. Lázeňského výběhu na západě Čech se zúčastnilo 1 127 běžců z celé republiky, to je o 101 více než při prémiéře v loňském roce.
Odkaz na článek

avatar

Desert muž 26.06.2019 03:34:29

jěště že jsem to měl v plánu se jít alespoň podívat, stejně mi to ulítlo :-(

Petře gratuluji.

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.