Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

INOV-8 THE DESCENT: Šílený závod se vrací na nejtěžší sjezdovku světa

INOV-8 THE DESCENT: Šílený závod se vrací na nejtěžší sjezdovku světa
foto: INOV-8 The Descent, Michael Werlberger

tisková zpráva | 16.09.2019 | přečteno: 4383×

Den D letos připadá na 5. října. Po sněhu nebude památky, ale startovní brána Hahnenkammu – nejtěžší sjezdovky světa – přesto ožije. Nervózně podupávající skluznice lyží ale protentokrát vystřídají podrážky běžeckých bot. Bude se totiž konat druhý ročník závodu INOV-8 The Descent a jen těžko najdete větší běžeckou výzvu, než je seběhnutí nejtěžší sjezdovky světa na čas.

INOV-8 – The Descent je závodem, který přitahuje běžce bez pudu sebezáchovy, mistry ve sbíhání a všechny milovníky šílených výzev. Slovo seběh ale na Hahnenkammu získává zcela nový rozměr: 350 metrů a maximální sklon 80% jsou parametry, se kterými se jinde nesetkáte. Zkrátka letecké dny v běžeckém podání! Přijde vám to šílené? To ještě nevíte, že nestačí seběhnout dolů přímou linií. Místo toho musí běžci kopírovat trasu závodu vytyčenou sjezdařskými brankami.

Překonej výzvu, která nemá obdoby! Odvaha, síla, technika. To jsou tři klíčové body pro úspěšné absolvování této výzvy. Odvahu budete potřebovat těsně před startem, protože pohled ze startovní brány na prudký svah před vámi dokáže spolehlivě rozklepat kolena.

Bez pořádné síly nemáte šanci takto prudký sklon zdolat. Máte za to, že nejtěžší je vystoupat na vrchol? Omyl, nejtěžší je dostat se z vrcholu rychle zpátky dolů a The Descent vás o tom spolehlivě přesvědčí.

Správná technika seběhu je pak dalším dílkem skládačky, aby se časomíra zastavila na čísle, které bude atakovat výkon loňského vítěze Daniela Hausera, který zvládl 350 metrů na Hahnenkammu proletět za 22,18 vteřin. Nejrychlejší ženou loňského prvního ročníku byla Lisa Kroll v čase 00:54,65.

Závod probíhá ve dvou kolech. První na řadě je kvalifikace, ze které postoupí nejlepší muži a ženy do finále, kde budou v obou kategoriích bojovat o velmi zajímavé prize money 300 euro.

Po úspěšném prvním ročníku letos očekává rakouský Kitzbühel ještě větší účast a ještě větší konkurenci. Tahle příležitost se totiž naskytne na celém světě pouze jednou za rok.

Seber odvahu a vyprav se za jedinečným zážitkem, který nemá obdoby. Více informací se dočteš na webu závodu www.descent.inov-8.com.

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 16.09.2019 17:13:51

Den D letos připadá na 5. října. Po sněhu nebude památky, ale startovní brána Hahnenkammu – nejtěžší sjezdovky světa – přesto ožije. Nervózně podupávající skluznice lyží ale protentokrát vystřídají podrážky běžeckých bot. Bude se totiž konat druhý ročník závodu INOV-8 The Descent a jen těžko najdete větší běžeckou výzvu, než je seběhnutí nejtěžší sjezdovky světa na čas.
Odkaz na článek

avatar

Lemris0 muž 17.09.2019 12:13:22

„… než je seběhnutí nejtěžší sjezdovky světa na čas … 350 metrů a maximální sklon 80% …“ – To ta sjezdovka má jen 350m?

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.