Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit
foto: adidas

tisková zpráva | 17.03.2020 | přečteno: 4089×

Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.

adidas dlouhodobě věří, že běh nás dokáže měnit – tvoří z nás lepší i silnější osobnosti. Tuto filozofii se nyní rozhodl ověřit prostřednictvím celosvětové studie, která byla realizována v rámci kampaně Faster Than_. Zapojilo se do ní šest tisíc běžců běhajících alespoň jednou týdně*. Výsledky průzkumu potvrdily, že motivací pro většinu z nich není stát se tím nejrychlejším. Daleko častěji se totiž běžci soustředí na jiné benefity, které jim pravidelný pohyb může přinést – pro 87 % respondentů je největším přínosem běhu zlepšování sebe samotného.

Rychlejší než stres – 60 % respondentů souhlasilo, že pravidelné běhání jim pomáhá po psychické stránce. Díky pohybu se dokáže od denního stresu odpoutat 47 % běžců. 68 % účastníků uvedlo, že se jedná o jediný moment, při kterém odkládají telefony.

Rychlejší než výmluvy – S novou inspirací se z tréninku vrací 18 % běžců. 14 % z nich říká, že jim běh dodává pocit hrdosti a 32 % uvádí, že bezprostředně po doběhu cítí větší sebedůvěru.

Rychlejší než samota – Součástí studie je také sociální aspekt běhu. 34 % účastníků uvedlo, že díky běhu poznalo nové přátelé a 20 % se dokonce seznámilo s partnerem či partnerkou.

Rychlejší než očekávání – Studie odhalila i další pozitivní přínos běhu. V euforickém stavu po doběhu někteří dotáhli do konce odkládané věci (34 %), byli kreativnější nebo dostali nové nápady (30 %) a dokonce našli odvahu, aby někoho pozvali na schůzku (17 %).

Získejte inspiraci od skutečných běžců

V rámci kampaně Faster Than_ přizval adidas ke spolupráci běžce z celého světa a všech výkonnostních kategorií, aby se podělili o to, co pro ně znamená rychlost, a inspirovali tak další běžce.

Globálními tvářemi této kampaně jsou například vytrvalec Martinus Evans, který přetvořil posměšky od svého lékaře v silný motivační nástroj. Aktuální mistr světa v běhu na 200 metrů Noah Lyles zase potvrzuje, že i pro ty nejrychlejší z nás je rychlost především o osobním pocitu. Inspirativní rozměr mají také příběhy plus-size fitness modelky Chinae Alexander, která se musela vyrovnat s různými předsudky, nebo legendární maratonkyně Kathrine Switzer, která se v roce 1967 stala první ženskou účastnicí bostonského maratonu a kterou někteří muži vyháněli z trati. Ona se ale nevzdala a závod dokončila.

V Česku pak bude běžce inspirovat modelka Andrea Bezděková, která začala trénovat s běžeckou komunitou adidas Runners Prague v rámci programu Get ready for #praguehalf. Nejlépe ji přitom vystihuje heslo FASTER THAN I LOOK (Rychlejší než vypadám).

„Faster Than I Look je moje vzpoura proti předsudkům. Mám ráda svoji práci. Je plná individualit a zajímavých osobností. Někteří lidé to ale nevidí nebo nechtějí vidět. Často se setkávám s tvrzením, že modelky jsou jen křehké dívky, které nedokážou překonat bolest nebo diskomfort. Chci ukázat, že nás podceňují. Vím, že dokážu být silnější a rychlejší, než vypadám a než si mnozí mohou myslet,“ říká Andrea.

Jiří Homoláč je dlouhodobě nejrychlejším českým maratoncem. Do letošní sezony vstoupil s cílem ukázat, že je FASTER THAN EVER BEFORE (Rychlejší než kdy dřív).

Užívejte si rychlost s novými adidas SL20
 V rámci kampaně adidas představuje nový model běžeckých bot, které pomohou běžcům užít si pocit z vlastní rychlosti. Mimořádně lehké tempové boty SL20 poskytují výbušnou akceleraci a pomohou vám udržet maximální rychlost, a to nejen díky mezipodešvi Lightstrike. K dostání jsou od 27. února na adidas.cz/running a u vybraných prodejců za 2999 Kč.

Generální manažer divize adidas Running Alberto Uncini Manganelli říká: „Rychlost je a vždycky byla osobní pocit jedinečný pro toho, kdo ho právě zažívá. V DNA značky adidas i nadále zůstává zapsaný výkonnostní běh, a to nejen díky bohaté sbírce maratonských vítězství a světovým i osobním rekordům. Pro mnoho lidí včetně mě je ovšem sen o světovém rekordu něčím nedosažitelným. To ale mě ani nikoho dalšího nediskvalifikuje od toho, abychom si užívali rychlost. V adidas Running chceme upozornit na to, že rychlost má pro každého z nás jiný význam – ať už to znamená „být rychlejší než včera“ nebo třeba „být rychlejší než ostatní očekávají“. Chceme běžce inspirovat, aby dosáhli svého vlastního pocitu rychlosti a poskytnout jim k tomu ty nejlepší boty. Buďte rychlí, ať už to pro vás znamená cokoliv.“

A jaké je vaše Faster Than_?

Sledujte Faster Than_ na Instagramu, Facebooku a Twitteru díky hashtagu #FasterThan a označení @adidasrunning.

*Do průzkumu se zapojilo 6000 respondentů, kteří běhají alespoň jednou měsíčně. Uskutečnil se v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Šanghaji, Tokiu a Paříži.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 17.03.2020 19:31:54

Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.